Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
MIASTO

Toruń



  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 kwiecień 2016 - 07:46

Chciałbym wystartować kolejne miasto i poszukać osób z okolic Torunia. Ostatnio odwiedziłem Was i .... wniosek jeden trzeba zorganizować imprezę. Zanim jednak do tego dojdziemy to zależy mi na określeniu kto jest z Torunia. Kto łowi na odcinkach miejskich? Wisła, a może coś zupełnie innego?
 

Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1461048378.659391.jpg   246,45 KB   25 Ilość pobrań


  • Kamil Z. i ezehiel lubią to

#2 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1617 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 19 kwiecień 2016 - 08:42

Wisła.

 

Ale odcinek miejski jest stosunkowo krótki. Sam bulwar. Już kilkaset metrów za starówką mamy dziką Wisłę ;) i nie będzie to street fishing.


  • remek lubi to

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 kwiecień 2016 - 08:54

Cześć Wojtku,

Dzięki za odpowiedź. Bulwar wygląda bardzo fajnie, jest też miejsce na organizację imprezy. Natomiast rzeczywiście to taka autostrada, po której zasuwają tony wody .... :) Patrzę czy są inne możliwości - typowo miejskie. 



#4 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 19 kwiecień 2016 - 09:05

Wisła.

 

Ale odcinek miejski jest stosunkowo krótki. Sam bulwar. Już kilkaset metrów za starówką mamy dziką Wisłę ;) i nie będzie to street fishing.

W zasadzie bulwar i kawałek brzegu wraz z portem zimowym. Byłem, łowiłem, klimat fajny :) 


  • remek lubi to

#5 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 19 kwiecień 2016 - 09:19

Jeśli chodzi o łowienie w środku miasta to tylko bulwar. W dół rzeki jest spora skarpa która naturalnie udziela tereny zamieszkane od rzeki. Na wysokości Rubinkowa (dla ludzi spoza powiedzmy od "nowego" mostu Zawadzkiej) teren między skarpą a Wisła jest większy ale nadal raczej nie zamieszkany. W górę rzeki tak jak kolega pisał jest port zimowy i ale tereny nadal nie zamieszkane. 

 

Jeśli myślicie o imprezie Street Fishing polecał bym... wędkowanie w nocy :) Jeśli łapanie odbywało by się na bulwarze i po przeciwnej stronie widoki są świetne. Fotka w otwierającym poście jest zrobiona z punktu widokowego. Wystarczy w google wyszukać fotki Toruń nocą (większość będzie robiona z okolic punktu widokowego) i zobaczyć jak to wygląda.

 

Sam bulwar to typowa opaska - nocą potrafi darzyć rybami i ma swoich zwolenników w Piernikowie :) Przeciwna strona nieco bardziej dzika z pięknymi widokami na starówkę.


  • remek i wojciiech lubią to

#6 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 19 kwiecień 2016 - 11:47

W zasadzie bulwar i kawałek brzegu wraz z portem zimowym. Byłem, łowiłem, klimat fajny :)

 

Na samym porcie zimowym to raczej łowić nie wolno. 

Są jeszcze bajorka w Toruniu. Kaszownik - tylko czy tam cokolwiek pływa to nie mam pojęcia. 

No i Martówka w parku na przedmieściu bydgoskim. Ale to do "street fishingu" słabo pasuje. 

Tyle, że tam już popowodziowe rapy, i nie tylko, pływają :P


  • remek lubi to

#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 kwiecień 2016 - 12:51

A warto sobie zaprzątać głowę Kablem? Nie chodzi mi koniecznie o SF ale o wędkarstwo - jakieś okonki, szczupaczki :)

#8 OFFLINE   mirekk

mirekk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • Lokalizacjaokolice Torunia
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 19 kwiecień 2016 - 13:48

Na bulwarze można zorganizować ale w godzinach wieczornych i nocnych na jesieni na sandacza  dodatkowo są wyniki w łowieniu  pozdrawiam Mirek


  • remek lubi to

#9 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 19 kwiecień 2016 - 15:36

Na samym porcie zimowym to raczej łowić nie wolno. 

Są jeszcze bajorka w Toruniu. Kaszownik - tylko czy tam cokolwiek pływa to nie mam pojęcia. 

No i Martówka w parku na przedmieściu bydgoskim. Ale to do "street fishingu" słabo pasuje. 

Tyle, że tam już popowodziowe rapy, i nie tylko, pływają :P

W Kaszowniku pływały okonki szczupaczki i klenie. Te ostatnie prawie przez nikogo nie łapane.

Czy nadal są - pewnie tak bo czasami ktoś tam siedzi. Ale kiedyś mieszkałem blisko to i na osiedlu były jakieś informacje. A teraz to nie wiem.

 

Na Martówce pływa chyba wszystko to co można spotkać w Wiśle. Najbardziej oczywiście widoczne są bolenie

 

Nadal będę podpowiadał opcję wieczorną :)

toru%C5%84-noc%C4%85-panorama.jpg


Użytkownik PrzemekL edytował ten post 19 kwiecień 2016 - 15:39

  • remek lubi to

#10 OFFLINE   Paciorek

Paciorek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Paciorek

Napisano 20 kwiecień 2016 - 18:47

Remku chodzi Ci o starorzecza zwane Kablem?

#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 kwiecień 2016 - 18:56

Tak dokładnie te na "zapleczu" stadionu tam gdzie żużel :) Czyli przez tą szeroką ulicę i w kierunku Wisły.

#12 OFFLINE   Paciorek

Paciorek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Paciorek

Napisano 20 kwiecień 2016 - 19:51

Jest tam kilka dołków koło siebie, jak jestem ograniczony czasem a mam tam blisko z domu około 5 minut to tam zaglądam ze spinem. Jest tam okoń,szczupak i boleń. Jakiś wielkich okazów nie złowiem, ale takich wymiarowych szczupaków trochę padło, z okonkami idzie się pobawić a jeśli chodzi o bolenia to w zeszłym roku na jesień widziałem jak koleś na żywca złowił takiego koło 80 cm.
  • remek lubi to

#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 kwiecień 2016 - 20:16

Czyli Toruń jak czytam to nastawiać się bardziej na Wisłę? Czyli jakbyście mieli trochę wolnego czasu w Toruniu to gdzie byście jeździli? Okolice 50km.
  • Welik lubi to

#14 OFFLINE   Paciorek

Paciorek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Paciorek

Napisano 20 kwiecień 2016 - 20:41

W moim przypadku Wisła jest na pierwszym miejscu,jeśli chodzi o okolice Torunia to Drwęca także świetna rzeka, a jak trochę dalej to starorzecza w Czarnowie są ok jakieś 25km za Toruniem w stronę Bydgoszczy.
  • remek lubi to

#15 OFFLINE   spinn76

spinn76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaToporzysko
  • Imię:krzysztof
  • Nazwisko:tonder

Napisano 20 kwiecień 2016 - 21:00

Jak chodzi o te starorzecza o których pisze Paciorek to o nich zapomnijcie.Miejscowi robią swoje i są tam już tylko okonki 10cm .O innych rybach większych można już pomarzyć.Chyba ze biało ryb. Jak Wisła wyleje to i owszem ryby sporo tam wchodzi ale co z tego jak od razu jest tam każdy dołek odstawiony siatami.Co roku są trzepane i to porządnie.


  • remek i siwypike lubią to

#16 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 20 kwiecień 2016 - 22:33

Jeśli chodzi o Toruń to tylko Wisła. Do takiej imprezy najlepszy przeciwlegly brzeg do starówki. Nie ma tłumów jak na bulwarze i miejsca ciekawe wędkarsko. Brzeg spokojnie pozwoliłby na rozwinięcie imprezy, dostepny parking przy Wisle, a w przypadku wiekszej ilosci gosci mozna zostawic samochod na stacji pkp 150m od miejsca widokowego. Tym samym mozna przyjechac pociagiem. Widok starówki bezcenny więc klimat street fishingu zachowany. Drwęca i jeziorka niezbyt kojarzą mi się z Toruniem, a tym bardziej tego typu imprezą.
  • remek i wojciiech lubią to

#17 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 21 kwiecień 2016 - 16:28

Czyli Toruń jak czytam to nastawiać się bardziej na Wisłę? Czyli jakbyście mieli trochę wolnego czasu w Toruniu to gdzie byście jeździli? Okolice 50km.

A zamierzasz być/bywać w Toruniu? Jeśli tak to odezwij się na priv to może się coś uda zorganizować ;)

Zgadzam się z przedmówcami, że Toruń to przede wszystkim Wisła i Drwęca. Jeśli wolisz stojącą wodą to w granicach miasta jest jezioro z bardzo czystą wodą ale z tego co się orientuje to teren prywatny choć z tego co mi wiadomo to miejscowi tam łapią i nikt nie goni - sam nie sprawdzałem

Najbliższe jeziora to Kamionki i wszystkie w okolicach Chełmży. Mając łódkę ma się większe pole manewru. A ryby tam są choć nie zawsze biorą :)


  • remek i spinn76 lubią to

#18 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 czerwiec 2016 - 14:54

Co tam Panowie się dzieje w rewirach?



#19 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 listopad 2016 - 21:22

Przyjedziecie? Spotkanie kujawsko-pomorskie (Toruń) - 14.12.2016, godz.18:00. Szczegóły: http://jerkbait.pl/t...ania-do-trotki/



#20 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 13 styczeń 2018 - 22:02

Jeśli chodzi o Toruń to tylko Wisła. Do takiej imprezy najlepszy przeciwlegly brzeg do starówki. Nie ma tłumów jak na bulwarze i miejsca ciekawe wędkarsko. Brzeg spokojnie pozwoliłby na rozwinięcie imprezy, dostepny parking przy Wisle, a w przypadku wiekszej ilosci gosci mozna zostawic samochod na stacji pkp 150m od miejsca widokowego. Tym samym mozna przyjechac pociagiem. Widok starówki bezcenny więc klimat street fishingu zachowany. Drwęca i jeziorka niezbyt kojarzą mi się z Toruniem, a tym bardziej tego typu imprezą.

 

Nie chodzi o SF ale trochę odświeżę tego kotleta . Przeciwległy brzeg starówki był fajny ale powiedzmy jeszcze w 2014 , nie trzeba było robić kilometrów aby sobie powędkować z efektami . Sum , sandacz , szczupak , boleń , jaż , kleń , leszcz nie był rzadkością , Niestety jak łachy się przesunęły to można zapomnieć o wędkowaniu , Miejscówki które były po siedem metrów zrobiły się po dwa metry . Bliżej mostu kolejowego miejsce prawie dziesięć metrów , następny sezon wody dwa metry , mało tego to wodowanie łodzi w klubie kajakowym na Majdanach i niespodzianka , obuwie z nóg i trzeba przeprowadzić łódź piechotą bo na silniku nie da rady . Mam nadzieję i wszystko wskazuje że w tym roku 2018 łachy przy tym stanie wody przesunęły się o paręset metrów w dólrzeki


  • remek lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: miasto

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych