Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Mikado


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1830 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 październik 2012 - 20:23

Inazuma X-Plode Zander i Flash Zander

 

Drodzy koledy będąc dzisiaj w sklepie wędkarskim natrafiłe na powyższe modele. Wpadły mi w oko. Zgodnie z opise sa naprawde lekkie i sztywne i z tego co widac z dużym zapasem mocy. Czy Któryś z kolegów łowi na te wędki?? Chętnie poczytam opinie bo rozgladam się za czymś jednoczęściowym. Z góry dziękuje za wszystkie opinie.


  • Pleban lubi to

#2 OFFLINE   adatom

adatom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 10 październik 2012 - 20:32

Hej, nie łowiłem, ale słyszałem opinię że są naprawdę fajne. Do tego dołożę nie tylko swoją opinię, że MIKADO, chyba robi najlepsze seryjne wędki, spośród dostępnych polskich producentów. Myślę że też i zagranicznych, bo taki średni Fenwick to kosztuje minimum 700 zł, a jakość wykonania w tym przedziale cenowym, jednak daje sporo do życzenia. Za 700 zł już zrobisz fajnego kija u rodbuildera.

Adam

#3 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 10 październik 2012 - 22:17

Przy obecnych cenach blanków ten patyk może być ciekawą opcją. Widziałem fotki ugięcia na CF - wygląda malinowo jak na seryjny kij.

Tylko ta wersja z pianką wygląda jak karpiówka jakaś... :rolleyes:

#4 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 11 październik 2012 - 14:27

Drodzy koledy będąc dzisiaj w sklepie wędkarskim natrafiłe na powyższe modele. Wpadły mi w oko. Zgodnie z opise sa naprawde lekkie i sztywne i z tego co widac z dużym zapasem mocy. Czy Któryś z kolegów łowi na te wędki?? Chętnie poczytam opinie bo rozgladam się za czymś jednoczęściowym. Z góry dziękuje za wszystkie opinie.

Posiadam 198cm jednoczęściówkę do 30g, wykończoną w korku- ta wersja w piance ma nieco dłuższy reargrip.
Wędka jest szybka, o akcji szczytowej. Nie ma problemów z podbiciem 25g ołowiu+3cale guma. Więcej nie próbowałem, choć ww. obciążenie nie wydawało się graniczne, ale na to przyjdzie czas- wczoraj wędka była ze mną pierwszy raz nad wodą ;) Kijek bardzo czuły, świetnie leży w ręce, a uchwyt Fuji SKSS bardzo dobrze trzyma kołowrotek. Pod obciążeniem kij wyraźnie pracuje szczytem, pod większym ciężarem pracuje głębiej, ale w dolniku pozostaje naprawdę duży zapas mocy(na hamulcu zakręconym "na beton" blisko 70cm szczupak nurkujący pod ponton nie miał nic do powiedzenia- dolnik pozostał niewzruszony ;) )

Po pierwszym kontakcie kijek robi bardzo dobre wrażenie. Wg mnie to naprawdę ciekawa opcja na łódkowe jigowanie, ale nie tylko- dobrze radzi sobie z twichbaitami, slider 7 to też dla niego nie wyzwanie.

Pozdrawiam
Kamil

#5 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 11 październik 2012 - 16:51

Kamil, a masz może porównanie z jakimś niskobudżetowym Batsonem, np ze Spin Bassów RX6?

#6 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 11 październik 2012 - 18:54

Niestety, nie posiadam. Z podobnych króciaków machałem Team Dragonem, Guide Selectem, a także Avidami od STC.

Pozdrówka
Kamil

#7 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 12 październik 2012 - 18:28

... Z podobnych króciaków machałem Team Dragonem, Guide Selectem, a także Avidami od STC.


Kamil i jak Inazuma wypada na tle tych kijaszków ?.
Bo przyznam że po krótkotrwałym potrzymaniu Inazumy w łapce kij mnie kręci :)

Użytkownik Zwierzu edytował ten post 12 październik 2012 - 18:30


#8 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 12 październik 2012 - 20:51

Kamil i jak Inazuma wypada na tle tych kijaszków ?.
Bo przyznam że po krótkotrwałym potrzymaniu Inazumy w łapce kij mnie kręci :)

Kijek kręci, bo naprawdę jest ciekawą propozycją :)
Oczywiście, ciężko porównać go do Avida, bo to troszkę inna półka cenowa. Porównując ugięcie, to Avid chyba łatwiej(szybciej) pracuje całym blankiem(mam tu na myśli avida opisanego jako "fast", a nie "xfast").
Bardzo pasuje mi zastosowany uchwyt Fuji SKSS- po przykręceniu kołowrotka trzyma go pewnie, a razem tworzą bardzo wygodną i czułą całość, mimo może nieco dziwnego(z "dziurą") wyglądu na pierwszy rzut oka...Wędka czuła, na razie pracowała z obciążeniami od 10g+7cm guma, po 25g i bodajże 9-10cm guma. Przy najmniejszym obciążeniu i bezwietrznej pogodzie wędka "dawała radę" i pokazywała co powinna, mimo zastosowania plecionki 20lb- docelowo kij będzie sparowany z linką 10, max 15lb myślę, że będzie naprawdę dobrze ;)

Pozdrawiam
Kamil

#9 OFFLINE   PiotrekF

PiotrekF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów

Napisano 15 październik 2012 - 20:58

hej, ja posiadam ten kijek od paru tygodni, jest to wersja 240 pianka eva do 30g :) . Kijek jest na prawdę super, jest szybki cięty szczytówka pięknie pokazuje brania. Walnięcie czuć w łokciu, używam go do łowienia na lżejsze koguty do 20g i spisuje się świetnie. Nie jest to typowa pała ale wędzisko czułe i ładnie pracujące pod większym obciążeniem. Uchwyt jest dobrze wyprofilowany, trzyma się na prawdę świetnie. Najbardziej pozytywnie zaskoczło mnie to jak kijek się ładuje przynęty lecą niesamowicie daleko. Ogólnie jestem zadowolony, zobaczymy co pokażą dalsze testy. Dobra opcja jeśli chodzi o lekki i średni opad na sandacza.

Pozdrawiam :)

#10 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 15 październik 2012 - 21:10

Tak sobie obserwuję ten kijek na zdjęciach i myślę sobie, że iście kosmiczny uchwyt + jednoskład musi kapitalnie przenosić brania i kontakt przynęty z dnem i przeszkodami. Rozumiem, że jest to patyk typowo sandaczowy, ale... jak z Waszego doświadczenia spisuje się przy połowie/ przyłowie innych gatunków (szczupak, okoń)? Jak prezentuje się ugięcie? Może dysponujecie jakimiś fotkami z holu? ^_^

Użytkownik Dienekes edytował ten post 15 październik 2012 - 21:11


#11 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 16 październik 2012 - 13:00

Panowie, łowię tym patykiem 198 w dwóch częściach z pianką EVA.
Powiem tak, jeszcze parę lat temu za taki patyk trza było zapłacić z 500-600 zł.
Stosunek ceny do jakości BDB.
Ja łowię nim 25 plus guma kilka razy 30 głowką i również się nie męczy.
Czuły jest i to bardzo, ma dużo zapasu mocy i kilka rybek w okolicach 90 cm już nim wyjąłem.
Super alternatywa dla drogich patyków, u mnie ma dożywocie jako zapsówka.
Jedyne co to ten uchwyt powinien mieć jednak wypełnienie bo z tą dziurą wygląda średnio.
A i czasem coś trzeszczy bo kołowrotek nie ma oparcia na całej powierzchni tylko na końcach.
Poza tym wszystko CACY.
pzdr.
ZH

#12 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 16 październik 2012 - 13:10

Tak sobie obserwuję ten kijek na zdjęciach i myślę sobie, że iście kosmiczny uchwyt + jednoskład musi kapitalnie przenosić brania i kontakt przynęty z dnem i przeszkodami. Rozumiem, że jest to patyk typowo sandaczowy, ale... jak z Waszego doświadczenia spisuje się przy połowie/ przyłowie innych gatunków (szczupak, okoń)? Jak prezentuje się ugięcie? Może dysponujecie jakimiś fotkami z holu? ^_^

Szczupłe również trzymają się i nie spadają bo to nie szczotka, okonie takie 40 + ( bo tylko takie łowie :D ) również lubią ten kijek,
taki uniwersalik.

#13 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 16 październik 2012 - 17:54

@ Zander Hunter: Dziękuję za odpowiedź. Rozważam zakup jednoskładowej wersji, wykończonej pianką EVA. Zero zbędnych elementów i ozdobników. Ma być z czuciem i lekko ;) Piszesz, że to nie szczotka, z kolei sam producent zachwala brak ugięcia, stąd moje wątpliwości.

Ps. Okonie po 40cm+. W Olsztynie? Wody macie tam piękne i często na nich łowię (moja Małżonka pochodzi z tego świetnego miasta), ale paradoksalnie, dużo lepsze wyniki mam w ZZ. Coś za coś - tam łowi się w pięknych okolicznościach przyrody, tu w syfie, ale za to skutecznie :rolleyes: BTW, w piątek znów odwiedzę stolicę Warmii i spróbuję odczynić mojego pecha, związanego z jej wodami :P

#14 OFFLINE   rekin175

rekin175

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZgorzelec

Napisano 16 październik 2012 - 18:05

Tym kijem daliście sporo do myślenia , z katalogowego opisu nie za bardzo wierzyłem w ich słowa natomiast czytając wasze opinie kij jest mi coraz bliżej i jak braknie monety na kij z pracowni chyba sobie go sprawię .

#15 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 16 październik 2012 - 18:15

@ Zander Hunter: Dziękuję za odpowiedź. Rozważam zakup jednoskładowej wersji, wykończonej pianką EVA. Zero zbędnych elementów i ozdobników. Ma być z czuciem i lekko ;) Piszesz, że to nie szczotka, z kolei sam producent zachwala brak ugięcia, stąd moje wątpliwości.
Nie wiem czym producent się kierował pisząc o braku ugięcia jednak moja opinia po kilkunastu wyprawach
jest taka że gnie się pięknie-oczywiście pod rybą. Może producent miał na myśli że można go przeciążać i nadal swobodnie podbijać gumę z dna.


Ps. Okonie po 40cm+. W Olsztynie? Wody macie tam piękne i często na nich łowię (moja Małżonka pochodzi z tego świetnego miasta), ale paradoksalnie, dużo lepsze wyniki mam w ZZ. Coś za coś - tam łowi się w pięknych okolicznościach przyrody, tu w syfie, ale za to skutecznie :rolleyes: BTW, w piątek znów odwiedzę stolicę Warmii i spróbuję odczynić mojego pecha, związanego z jej wodami :P

Ja również z uwagi na sentyment odwiedzam ZZ jednak prawdziwe garbusy które biorą na główkę 25 i gumę
częściej łapie na Moich wodach niż na ZZ. Paprioszki mnie nie kręcą a tego nie brakuje na ZZ.
Trza się kiedyś umówić i pobiczować wody Warmińsko-Mazurskie
Pozdrawiam,
ZH

Użytkownik Zander Hunter edytował ten post 16 październik 2012 - 18:17


#16 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 16 październik 2012 - 18:23

PW, coby nie offtopić ;)

#17 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 16 październik 2012 - 19:22

Zander Hunter, normalnie mnie przekonałeś, kupię patyk i nie będę się spinał na żadnego Batsona ISB.

pzdr
  • Kotek lubi to

#18 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 16 październik 2012 - 22:06

Zander Hunter, normalnie mnie przekonałeś, kupię patyk i nie będę się spinał na żadnego Batsona ISB.

pzdr

Męska decyzja! Najlepiej samemu sprawdzić, bo jeden użytkownik będzie pisał, że patyk super, ale drugi ma kompletnie inny gust i jemu akurat nie będzie się podobał, podczas gdy u tego pierwszego kij ma "dożywocie"...Ale wymianie privów czuję, że Ci podpasuje ;)

W weekend machałem ww. kijem pod 28-30g + 3cale lateksu na dużych głębokościach na starej żwirowni. I wszystko świetnie było czuć, rzuty dalekie..

Co do tego "pustego" miejsca w uchwycie(bo insertu ni ma, ale łowiąc nie czuć jego braku)- palce trzyma się na blanku i wbrew pozorom jest to bardzo wygodne. Bez kołowrotka wygląda i może trzyma się nie do końca idealnie, ale z kołowrotkiem tworzy świetnie zgraną całość i w sumie o to chodzi. Przynajmniej ja bez kołowrotka jeszcze nim nie łowiłem.. ;)

Pozdrówka
Kamil

#19 OFFLINE   kielbasa99

kielbasa99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • Lokalizacjadom

Napisano 17 październik 2012 - 08:15

za te pieniądze ,kozacka wędeczka....udana seria mikado ...przejdzie do historii jak lexus okoniowy ;)

#20 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 październik 2012 - 08:20

Na takie opinie czekałem panowie. I ja mam zamiar nabyć ten kijek w wersji 1 czesciowej 1,98 na piance. Oczywiście z nastawieniem na sandacze. Jak sprawuje się taka długośc przy połowach z brzegu??




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych