Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bystrzyca we Wrocławiu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 styczeń 2009 - 21:34

Cześć,

Ostatnio (zanim zamarzła) miałem fajny spacerek bez wędki wzdłuż Bystrzycy pomiędzy mostem w Leśnicy a Mostem na Praczach Odrzańskich. Rzeczka wyglądała zachęcająco. Nie łowiłem tam jeszcze nigdy. Proszę o info czy warto się na tą rzeczkę wybrać np. w poszukiwaniu kleni.

A przy okazji - obrazek żyjątek które nieco przeszkadzały mi ostatnio łowić w jedynym niezamarzniętym miejscu jakie udało mi się znaleźć :D na Odrze (Janówek).

Pozdrowienia

.

Załączone pliki



#2 OFFLINE   Dreyk1984

Dreyk1984

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 styczeń 2009 - 21:52

Jeśli chodzi o klenie to proponuję Widawe w miejscowości świniary. Piekne klenie pływaja w tej rzeczce jednak sa bardzo cwane :mellow:
Do bystrzycy zapewne będą wchodziła na wiosnę klenie i jazie jednak nie łowiłem tam jeszcze nidgy.

pozdrawiam

#3 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 styczeń 2009 - 07:27

Bystrzyca daje rade..w ostatnim sezonie wlasnie oblawialem ten odcinek, o ktorym piszesz.. kleni jest sporo,ale sredniakow.. (do 35cm) mi sie trafialy ,a wiekszych nie widzialem.. sa bolenie.. najwiekszy 60cm jakiego zlowilem (srednio 30-40cm).. sporo malych sandaczykow i okoni.. fajnie sie lowi poki jest wysoki poziom...w tym roku biore sie za Widawe wlasnie bo sa tam piekne okazy :D

#4 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 23 luty 2009 - 21:56

Byłem kilka razy na tym odcinku bez wędki, ale wydał mi się za bardzo skanalizowany (bliżej Leśnicy, bo dalej robi się ładniej) i za blisko domów, pełno ludzi spacerowało nad rzeką. Takie jakieś równe brzegi i to mnie zniechęciło do przyjazdu z kijem. Latem i jesienią wolałem pojechać na odcinek w okolicach Jerzmanowa, Skałki, Samotworu.
Była straszna niżówka i lazłem korytem w spodniach. O wiele bardziej dziki odcinek, a to akurat mi się podoba. Niestety nie trafiłem wtedy na klenie, a tylko okonie i mikro-szczupaczki na obrotówki, które siedziały w każdym dołku o głębokości ok. 1,0-1,5m.

Poza tym Bystrzycą płynął na tych głębszych odcinkach straszny syf, brudna, brunatna woda, która tylko na niektórych płytszych odcinkach, gdzie był piaseczek, robiła pozytywne wrażenie.
Załączyłem zdjęcie mini-przykosy, która się utworzyła w okolicach Samotworu. Zawsze chciałem zobaczyć jak wygląda prawdziwa przykosa, o których tyle się czyta w gazetach i się udało - w mikroskali.
Piękny widoczek...
W tym dołku przed przykosą patrząc od mojej strony były zębate mikrusy. Ze względu na rozmiary oczywiście nie da rady wkleić fotek :D
Ale zabawa była.
A co do poziomu wody to sami widzicie.

Czekam na ocieplenie i zaczynam straszyć ryby na Widawie i Bystrzycy :mellow:
Cel na ten rok to poznanie odcinka Bystrzycy w okolicach Kątów Wrocławskich, Ślęza powyżej Partynic i Widawy ciąg dalszy. Na mapach wygląda to na niezłą dzicz, sporo powalonych drzew, więc zapowiada się ciekawie.

Załączone pliki


  • analityk lubi to

#5 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 01 marzec 2009 - 17:49

Witajcie,
załączam fotki z wczorajszego, krótkiego wypadu nad Bystrzycę.
Ze względu na tak wysoki poziom wody i bardzo duży uciąg wypad był bezrybny :(

Załączone pliki



#6 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 maj 2012 - 15:35

Wiem, że temat stary, ale szkoda żeby umarł :D Łowi ktoś jeszcze na tym odcinku, czy też Bystrzycę skazaliście na straty? Byłem tam kilka razy w kwietniu i tylko raz widziałem wędkarza, ryby nie widziałem :( .... Nastawiałem się na klenia, ale zostałem zignorowany .

Załączone pliki



#7 OFFLINE   poohcpoohc

poohcpoohc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 luty 2013 - 16:08

Ja byłem ze spinningiem w październiku kilka razy na wysokości Skałki i Romnowa, niestety żadnego brania ne miałe. Spotkałem spławikowca który złapał jednego mikro okonka. Byłem też w ostatnią sobotę, ale zupełnie nic. Słyszałem, że można coś tam złapać, ale ja osobiście byłem ignorowany. I się zastanawiam czy zmieni się to w czasie wiosny i lata czy nie warto tam się pojawiać i poszukać innych miejsc. Może ktoś coś napisze, czy warto sie tam fatygować w przyszłości,bo rzeczka bardzo fajna i w miarę blisko ode mnie.



#8 OFFLINE   vince83

vince83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Mariusz

Napisano 18 luty 2013 - 21:31

Witam,

Mnie na Bystrzycy trafiały się tylko niewielkie kleniki takie do 25cm i okonki do 20cm. Jak już tam łowię to zazwyczaj odcinek od mostu w marszowicach do janówka. .

Koledze w tamtym roku udało się zlowić pod mostem w marszowicach brzanę ok 60cm. Fajna rzeczka i plus że mam blisko do niej ale o wiele bardziej wolę Widawę

Pozdrawiam


  • analityk lubi to

#9 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 luty 2013 - 08:07

Od niedawna mieszkam w okolicy, stąd w ostatnio mały rekones poniżej mostu w Janówku, bez kontaktu z rybą. Zastanawiam się, czy na wiosnę trafia się tam drapieżny białoryb?



#10 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 luty 2013 - 17:33

są są klenie i to naprawde klenie  przez duże K,są jaźie i całkiem sporo innych ryb dobrze reagujących na spinning ciekawe i dobre łowisko ale trzeba dojść do swojego i swoich skutecznych przynęt i sposobów łowienia czy podania przynety bo nie jest to łatwa woda wręcz powiedział bym cholernie cieżka ale potrafi wynagrodzić ponad najśmielsze oczekiwania


  • analityk lubi to

#11 OFFLINE   pawelHERP

pawelHERP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Urbaniak

Napisano 19 luty 2013 - 18:22

W tamtym sezonie, podczas tarła kleni widziałem suma 140+ na półmetrowej wodzie. Robi wrażenie.

Jeśli chodzi o samą rzekę ciekawe miejsca mają zwykle niedostępny brzeg. Jak nadmienił Michał, trudna woda.


  • analityk i rybak44 lubią to

#12 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 858 postów

Napisano 20 luty 2013 - 19:59

są są klenie i to naprawde klenie  przez duże K,są jaźie i całkiem sporo innych ryb dobrze reagujących na spinning ciekawe i dobre łowisko ale trzeba dojść do swojego i swoich skutecznych przynęt i sposobów łowienia czy podania przynety bo nie jest to łatwa woda wręcz powiedział bym cholernie cieżka ale potrafi wynagrodzić ponad najśmielsze oczekiwania

 

i nie wspomne o t.....h

 

przy złotej dwa testawy zostawiłem :blink:

 

Danek



#13 OFFLINE   Bharanek

Bharanek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWrocław/'s-Gravenhage
  • Imię:Jacek

Napisano 20 luty 2013 - 22:28

Ja łowię w Skałce i okolicach. Piękne tereny, park krajobrazowy.

 

Problem jest tylko taki, że zaczepów milion, a drzewa tez czasami dadzą popalić. No i bez woderów ani rusz.

 

Jeżeli chodzi o ryby to okonki są i to właściwie w wielu miejscach, ilości nie porażają, ale jak tam łowię to zawsze coś wpadnie. Latem kleniki przy powierzchni, ale nieduże. W zeszłym roku wczesna wiosna trafił się jeden pod 40cm. I nawet prawdziwki znalazłem :)

 

Już nie mogę doczekać się marca ...

 

Bharanek


  • analityk lubi to

#14 OFFLINE   ch4ron

ch4ron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaLubin/Wrocław
  • Imię:Kacper

Napisano 21 luty 2013 - 10:33

A na Oławce sa się coś z wiosny podziałać? Szukam miejsca dla niezmotoryzowanych, czyli w grę wchodzą tramwaje/autobusy :|



#15 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 luty 2013 - 11:52

W tamtym roku kilkanaście razy byłem nad Bystrzycą na odcinku od Stabłowic do ujścia i na początek takie wrażenia:

- woda płytka, ciężko znaleźć jakiś dołek,

- dostęp do brzegu marny .... w lecie krzaki na dwa metry, a w miejscach dostępnych (głównie przy mostach) liczne ślady odwiedzin .....

- wędkarzy nie ma, lub prawie nie ma .... zdarzają się tylko tam gdzie można dojechać samochodem, lub dojść piechotą z pobliskich osiedli,

- ryby jakie złowiłem, to niestety głównie małe kleniki i jazie (takie do 30 cm), dość spore okonie (20-25 cm) oraz czasami małe szczupaczki i bolenie (takie do 30 - 40 cm mi się wieszały),

 ..... i tak to mniej więcej wygląda :)


  • analityk lubi to

#16 OFFLINE   jakubwr

jakubwr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaWrocław/Siechnice

Napisano 21 luty 2013 - 13:52

A na Oławce sa się coś z wiosny podziałać? Szukam miejsca dla niezmotoryzowanych, czyli w grę wchodzą tramwaje/autobusy :|

Nad Oławkę tramwajem to będzie Ci ciężko chyba że zadowolisz się krótkim odcinkiem na niskich łąkach.

Autobusem już dalej można zajechać nawet do Oławy i potem w dół rzeki.



#17 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1930 postów

Napisano 21 luty 2013 - 13:59

A o ciągach tarłowych troci w tej rzeczce to koledzy pamiętają :D

 

Tak naszybko z góglarki przypomnę:

http://www.gazetawro...t.html?cookie=1


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 21 luty 2013 - 14:00


#18 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisano 21 luty 2013 - 14:30

Proponuję, następny zlot/spotkanie, zrobić nad Bystrzycą..; połowi się troszkę troci.., rozpali ognisko... 



#19 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 luty 2013 - 17:16

Danek te panie na T też biorą przy kleniach w zeszłym roku prawdopodobnie jedną mieliśmy na smużaka (parodia :D ) i inne damy ale znacznie bardziej walczące też biorą i czasami wielkościowo to są potwory wieksze niż na powodziówce... 


  • analityk lubi to

#20 OFFLINE   ch4ron

ch4ron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaLubin/Wrocław
  • Imię:Kacper

Napisano 21 luty 2013 - 17:16

Nad Oławkę tramwajem to będzie Ci ciężko chyba że zadowolisz się krótkim odcinkiem na niskich łąkach.

Autobusem już dalej można zajechać nawet do Oławy i potem w dół rzeki.

 

No chodziło mi właśnie o ten odcinek, jest tam co szukać wiosną? Czy proponujecie coś innego w mieście?

(Bo już mnie nosi ;) )






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych