Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

linki pod żyłkę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   trout60

trout60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów

Napisano 19 grudzień 2016 - 19:45

Cześć wszystkim,

Macie jakieś doświadczenia z sznurami pod żyłkę? Konkretnie pytam o :

1. Wychwood River Nympher

2.Vision Ultra Light Nymph

3.Dohiku Nymph

4. Ego ultra slim dt0f

5. Rio euro nymph

Wszystkie dedykowane pod metode żyłkową. Dowiązuje się kawałek przyponu z żyłki i jazda. Tylko jak to wygląda w praktyce?Czy nie sciąga nimfy jak zwykły sznur wf?Wszystkie te które podałem maja srednice w granicach 0.58 są obustronnie zakończone pętelką lub nie ale nie to mnie obchodzi. Chce wiedziec jakie jest czucie zestawu, czy sznur wystający ze szczytówki nie sciaga nimfy czy ogólnie opłaca się czy lepiej zostać przy zestawie z żyłki czyli max dwa razy długość wędki z żyłek i po kłopocie.

Proszę tylko tych którzy używali takich sznurów o wypowiedz.

 


  • wojciiech lubi to

#2 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 19 grudzień 2016 - 21:01

Witam.

Nie używałem do tej pory linek - łowię na razie na samą żyłkę z normalnym podkładem w klasie wędki. Ale chcąc mieć w przyszłym sezonie na podorędziu sznurek do tej metody (chyba tylko właściwie po to żeby móc łowić na dłuższym dystansie niż długość wędki bez zwisającego smętnie mędzy przelotkami sznurka ... a i może na jakieś zawody z racji towarzystwa się skuszę ... ), miałem wszystkie linki, które wymieniłeś w swoich dłoniach i poprzyglądałem się im bardzo dokładnie.

Różnią się często diametralnie między sobą i nie jest prawdą że wszystkie mają podobną grubość - zwłaszcza na całej długości.

Mój wybór padł na linkę pod numerem 1 z Twojej listy. Jako jedyna "na sucho" była dla mnie w pełni "kompatybilna" z żyłką jaką używam do krótkiej nimfy (Hanak - tęczowa fluo 0,22 mm). Najgorsza wydawałami się linka nr 3 pomimo jej atrakcyjnej ceny. Potem nr 5 - tutaj cenawcale nie wydała mi się adekwatna do tego co sobą reprezentuje, linki nr 4 i 2 rozważałem bardzo serio, ale tylko do czasu jak zobaczyłem i pomacałem nr 1.

Także nowy sezon otworzę z nią właśnie.

Jeżeli Ci trochę pomogłem, to fajnie, ale itak zachęcam do obejrzenia i pomacania ich wszystkich na żywo, bo moje preferencje w tym względzie mogą się przecież różnić od Twoich.

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 19 grudzień 2016 - 21:03


#3 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 19 grudzień 2016 - 21:04

Wiele by tu pisać, bo jak mało która metoda, owa, w oczach wielu nie-muchowa, budzi i chyba zawsze będzie budzić skrajne kontrowersje ...co notabene, doskonale zresztą pokazał jeden z ostatnich wątków na naszym forum.

Cóż zabiorę głos, choć zaznaczam przy tym z góry, że jakimś szczególnym entuzjastą czy zwolennikiem jej nie jestem. Natomiast z mojego praktycznego doświadczenia, poczynionych obserwacji ...a w tym roku tak wyszło, że jak mało kiedy przetrenowałem przyzwoicie temat (posiadam Euro Nymph - obecnie leży i kurzy się ...chętnie sprzedam !), uważam, że niestety żadna z w/w linek nie nadaje się do "żyły". Jeśli, jak kolego piszesz, prezentowane linki parametrami i technicznie zbliżone są do Rio Euro Nymph, to jestem zdania, że tylko utrudniają życie, nie nadając się do świadomego, kontrolowanego łowienia tą metodą. Jestem zdania że wcześniej czy później ich miejsce ponownie zajmie żyła w opcji 2 x długość kija. W kategorii czułość, nic nie zastąpi monofilu. Uważam więc, że szkoda niemałej kasy na tego rodzaju twory. To tylko marketing i wynalazki, których jedynym zastosowaniem jest krótka nimfa i ciężka klucha na wolframie w opcji powyżej 3,0mm ...


Użytkownik K.Kalisz edytował ten post 19 grudzień 2016 - 22:02


#4 OFFLINE   trout60

trout60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów

Napisano 19 grudzień 2016 - 22:40

Dzięki Panowie za pomocne, konstruktywne podpowiedzi. Jak wiemy nie jest nam łatwo odejść obojętnie od ofert dzisiejszego rynku. W naszym hobby trzeba próbować, testować często się zawodzić a niekiedy cieszyć się z dobrego wyboru. Producenci świetnie opanowali mechanizmy ludzkich zachowań. Ciekawy byłem tych linek i nadal jestem za tym ,że z którąś spróbuje. Z którą to jeszcze nie wiem. W każdym razie na chłopski rozum stosując do tej pory do budowy zestawu tylko żyłkę, jakoś ciężko przekonać mi się do tego, że linka może być do tak subtelnej metody lepsza.

Następnie duży wpływ na decyzje w tym temacie mają inne czynniki, czyli ciągłe spekulacje na temat żyłkowej metody, odrzucanie, oczernianie jej jako metody mało etycznej i nie związanej z muchową metodą bo nie używa się tu sznura. Ale gdyby była taka zupełnie nie muchowa i nieatrakcyjna to po cholerę światowej klasy producenci wymyślaliby udoskonalenia do tej metody właśnie w postaci linek o które tu pytam;)I już mamy sznury, czyli co?jednak muchowa metoda?hehe

Abstrahując od słuszności metody (bo to nie wątek na kontrowersyjne wypowiedzi i dyskusje) dziękuję za odpowiedzi. Dwie bo dwie, na razie, ale bardzo pomocne;)

Dzięki koledzy i pozdrawiam serdecznie.

P.S.

Czasem przy holu dużej ryby żyłka przy zwijaniu na młynek wcina się w szczeliny pomiędzy zwojami sznura. Potrafi się czasem zablokować.Jest to też czynnik, który wpływa na moją decyzję aby spróbować sznura pod żyłkę dedykowanego. Często trafiam duże ryby i często do takiej chwili wcinania się żyłki dochodzi, nieraz straciłem ładny okaz.


Użytkownik trout60 edytował ten post 19 grudzień 2016 - 22:43


#5 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 19 grudzień 2016 - 23:04

Używam Rio Euro Nymph, stosuję dość krótki przypon 1-1,5 m. Jest ok. ale są i wady. Przy silnym wietrze linka jest bardziej podatna na podmuchy niż żyłka. Niby linka łatwo się zanurza pod ciężarem nimf, ale ma tendencję do zwisu i nurt też ją ściąga bardziej niż żyłkę ciągnąc nimfy do góry. Czucie brania jest niezłe, a poza tym widoczne na transparentnej, pomatańczowej końcówce linki. Na pewno lepiej na krótko łowić samą żyłką. Jest jedna ogromna zaleta, z której zdołałem już skorzystać. Linka jest pływająca i choć kija nie ładuje można wydłużyć rzut do jakichś 7-8 metrów, może nieco dalej, co pozwala modyfikować metodę łowienia na nimfę, ale co najważniejsze ...., gdy zobaczymy oczko na wodzie wystarczy zamiast nimfy założyć sucharka. To działa - przetestowałem.
  • Paweł Bugajski lubi to

#6 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 20 grudzień 2016 - 06:12

W naszym drogim idealistycznym hobby, najważniejszym jest aby nie być flyfishingowym wandalem :)



#7 OFFLINE   tondromski

tondromski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 20 grudzień 2016 - 08:19

Ja dzialam na Rio euro nymphie od roku i powiem Ci ze lepszej nie mialem, fakt wiatr daje czasami w kosc, ale wczesniej mialem linke ego i bylo to samo, ego nie wytrzymala sezonu wiec zmienilem na rio. Kwota za nia moze i jest troszke wysoka ale warto zainwestowac.

#8 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 20 grudzień 2016 - 08:50

Do tej pory miałem okazję łowić,  testować cztery linki które można dedykować powiedzmy do metody żyłkowej były to : Rio Euro Nymph, EGO Ultra Slim DT1 i EGO Ultra Slim DT0 oraz Soldarini Ultra Light Fly Line. Użycie tak cienkiej linki powoduje to o czym mówiłeś, że linka pod własnym ciężarem nie cofa się linek w przelotki. Powoduje to napięcie całego zestawu bez zbędnych zwisów :-) przez co zestaw jest bardzo czuły itd.  Jeśli chcesz łowić blisko to dwie długości przyponu Ci wystarczą ale jak chcesz łowić dalej to te linki się sprawują do tegodoskonale.

Z linek które wymieniłem do niedawana  na pierwszym miejscu stawiałbym linkę Rio Euro Nymph. Linka bardzo bardzo dobra, czuła, mięka, cienka  jednak jej żywotność tragiczna co z bardzo wysoką ceną powoduje, że niestety ale stosunek ceny do jakości bardzo bardzo słaby wręcz kiepski. Soldarini mnie jakoś nie spasował nie wiem czemu może zbyt krótko łowiłem ale miałem wrażenie, że ta linka jest po prostu za sztywna. Bardzo pozytywnie natomiast zaskoczył mnie już dawno EGO Slim 1 a od niedawana używam EGO Ultra Slim DT0 i powiem tak jest jeszcze lepszy od EGO Slima 1.


  • Maciek Rożniata lubi to

#9 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 20 grudzień 2016 - 09:46

Zastanawiam się Danielu co jest "tragicznego" w żywotności linki Rio Euro Nymph ? Zechciałbyś rozwinąć ? Nimfa na krótko to nie jest moje ulubione łowienie, ale jednak nierzadko praktykowane. Jak wyżej wspomniałem używam jej do łowienia na krótko, na ..."nieco dłużej", a w zależności od rozwoju sytuacji także na sucharka, gdy jakieś oczka nagle się na wodzie pojawią, a daleko rzucać nie trzeba. Linka skończyła u mnie trzeci sezon i nie dostrzegam śladów zużycia. Jak długo używałeś wspomnianych linek Ego ? Co możesz powiedzieć o ich trwałości ?

Danielu bardzo proszę byś nie odbierał tego jako zaczepki czy przejawu forumowego pieniactwa. Postawiłeś tezę, z którą zupełnie się nie zgadzam, więc chciałbym usłyszeć jakieś bliższe uzasadnienie.


  • Paweł Bugajski lubi to

#10 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 20 grudzień 2016 - 11:08

Robert nie uważam Twojej wypowiedzi  za zaczepkę po to jest forum aby wymieniać poglądy i własne spostrzeżenia.

 

Łowiąc "metodą żyłkową" łowię najczęściej na dłuższym dystansie tak,że linka bardzo często jest poza przelotką szczytową dla tego pierwsze metry linki pracują u mnie mocno.

Z Rio Euro Nymph miałem do czynienia jeszcze przed tym jak została wprowadzona do oficjalnej sprzedaży. Z tą linką było tak, że nasi kadrowicze dostali ją przed a właściwie w trybie pilnym na jakaś imprezą ME czy MŚ. Z tego co pamiętam nie było jej, albo dopiero wchodziła do dystrybucji. Widziałem się z jednym z przyjaciół który jest w kadrze, zaraz po tej imprezie pokazywał mi tą linkę po tej imprezie, łowiona kilka tur + trening. Niestety ale otuliny na niej prawie nie było. Podsumowanie kolegi :  linka super i świetnie się łowi ale rozlatuje się w rękach. Wiem, że linka został szybko poprawiona przez producenta. Ja ją kupiłem kilka miesięcy po premierze i to był już wersja poprawiona i użytkowałem coś około 2,5  roku. Słyszałem, że linka od czasu wejścia na rynek przeszła kilka modyfikacji. Więc może w tej chwili jest lepiej.

W linkach bardzo cienkich problemem jest to, że na końcówkach łuszczy się i pęka otulina. Najbardziej zauważalne to jest  właśnie chyba w  Rio Euro Nymph, którą uważam  za najlepszą na rynku, jeśli chodzi o linki do metody żyłkowej i dolnej nimfy ale jej wytrzymałość oceniam bardzo, bardzo słabą.  W krótkim czasie użytkowania szybko była popękana i trzeba było skracać ją, w moim przypadku skracałem nawet 4 razy w sezonie  (odcinałem 1-2 metry i odnowa zarabiałem pętelkę). Doszło do tego, że Rio Euro Nymph wykorzystywałem tylko na zawody do jednego zestawu (do codziennego łowienia po prostu mi jej było szkoda).  Na co dzień do prywatnego łowienia i treningu oraz do drugiego nimfowego zestawu zawodniczego wykorzystywałem linkę EGO Slim DT1. A w chwili obecnej mam EGO Slim DTO. Co do linek EGO to jeśli chodzi o slima to zaobserwowałem pęknięcia ( na pewno przynajmniej po około 1.5 rocznym użytkowaniu ale otulina mi nie zeszła ). W chwili obecnej od kilku miesięcy używam EGO slim0 ma jeszcze lepsze parametry niż slim1 natomiast mam ją zbyt krótko aby wypowiadać się o jej wytrzymałości przy czym na razie wygłada to bardzo dobrze.


Użytkownik jasiekcom edytował ten post 20 grudzień 2016 - 11:12

  • Maciek Rożniata i robert.bednarczyk lubią to

#11 OFFLINE   trout60

trout60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 11:41

Dużo dobrej wiedzy, dzięki Panowie. Proszę gdyby ktoś chciał jeszcze dorzucić coś od siebie, chętnie poczytam;)

Od siebie dodam, że łowie na wąskiej rzeczce i jak na razie stosowałem tylko żyłkę. Ciekawe czy w momencie zastosowania bardzo lekkich lipieniowych nimfek zwis linki dedykowanej do żyłki nie będzie paprał roboty?pomijając oczywiście wiatr.

Czy napięcie linki na przelotkach przy zastosowaniu bardzo lekkich nimf nie będzie zbyt luźne?Jak to wygląda u Was?

Nimfy jakie stosuje przede wszystkim są bardzo lekkie, max do 1,5gr. Czy użycie linek, o których mowa nie będzie tu zbędne?

Na żyłce lekkie nimfy naciągają zestaw i jest ok...


Użytkownik trout60 edytował ten post 20 grudzień 2016 - 11:43


#12 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 20 grudzień 2016 - 12:04

A możesz przybliżyć charakterystykę Twoich łowisk dla jednego wąska rzeka to będzie 2 metrowy siurek dla drugiego 6 metrowa rzeczka.

U mnie też wąskie rzeczki i łowie zarówno z użyciem linki jak i bez jej użycia. To zależy od miejsca i specyfiki. 

Im nimfa lżejsza tym ciężej jest rzucać podać ją samą żyłką.  Druga sprawa nie da się określić czy napięcie które spowodują małe nimfy bedzei odczuwalne czy nie. Zupełnie to inaczej będzie czuć albo nie będzie czuć :-) na kiju w klasie 4 a na kiju w klasie 2.



#13 OFFLINE   trout60

trout60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 12:32

Tak już przybliżam.

Jest to rzeczka szerokości około 6m z dołkami do 1,2m Kij mam w klasie #4 bo ryby nierzadko zdarzają się duże czyli 45 + lub nawet 50+ także za delikatnie nie mogę...woda raczej czysta, są okresy że jest mniej lub bardziej trącona ale są okresy, że jest bardzo bardzo czysta.

 

dostałem małą podpowiedź od znajomego i myślę, że jest to bardzo rozsądne rozwiązanie. Czyli sznur w najmniejszej klasie nawinięty od drugiej strony do tego żyłka jak do tej pory i po temacie. Znajomy zapewnia, że linka, która będzie szła od młynka powiedzmy do pierwszej przelotki nie ściągnie nimfy nawet lekkiej, więc chyba pójdę tą drogą i zobaczę jak to idzie. Jak uprę się na linki o które pytałem to kupię i sprawdzę, ale na razie posłucham kolegi i przekonam się sam jak to idzie.

Dzięki za podpowiedzi za dużo dobrej wiedzy itp;)

pozdrawiam



#14 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 20 grudzień 2016 - 17:02

Robert nie uważam Twojej wypowiedzi  za zaczepkę po to jest forum aby wymieniać poglądy i własne spostrzeżenia.

 

Łowiąc "metodą żyłkową" łowię najczęściej na dłuższym dystansie tak,że linka bardzo często jest poza przelotką szczytową dla tego pierwsze metry linki pracują u mnie mocno.

Z Rio Euro Nymph miałem do czynienia jeszcze przed tym jak została wprowadzona do oficjalnej sprzedaży. Z tą linką było tak, że nasi kadrowicze dostali ją przed a właściwie w trybie pilnym na jakaś imprezą ME czy MŚ. Z tego co pamiętam nie było jej, albo dopiero wchodziła do dystrybucji. Widziałem się z jednym z przyjaciół który jest w kadrze, zaraz po tej imprezie pokazywał mi tą linkę po tej imprezie, łowiona kilka tur + trening. Niestety ale otuliny na niej prawie nie było. Podsumowanie kolegi :  linka super i świetnie się łowi ale rozlatuje się w rękach. Wiem, że linka został szybko poprawiona przez producenta. Ja ją kupiłem kilka miesięcy po premierze i to był już wersja poprawiona i użytkowałem coś około 2,5  roku. Słyszałem, że linka od czasu wejścia na rynek przeszła kilka modyfikacji. Więc może w tej chwili jest lepiej.

W linkach bardzo cienkich problemem jest to, że na końcówkach łuszczy się i pęka otulina. Najbardziej zauważalne to jest  właśnie chyba w  Rio Euro Nymph, którą uważam  za najlepszą na rynku, jeśli chodzi o linki do metody żyłkowej i dolnej nimfy ale jej wytrzymałość oceniam bardzo, bardzo słabą.  W krótkim czasie użytkowania szybko była popękana i trzeba było skracać ją, w moim przypadku skracałem nawet 4 razy w sezonie  (odcinałem 1-2 metry i odnowa zarabiałem pętelkę). Doszło do tego, że Rio Euro Nymph wykorzystywałem tylko na zawody do jednego zestawu (do codziennego łowienia po prostu mi jej było szkoda).  Na co dzień do prywatnego łowienia i treningu oraz do drugiego nimfowego zestawu zawodniczego wykorzystywałem linkę EGO Slim DT1. A w chwili obecnej mam EGO Slim DTO. Co do linek EGO to jeśli chodzi o slima to zaobserwowałem pęknięcia ( na pewno przynajmniej po około 1.5 rocznym użytkowaniu ale otulina mi nie zeszła ). W chwili obecnej od kilku miesięcy używam EGO slim0 ma jeszcze lepsze parametry niż slim1 natomiast mam ją zbyt krótko aby wypowiadać się o jej wytrzymałości przy czym na razie wygłada to bardzo dobrze.

 

Dzięki Daniel za rozjaśnienie tematu. Tak dyskutować to ja lubię, bez spinania się tylko konkretnie i rzeczowo.

Serdeczności.



#15 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 20 grudzień 2016 - 17:32

Dostałem małą podpowiedź od znajomego i myślę, że jest to bardzo rozsądne rozwiązanie. Czyli sznur w najmniejszej klasie nawinięty od drugiej strony do tego żyłka jak do tej pory i po temacie. Znajomy zapewnia, że linka, która będzie szła od młynka powiedzmy do pierwszej przelotki nie ściągnie nimfy nawet lekkiej, więc chyba pójdę tą drogą i zobaczę jak to idzie. Jak uprę się na linki o które pytałem to kupię i sprawdzę, ale na razie posłucham kolegi i przekonam się sam jak to idzie.

Dokładnie tak ...nie ma co kombinować ...w prostocie siła !



#16 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 20 grudzień 2016 - 18:10

Co jak co, ale tytuł odlotowy!



#17 OFFLINE   trout60

trout60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 18:23

Co jak co, ale tytuł odlotowy!

Hehe:) no nie postarałem się;)Ale wtajemniczeni czają bazę:)



#18 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 20 grudzień 2016 - 22:23

HANAK Superlight SLT 03F Czech Nymph, a ja jadę na okazyjnie kupionej Airflo SLN Euro Nymph Line  :)  

#19 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 20 grudzień 2016 - 23:47

Temat przerabiałem chyba 3-4 lata temu.Wgryzałem się w zagadnienie  dokładnie zbierając informacje wszędzie. Fajne porównanie było chyba na "flytiersach"

Kupiłem po tym  Euronymph z Rio,większości powyższych jeszcze nie było.

Potwierdzam to co wówczas stwierdzili znajomi muszkarze z Krakowa ,którzy zjedli zęby na tej metodzie i nie tylko -czucie nimf nigdy nie będzie takie jak na żyłce.Owszem jest znacznie lepiej niż z tradycyjna linką, ale ja nie potrafię policzyć kamieni tak  jak na żyłce.

Na plus

Łowiłem na Sanie-znacznie łatwiej przerzucić nimfetki  na tych np 7-8 metrach.

Spełnia wymogi regulaminowe niektórych łowisk

Prowadzenie po skosie na dłuższym dystansie możliwe,ale bez wiatru



#20 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 21 grudzień 2016 - 10:11

Pojawił się też nowy wypust linek do nimfy w wersji ekonomicznej niecałe 90 zł, TT-WF Nymph Super Slim Ultra Cienka 0,5 mm WF-0 . Niestety w rękach jej jeszcze nie miałem i trudno mi cokolwiek powiedzieć.

 

 




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych