Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary WileyX

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
342 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   zielan

zielan

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaBrodnica
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Zieliński

Napisano 02 marzec 2016 - 07:56

Żeby nie robić offtopa w temacie o okularach do stówki.Nie będę powtarzał opinii o tych okularach, wiadomo są świetne i sądzę, że zasługują na oddzielny temat na forum. 

 

Dopytałem się u źródła jak wygląda sprawa z korekcją soczewek. Myślę, że to będzie ważna informacja dla "okularników"

 

 

Prawie wszystkie modele maja możliwość korekcji robionej na zamówienie. Żadnych nakładek. Klient dostaje okulary z polaryzacja i wszystkimi właściwościami Wiley X i dostosowaną tylko dla siebie korekcja soczewek. Czas wykonania - 10 14 dni. Koszt - od 1500zł

 

 


  • remek lubi to

#2 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 02 marzec 2016 - 13:09

Nieźle, co prawda nie potrzebuję korekcji ale chyba takie podejście jest całkiem niezłe ze strony producenta.



#3 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 03 marzec 2016 - 17:52

Panowie, czy ma ktos moze mozliwosc porownania tych Wiley (mam na mysli soczewki) do innych topowych marek? Naczytalem sie tutaj troszeczke o tej marce i ciekawi mnie jak sie te okularki maja do innych.

Mam w tej chwili jedna pare Oakley, jedna Rudy Project, jedna Costa Del Mar oraz jedna Smith Optics. Wszystkie sa z korekcja. Najlepiej moim zdaniem wypadaja soczewki Costa Del Mar. Smith Optics tez sa ok. Jest to byc moze dlatego, ze dla odmiany w tych dwoch ostatnich wybralem szkielka szklane.

Czy moze ktos porownac Wiley do tych przeze mnie wymienionych?


Użytkownik Kwinto edytował ten post 03 marzec 2016 - 17:53

  • spinnerman lubi to

#4 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 03 marzec 2016 - 18:12

Panowie, czy ma ktos moze mozliwosc porownania tych Wiley (mam na mysli soczewki) do innych topowych marek? Naczytalem sie tutaj troszeczke o tej marce i ciekawi mnie jak sie te okularki maja do innych.

Mam w tej chwili jedna pare Oakley, jedna Rudy Project, jedna Costa Del Mar oraz jedna Smith Optics. Wszystkie sa z korekcja. Najlepiej moim zdaniem wypadaja soczewki Costa Del Mar. Smith Optics tez sa ok. Jest to byc moze dlatego, ze dla odmiany w tych dwoch ostatnich wybralem szkielka szklane.

Czy moze ktos porownac Wiley do tych przeze mnie wymienionych?

Wiley porównać mogę z Oakley (mam kilka par z różnym stopniem zaciemnienia szkieł, ale porównuje analogiczne szkła pod tym względem), jest zauważalna różnica jeżeli chodzi o polaryzację na korzyść WX.


  • Tomas81 i zielan lubią to

#5 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 03 marzec 2016 - 18:25

Dzieki Marcin.

 

Kiedys nie majac porownania myslalem, ze Oakley to najlepsze okulary. :) Dzisiaj majac taka mozliwosc, mam odmienne zdanie. Nadal uwazam, ze sa to super okulary, ale wypadaja gorzej w porownaniu do moich innych (soczewki). Wiley niestety nie mialem nigdy okazji przymierzyc, nawet o nich wczesniej nie slyszalem. Bardzo mnie wlasnie interesuje jak sprawdzaja sie w porownaniu do innych szkielek.



#6 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 14 marzec 2016 - 07:51

Ja okulary widziałem i miałem okazje przymierzyć na rybomani  - na pewno na plus wypada wykonanie i wytrzymałość , nie wiem jak z polaryzacją i korekcją ( która bardzo mnie interesuje) -

Ale czy wartę swojej ceny min 1500zł ?? Może ktoś ma więcej opinii .



#7 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 14 marzec 2016 - 13:10

Użytkowałem 2 pary WX w tym jedne z polaryzacją. Okulary kupiłem w 2012 roku i szkła wytrzymały bez rys 2-3lata. Zaczęła się wycierać niebieska powłoka na szkłach która uniemożliwiła dalsze użytkowanie. Kupiłem okulary za granicą za 90E, więc taniej niż normalnie, na szczęście bo wydawać na okulary 500-600zł na 2 lata jest zupełnie bez sensu. Poza szkłami okulary ok, polaryzacja też, choć teraz mam nowe okulary które rozprowadza kuzyn za 50zł (dla mnie) i nie widzę różnic w polaryzacji. Fakt że ponoć cieszą się dobrą opinią, oprawki też bardzo wytrzymałe. W tym roku będę je testował, też są z niebieską powłoką, więc zrobimy porównanie. Generalnie kopia starych WX poza ceną :).


Użytkownik wujek edytował ten post 14 marzec 2016 - 13:10

  • Guzu, sucks_one i Sebalos lubią to

#8 OFFLINE   SpinDoktor

SpinDoktor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2016 - 13:42

 

Ale czy wartę swojej ceny min 1500zł ?? Może ktoś ma więcej opinii .

 

Kolego nie wiem skąd taka cena. Górna granica to ok. 600 zł.

http://www.wedkarski...pricei=&pricea=



#9 ONLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 14 marzec 2016 - 13:59

Kolego nie wiem skąd taka cena. Górna granica to ok. 600 zł.

http://www.wedkarski...pricei=&pricea=

To cena za okulary z korekcją


  • MarcinZet lubi to

#10 OFFLINE   SpinDoktor

SpinDoktor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2016 - 22:55

A to sorki, nie zrozumiałem. Ja mam wzrok sokoli więc nie byłem świadomy że korekcja/polaryzacja to wydatek 1,5k...



#11 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 16 marzec 2016 - 19:11

Na szczescie dotychczas nie musze korzystac z okularow z korekta.

Natomiast za okulary polaryzacyjne jestem gotowy zaplacic.

Bywalem w sytuacjach, gdy widziec ciut wiecej to widziec, a nie isc po omacku.

Ktos powie - brawura - za daleko wlazles. Nie bede sie spieral. Nie czas i nie miejsce.

Ale wartosc dobrych okularow znam.

Mialem Wileye z polaryzacja. Niestety nie poddalem ich tak dlugotrwalym testom jak @Wujek, ale pamietam, ze polaryzacja nie byla jakas rewelacyjna.

Od kilku sezonow uzywam Smith Optics polecone przez Tomka Manczaka - jego zdaniem i paru innych osob, "najlepsze". 

Czy tak jest ? nie wiem. Kosztowaly jakos okolo 150 USD, kupic nastepne by sie przekonac czy sa ciut lepsze...na razie nie mam 150 USD na probowanie.

Z checia bym poczytal informacje / testy porownawcze okularow polaryzacyjnych oparte na rzetelnym porownaniu w warunkach lowiska.

Pytanie kto i za czyje pieniadze takie testy moglby przeprowadzic. Bo firmom sprzedajacym okulary to chyba srednio na reke...Niestety.

 

Wileyow drugi raz nie kupie. Jesli kiedys utopie badz zniszcze te Smiths to siegne pewnie po jakies japonskie JDM. Naiwnie mysle, ze moga miec naprawde SUPER sprzet (te najwyzsze modele)... :)


  • Wiktor lubi to

#12 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 19:33

Ja od około 6 lat użytkuję Costa Blackfin i szczerze powiem, że są warte tych około 150USD. Doskonałe szkła i polaryzacja. Mimo bardzo intensywnego użytkowania na co dzień (moje jedyne okulary przeciwsłoneczne) jak i oczywiście w czasie łowów słodko i słonowodnych mają tylko jakieś małe ryski. Wiele razy upadły i nic się poważnego nie stało. Niedawno nabyłem drugą parę z lepszymi filtrami, ale tylko dlatego że była bardzo dobra promocja, bo poprzednim kompletnie nic nie dolegało. Mam wielu znajomych używających Costy i nigdy złego słowa nie słyszałem. Aha, dla mnie jeszcze bardzo ważne jest to, iż nie mają tendencji do zaparowywania. Jest wiele opcji kolorów szkieł czy ramek więc można zawsze coś wybrać


  • Guzu i woblerwz lubią to

#13 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 16 marzec 2016 - 19:43

Ja od około 6 lat użytkuję Costa Blackfin i szczerze powiem, że są warte tych około 150USD. Doskonałe szkła i polaryzacja. Mimo bardzo intensywnego użytkowania na co dzień (moje jedyne okulary przeciwsłoneczne) jak i oczywiście w czasie łowów słodko i słonowodnych mają tylko jakieś małe ryski. Wiele razy upadły i nic się poważnego nie stało. Niedawno nabyłem drugą parę z lepszymi filtrami, ale tylko dlatego że była bardzo dobra promocja, bo poprzednim kompletnie nic nie dolegało. Mam wielu znajomych używających Costy i nigdy złego słowa nie słyszałem. Aha, dla mnie jeszcze bardzo ważne jest to, iż nie mają tendencji do zaparowywania. Jest wiele opcji kolorów szkieł czy ramek więc można zawsze coś wybrać

 

 Bardzo dobra opinia. Zaparowywanie to dosc uciazliwa sprawa podczas pstragowania w zimne poranki.

Kilka trickow podpowiedziano mi tu na forum. Kilku sam sie dopracowalem. 
Ostatnio juz jakby mniej mi doskwiera :)

Ale szkiel, ktore nie zaparowywuja z zalozenia jeszcze nie spotkalem.

Mozesz wrzucic jakis link do tych COSTa ?



#14 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 16 marzec 2016 - 19:45

We wczesniej wymienionych przeze mnie okularach jedyne, ktore poloryzacja odstaja od reszy to sa Costa Del Mar ze szklanymi soczewkami. Swiat wyglada przez te szkielka jak w HD. Nie wiem jak to inaczej okreslic. Wszystko jest jakby bardziej przejrzyste, czysciutenkie. Nie mam pojecia czy to jakas zaawansowana technologia tej firmy, czy byc moze sam fakt, ze soczeweki sa ze szkla. Poloryzacja jest w tych okularach ewidentnie duzo lepsza od pozostalych. Wada natomiast jest to, ze po calym dniu wedkowania czuje te okulary bardzo wyraznie na nosie.

Mam tez Smith Optics. Rowniez ze szklanymi soczewkami. Niestety szkielka sa w nich zolte i nie jestem w stanie obiektywnie ich ocenic do Costa Del Mar.

 

W zasadzie przy tych dwoch firmach juz zostane. Jesli jeszcze sa jakies szkielka, ktore chcialbym w przyszlosci wyprobowac (i pewnie tak zrobie) to sa szkielka Smith Optics w technologi ChromaPop. Ponoc brazowe ChromaPop to totalny "odjazd" w swiat kolorow poloryzacji. ;)


  • Guzu, Drago i malinabar lubią to

#15 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 19:51

Tutaj linki:

 

http://www.amazon.co...s/dp/B00A34PMJ2

 

http://www.cabelas.c...ckfin polarized

 

http://www.basspro.c...oduct/10217586/

 

Na ebay radzę kupować tylko od sprawdzonych osób, bo jest dużo podróbek o czym boleśnie przekonał się znajomy.

 

Oczywiście w ekstremalnych warunkach coś tam zaparują, choć ostatnio byłem w czasie pory deszczowej w Malezji i znowu się przyjemnie zdziwiłem.

 

I polecam te z kompozytowymi szkłami, bo te z prawdziwego szkła to wiadomo że delikatniejsze. To opinia kapitana łodzi na tuńczyki, gdzie cała załoga była wyposażona w Costy.


  • Guzu lubi to

#16 ONLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 20:00

I tak jak pisze Kwinto. Wyostrzają niesamowicie kolory. A jak działa polaryzacja to przytoczę historię. Kiedyś pływaliśmy szukając aktywnie tuńczyków i kilka razy zobaczyłem pod powierzchnią jak żerowały bez oznak na wodzie. Oczywiście dawałem znak, że są. Ludzie na łodzi patrzyli na mnie trochę ze zdziwieniem i sugerowali żebym nie przesadzał. Do czasu kiedy jeden z wątpiących założył moje okulary. Zachowywał się jakby dopiero wzrok odzyskał po X latach ślepoty :D


  • Guzu, PLECIONA i Paweł R. lubią to

#17 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 16 marzec 2016 - 20:44

Sprawdzilem i o ile sie nie myle, to moje Smith nie posiadaja tego Chroma Pop.

 

Moje to Smith Optics Riverside Polarised Tortoise Amber Lenses.

To tak na podstawie tego co widze w necie. Bo okulary leza teraz jakies 2600 km ode mnie, wiec modelu z nich nie odczytam.

 

:)

Tak jak pisalem, Wiley nie kupie. Wiec pewnie beda ale KIEDYS te chroma pop albo Costa...

Pozyjemy - zobaczymy



#18 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 16 marzec 2016 - 21:23

Sprawdz Daniel szkielka jak bedziesz mial je blizej siebie. ;) Na szkielkach powinno pisac ChromaPop.

 

A jesli sie zdecydujesz na Costa Del Mar to oczywiscie nie bedziesz zawiedziony. Dla mnie ich szklane soczewki w brazie sa  po prostu w innej lidze. Nie chce juz nawet sluchac lub czytac o wyzszosci soczewek tej lub tamtej firmy. Moje oczy sa najlepszym wskaznikiem wyzszosci jednych nad drugimi. Wiec stwierdzam z doswiadczenia tego co widzialem, ze szklane soczewki Costa Del Mar przewyzszaja inne o klase.

Jak juz wczesniej wspomnialem mam tez Oakley, Rudy Project i Smith Optics. Za wyjatkiem byc moze tych ChromaPop, ktorych nie mialem jeszcze na nosie,  zadne okulary nie porownuja sie do Costa Del Mar.  


Użytkownik Kwinto edytował ten post 16 marzec 2016 - 21:25

  • Guzu i MarcinZet lubią to

#19 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 16 marzec 2016 - 22:41

ChromaPop i Polarchromic w okularach Smith Optics to te same szkła?
  • pajda lubi to

#20 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 16 marzec 2016 - 22:56

Nie.

 

Wystepuje opcja ChromaPop w szklach polachromicznych (jest taki wyraz w jezyku polskim?). Polachromic to rodzaj szkiel, ktore sie rozjasniaja lub sciemniaja w zaleznosci od natezenia swiatla.


  • coma lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych