Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie wędki do street fishingu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kalenji84

kalenji84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOpoczno
  • Imię:Przemysław

Napisano 12 listopad 2016 - 14:32

Witam w przyszlym sezonie chce wystartowac w tych zawodach i w calym GP i mam pytanie odnosnie jakie najlepsze beda kije pod te zawody podsylajcie jakies propozycje.Ja posiadam Spro Addiction 2.18 i cw 2-11 ale to chyba za delikatny kijek jak na te zawody. Bede wdzieczny za kazda podpowiedz

#2 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 12 listopad 2016 - 15:21

Sprecyzuj wymagania, szukasz kija krótkiego/długiego ? Pod jakie przynęty, etc ?



#3 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 listopad 2016 - 15:27

Konger Streeto - kijki powstały z myślą o street fishingu jak sama nazwa wskazuje... JB.pl też maczał palce w tym projekcie... kilka różnych modeli i długości ale wiadomo że każdemu podejdzie co innego i chyba nie można jednoznacznie napisać "to idealna wędka na zawody SFE" o żadnym kiju ;-)
  • Krzysiu i Alexspin lubią to

#4 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 12 listopad 2016 - 15:33

Witam w przyszlym sezonie chce wystartowac w tych zawodach i w calym GP i mam pytanie odnosnie jakie najlepsze beda kije pod te zawody podsylajcie jakies propozycje.Ja posiadam Spro Addiction 2.18 i cw 2-11 ale to chyba za delikatny kijek jak na te zawody. Bede wdzieczny za kazda podpowiedz


Dowaliłeś w temacie :)
Wszystko zależy co potrafisz i co lubisz...
W Krakowie używam 3m Batsona do 8g, 2.6m Blassa do 14g jak i Batsona RLCB do 150g.... do tego masa kijów seryjnych.
  • thug i HaDe lubią to

#5 OFFLINE   kalenji84

kalenji84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOpoczno
  • Imię:Przemysław

Napisano 12 listopad 2016 - 15:56

Myslalem cos nad 2.60 i cw tak do 25 moze 21 g bo ten moj Spro jak dla mnie za delikatny na rzeke tak pod 10g glowki blaszki nr 2 i 3 oraz wobki tak do 7cm
  • thug lubi to

#6 ONLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 listopad 2016 - 16:17

W nazwie kija koniecznie musi znajdowac sie slowo 'street', inaczej nie wroze sukcesu :-p



#7 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 12 listopad 2016 - 16:27

Myslalem cos nad 2.60 i cw tak do 25 moze 21 g bo ten moj Spro jak dla mnie za delikatny na rzeke tak pod 10g glowki blaszki nr 2 i 3 oraz wobki tak do 7cm

Proponuję AVS86MF2 - ogarnie główki od 5-20g. Mega czuły, odpowiednio szybki. Nie licz tylko na to,  że 20 cm okonki będą z niego nie spadały...



#8 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 12 listopad 2016 - 16:55

A co to wgl ma za znaczenie czy jest street czy dżungla ? Teraz jest moda na street, to robią wędki z dopiskiem street (marketing).

Ważne na co łowisz i jak łowisz i tyle. Możesz łowić w środku miasta podobnie do tego jak łowisz na dzikiej wodzie i obskoczysz to jednym kijem ; )

A sam w mieście łowie od dropsa, przez opad, na żelastwie kończąc i używam tych samych wędek co na łowiskach nie zurbanizowanych ;)


  • thug, HaDe i Alexspin lubią to

#9 OFFLINE   kalenji84

kalenji84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOpoczno
  • Imię:Przemysław

Napisano 12 listopad 2016 - 17:04

No wlasnie szukam uniwersalnego kija to wszystkiego bo mam trzy kije i jeden twardy jak kij od szczotki do kogutow i jerkow drugi to szczupakowy Drahon millenium pike i trzeci to wlasnie ten spro a szukam czegos uniwersalnego zeby jechac nad wode tylko z jednym kijem ☺

#10 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 listopad 2016 - 17:11

Jak nie masz StC LE, Fenwicka Elite Techa, Fenixa w tytanach SiC, i do tego Stelli(co najmniej Millenium), nie masz szans z zawodowcami. Nie musi być tam napisu street, wystarczą wyżej wymienione :D

A tak serio, uniwersałek to dla mnie ~250cm, 28g górny cw. Reszta zależy od portfela i preferencji.



#11 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 listopad 2016 - 18:12

Witam w przyszlym sezonie chce wystartowac w tych zawodach i w calym GP i mam pytanie odnosnie jakie najlepsze beda kije pod te zawody podsylajcie jakies propozycje.Ja posiadam Spro Addiction 2.18 i cw 2-11 ale to chyba za delikatny kijek jak na te zawody. Bede wdzieczny za kazda podpowiedz

To zależy czy będziesz stał na płytkach, betonie czy też trawie.



#12 OFFLINE   tr33

tr33

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaOborniki Śląskie
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:R

Napisano 12 listopad 2016 - 20:10

Cześć! Odpowiedz sobie na jakie ryby się nastawiasz i na jakie przynęty lubisz łowić. Jak już będziesz znał odpowiedź, to będzie Ci łatwiej dobrać kij. Możesz zabierać ze sobą kilka wędek i plecak przynęt. Możesz też zabrać jeden i ulubione przynęty. Ponieważ w moim odczuciu ideą streetfishingu jest minimalizm, w moim wypadku zwyciężył ten drugi pogląd. We wszystkich edycjach zawodów Street Fishing, w których wziąłem udział (Wrocław, Kraków, Warszawa i Szczecin) miałem jeden budżetowy kijek wygrany kiedyś na zawodach - Shimano Nexeve Supersensitive 2,7m, 3-15 gr. Pamiętaj, że sama wędka nie łowi! Będziesz poruszał się po mieście, pieszo, tramwajem, rowerem - więc raczej nie za długi kij. Z drugiej strony łowiąc z miejskich promenad, nabrzeży  - kije 2m są za krótkie. Gramaturę wybierz do przynęt, które preferujesz i wody na której będziesz łowił. Dla mnie kij ten był uniwersalny i pozwolił w każdym z tych miast złowić ryby (nastawiłem się na okonie, klenie, jazie i te ryby łowiłem - na tyle skutecznie, że w klasyfikacji Grand Prix zająłem 2 miejsce :-) ).  Raczej nie patrz na markę kija - ważne, by po prostu dobrze Ci leżał w ręku i pomagał a nie przeszkadzał. Reszta przyjdzie sama... Powodzenia i do zobaczenia na kolejnej edycji zawodów Street Fishing!



#13 OFFLINE   HoF

HoF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Sz
  • Nazwisko:H

Napisano 12 listopad 2016 - 22:43

Kijek lepiej dobrać pod ryby jakie chcesz łowić a nie chodniki po jakich będziesz chodził :) 


  • lukanio i Alexspin lubią to

#14 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 992 postów

Napisano 13 listopad 2016 - 01:20

Temat typu 'a jakie będzie najlepsze 6 cyfr do skreślenia na najbliższe losowanie lotto?.

 

Jak było pisane na poważnie, to  albo pod wpływem, albo bez zastanowienia jak rozumiem.  

Generalnie proponuję zadzwonić do wróżki albo zamieścić na forum onetu.


  • wicher_dziki_koń lubi to

#15 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 13 listopad 2016 - 11:55

Kolejny temat do bezproduktywnego bicia piany....jak napisał kolega.....zadzwoń do wróżki....


  • Alexspin lubi to

#16 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 14 listopad 2016 - 01:17

Kij do streeta na pewno jak najlzejszy i jak najbardziej uniwersalny
Dla mnie idealnym uniwersałem choć ciut za krótkim na takie łowienie to SG buschwacker 3-18 g lowie tym klenie na male woblerki zaraz zmieniam przynete i lowie sandacze na gumy 10 cm i glowka 10 a za moment wzdręgi na mikro jigi ;) ogolnie lowie nim od 3 lat non stop biore go wszedzie i ciezko wziac doblapy cos innego czy na streecie czy w buszu jest dla mnie tak uniwersalny i wygodny ze ciezko sie z nim rozstac kto ma ten pewnie potwierdzi

Użytkownik Adam L. edytował ten post 14 listopad 2016 - 01:24


#17 OFFLINE   kalenji84

kalenji84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOpoczno
  • Imię:Przemysław

Napisano 15 listopad 2016 - 16:57

Kupilem wlasnie Mikado Inazuma Flasch Perch 2.40m cw do 18g co sadzicie bo slyszalem ze bardzo dobre i czule blanki sa w tych kijach

Użytkownik kalenji84 edytował ten post 15 listopad 2016 - 16:57


#18 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 15 listopad 2016 - 17:02

Jak kupiłeś to tylko marsz nad wodę i sam daj znać jakie wrażenia :)


  • Frogerset lubi to

#19 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 listopad 2016 - 19:57

Kupilem wlasnie Mikado Inazuma Flasch Perch 2.40m cw do 18g co sadzicie bo slyszalem ze bardzo dobre i czule blanki sa w tych kijach

 

Łowiłem takim tylko 260/20 i całkiem fajny budżetowy kijek do gumek.


Użytkownik hvast87 edytował ten post 15 listopad 2016 - 19:57


#20 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 27 marzec 2017 - 16:44

Do Street Fishingu kupiłem i przed chwilą odebrałem to tu ;)

Będę chodził nad Motławą i po porcie w Łebie.Będę popijał napoje chłodzące ,drażnił okonki i wytrawnych sandaczowców ,co na widok turysty z wędką popadają w histerię i próbują ubić takiego spacerującego delikwenta B) dobrze wycelowanym kawałkiem ołowiu.

Załączone pliki


  • Friko lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych