Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
MIASTO

Warta / Poznań miasto Doznań

poznań street fishing poland urban fishing

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
298 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 maj 2015 - 16:30

Niestety Poznań wędkarsko jest bez doznań :( i to by było na tyle chyba :)

Czasem jakiś bolek uderzy, mały klonek o szczupaku tylko można usłyszeć w przedwojennych opowieściach.

 

Załączony plik  303468_3703236512287_325962020_n.jpg   34,06 KB   127 Ilość pobrań

PoZdRo



#2 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 26 maj 2015 - 16:35

W zeszłym tygodniu przez 15 minut ciągałem na boleniowym sprzęcie suma... czasem jakieś tam doznania jednak są... :) 

 

Poza tym Łukasz, ten woblerek jest ZDECYDOWANIE zbyt duży... na morze raczej... w Warcie, co wiadomo nie od dziś, łowi się na ziarnko maku, mgłę itp. przynęty, a nie tam jakieś megalodony zakładasz.  :ph34r:


  • Gofer2005 i Simon123 lubią to

#3 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisano 27 maj 2015 - 07:02

W poznaniu jest taki zbiornik na Malcie, chyba tam jakieś ryby powinny być ;)

Użytkownik jasiek17047 edytował ten post 27 maj 2015 - 07:04


#4 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 27 maj 2015 - 19:40

W poznaniu jest taki zbiornik na Malcie, chyba tam jakieś ryby powinny być ;)

Tam nie wolno łowić. Ale rybcie ładne są.



#5 OFFLINE   invictus

invictus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 maj 2015 - 21:07

No nie wiem w niedzielę byłem na 2 turze IMO w Poznaniu na "betonach" i byłem świadkiem jak kolega złowił szczupaka 91,8 cm także jakieś tam rybki są - mnie bolek spadł niestety :(



#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 maj 2015 - 21:48

Malta fajna. Chodziłem po dnie kilka razy. Mniej więcej wiem jak płynie rzeczka. :) idealna woda na jerki ....

#7 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 27 maj 2015 - 21:52

A tam nie ma doznań. Są, są niesamowite doznania etyczne jak się widzi gości z 4 gruntówkami i do tego spinningujących. To doznania nagminne. Są też doznania estetyczne, znacznie rzadsze, w postaci ryb dogorywających w piachu. Doznania rzadsze, bo i z rybami tak sobie. Ponadto doznania lingwistyczne, gdy się słucha kolesi ze Śródki, szczególnie w kwietniu, gdy zwróci się uwagę, że klenie na 10 cm gumę biorą słabo. Itd, itd.



#8 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1927 postów

Napisano 27 maj 2015 - 22:00

  kolega złowił szczupaka 91,8 cm

Niesamowite, długość ryby z dokładnością do jednego miejsca po przecinku. ;)



#9 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 maj 2015 - 00:07

Eee tam, gadanie. W Poznaniu są (były?***) ryby, nawet na "betonach". Wystarczy wstać wcześnie, iść w śroku tygodnia albo dobrze poszukać na obrzeżach miasta. Tam łowiłem swoje największe jazie, regularnie klenie, zdarzały się sandacze. Nie były to przypadkowe ryby. Ot, Warta jest kapryśna i trzeba jej poświęcić sporo czasu.

 

*** nie mieszkam już w Poznaniu ponad 3 lata, ale nie sądzę, żeby zmieniło się aż tak wiele...



#10 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 28 maj 2015 - 09:53

Eee tam, gadanie. W Poznaniu są (były?***) ryby, nawet na "betonach". Wystarczy wstać wcześnie, iść w śroku tygodnia albo dobrze poszukać na obrzeżach miasta. Tam łowiłem swoje największe jazie, regularnie klenie, zdarzały się sandacze. Nie były to przypadkowe ryby. Ot, Warta jest kapryśna i trzeba jej poświęcić sporo czasu.

 

*** nie mieszkam już w Poznaniu ponad 3 lata, ale nie sądzę, żeby zmieniło się aż tak wiele...

Arku,Warta owszem kaprysna,tyle że tego określenia można użyć wobec każdej dowolnej rzeki czy rzeczki.

Co do betonów nie będę się wypowiadał w ogóle,nie lubię takich okoliczności przyrody i raczej w nich nie łowię.Natomiast co do obrzeży miasta,tam właśnie bywam najczęściej,w dół czy w górę rzeki i moim zdaniem choćby te trzy lata o których piszesz dużo zmieniły,niestety wcale nie na dobre.Owszem,trafi się jeden czy dwa dobre dni w roku kiedy się fajnie połowi(zaznaczam że moje doświadczenia dotyczą głownie kleni i jazi,za nimi najczęściej chodzę).Z roku na rok jest mniej ciekawie,dla mnie w tej chwili już kleń 40+ staje się wydarzeniem,jeszcze pare lat temu był codziennością niemalże.Roboczogodzin nad rzeką faktycznie mniej niż kiedyś ale nie aż tyle mniej żeby robiło to tak wielką różnicę.Sprzęt lepszy,miejscówki te same-wyniki tragedia.Kiedyś łowiłem,teraz nie łowię.Nie odumiałem się chyba?Kiedy w poprzednim sezonie trafił mi się dzień z kleniem 50+ i dwoma 40+ miałem wrażenie że Pana Boga za nogi chwyciłem.A łusek po sprawianych na brzegu rybach trudno nie zauważyć.Kleń,jaż i bolek też jadalny...


  • Gofer2005 lubi to

#11 OFFLINE   invictus

invictus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 maj 2015 - 12:49

Niesamowite, długość ryby z dokładnością do jednego miejsca po przecinku. ;)

Stałem koło sędziego jak mierzył szczupla i robiłem koledze zdjątko :)

 

Jest zdjątko na stronie PZW Poznań :)


Użytkownik invictus edytował ten post 28 maj 2015 - 12:52


#12 OFFLINE   Vrpona

Vrpona

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 28 maj 2015 - 19:00

Invictus też byłem wtedy na betonkach na IMO. Szczupak którego złowił Pan Roman bodajże, był mega wielki :) ryba tam jest ,ewidentnie to widać. Miejsce ciężkie technicznie, aczkolwiek idzie łowić całkiem fajne okazy :) Pozdro !

 

Edit: Byłem na sektorze naprzeciwko Ciebie :) Widziałem Cię, poszedłeś w kierunku Lubonia. Pozdro ! 


Użytkownik Vrpona edytował ten post 28 maj 2015 - 21:02


#13 OFFLINE   Piotr123

Piotr123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 30 maj 2015 - 17:08

Panowie co słuchać na betonach? Dzisiaj będąc nad wodą znalazłem dwa wobki, bo woda strasznie niska i wszystko odsłania. Co prawda ich wielkość ok 12cm świadczy o dóżej ilości mięsiarzy amatorów, więc słabo i w końcu w tym roku zaliczyłem wymiarowego bolka. :)

#14 OFFLINE   Vrpona

Vrpona

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 30 maj 2015 - 19:35

Boleń ostro wali przy cybinie :) Chcąc połowić okonie, śmiało można polecić Odcinek do Lubonia lewy brzeg rzeki :) Szkoda że taki niski stan, ryby może by się więcej pojawiło gdyby poszła w górę trochę .


  • Piotr123 lubi to

#15 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 31 maj 2015 - 12:43

Panowie, a próbował ktoś może z muchozolem np. na wysokości Politechniki? Widzę, że rzeka do tej metody super, trzeba tylko uważać żeby nie zakolczykować jakiejś przechodzącej obok młodej damy :) Słyszałem, że jest sporo sandacza i bolenia.



#16 OFFLINE   MarioSan

MarioSan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • LokalizacjaLuboń
  • Imię:Mariusz

Napisano 31 maj 2015 - 13:07

Ciekawy i zupełnie "niemiejski" jest odcinek Warty między mostem kolejowym na Starołęce a mostem na Hetmańskiej, zwieńczony na końcu "starorzeczem" w porcie.


  • Vrpona lubi to

#17 OFFLINE   Vrpona

Vrpona

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 31 maj 2015 - 17:47

Tak jak Mariusz mówi, na tym "niemiejskim" odcinku połowiłem okoni na IMO, z tym że same niewymiarowe :) Kawałek dalej, już były główeczki eleganckie :) 



#18 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 03 czerwiec 2015 - 14:53

SzymonP, ja próbowałem. Tzn. głównie próbuję tam sznury ale klenia nie za duże da się złowić a wieczorem nawet fajnie.

#19 OFFLINE   Nissenel

Nissenel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Nazwisko:Sebastian

Napisano 08 czerwiec 2015 - 16:55

A jak z sandaczami i bolkami na Warcie? Coś gryzie?



#20 OFFLINE   Piotr123

Piotr123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 08 czerwiec 2015 - 18:26

Bolek gryzie, ale bardzo mały. Duże uciekły!





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: MIASTO, poznań, street fishing, poland, urban fishing

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych