Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lakierowanie woblerków - problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 styczeń 2009 - 11:38

Chciałbym się poradzić w kwestii lakierowania woblerów. Zrobiłem kilkanaście cudeniek wyglądają bardzo ładnie. Zostało jednak lakierowanie Harzlackiem. Chciałem zastosować metodę zanurzeniową. Wobki kryłem farbami w sprayu MOTIP. Gdy zanurzyłem pierwszego woblera w lakierze wszystko zaczęło spływać. Farbę nakładałem jakieś 3 dni temu i jest całkowicie sucha. Nie niem jak podejść do zagadnienia by nie popsuć całego kompletu wobków. Bardzo proszę o radę.

#2 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 31 styczeń 2009 - 11:53

Chciałbym się poradzić w kwestii lakierowania woblerów. Zrobiłem kilkanaście cudeniek wyglądają bardzo ładnie. Zostało jednak lakierowanie Harzlackiem. Chciałem zastosować metodę zanurzeniową. Wobki kryłem farbami w sprayu MOTIP. Gdy zanurzyłem pierwszego woblera w lakierze wszystko zaczęło spływać. Farbę nakładałem jakieś 3 dni temu i jest całkowicie sucha. Nie niem jak podejść do zagadnienia by nie popsuć całego kompletu wobków. Bardzo proszę o radę.



Ja tak miałem z Domaluxem. Teraz stosuje innej firmy lakiery samochodowe, albo lakiery do graffiti koszt około 15zł z 500ml.
Teraz używam lakieru Harzlack'a i jest tez ok.

Pozdrawiam
Slider :D

#3 OFFLINE   zander_90

zander_90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 31 styczeń 2009 - 12:00

[quote]
Chciałbym się poradzić w kwestii lakierowania woblerów. Zrobiłem kilkanaście cudeniek wyglądają bardzo ładnie. Zostało jednak lakierowanie Harzlackiem. Chciałem zastosować metodę zanurzeniową. Wobki kryłem farbami w sprayu MOTIP. Gdy zanurzyłem pierwszego woblera w lakierze wszystko zaczęło spływać. Farbę nakładałem jakieś 3 dni temu i jest całkowicie sucha. Nie niem jak podejść do zagadnienia by nie popsuć całego kompletu wobków. Bardzo proszę o radę.
[/quote]


Ja tak miałem z Domaluxem. Teraz stosuje innej firmy lakiery samochodowe, albo lakiery do graffiti koszt około 15zł z 500ml.
Teraz używam lakieru Harzlack'a i jest tez ok.

Pozdrawiam
Slider :D
[/quote]


Z motipu miałes farby akrylowe? I rozpuscił je Domalux? Jeszcze mi sie to nie zdarzyło. Stosuje twardy domalux do parkietów, a ty jaki miałes? Ciekawe. Proszę dajcie jakiś konkretne namiary na ten harzlak (konkretnie który) chętnie sie coś dowiem.

  • Framuga lubi to

#4 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 styczeń 2009 - 14:18

Dam namiary na lakier jak wrócę do domu. To był Harzlack półmat w takiej puszcze 350ml. Te farby to nie wiem czy to akryl. To takie niskobudżetowe spraye z Castoramy jakieś syntetyki - złote, srebrne, czarne i białe.

#5 OFFLINE   Miciek

Miciek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 31 styczeń 2009 - 14:31

Witam maluje cały czas motipami ale akrylowymi takimi za 13 zł i używam lakierów Poliuretanowych np: Dragon i jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło żeby owy lakier pogryzł się z motipem. Coś musisz źle dobierać sprawdź czy to zapewne akryl. Pozdrawiam i życzę powodzenia

#6 OFFLINE   zander_90

zander_90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 31 styczeń 2009 - 15:06

Witam maluje cały czas motipami ale akrylowymi takimi za 13 zł i używam lakierów Poliuretanowych np: Dragon i jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło żeby owy lakier pogryzł się z motipem. Coś musisz źle dobierać sprawdź czy to zapewne akryl. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Mi tez się nie gryzą. Musiały byc jakieś zwykłe olejne czy nitro no i sie zważyło.


Załączone pliki

  • Załączony plik  pppp.jpg   38 KB   1513 Ilość pobrań


#7 OFFLINE   Miciek

Miciek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 31 styczeń 2009 - 15:26

Dokładnie tak, dlatego Robercie sprawdź to bo szkoda twoich nerwów i jeszcze nie potrzebnie się zrazisz

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 31 styczeń 2009 - 18:18

piasalem juz ze 150 razy i napisze po raz kolejny, tylko lakiery epoksydowe (najlepiej dwuskladnikowe) gwarantuja nie tylko dobra twardosc i trwalosc powloki zewnetrznej ale to wlasnie te lakiery nie reaguja chemicznie z innymi farbami

#9 OFFLINE   zander_90

zander_90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 31 styczeń 2009 - 20:55

piasalem juz ze 150 razy i napisze po raz kolejny, tylko lakiery epoksydowe (najlepiej dwuskladnikowe) gwarantuja nie tylko dobra twardosc i trwalosc powloki zewnetrznej ale to wlasnie te lakiery nie reaguja chemicznie z innymi farbami


Lakier epoksydowy z farbą olejną się niestety gryzie wg moich obserwacji.

#10 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 luty 2009 - 11:43

1. lakiery eposkydowe nie reaguja z innymi lakierami ... pod warunkiem, ze powloka jest wyschnieta
2. kto lakieruje woblery farba olejna?????

#11 OFFLINE   Tomass

Tomass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 01 luty 2009 - 12:18

ja miałem inny problem z lakierowaniem, a mianowicie po nałożeniu lakieru lakier odpryskiwał. Jak temu zapobiec??? Nazwy lakieru nie pamiętam, ale wiem że był to lakier do parkietu.

#12 OFFLINE   zander_90

zander_90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 01 luty 2009 - 16:38

Zastosuj lakier który proponuje @pitt. Choć nie ma rzeczy niezniszczalnych i nawet oryginał z lakieru i farby oblezie.

#13 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 luty 2009 - 19:46

Pitt to cenna informacja :D. Czy jakiegoś konkretnego lakieru (nazwa) mam szukać? Czy dowolny epoksydowy bedzie właściwy? Czy po wymieszaniu dwóch składników trzeba wszystko zużyć na raz?

#14 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 luty 2009 - 06:37

wedlug mnie kazdy bedzie odpowiedni, ale musisz sie zorientowac, czy po wyschnieciu nie zolknie (bo i takie sie na rynku zdarzaja) ... dobre marki to devcon albo envirotex ... no oczywiscie, ze wszystko, przeciez stwardnieje na kamien
  • Zybi81 lubi to

#15 OFFLINE   METR

METR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Napisano 18 luty 2009 - 22:26

Witam :D krótkie pytanko jak polakierować żeby plakatówka sie nie rozmyła ?

Pozdrawiam METR

#16 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 20 luty 2009 - 13:46

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 21 styczeń 2014 - 10:36


#17 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 15 grudzień 2010 - 11:23

Jakie konkretnie farby polecacie do malowania woblerów ? Ja kupiłem Dupli Color, color spray(high quality) i niestety po zamoczeniu w lakierze hartz lack super strong, farba spływa... A może to lakier? sam już nie wiem :( Zniechęcające i to bardzo, tym bardziej, że i farbę i lakier wybrałem czytając wiele pochlebnych opinii na ich temat.

#18 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 15 grudzień 2010 - 12:14

Dupli color jest do dupli jak nazwa wskazuje. Nawet ten który ma napis akryl gryzie się z hartzlackiem.
Motipy akrylowe z hartzlackiem się nie gryzą. Robert Giżycki ja bym zrobił tak: kup bezbarwny akryl z motipa i na brzuchu któregoś z woblerków posmaruj nim na próbę. Jak się nie zważy to polakieruj tym sprayem jeden woblerek i zobacz czy na całej powierzchni woba nie powoduje jakichś uszkodzeń. Dokładnie wysusz i zanurz w hartzlacku. Powinno to uratować twoją kolekcję.
Motipy najlepiej kupuj w marketach samochodowych typu Feu Vert tam masz pewne, że to akryle.

#19 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 15 grudzień 2010 - 12:19

Pitt wiesz może gdzie można w polsce kupić environtex? Bo ja nie wiem. I myślę, że to główny powód dla którego ludziom nie chce się w to bawić. Spraye motipa AKRYLOWE + hartzlack 100% polyurethan lub domalux choć ten moim zdaniem jest gorszy bo gasi kolory, to tani i skuteczny sposób malowania woblerów. Wiele osób z tego forum tak właśnie maluje woblery.

#20 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 15 grudzień 2010 - 13:55

W PL o envirotex ciężko, ja nie znam. Ebay też ciężko, bo wg. przepisów w USA to produkt łatwopalny i nie chcą wysyłać pocztą lotniczą. Można za to zamówić w GB:
http://www.clarke-co.../envirotex.html

piszesz co chesz i ile, dostajesz fakturę na paypala i wysyłają.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych