Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Porównanie striping basket


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 26 luty 2015 - 09:29

Mam pytanie odnośnie dwóch misek . Która lepsza jakie wady i zalety ? Chodzi mi o miske Orvisa i o miske z Visiona 

Moze ktoś kto uzywał napisze parę słów ?



#2 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 26 luty 2015 - 09:45

Ja kupiłem taki : http://linekurv.dk/en/I bardzo sobie chwalę.

Trochę droższy niz vision ale nie ma tych denerwujących mnie "czułek" ;-)


  • yffea lubi to

#3 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 luty 2015 - 10:09

Też mam linekurv i jest bdb



#4 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 26 luty 2015 - 10:54

Moj koszyk na linke wyglada tak: http://jerkbait.pl/t...ypony-koniczne/



#5 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 26 luty 2015 - 11:04

A mój wygląda tak :)

9flm.jpg


  • ...not here, salmon1977 i mtmisiu lubią to

#6 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 26 luty 2015 - 15:11

Jeśli masz kasę, nie chce Ci się majsterkować i będziesz czuł się lepiej to kup oryginalny - są one większe od tych Ikeowskich i materiał o lepszych właściwościach wytrzymałościowych. Ta druga cecha to tylko w przypadkach upadku na kosz, ale jak ikeowski połamiesz to kupisz sobie drugi bez bólu, choć też jest wytrzymały - stworzony do przenoszenia obciążeń. 

 

Ja mam z Ikei, przerobiony lekko, podobnie do tego ze zdjęcia @Alek_Art i jestem zadowolony, nic mi więcej nie potrzeba. Wielkościowo jest ok, leży na biodrze w przypadku brodzenia, a na łódce pas owijam powyżej kolana lewej nogi (jestem praworęczny) i mogę wykonywać dłuższe pociągnięcia. Orvisowski miałem w rękach - jest fajny, ale cenowo jakieś totalne nieporozumienie, rzeczywiście wart jest 20-25% żądanej kwoty... 



#7 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 26 luty 2015 - 18:52

Dziekuje wszystkim za uwagi . Wybralem z visiona i starczylo jeszcze na linke :)

#8 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 27 luty 2015 - 22:43

Dziekuje wszystkim za uwagi . Wybralem z visiona i starczylo jeszcze na linke :)

 

Też mam taki i jest ok. Radzę jednak przyjrzeć się krawędziom pudła, bo u mnie były na całej długości dość ostre nadlewki, które raczej kondycji linki nie służą. Przeszlifowałem to wszystko najpierw grubszym, a potem drobnym papierem ściernym na gładko - trochę trzeba nad tym popracować bo to materiał PCV wyjątkowo wredny w obróbce. 

 

 

Ja kupiłem taki : http://linekurv.dk/en/I bardzo sobie chwalę.

Trochę droższy niz vision ale nie ma tych denerwujących mnie "czułek" ;-)

 

W Visionie te silikonowe wąsy  - "czułki" są opcjonalne - można je założyć i w każdej chwili zdjąć - mnie akurat dobrze się z nimi współpracuje.  Z pudła i tak korzystam praktycznie tylko gdy łowię szczupaki cięższym zestawem, bo jak mi przychodzi wędrować z ta wanną u pasa gdzieś dalej to szlag mnie trafia.



#9 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 28 luty 2015 - 07:28

A mój wygląda tak :)

9flm.jpg

 

Zakupilem za $5 w Ikea ten "striping basket".  Szkoda ze tylko w jednym kolorze( dlaczego akuratnie bialy?)  Pasek gdzies znalazlem ( ze starych spiochow)  pozostaje jeszcze instalacja jakis "kolcow antysplantaniowych".  Jeden duzy plus poza cena, jak dla mnie, rozmiar i wyprofilowanie, idealnie lezy na biodrze.  :)

A gdy nogi sie zmecza to tez jest na czym przysiasc. :D



#10 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 02 marzec 2015 - 14:20

Ja również przerobiłem temat "miski" z Ikei....Obciąłem wystające ranty dookoła, wyciąłem rowki na wędkę, powklejałem kołki i zamocowałem pasek. Wygodnie się to nosi, ale po kilku godzinach łowienia pożyczyłem od Kolegi miskę z Visiona i odczułem wyraźną równicę na korzyść Visiona.

Moim zdaniem ta wersja z Ikei jest po prostu za mała...przynajmniej dla mnie.


  • woyciech lubi to

#11 OFFLINE   czekan

czekan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 14 marzec 2015 - 22:27

Witam

Po dokonaniu paru testów różnych modeli ręcznie robionych i firmowych, pozostaliśmy z kolegami przy tym modelu

http://www.czechnymp...xi-Stripper.htm. Lekki, wygodny, nie krępujący ruchu i woda nie zbiera się w nim jak w jakiejś miednicy. Tani nie jest, ale polecam.


  • analityk lubi to

#12 OFFLINE   xionc83

xionc83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie/North Yorkshire
  • Imię:grzegorz

Napisano 14 marzec 2015 - 22:48

Nie widzę przeszkód aby w ręcznie robionym takie coś osiągnąć. Ewentualnie, żeby woda się nie zbierała wyciąć podłużne otwory w dolnej części z każdej strony.

#13 OFFLINE   czekan

czekan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 15 marzec 2015 - 08:18

Najrozsądniej było by zrobić tego jeżyka po taniości, to kupa siana za kawałek plastiku. Problemem może być z tymi igiełkami, są zrobione z jakiejś elastycznej masy i linka super się z nich ześlizguję. Trzeba by to jakoś odlać z jakiegoś silikonu, ważne, żeby osiągnąć tą elastyczność i trwałość tych igiełek Ten daszek jest dostępny też w wersji podróbki z trochę sztywniejszymi igiełkami i już nie zdaje tak egzaminu, a podróbka kosztuje też nie mało bo z 10 eurasów mniej.



#14 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 17 marzec 2015 - 07:48

Rzućcie okiem na to:

 

http://globalflyfish...ikea-line-tray/

 

Kupiłem elementy w IKEA, calość jakieś 60 PLN.

Testy w maju, ale nie przewiduję problemów ;-)

pzdr

tomek



#15 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 17 marzec 2015 - 10:06

Zaczynałem od miski, koszyka spożywczego, wiaderka pod nogi (mowa o łodzi). Raz zainwestowałem w Stripping Basket Orvis-a i mam spokój. Wszystko pasuje w sensie ergonomii, solidny kompozyt, firmowy sprzęt... Szkoda energii i czasu na szukanie, adaptowanie spożywek lub innych wynalazków. Pozostaje kwestia ceny, zawsze można poczekać, odłożyć...

 


  • minkof, woyciech i kamilos lubią to

#16 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 18 marzec 2015 - 15:31

Pozostaje kwestia ceny, zawsze można poczekać, odłożyć...

 

 

Niby tak, ale świadomość wydania 300 PLN za miskę jest dla mnie nie bardzo komfortowa...

Nie mam problemów z wydawaniem kasy ale lepiej się czuję jak wydaję je rozsądnie :-) zawsze to lepiej wydać więcej na dobrą linkę.



#17 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 16:26

Osobiscie ten koszyk Orvisa byl by dla mnie ostatni do kupienia. Wielkosc, ksztalt i cena - nie dla mnie (nie mowie ze jest zly, poprostu mnie nie pasuje :)), a co do ceny produktow Orvisa to chyba rok temu kupilem pudelko na wieksze muchy, sprzedawca przez internet powiadomil mnie z wlasnej woli ze te pudelka  sa robione dla min. Orvisa i sa w ich sklepie za drugie tyle....nie wnikalem, nie sprawdzalem ...okazalo sie ze po jakims czasie znajomy kupil takowe pudelko wlasnie w sklepie Orvisa. Mielismy okazje ogladnac i sprawdzic czym sie roznia i roznily sie tylko napisem Orvis ktorego nie bylo na moim pudelku...reszta to samo, nawet plastyk pachnial tak samo  :D Oczywiscie kumpel zaplacil drugie tyle.

Z marke trzeba placic bez wzgledu na to czy to akuratnie dobry produkt czy bubel.

PS. Ogolnie z Orvisa produktow jestem zadowolony, buty do brodzenia tej firmy wytrzymaly 12 lat i byly chyba z tanszych butow wtedy oferowanych przez ta firme.



#18 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 28 marzec 2015 - 08:48

We Fly vs Jerk używają takiego pada podczepianego na nogę zamiast koszyka. Szukałem czegoś takiego ale nie znalazłem. Wie ktoś gdzie coś w tym stylu można kupić? A może to jest tylko środek wyjęty z koszyka i jakoś tam przywiązany bądź samoróbka?



#19 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 28 marzec 2015 - 09:44

http://www.taimen.co...-300_5894/93036



#20 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 28 marzec 2015 - 10:22

Dzięki za info ale to raczej nie moja liga. Za taką kasę to ja planuję kołowrotek zakupić:) Trzeba będzie zrobić samemu z utwardzanego styropianu i pałeczek do regeneracji ślizgów narciarskich.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych