Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyznaj się, czym handlujesz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 18 styczeń 2011 - 13:21

Taki mi się pomysł nasunął ostatnio, sam nie wiem dlaczego...

Proponuję wprowadzić w regulaminie forum jerkbait.pl zapis, że osoby zatrudnione w firmach w jakikolwiek sposób związanych z wędkarstwem proszone są o umieszczenie w swoim podpisie - przez szacunek dla pozostałych dyskutantów - nazw tych firm. Z wyjątkiem tych forumowiczów oczywiście, którzy samym swoim pseudonimem nie pozostawiają wątpliwości.

Mam na myśli sytuacje, kiedy ktoś poleca bądź odradza forumowiczom sprzęt, sklep czy usługę, a Ci w dobrej wierze korzystają z jego rad, nieświadomi, że nie robi tego ze względów koleżeńskich, ale w celach marketingowych.

To naiwność, ktoś powie, taki zapis, niemożliwy do wyegzekwowania. Jasne, ze naiwność!
  • Friko lubi to

#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 styczeń 2011 - 13:37

Dobrze sam to skwitowales, moim zdaniem. Nie do wyegzekwowania.

Jesli sam zainteresowany nie ma ochoty pisac wprost czym sie zajmuje, to wczesniej czy pozniej sprawa stanie sie jasna, a wowczas wiarygodnosc danej osoby bedzie mocno watpliwa.
Innymi slowy, powinno to lezec w osobistym interesie zainteresowanych, by taka wiadomosc podawac, a nie kryc sie z nia.





#3 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 18 styczeń 2011 - 14:30

Abstrahując od nawoływań o zachowanie zasad przyzwoitości, które, rzeczywiście, zapewne okażą się głosem wołającego na puszczy, taki zapis mógłby mieć jednak także całkiem praktyczne zastosowanie: w razie jego naruszenia sankcjonowałby użycie środków wymienionych w pkt. 5 regulaminu jerkbait.pl...

#4 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 18 styczeń 2011 - 19:13

Nie no litości bo mnie poliki aż rozbolały ze śmiechu. Kilkakrotnie uczestniczyłem w dyskusjach w których ewidentnie było widać że osoba wypowiadająca się negatywnie o jakimś sprzęcie związana była z firmą konkurencyjną. Już widzę jak wszyscy których zadaniem jest Anty reklama konkurencji wypisują swoją firmę matkę w podpisać :D Anonimowość gwarantuje i wciskanie szmelcu i powszechne nagonki na dobre sprzęty.

Lepiej przenieście ten temat do Jerkbait się śmieje :lol:

#5 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 18 styczeń 2011 - 19:34

Nie no litości.......... Już widzę jak wszyscy których zadaniem jest Anty reklama konkurencji wypisują swoją firmę matkę w podpisać :D ..........

I raptem niedosyt userów odczujemy :lol: :lol: :lol:

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 styczeń 2011 - 23:53

Nie no litości bo mnie poliki aż rozbolały ze śmiechu. Kilkakrotnie uczestniczyłem w dyskusjach w których ewidentnie było widać że osoba wypowiadająca się negatywnie o jakimś sprzęcie związana była z firmą konkurencyjną. Już widzę jak wszyscy których zadaniem jest Anty reklama konkurencji wypisują swoją firmę matkę w podpisać :D Anonimowość gwarantuje i wciskanie szmelcu i powszechne nagonki na dobre sprzęty.

Lepiej przenieście ten temat do Jerkbait się śmieje :lol:



Każdy pomysł, inicjatywa jest wart rozpatrzenia. Mnie natomiast nie interesują oceny pomysłów w sposób zaprezentowany poniżej (ostatnie zdanie). Jeśli masz uwagi poświęć chwilę i postaraj się udoskonalić pomysł lub zaprezentuj swój lepszy.

Chub norris - dziękuję!
  • Friko lubi to

#7 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 19 styczeń 2011 - 12:04

To bardzo dobra idea :D , a raczej sprawiedliwa. Moim zdaniem niestety nie do zrealizowania, bo kto sparwdzałby tych wszystkich userów?. Problem dotyczy całego netu, niezależnie od tematu.

#8 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 19 styczeń 2011 - 18:50

Oj bardzo przepraszam za nietakt ale nie umiem znaleźć sposobu na zrealizowanie tego pomysłu ;)

#9 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 19 styczeń 2011 - 23:50

Zupełnym przypadkiem los rzucił mnie dzisiaj do sklepu spożywczego, na którego drzwiach wisiała kartka: Proszę zamykać drzwi. Dziękujemy. Bo same się nie zatrzaskiwały.
Jak jakiś luj tych drzwi nie zamknie za sobą, policji raczej nie wezwą, ani nie otworzą ognia z kaemów…

Na podłość i chamstwo nie ma raczej skutecznego sposobu, może poza masowym ludobójstwem. Dlatego zasugerowałem umieszczenie w regulaminie prośby do tych, do których prośby są w ogóle w stanie trafić; jednocześnie dla takich, z którymi nie ma sensu się wdawać w dyskusje, nie będzie w razie wykrycia ich knowań wymówki, że nie robią nic złego.

A Twój, @Avallone, szyderczy ton wolę odbierać jako wyraz głębokiego zniechęcenia do świata i ludzi, krańcowej rezygnacji raczej, niż zwykłej, bezdusznej złośliwości. Bo naiwność uważam za jedną z moich nielicznych zalet.


#10 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1907 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 styczeń 2011 - 02:57

Zasadniczo pobieżnie, popieram pomysł. Owszem, jest naiwny, ale ma swoje uzasadnienie. Przede wszystkim niczemu nie szkodzi, a nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której może się przydać. Trochę pachnie 'nadmiarem biurokracji' i straszy spęcznieniem regulaminu, ale wraz z rozrostem portalu i tak różne zmiany należy brać pod uwagę. Dlaczego nie, a nawet tak - z mojej strony.

Inna sprawa, że do serca biorę sobie rady Kolegów, co do których mam zaufanie. Takie, jakie pozwala mi w swojej sceptycznej naturze, wyzwolić internet. Jeśli Kolega z kilkoma postami na koncie, a zalogowany 4 lata temu, sprzedaje coś... jestem ostrożny. Jeśli Kolega tylko na Forum handluje, jestem bardzo ostrożny. Jeśli coś pisze, radzi, to się cieszę i dziękuję, ale biorę poprawkę na to, że nie dał się jeszcze poznać, choć może równy z niego gość, a i fachura do tego. :D

Pozdrawiam
Grzesiek

#11 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 28 styczeń 2011 - 10:11

Zasadniczo pobieżnie, popieram pomysł. Owszem, jest naiwny, ale ma swoje uzasadnienie. Przede wszystkim niczemu nie szkodzi, a nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której może się przydać. Trochę pachnie 'nadmiarem biurokracji' i straszy spęcznieniem regulaminu, ale wraz z rozrostem portalu i tak różne zmiany należy brać pod uwagę. Dlaczego nie, a nawet tak - z mojej strony.

Inna sprawa, że do serca biorę sobie rady Kolegów, co do których mam zaufanie. Takie, jakie pozwala mi w swojej sceptycznej naturze, wyzwolić internet. Jeśli Kolega z kilkoma postami na koncie, a zalogowany 4 lata temu, sprzedaje coś... jestem ostrożny. Jeśli Kolega tylko na Forum handluje, jestem bardzo ostrożny. Jeśli coś pisze, radzi, to się cieszę i dziękuję, ale biorę poprawkę na to, że nie dał się jeszcze poznać, choć może równy z niego gość, a i fachura do tego. :D

Pozdrawiam
Grzesiek


Bardzo trafne spostrzeżenia. Sceptycyzm jest zdrowy, a w zderzeniu z informacją na Forum publicznym wskazany. Jestem za tym aby osoby, które przyłączają się do tego typu Forum pisały wprost, czy są powiązane handlowo z wędkarstwem, aby można było brać poprawkę na to, czy komunikat nie jest tylko radą, lub dzieleniem się własnym doświadczeniem.
Dobrym przykładem jest tutaj Piotr Piskorski, który wypowiada się przede wszystkim jako wędkarz, a nie właściciel Salmo. Mamy też przykład Sławka, który na naszych oczach stał się producentem przynęt, a jednak trudno by było zarzucić mu działania marketingowe.
Sam nie jestem związany z handlem wędkarskim od 7 lat. Czasem mam więcej wystruganych woblerów niż potrzebuję i te lądują nieodpłatnie w pudełkach ludzi, których sobie cenię.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych