Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gdzie te sandacze latem? ---lipiec---


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 22 lipiec 2016 - 12:09

Cześć

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak szukać sandacza w lipcu?

Nie mogę namierzyć smoków w 500 Ha jeziorku. Szukam na spadach i nic. Dosyć, że nie widzę ich na eho to jeszcze nie mam brań, ani stuknięć na moich bankowych miejscówkach. szukam płytko na górkach, pod stokami na głębszej wodzie no i zmieniając miejscówki lecę trolingiem. Nic to nie daje, nie mogę ich poszukać. Większość ryby jest na głębokiej wodzie 6-9 m. Wędkuję w godzinach popołudniowych do wieczora (zakaz połowu z łódki nocą). Z tego co wiem rankami też nic się nie dzieje.

Byłbym wdzięczny za radę czy podpowiedź.


  • Friko lubi to

#2 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 12:39

Lipiec to ciężki czas na sandacze lecz ja skłaniał bym sie na kilku godzinne sesje ranna i wieczorna i rączej troll , weź polataj po swoich miejscowkach a nie tylko pomiędzy nimi a moze cos sie trafi , czasami dobrze zrobic kilka najazdów i czesać wodę na rożnych głębokościach bo jak nie bedą gryzły na wobki schodzące do 6-9 metrów to spróbuj na 9 metrach wobkiem schodzącym do 3 .
Nie wiem jak z ukształtowaniem dna ale dobrze czasami przeorać wobem po dnie tak aby praktycznie szorować po nim sterem.
Powodzenia.

Użytkownik Krzysiu edytował ten post 22 lipiec 2016 - 12:40


#3 OFFLINE   marianosum

marianosum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 855 postów
  • LokalizacjaStW

Napisano 22 lipiec 2016 - 12:41

Może są już w zamrażarkach??

#4 OFFLINE   S.O.D.

S.O.D.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 12:42

Krzysiu dobrze gada, z tym, że tym trollingiem ja bym spróbował w pół wody, a nie na dnie....



#5 OFFLINE   oldziu

oldziu

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 272 postów
  • LokalizacjaSłupca
  • Imię:Olgierd
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 22 lipiec 2016 - 12:45

Pytanie - czy na początku sezonu brały? Ja w czerwcu połowiłem i sandaczy i okoni, a teraz na tych samych miejscówkach pusto. Łowie na płytkim, 260ha zbiorniku zaporowym z raczej nie ciekawym dnem.



#6 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 22 lipiec 2016 - 12:57

Tarło było podobno bardzo wcześnie, więc w czerwcu pozostały tylko te maluchy. Od początku lipca złapałem jednego smarkacza. Nie brałem miary z miejsca do wody. Z tego co wiem rybak wypier***ł grubo ponad tonę sandacza na wiosnę w okresie tarła (może więcej-lewizna). Obecnie brak sandacza i okoń jest trudny do złapania. Nie wiem co jest grane. To pierwszy taki sezon w moim wykonaniu.



#7 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 22 lipiec 2016 - 13:12

Dopiszę jeszcze, że poprzednie lata były ok. i populacja sandacza w zbiorniku mimo tej czystki na wiosnę jest ok. Ponadto w zbiorniku występuje cała masa białorybu płocie, leszcze, karaś i krąpie, niekiedy na echo wręcz nie widać dna. praktycznie ryba jest na całym zbiorniku. Wydaje mi się, że tak jak Krzysiu mówi mogą być w toni zmieszane z białorybem stąd moje problemy z poszukaniem smoków. Obławiam gumami toń niekiedy, ale nic. niestety woblerów nie posiadam, jeśli już to może podpowiedzcie które by wypróbować?

 

Wielokrotnie opływałem całe jezioro (500ha) zapuszczałem się w kąty gdzie nikt nie pływa,  nie widziałem żadnego na eho, sumów też nie. gdzie te ryby? eho dobre HDS II. śmigałem i na 83 i 200 mhz

 

Woda obecnie 19.9 C.


Użytkownik kuba81 edytował ten post 22 lipiec 2016 - 13:25


#8 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 22 lipiec 2016 - 13:26

U mnie na sandacze mogę iśč z zegarkiem w ręku ,(dwa ostatnie tygodnie)brania od 21 do 21'20 potem studnia.Sandacz na spining bierze nieduży do 55cm,a najlepsze jest to że gruntowe dziadki dość systematycznie łowią ładne sandacze na kukurydzę w różnych porach dnia.


Pozdrawiam.
  • kuba81 lubi to

#9 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 22 lipiec 2016 - 13:28

na kukurydze nie wpadłem :D



#10 OFFLINE   Żet

Żet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 13:47

Ja bym postawił na godziny nocne i obstukiwanie spadzików z większą kumulacją drobnicy .


  • leszekd lubi to

#11 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 22 lipiec 2016 - 13:53

Ja bym postawił na godziny nocne i obstukiwanie spadzików z większą kumulacją drobnicy .

 

Niestety zakaz z łodzi nocą, a z brzegu tylko w woderach (długa płycizna z delikatnym spadem dopiero na  2m spady na 8-9-10m),



#12 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 14:09

Słuchaj nic nie mam do trollingu guma , ale to raczej rzadko sie sprawdza przynajmniej u mnie .
Leć do sklepu kup ze dwa wobki i np . Wszelkie maści i gatunku rapala shad rap bedzie optymalnym wyborem i próbuj .
Nie gwarantuje sukcesów ale zawsze możesz pózniej stwierdzić a jednak to o to chodziło .
Woblery o których ci napisałem sa dość wszechstronne także możesz liczyć praktycznie na każda rybke .

#13 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 22 lipiec 2016 - 14:17

Dzięki, przynajmniej wiem co dalej kombinować. Tego się obawiałem, moje pudełka są już tak duże :/ 

 

ahh te sandacze. pokombinuję i napiszę co się dzieje.



#14 OFFLINE   kielbasa99

kielbasa99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • Lokalizacjadom

Napisano 22 lipiec 2016 - 15:00

najlepiej to usiądź w krzaczkach i modlij sie, do tego musi być jeszcze mgła bo we mgle zwierz tumanieje :)

...ach te lipcowe sandacze :)


  • Fred A, kuba81 i marek_moto lubią to

#15 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 24 lipiec 2016 - 10:13

próbowałem trolling i nic, ale raz nie zawsze. dzisiaj kolejny dzień zmagań. :)



#16 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 26 lipiec 2016 - 11:49

cały czas nic.

 

na sondzie zero zedów. wyjechałem cały bak paliwka. zaczynam myśleć, że ja jednak nie potrafię łapać zedów.


Użytkownik kuba81 edytował ten post 26 lipiec 2016 - 11:50


#17 OFFLINE   morales

morales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów

Napisano 26 lipiec 2016 - 12:17

Ta ryba nauczy pokory kazdego.
  • Zander+ lubi to

#18 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 26 lipiec 2016 - 12:24

Kuba, z mojego doświadczenia z zedami w lipcu i sierpniu wynika, że jak nie możesz ich w żaden sposób namierzyć za dnia, tzn., że żerują tylko i wyłącznie w nocy.

Sprawdza mi się to na każdym jeziorku czy dużym czy małym.

U Ciebie niestety ta opcja odpada więc masz duży problem bo wiesz, że sandacze są, a ich nie widać.

Zapewne wcześniej, tzn,. czerwiec łowiłeś je bo cały czas kręciły się w okolicy gniazd. Im późniejsza pora od tarła tym bardziej się rozchodzą po jeziorze i trudniej go znaleźć...

Takie są moje doświadczenia.

Wiem, że niewiele pomogłem. To tyle co mogę napisać.


Użytkownik chojny83 edytował ten post 26 lipiec 2016 - 12:24

  • trout master lubi to

#19 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 26 lipiec 2016 - 12:40

dzięki, zdaję sobie z tego sprawę. tylko wiesz, za wszelką cenę chciałem się dowiedzieć gdzie one są :) nie chodzi mi o mięso tylko zachowanie zedów (przynajmniej w ciągu dnia). zdaję sobie sprawę z nocnych zedów, ale niestety tak jak napisałem nie wolno nam pływać nocą.



#20 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 628 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 27 lipiec 2016 - 11:32

kuba jak głebokie jest to jezioro maksymalnie, jaka jest średnia głębokość, jaka jest mała rybka przeważająca (ukleja czy płotka), czy jest duża populacja małego okonia? Czy na echu widzisz ławice drobnych ryb?


Użytkownik Matteoo edytował ten post 27 lipiec 2016 - 11:33





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych