Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spiochy Vision Ikon

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ender

ender

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 13 grudzień 2011 - 19:25

witam Panowie
Planuje zakup spodniobutłw oddychających, głłwnie do zastosowania nad Odrą i Wartą, czyli głłwnie chodzenie po brzegu, mniej w wodzie. Co sądzicie o spodniach Vision icon, proszę o opinie.
Z głry dziekuję.


#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 grudzień 2011 - 19:40

Młj dobry kolega uźywa ich cały ten sezon i jest ok, sporo łowi
Nie jestem w stanie powiedzieć co się dzieje gdy ciora się je po krzakach.

#3 OFFLINE   ender

ender

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 13 grudzień 2011 - 20:05

No bo to głłwnie o wytrzymałość na krzaki chodzi. I długie wędrłwki. Jak to wytrzymają neoprenowe skarpety?

#4 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 grudzień 2011 - 20:10

Cięźko coś powiedzieć, w dodatku, o ile kojarzę, to sa dośc cienkie śpiochy.
Zdecydowanie wybrałbym jakieś tanie - solvkroken etc, jak mają być ciorane po krzakach, a nie typowo łowione z wody.

#5 OFFLINE   mxo

mxo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:adam

Napisano 21 styczeń 2015 - 10:08

Witam forumowiczow!
Pytanie mam odnośnie spiochow vision model ikon gdzie najtaniej kupię ten model?



#6 OFFLINE   kolgrim

kolgrim

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaJelenia góra
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 styczeń 2015 - 10:46

Napisz kolego do sklepu bezpośrednio. Myślę, że jeżeli zapytasz o rabat dostaniesz lepszą cenę. Tak przynajmniej zawsze było, gdy o coś pytałem.



#7 OFFLINE   mxo

mxo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:adam

Napisano 21 styczeń 2015 - 10:57

Dziękuje za radę kolgrim. Dzwonilem w 3 miejsca w naszej ojczyźnie lecz podali mi średnio ciekawa cenę ;)

#8 OFFLINE   Tb01

Tb01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 21 styczeń 2015 - 14:16

Dziękuje za radę kolgrim. Dzwonilem w 3 miejsca w naszej ojczyźnie lecz podali mi średnio ciekawa cenę ;)

Bo tak już u nas jest. Szkoda że u nas niema takich cen jak W USA, nie mówiąc już o zarobkach. Teraz można było trafić na dobre promocje. Ja kupowałem kilka rzeczy, to wyszło mi połowę tego co u nas.



#9 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 21 styczeń 2015 - 14:54

Co do wędek, kołowrotków, ubrań typu kurtka, kamizelka, czapka, buty - warto kupować taniej za granicą. Jednakże śpiochy warto kupić u nas, dlaczego? Mając 2 lata gwarancji mamy tak na prawdę 2 lata spokoju. Serwis Vision'a jest świetny, albo profesjonalnie skleją (jeśli dziura jest w materiale) albo wymienią na nowe w kilka dni. 

W przypadku zakupu za granicą, dajmy na to w Stanach, chodzisz w nich 3 miesiące i nagle pojawia się pół litra wody w lewej skarpecie. Gacie warte 500-600zł, wysyłka do Stanów około 100zł, a czas oczekiwania na naprawę - miesiąc... 

 

Co do samych gaci to polecam, użytkuję już trzeci sezon i na razie sobie chwalę. 


Użytkownik Kacper.K edytował ten post 21 styczeń 2015 - 14:55


#10 OFFLINE   DinekOracz

DinekOracz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaMałopolskie

Napisano 22 styczeń 2015 - 12:13

Chłopaki dobrze piszą, w sklepie Vision na pewno rabacik dostaniesz, mi osobiście za Ikon'y + czapka+2 paczki haczyków na równe 800 zł. Czyli jakies 80 zł zostało mi w kieszeni :)  


  • Mazurekarturek lubi to

#11 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 12 październik 2015 - 18:26

Planuje zakup śpiochów Vision Ikon ale trochę dziwny jest dla mnie system rozmiarów tej firmy i pytanie dla posiadaczy jak sprawy się mają rzeczywiście bo tabela rozmiarów przedstawia to tak:

1200_1.jpg

 

W związku z tym pytanie ,czy ktoś konfrontował te wymiary z rzeczywistymi lub ewentualnie przy zakupie kierował się tą tabelką i co z tego wynikło  ?

Chodzi także o to jakie wymiary mogą być dobrane z zapasem , głównie chodzi mi o wymiar 3 i 4 ( szew wewnętrzny oraz szew zewnętrzny)


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 12 październik 2015 - 18:33


#12 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 12 październik 2015 - 21:12

Mam takie

Zadowolony z nich jestem.

Poltora sezonu w moim terenie i ...planuje dublowac je drugimi identycznymi na sezon 2016.

 

Mam 177 cm i jakies 80 kg.

Te Ikony mam Medium size i sa ok.

Zakladam pod nie extreme merinos + polarowe dresiki z decathlonu i brodze caly rok w dobrych warunkach termicznych. W wodzie pstragowej w Hiszpanii.



#13 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 październik 2015 - 06:21

Daniel a jak wygląda sprawa wymiaru 4 ? Zakładam że masz rozmiar S a więc wymiary 112 klata ,109 Talia , 86 krok , 141 szew zewnętrzny a więc odległość od podłoża do pachy. Ja mam 184 cm wzrost i ważę 95 kg . Na stronie Vision jest opcja "dobierz właściwy rozmiar" co też zrobiłem i przysłali e Mailem sugestię LL .Zmierzyłem swoje parametry i wyszło mi że od podłoża pod pachę mam  148 cm a w kroku 86 cm,więc bardziej zbliżony jest rozmiar LS ,przymierzyć nie ma jak , dlatego każda informacja jest cenna .Pisałeś coś o extreme merinos + dresiki z polaru ,gdzie takie można kupić ? Jak byś był łaskaw to podlinkuj proszę . Chcę tych śpiochów używać do brodzenia w morzu "za trocią" a więc jesień,zima i wiosna (raczej zimne pory roku ) i nie mam upodobań masochistycznych ,dlatego chcę się należycie zabezpieczyć przed zimnem :) Będę wdzięczny za podpowiedz.


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 13 październik 2015 - 06:34


#14 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 październik 2015 - 11:13

Artur , LS używam przy  175cm ok 90kg  . LL - za długie nogawki .  L-ka standard powinna być ok przy Twoich gabarytach :)


  • mrWhite7 lubi to

#15 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 październik 2015 - 13:03

Extreme Merino firmy BRUBECK jako warstwa najblizej skory

na to polarowe lub inne miekkie i oddychajace spodnie .

 

Skarpety z Decathlon 


  • mrWhite7 lubi to

#16 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 13 październik 2015 - 13:14

Mam Ikony ale te do pasa. Mam 183cm wzrostu i 90 kg wagi. Rozmiar L jest ok. 

Z tego co mówili mi bardziej doświadczeni koledzy spodniobuty nie mogą być dopasowane, musi być luz. W przeciwnym wypadku na kolanach i tyłku możesz szwy porozciągać i będzie zimno. :)


Użytkownik AdasCzeski edytował ten post 13 październik 2015 - 13:14

  • mrWhite7 lubi to

#17 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 październik 2015 - 13:56

To że śpiochy muszą być większe to oczywiste , problem w tym że nie wiem o ile muszą być większe :) ,chyba wezmę jednak te które doradzili mi w sklepie :) Dzięki Daniel za info dotyczące bielizny .Namierzyłem już .


  • Guzu lubi to

#18 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 17 październik 2015 - 19:25

Daniel a jak wygląda sprawa wymiaru 4 ? Zakładam że masz rozmiar S a więc wymiary 112 klata ,109 Talia , 86 krok , 141 szew zewnętrzny a więc odległość od podłoża do pachy. Ja mam 184 cm wzrost i ważę 95 kg . Na stronie Vision jest opcja "dobierz właściwy rozmiar" co też zrobiłem i przysłali e Mailem sugestię LL .Zmierzyłem swoje parametry i wyszło mi że od podłoża pod pachę mam  148 cm a w kroku 86 cm,więc bardziej zbliżony jest rozmiar LS ,przymierzyć nie ma jak , dlatego każda informacja jest cenna .Pisałeś coś o extreme merinos + dresiki z polaru ,gdzie takie można kupić ? Jak byś był łaskaw to podlinkuj proszę . Chcę tych śpiochów używać do brodzenia w morzu "za trocią" a więc jesień,zima i wiosna (raczej zimne pory roku ) i nie mam upodobań masochistycznych ,dlatego chcę się należycie zabezpieczyć przed zimnem :) Będę wdzięczny za podpowiedz.

Te same gabaryty mam i mam LL.


  • mrWhite7 lubi to

#19 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 20 październik 2015 - 17:03

Śmigam w takich ten sezon i jestem bardzo zadowolony. O rabat pytaj bezpośrednio w Vision-ie, na pewno coś zbijesz. Mam 170 cm wzrostu, 85 kg wagi i mięsień piwny-rozmar M.

Użytkownik Mdah edytował ten post 20 październik 2015 - 17:05


#20 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 30 październik 2015 - 11:56

Te same gabaryty mam i mam LL.

Miałeś rację numer L jest  troszkę za krótki i spodnie powędrowały zpowrotem do Krkowa na wymianę na LL.Można w tych L chodzić oraz brodzić, ale przy siadaniu występują za duże naprężenia, szczególnie w kroku oraz na kolanach . Dzięki za podpowiedz bo pewnie jakbym zaczął używać to prędzej by się rozeszły w szwach.


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 30 październik 2015 - 11:58






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych