Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Hartzlack super strong VS Domalux classic silver


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
504 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   czerwcowy0520

czerwcowy0520

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 02:02

Do tej pory korzystalem z domaluxa ale robie malo wobkow i glownie male jaziowki wiec pucha 1l to duzo za duzo. Hartzlack wystepuje w puchach 0,35 i mam zamiar skorzystać ze sposobu z wkretem i odlewaniem do roboczego sloiczka 40ml. Znalazlem sklep gdzie maja takie cuda:-) Chcialbym sie dowiedzieć jak ma sie Domalux classic do Hartzlacka? Który lepszy? Co sadzicie o moim pomysle? Jest sens w to brnac, czy meczyc sie dalej z litrowka domaluxa?

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

#2 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Napisano 09 styczeń 2015 - 02:16

Lata jadę na Domaluxie zmieniała sie puszka ,cena nawet podobno cechy fizyczne czyli mniej tych szkodliwych substancji teraz ma być,ale powiem że trudno mi się przestawić sam o tym myślałem :rolleyes: ...No Hertzlak owszem małe puszki ale cena wyższa tak ogólnie w porównaniu do Domaluksa inne cechy fizyczne hmmm...Hertz.jest  jak by bardziej jaśniejszy.Ja tam zawsze po zakupie puszki przelewam w małe słoiki np.po oliwkach.Wtedy mogę lakierować naprawdę dość długie wobki lakieru zużywam też mniej bo w wąskim naczynku jest mniej lakieru niż n szerszym słoiku a co za tym idzie straty związane z nie wykorzystanym lakierem który zgęstniał są mniejsze.Choć zawsze staram się jak lakier robi się gęstawy dolać odrobinę świeżego ta dawka powoduje ze mogę dłużej cieszyć się idącą na straty ilością....Zawsze coś rozhula zgęstniały lakier.A właściwości po zaschnięciu nie traci.... ;)


  • trout master lubi to

#3 OFFLINE   czerwcowy0520

czerwcowy0520

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 02:32

No ja robie wobki 2-3cm teraz planuje partie 30 sztuk. Chce robic to w ten sposob ze do sloiczka 40 ml odleje lakier pykne te 30 sztuk w 3 warstwach i sloiczka do kosza a pucha zatkana wkretem moze sobie stac do nastepnej partii...

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

#4 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2645 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 09 styczeń 2015 - 07:37

....Zawsze coś rozhula zgęstniały lakier.A właściwości po zaschnięciu nie traci.... ;)

I tu się mylisz. Gdy lakier już zgęstnieje i trzeba użyć sporej ilości rozcieńczalnika aby nadawał się do użytku to... w zasadzie nie nadaje się on już do użytku - przynajmniej nie do lakierowania woblerów. Po zastygnięciu taki lakier będzie pękał i się łuszczył.


  • Maciul i JohnyKriss lubią to

#5 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 09 styczeń 2015 - 08:00

Popieram wypowiedź Artura. Wiem to z autopsji.



#6 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 09 styczeń 2015 - 08:54

I tu się mylisz. Gdy lakier już zgęstnieje i trzeba użyć sporej ilości rozcieńczalnika aby nadawał się do użytku to... w zasadzie nie nadaje się on już do użytku - przynajmniej nie do lakierowania woblerów. Po zastygnięciu taki lakier będzie pękał i się łuszczył.

Ale kolega nic nie pisał o dodaniu rozcieńczalnika tylko rozrzedza go świeżym lakierem. Trzeba pamiętac żeby słoiczek z wykorzystywanym lakierem był zawsze pełny, czyli po zamoczeniu wobków uzupełnić słoiczek. Zakretka musi byc super szczelna, nie mieszać lakieru w słoiku poprzez potrząsanie tylko jakims patyczkiem zamieszać po uzupełnieniu słoiczka. Tak robie i lakier mam dość długo. Robiłem domaluxem od zawsze i nie było problemów ,przez jakis okres ciężko było go dostac u nas w dobrej cenie to wskoczyłem na Hartz-a i po zrobieniu pierwszej warstwy zostawały mi pecherze na wobku. Trzeba bylo likwidować papierem i znowu warstwa po której znowy pecherze. Moim zdanie za szybko schnie i lakier nie zdąży się dobrze wchłonąć w balse. Przy domaluxie tego nie ma.


  • Fred A lubi to

#7 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 965 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 09 styczeń 2015 - 09:01

I wycierać gwint... nie zrobiłem tego raz przez przez pośpiech i później przy próbie odkręcania o mało nadgarstków sobie nie ukręciłem, musiałem robić dziury w wieczku żeby się dostać do lakieru :)


  • eRKa lubi to

#8 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Napisano 09 styczeń 2015 - 09:18

Koledzy nie zamierzam nic udowadniać a swoje wiem....Szanuję wasze zdanie bo każdy ma prawo je mieć :D .....A jeśli jest sprawa dotycz.tkz.rozhulania stającego lakieru to uwierz że się da...owszem jeśli będzie to tkz.galareta no to dawno już za późno słoik idzie do kosza.Problem był by ew.przy użyciu jakiegoś rozpuszczalnika typu.np.Nitro owszem w takim przypadku mogło by to nastąpić tak jak piszecie.....lecz jesli jest to tożsamy rozcienczalnik bo właśnie użyłeś lakieru w tym przypadku nie powinno nic się dziać.(mówię jak jest)Nie namawiam ale jak wam szkoda wywalić już gęstniejący a nie stający lakier możesz spróbować.W przeciwnym razie przy sporym zejściu lakieru są jeszcze większe ilości do wywalenia a szkoda.Ja kładę go spore ilości bo oklejam tasiemkami więc w tym przypadku jet i tak pancerna warstwa ;) .Nim się wygładzi namoczoną tasiemkę......potem przeszlifowanie przetarcie acetonem i znów dwie warstwy.I mam dopiero półprodukt do malowania,a po nim znów w lakier.....Sprawa dotyczy tylko Domaluksu ,z Hertzlakiem nie próbowałem...Pozdrawiam Fred A. :)


  • eRKa lubi to

#9 OFFLINE   Stachu442

Stachu442

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaKrzyżanów
  • Imię:Kamil

Napisano 09 styczeń 2015 - 10:02

Po pierwsze używam sposobu z gwoździem[jedyny skuteczny sposób żeby wykorzystać całą puchę]

Po drugie, nigdy nie dolewam na maxa w słoiczek po lakierowaniu woblerów, uzupełniam jedynie tyle by dało się zalakierować dany model woblera. I taki słoik i tak idzie na starty z resztą lakieru. Lakieruję takim lakierem w słoiku dopóki dopóty a)skończę lakierować woblery. b)lakier zaczyna żelować[pokazują się bąble powietrza, które potrafią zepsuć efekt nakładań lakieru na woblera jeśli takowy się przeoczy].

 

Pozdrawiam.

 

Edit. Zapomniał bym dodać, hartzlack jest bardzo dobry :)

Kilka woblerów zdążyłem polakierować[moje początki] zanim zaschło mi prawie 4/5 puszki :P

Ale powłoka nawet lepsza niż po domaluxie :)


Użytkownik Stachu442 edytował ten post 09 styczeń 2015 - 10:35

  • krzychun lubi to

#10 OFFLINE   czerwcowy0520

czerwcowy0520

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 10:26

Osobiście nie wierze w zadne rozcienczania i dolewanie, przerabialem juz ten temat...ok to teraz konkretne opinie odnośnie samych lakierów... Kolega np lakieruje hertzem i jest zadowolony....
Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

#11 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4604 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 styczeń 2015 - 10:42

Bierz Harcerza. Przetestowałem wszystko z rodzimego rynku i nie widzę konkurencji dla tego lakieru. Mam w swoich pudłach kilkuletnie woblery ktorymi stale łowię i jedyne zarysowania jakie powstały to po kłach rzecznych potworòw ;) Poza tym lakier ten daje bardzo ładnà, świetlistà powłokę zbliżonà do żywicy.
  • Santiago lubi to

#12 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 09 styczeń 2015 - 12:49

Domalux jest dobry, ale  Hartzlack jest lepszy :).  Uzywam teog o oznaczeniu oznaczeniu HS, bezkonkurencyjny. Ma świetne właściwości woblery po latach są takie same.


  • Marcin87 lubi to

#13 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 09 styczeń 2015 - 16:25

zgadzam się.hartzlak jest lepszy i nawet powłoka ładniejsza.



#14 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1455 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 10 styczeń 2015 - 08:47

OK Panowie hartz jest lepszy ale jak jest z jego przechowywaniem? Słyszałem, że potrafi szybko zgęstnieć w puszce a z domaluxem nie ma tego problemu.



#15 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3211 postów

Napisano 10 styczeń 2015 - 10:46

Zaczynałem od Domaluxa, ale postanowiłem spróbować Hartza i nie żałuję ani trochę, wg. mnie o wiele lepszy :)

1413561293_by_floydlandis76_inner.gif


  • Santiago lubi to

#16 OFFLINE   mietek1982

mietek1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaDębica

Napisano 10 styczeń 2015 - 12:48

Może powiecie mi panowie co jest grane, że czasami jak oklejonego tkaniną woblera maczam w domalux capon to podczas schnięcia niektóre robią się mleczno białe :wacko: dopiero jak zamoczę go w domalux silver czy w hartzlaku to ten mleczny nalot znika.



#17 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 10 styczeń 2015 - 14:54

Mleczny nalot ( zabarwienie )jest oznaką dużej wilgotności w powietrzu .


  • mietek1982 i Pasta lubią to

#18 OFFLINE   czerwcowy0520

czerwcowy0520

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 11 styczeń 2015 - 03:05

No właśnie jak z przechowywaniem? Czy w przypadku sposobu z gwozdziem Hartzlack daje rade tak jak ponoć Domalux?

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

#19 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 12 styczeń 2015 - 01:09

No właśnie jak z przechowywaniem? Czy w przypadku sposobu z gwozdziem Hartzlack daje rade tak jak ponoć Domalux?

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

 

 

Bez problemu wykorzystasz dużą puszkę nawet taką 3l. ;)  Chłopaki chyba o tym nie wspominali ale w przypadku większych puszek warto taką trochę zgnieść przy nalewaniu do słoika roboczego , w ten sposób zmniejszmy objętość puszki do koniecznego minimum  .


Użytkownik wedkarzyk1 edytował ten post 12 styczeń 2015 - 01:11


#20 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 13 styczeń 2015 - 16:19

Co prawda używam lakieru poliuretanowego do przynęt metalowych pokrytych farbami proszkowymi, ale mogę stwierdzić, że Hartzlack jest lepszy od Domaluxa. Twardsza powłoka, bardzij połyskliwa, szybko schnie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych