Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Co na Kaczawie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1068 postów

Napisano 10 luty 2011 - 15:12

lowil ktos ostanio na kaczawie ??

#2 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1068 postów

Napisano 10 luty 2011 - 20:59

ja juz ponad rom nielowilem na kaczawie slyszalem wiele zlego ze kormorany i klusole wybrali wszystko do dna

#3 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1068 postów

Napisano 02 marzec 2011 - 19:41

ja dzis bylem w duninowie i znow zero a miejscowki piekne

#4 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1068 postów

Napisano 03 marzec 2011 - 19:18

mozna ale ryb malo przydalo by sie wieksze zarybienie,dzis bylem w 3 h zlowilem 2 pstragi po jakies 25 cm ogulnie slabizna

#5 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1068 postów

Napisano 04 marzec 2011 - 07:54

no niestety w polsce ryby sa tylko na licencyjnych odcinkach rzek no kill gdzie ludzie sa zangazowani i dbaja o wodedunajc,san,raba,rega i jeszcze pare,taka kaczawa czy kazda inna rzeka gdzie wszyscy maja ja gleboko gdzies a zarybienia sa chyba tylko na papierze albo sladowe ,gdzie na kazdym dolku w sobote badz niedziele siedzi gumofilc z robakiem ipakuje do wora nawet 10 cm pstragi nie maja szans i panuje na nich bezrybie ,ja wypady na kaczawe zczynam traktowac czysto sportowo zeby sie dotlenic i popodziwaic piekne widoki

#6 OFFLINE   AdamLca

AdamLca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 09 marzec 2011 - 17:30

ja bylem wczoraj i dzisiaj na kaczawie w Legnicy. Wczoraj jedno branie i prawie 30stak a dzisiaj 2 brania , jeden tez taki do 30stu a drugiego nie udalo sie zaciąć :/ ale ogolnie lipa wyszedlem z domu z mysla o zlapaniu takiego 40+ :D

#7 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1068 postów

Napisano 25 luty 2012 - 16:49

a jak w tym roku wyglada sytuacja na kaczawie??

#8 OFFLINE   Okoń

Okoń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaLegnica/Wrocław - www.predator-fishing.pl

Napisano 25 luty 2012 - 17:46

Lipa - nic się nie dzieje ciekawego .

#9 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 26 luty 2012 - 12:04

A ja dziś na Kaczawie połowiłem. 38 i 42 cm. Szału nie ma ale jakoś biorą. I przestańcie tak marudzić na te kormorany. Więcej wyżerają te kormorany z wędkami niż te z piórami !! :lol:
  • pawelHERP lubi to

#10 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 luty 2012 - 12:11

jest jeszcze trzeci rodzaj kormoranów ............... z widłami :wacko:

#11 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4147 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 26 luty 2012 - 14:06

I jest jeszcze jeden rodzaj z......akumlatorem <_< <_< <_<

#12 OFFLINE   Okoń

Okoń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaLegnica/Wrocław - www.predator-fishing.pl

Napisano 26 luty 2012 - 14:26

A ja dziś na Kaczawie połowiłem. 38 i 42 cm. Szału nie ma ale jakoś biorą. I przestańcie tak marudzić na te kormorany. Więcej wyżerają te kormorany z wędkami niż te z piórami !! :lol:



Woda strasznie brudna i z koryta wychodzi więc nie wiem jak ci się udało ale gratulacje w takim razie :D

#13 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 26 luty 2012 - 19:25

B)

#14 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1068 postów

Napisano 27 luty 2012 - 20:39

tak tylko od kiedy pojawily sie kormorany zniknely z kaczawy lipienie pstrag ,klen czy inne ryby jakos sie uchowaly a lipienia nie ma wogule:(

#15 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 27 luty 2012 - 21:45

W tym wypadku chodzi o elitarne kormorany z muchówkami. :lol: Działają nie tylko w dolnośląskim. Tylko, że tutaj zrzucają całą winę na pierzastych braci. :lol: :lol:

#16 OFFLINE   arti24

arti24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Artur

Napisano 06 styczeń 2014 - 15:25

Odswiezam temat jako, ze na Kaczawe mam najblizej za pstragami. Mam pytanko odnosnie wystepowania pstraga. Wiem, ze wystepuje on jeszcze w Legnicy i troche ponizej. Jak jest z odcinkiem Bieniowice - ujscie do Odry? Tam mam najblizej ale z tego co wiem (wiedzialem) jeszcze niedawno to pstraga tam juz nie ma. Chodzi mi o regularne polowy a nie przypadek. Ostatnio jednak spotkalem wedkarza, ktory powiedzial mi ze wystepuja tam pstragi i to te najwieksze jego zdaniem. Czy ktos dobrze zorientowany moze udzielic jakies info? Wiem, ze pstragarze to hermetyczne srodowisko ;) i cokolwiek sie dowiedziej jest trudno ale moze ktos pomoze :)

 

Pozdro



#17 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 06 styczeń 2014 - 15:56

By Kaczawę traktować serio to powinny pójść tam mega zarybienia. Teraz jest to praktycznie studnia. Łatwo to sprawdzić. Przejście kilometra rzeki bez brania w super pstrągowych dołkach to wykładnik zarówno prac legnickich władz jak i głodu tutejszych wędkarzy. Właśnie wędkarzy, a nie kłusowników.

 

W tytule tego tematu Kaczawa jest potraktowana z małej litery. Z pewnością jest to niezamierzone działanie, jednak adekwatne do stanu faktycznego.


Użytkownik Erin edytował ten post 06 styczeń 2014 - 15:59

  • Kamil Z. i Karol Krause lubią to

#18 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 06 styczeń 2014 - 16:08

Odcinek powyzej Legnicy znam dosyc dobrze i generalnie pstragi sa. Nigdy nie wrocilem bez ryby a bylem kilkanascie razy w zeszlym roku. Byly dni, ze lowilem ponad 20 pstragow chociaz wielkoludy to nie byly. Daleki jestem od mozwienia, ze jest dobrze ale "studnia" to nie jest do konca.

Łowię pstrągi około 20 lat i dobrze znam i pamiętam Kaczawę. Zapewne pojęcie "studnia" odbieramy zupełnie inaczej.



#19 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 06 styczeń 2014 - 16:24

Kaczawa jest "blisko ludzi" a nie ma się nią kto zająć. Co dopiero powiedzieć o Kwisie , która płynie sobie, że tak powiem głównie w terenach odludnych ? 

W Legnicy jest sporo wszelkiej maści pstrągarzy, ale mają w poważaniu swoją wodę. Z resztą każdą wodę. Cały dulny ślunsk z resztą taki jest. Rodzynkiem są chyba tylko nieliczni ludzie z Jeleniej, jednak oni również bardziej muszą walczyć ze swoim Zarządem niż z wszelkiej maści plagami.  :D Dziki kraj Panie , te ziemie odzyskane. :P


Użytkownik Erin edytował ten post 06 styczeń 2014 - 16:25

  • bonah009 lubi to

#20 OFFLINE   arti24

arti24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Artur

Napisano 06 styczeń 2014 - 17:03

Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma ;) gdzies lowic trzeba, a ze na Kaczawe mam najblizej to bez wzgledu na wszystko bede na niej najczesciej za pstragiem bo zawsze jakas szansa jest....

 

Masz sporo racji ale kijem Wisly nie zawrocisz.... Taki narod i mentalnosc i nasze pokolenie juz raczej nie zobaczy rybnych wod w tym kraju poza malymi wyjatkami.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych