Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

TURAWA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3485 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 maj 2006 - 19:00

Drodzy Jerkbaitowicze,

w najbliższych dniach, jeśli wszystko pójdzie dobrze, być może będę miał okazję kilka dni spędzić nad Turawą. Nigdy wcześniej nie łowiłem na tym zbiorniku, prawdę mówiąc nawet nie widziałem go na oczy. Jeśli ktoś ma jakieś doświadcznia w połowachn na tym zbiorniku to byłbym wdzięczny za informacje Embarassed na jakie ryby warto się nastawić, jakie metody (trolling jest dozwolony?), jakie przynęty... wiem że nie ma bata i że frycowe i tak trzeba będzie zapłacić ale może być mniejsze :mellow:

Pozdrawiam

#2 OFFLINE   shad

shad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 maj 2006 - 20:45

@Friko moge sie podzielic moim skromnym doswiadczeniem z tym zbiornikem...jako mieszkanca Opola :mellow: . Trol na wodach Opolskich jest jak najbardziej dozwolony tylko trzeba zrobic doplate na lodke 15 zeta na wodach opolskich. Na turawie do czerca obowiozuje zakaz plywania na lodkach, pozatym okres szczupaka jest przedluzony tez do czerwca, ale jezeli chodzi o Turawe to sztandarowa rybka to sandacz...choc z roku na rok coraz gorzej. Ogolnie rzecz biorac to wszelkiegu typu karczowiska, kamienie i stare koryto Malej Panwi. Jezeli lowieie z brzegu to raczej waly przy zaporze czolowej, a w niektorych zatoczkach mozna liczyc na szczuple (ale raczej to nie beda potwory). Wieksze szczuple bywaj przylowem przy polowie sandaczy na wspomnianych wyzej miejscowkach.
@Friko to narazie tak ogolnie...narzie w tym roku jeszcze tam nie zawitalem :unsure:
  • jakub.dębski i ArturPseudonimArtek lubią to

#3 OFFLINE   gaDza

gaDza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 29 maj 2006 - 22:19

Witam.Turawa to zbiornik słynący przedewszystkim z sandacza. Może jego pogłowie nie jest tak liczne jak pare ładnych lat wstecz ,ale wciąż jest to jeden z najbardziej rybnych zbiorników w kraju. Do tego w tym roku wreszcie pozbyliśmy się rybaków, co powinno zaowocować w przyszłych latach. Jeżeli wybierasz się na Turawe to zdecydowanie nastaw się właśnie na ,, mętnookiego’’. Sandacze w Turawie biorą bardzo dobrze na klasyczny ,,śląski” opad. Jeżeli chodzi o sam zbiornik to nie jest on bardzo urozmaicony, dno w znacznych obszarach jest płaskie, z małą ilością ,,górek’’ ,na które można trafić przy pomocy echosondy. Jeżeli wybierasz się na Turawe w czerwcu to proponuje,żebyś szukał miejsc raczej nie za głębokich, będą to blaty z dużą ilością ,,karczy’’ ,pozostałości po wyciętym lesie, które znajdują się po wschodniej i południowej części jeziora. pozdrawiam

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 maj 2006 - 22:25

Koledzy,

bardzo dziękuję za odzew :D wybieram się na początku czerwca, więc widzę że zakazy mnie nie obejmą.

A ten śląski opad że się tak dopytam - przepraszam ale to nie moje bajka Embarassed - to co to jest tak dokładniej? Chodzi o koguty na ciężkich główkach? Mógłbym spróbować znaleź dodatkowe zastosowanie dla zestawu jerkowego z multikiem i plecionka 30lb w tym momencie :unsure:

Pozdrawiam

#5 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2415 postów

Napisano 29 maj 2006 - 22:36

Poszukaj na Rybim Oku artykulów Tomka Plonki.

#6 OFFLINE   shad

shad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 maj 2006 - 23:40

Tak @Friko śląski opad to w skrucie koguty (gumy) na ciężkich główkach, a brania obserwujesz na lince. Gdzies czytalem jak pewien jegomosc dobrze sobie radzil z multikiem w opadzie. Nie wybieral tak szybko linki jak stloszpulowcy, ale dawal rade :mellow: (zreszta ja tez lowie w lekkim zwiesie bo lepiej widac brania). Moze w tym roku wyprubuje swojego batsona (z multikiem) do lowienia z opadu <_< , zreszta kupowalem go tez z mysla wlasnie o ciezkich gumach i kogutach. :unsure:

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 maj 2006 - 09:22

Czy to prawda że w tej metodzie używa się najgrubszych możliwych plecionek po to żeby spowolnić opad?
Ciężka główka w kontekście Turawy i śląskiego opadu to jaka będzie w tym momencie - 20 gram? 30 ? 35 ? :unsure:

Ciekawy też jestem jaka jest woda w Turawie, tzn. jak jest z przejrzystością i w związku z tym czy mają jakieś znaczenie kolory...

Pozdrawiam

#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 maj 2006 - 11:20

Poza wszystkim Friko, trzeba wziac pod uwage, ze tak zimnego maja to tamtejsze sandacze moga nie pamietac.
Moze sie zdarzyc, ze wdlug tzw. schematu nie da sie lowic.
Gumo
p.s.Jezeli przyjdzie lowic na 3m to 35g wydaje sie dosc duzo... :D


#9 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2415 postów

Napisano 30 maj 2006 - 11:58

Owszem, moze byc nietypowo. Jesli tam mozna lowic w nocy, to nocny trol wiele wyjasni. Dobrze jest tez poszukac gniazd, bo ryby ciagle moga sie tam krecic.
Przeglad przynet potrzebny bedzie.
A tak nawiasem, to ciekawie bedzie wygladal slaski opad z multkiem...na pewno szybko zbierze nadmiar linki. :lol:
  • Bartt lubi to

#10 OFFLINE   gaDza

gaDza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 30 maj 2006 - 12:36

Czy to prawda że w tej metodzie używa się najgrubszych możliwych plecionek po to żeby spowolnić opad?
Ciężka główka w kontekście Turawy i śląskiego opadu to jaka będzie w tym momencie - 20 gram? 30 ? 35 ? :unsure:

Ciekawy też jestem jaka jest woda w Turawie, tzn. jak jest z przejrzystością i w związku z tym czy mają jakieś znaczenie kolory...

Pozdrawiam

Friko, co do grubych plecionek, to ma ona za zadanie nie tylko spowolnić opad ale równie ważnym zadaniem dla niej będzie ,,pokazywanie'' brań, i tu czym grubsza linka tym więcej pokaże co się dzieje z naszą przynętą. Ja używam plencionki Power Pro 0,19 oczywiście fluo!!Zbiornik Turawski w tym momencie jest napełniony po same brzegi ;) ,śrędnia głębokość będzie się wahać między 4-5m. Im bliżej w kierunku zachodnim czyli do ,,wału'' tym głębokość będzie wzrastała, i przy samym wale będzie wynosiła pewnie z 10m. Ale tak jak pisałem wcześniej, takie głębokie miejsca w czerwcu możesz sobie odpuścić. Ja łowiąc na Turawie na głębokości powiedzmy 5m, stosuje przeważnie ,,głowy'' 10-15g i to w zupełności wystarcza. Jeżeli chodzi o przejrzystość, o którą pytasz, to teraz jest całkiem dobra, natomaist bardzo szybko się zmienia. Spowodowane jest to szybkim pojawianiem się glonów, co jest zmorą tego jeziora. Może się zdarzyć,że już pod koniec czerwca woda będzie miała kolor zielony i wtedy o żadnej przejrzystości nie ma mowy. Z początku czerwca napewno śmiało możesz łapać na gumy białe, one się sprawdzają zawsze, ale zawsze warto mieć przy sobie całą game różnego rodzaju przynęt w różnych kolor, bo z tymi ,,sandałami''to nigdy nie wiadomo:)
ps. jeszcze tylko 2dni!!O wynikach zamelduje!!!:D

#11 OFFLINE   shad

shad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 maj 2006 - 14:59

@Friko tylko musisz pamietac ze ta dobra przejrzystosc na Turawie to max 1-1,5 metra :lol: ,a jak sie zrobi zupka to o jakiejkolwiek przejrzystosci wody mozna zapomniec :unsure: :lol: .
Jakabys nie mial sprzetu na takie lowienie, a chcialbys sprobowac to moge Ci uzyczyc swoj zestawik pod stala szpule. To nie jest jakis highendowy zestaw, ale daje rade i bez problemu poderwiesz z dna glowke 35 gramow B) . Oczywiscie pod warunkiem ze nie bede w tym czasie na wodzie :mellow: .

@Gumo niektorzy na wodzie 1,5 - 2 metrow stosuja wlasnie glowki okolo 35 gram...ktore, poprzez szybki opad i stukanie w dno maja za zadanie wkurzyc sandala na maxa :unsure:

#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 maj 2006 - 16:43

@shad, slyszlem, slyszalem. Do tej pory w ten sposob nie lowilem.
Tak mi cos podswiadomie mowi, ze jak dla mnie to ciut przy duzo...
Gumo

#13 OFFLINE   tymek

tymek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 wrzesień 2007 - 13:01

Witam kolegów. Chciałem się dowiedziec czy ktos wie co sie dzieje aktualnie na turawie? W szczegolnosci chodzi mi o sandacza. Prosilbym tez o namiary GPS na koryto. Z góry dziekuje.

#14 OFFLINE   Gochu

Gochu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola / Rzeszów

Napisano 09 wrzesień 2007 - 14:55

z tego co slyszalem to woda stoi ciezko dobrze polowic... ale to bylo jakies 2 tygodnie temu. Najlepiej to pojechac i sprawdzic osobiscie. Ja pod koniec wrzesnia jade na Soline :D

#15 OFFLINE   gaDza

gaDza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 09 wrzesień 2007 - 18:57

z tego co slyszalem to woda stoi ciezko dobrze polowic...

A co ma płynąć?? :huh:
Woda opada powoli, silne wiatry i ogólnie pogoda nie sprzyjają braniom sandałów!!Ale te już wrzesień więc sandacze muszą brać,trzeba poczekac aż się unormuje pogoda i do boju:)

#16 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 10 wrzesień 2007 - 22:28

jak na tą porę roku to i tak wysoki stan wody :lol:

byłem w czwartek na 4 godziny jednym słowem echo

#17 OFFLINE   Gochu

Gochu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola / Rzeszów

Napisano 11 wrzesień 2007 - 12:56

@ gaDza serio nie zrozumiales o co mi chodzilo czy tylko sie zgrywasz? woda stoi to znaczy nawet pukniecia ;)



#18 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 11 wrzesień 2007 - 20:25

Panowie, są tacy co łowią. Mam dobre wiadomości z dnia wczorajszego. Woda lekko się podnosi. Intensywne gryzienie ma zacząć się od najbliższej soboty :D .
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#19 OFFLINE   gaDza

gaDza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 11 wrzesień 2007 - 21:35

@ gaDza serio nie zrozumiales o co mi chodzilo czy tylko sie zgrywasz? woda stoi to znaczy nawet pukniecia ;)


Myśłałem, że raczej chodziło Ci o to że stan wody w zbiorniku jest stały, stąd moje zdziwienie. Sorki mój błąd :wacko:

#20 OFFLINE   kuba-s

kuba-s

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 13 wrzesień 2007 - 14:03

ciekawe dlaczego zaczna gryzc dopiero w sobote mysle ze piatek po 14 tez nie powinno byc zle . ;) ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych