Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Slider


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 kwiecień 2009 - 15:49

Witam
Dużo się naczytałem odnośnie skuteczności tej przynęty i postanowiłem ją wypróbować w zbliżającym się sezonie szczupakowym. Zakupiłem już parę sztuk 7 cm Sliderów. Tylko mam pytanie czy można tą przynętą łowić skutecznie wędką 2.7 m do 30g pod kołowrotek. Z tego co się zorientowałem to raczej domena wędek pod multik. Więc czy zdziałam coś z kołowrotkiem i czy istnieją wędki do jerkowania pod kołowrotek?
Pozdrawiam

#2 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 21 kwiecień 2009 - 16:26

Cześć. Nie stresuj się. Slider 7 cm waży od 17 (F) do 21 (S) gram, czyli przeciętna waga przynęt, średnia. Traktuj te przynęty jak normalne woblery albo błystki. Twój kijek nadaje się do tego spokojnie. Co prawda kijkiem krótszym łatwiej byłoby rzeźbić przynętą w wodzie, precyzyjnie ją podszarpywać, podciągać, lepiej ją wyczuwać itp. Jak ktoś lubi takie zabawy przynętą to krótki kijek chyba jest lepszy. Ale jeśli chcesz tylko wypróbować przynętę to nie ma sensu dopasowywać do niej całego sprzętu na jakąś szczególną modłę, tylko można łowić tym co się ma :D Podsumowując- Twój spinning do Sliderków 7 jest OK. Pozwodzenia :D

#3 OFFLINE   kamspin

kamspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów

Napisano 21 kwiecień 2009 - 16:29

Witaj,

oczywiście że zdziałasz coś takim zestawem,no może troche tą długość 2,7m. bym skrócił,sam zaczynałem jerkować kijem 2,15 do 35gr kołowrotkiem 3500 i działało nieżle !

pozdrawiam

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 kwiecień 2009 - 18:03

Spokojnie dasz radę. Spróbuj i zobaczysz co się da zrobić. Oczywiście krótsza do prawdziwego jerkowania byłaby lepsza ale ... 7cm nie daje za wiele możliwości jeśli chodzi o jerkowanie (dość uboga przynęta ze względu na swoją wielkość - chodzi o typowe możliwości dużych przynęt jerkowych).

Pozdrawiam
Remek

#5 ONLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 kwiecień 2009 - 21:40

Zakupiłem 7 cm właśnie ze względu na moją wędkę. Kupiłbym 10 cm bo ta przynęta wygrała ranking zdaję się, że 2007, ale nie miałbym czym go wyrzucić. Pobawię się w maju tymi sliderami tym sprzętem co mam i najwyżej poszukam krótszej, sztywniejszej wędki, ale pod kołowrotek. Macie może jakieś typy w okolicach 200zł?

#6 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 21 kwiecień 2009 - 21:44

Może Dragon Millenium Kogut?? Ma chyba 1,9m i cw do 60g.

#7 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 21 kwiecień 2009 - 21:49

Jeszcze w zeszłym roku łowiłem sliderem 10cm przy użyciu kija do 45g i młynkiem 3000 i wyniki były całkiem niezłe.
Także spokojnie dasz rade

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 kwiecień 2009 - 21:56

Niewątpliwie wraz ze wzrostem masy przynęty łatwiej jest multikiem. Jednak spokojnie się da łowić, a wyniki nie są uzależnione od typu zestawu a od umiejętności wędkarza.

#9 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 22 kwiecień 2009 - 04:44

Sliderow 10 cm jeszcze nie probowalem bo na rynku w Stanach nawet u dystrybutora sa niedostepne tylko 7 i 12 cm :( ale kilka dni temu znajomy przywozl mi z Polski wlasnie dziesiateczki Slidery i Crank Fatso <_< . Mysle ze beda idealne na wiosenne szczupaki i musky. Jesli chodzi o Slidery to napewno kto lowil ta przyneta w rozmiarach 7 i 12 cm zauwazyl duza roznice w prowadzeniu. Malym Sliderem chocby nie wiem jak sie wysilal przy jerkowaniu to nie bedzie on tak ladnie odchodzil na boki jak robi to jego najwiekszy rozmiar chyba odpowiednia waga, opor wody i wielkosc robi swoje w tym przypadku na korzysc wiekszego. A moze to tylko moje przyzwyczajenie :unsure:

#10 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 22 kwiecień 2009 - 05:15

Tak , zawsze mnie to dziwilo ze mamy tu 7 i 12.... a 10 tylko Europa ...to niesprawiedliwe :angry:

#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 kwiecień 2009 - 05:21

oczywiscie, ze masa 7-ki nie bedzie pozwalala na tak szerokie odjazdy jak 12-tka, 12-tka np. nei odjezdza tak szeroko jak danczyk czy tez manta lub devorce magnum ... nie ma prawa

Tak , zawsze mnie to dziwilo ze mamy tu 7 i 12.... a 10 tylko Europa ...to niesprawiedliwe :angry:

eeeeeee tam niesprawidliwe, za to w kazdym nabialowym masz hellhounda, mercer creeka, smuttly doga, cobba, squirko, crane i wielu innych, zacnych przedstawicieli szarpanej awantgardy



#12 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 22 kwiecień 2009 - 05:31

Tak Pitt :mellow: ale lubie te 10teczki Slidery w pewnych sytuacjach ...

#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 kwiecień 2009 - 07:23

Jurku,
Trzeba pisać do kolegów z Europy to Ci przyślą - tylko Ty za każdym razem mówisz, że nic nie chcesz :lol:

Pozdrawiam
Remek

#14 ONLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 kwiecień 2009 - 08:03

dzięki koledzy za odpowiedzi. Miałem farta bo akurat w dziale kupie/sprzedam pojawiła się wędeczka akurat dla mnie pod kołowrotek i już ją zarezerwowałem plus Slidery 10-tki :mellow:
Byle do maja i zobaczymy co z tego wyjdzie :mellow:

#15 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 kwiecień 2009 - 16:18

Byle do maja i zobaczymy co z tego wyjdzie :mellow:

moze przypadkiem nic z tego nie wyjsc, bo choc przyneta lowna jak rzadko ... to jednak sama nie lowi ;)

@jerry
ja tez ja lubie a jak bys cos potrzebowal, to pisz, chyba bym mial sie jeszcze czym podzielic :D

#16 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 22 kwiecień 2009 - 17:54

Dziekuje Pitt za oferte :mellow: . Nie moge skorzystac ...na dzis wszystkim pomocy odmawiam wiec sam ze swojej strony sie musze do tej sytuacji dostosowac :D

#17 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 22 kwiecień 2009 - 19:20

Czesc filip0985
Mam kolegie ktory do tej pory ciskal takim zestawem z powodzeniem .Kiedys wyskoczylismy na rybki ,kolega lowiac zestawem spiningowym ,ja stalem jak wryty :huh: co on tam wyprawial .Zwijal jak by mu jerk przed motorowka uciekal ,podciagal grobo ponad metr .Nie bylo by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt ze najwieksze ryby wyjal wlasnie w ten powiedzialbym innowacyjny sposob.Lowil na jerki Naszego formowicza benito ktore kosnal mi z podla :mellow: .Jerki ktorych nie moglem porownac do zadnych innych .Ciezkie z przesunietym srodkiem ciezkosci mocno do przodu .Praca barzdzo przypominala kalsyczna gume w opadzie z jedan roznica ze odbijaly przy tym na boczki i spadaly jak bombowce .Po pewnym czasie okazlao sie ze sa super na gleboka wode .Dorzocalem do nich rowniez gumowy ogonek z twistera ,wyszedl tail jak ta lala .
Co do mzestawu -Wedkie jerkowa zawsze mozesz pozbawic pazura ,mi wyszla kiedys wedka trolingowa .

Zastanawialem sie jak sie ma 7-demka do 10-tki pod wzgledem ruchliwosci ?
Dychy reklamowac nie trzeba sama lowi ryby i wywija essski .
pozdrwaiam



#18 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 kwiecień 2009 - 20:55

termos powiem tak... pierwszy rok mojego sliderowania korzystalem w zasadzie wylacznie z 7mek. wszystko bylo ok do czasu gdy kupilem wrzucilem i sprawddzilem jak pracuje 10tka
odnioslem wrazenie ze 7mka jest jakas dziwna i zachowuje sie jakby byla zepsuta ;)

#19 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 23 kwiecień 2009 - 20:56

Ja uważam, że 12stka jest najlepsza dojerkingu i najlepsiej pracuje.

Pozdr.

Salmo

#20 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 kwiecień 2009 - 20:58

Im większy jerk tym lepiej będzie pracował - oczywiście to bardzo duże uogólnienie, ale mniej więcej tak jest (jeśli weźmiemy pod uwagę ten sam model).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych