Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czwórka do suchej- pomoc w wyborze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 27 grudzień 2016 - 17:33

Zwracam się z prośbą do wtajemniczonych o pomoc w wyborze #4 do suchej muchy około 270-275 cm . Na tą chwilę jestem zdecydowany na wybór kijka z oferty Ego , ale mam dylemat który konkretnie. Poważnie zastanawiam się nad NANO DRY FLY #4 9,0"  http://www.ego-fishi...no_dry_fly.html  , gdyż w/g opisu producenta jest to med-fast . W ofercie są też inne kije pod suchą, lecz raczej fast. Rzeki , a właściwie rzeka gdzie łowię to Łupawa, choć w zasięgu rzutu moherem jest też Łeba. San oczywiście też  , choć z uwagi na dystans mogę go odwiedzić najwyżej 1-2 razy do roku. Nie łowię długo na muchę, więc wielu subtelności w sprzęcie nie zauważę, lub nie zrozumiem. Chciałbym przeznaczyć maksymalnie 700 zł , ale za nowy kij, choć wiem że z 2- reki też można trafić coś super. Do tej pory używam Team Dragon #4 275 cm , ale moim zdaniem jest strasznie szybki i sznurem 5 mam kłopoty komfortowo łowić / to akurat mogą być braki w technice  , bo 25 lat machania spinningiem mocno w pamięci mięśni zostaje /.

Reasumując : #4  około 270-275 cm  med-fast

Dragon zostanie do nimfy, do mokrej-  streamka mam Snowbee Prestige #5

Z góry dzięki za pomoc.

 

#2 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 27 grudzień 2016 - 21:16

Na łupawę to 7 do 8'.Ja dłuższego bym nie chciał.

#3 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 27 grudzień 2016 - 21:48

Jeśli chodzi o poradę wyboru kijka w ramach oferty Ego to nie pomogę.
Jeśli nie to proponuję rozejrzeć się za wędką Orvis Acces mid flex. Miałem, sprzedałem, bo kupiłem Heliosa 2. Acces jest wędka świetną. Pojawia się w komisach w cenach około Twojego budżetu.

#4 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 27 grudzień 2016 - 22:29

Właśnie chodzi o poradę w zakresie oferty Ego. Nic z drugiej ręki. Czas na coś nowego z odciskami palców małego Chińczyka.



#5 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 27 grudzień 2016 - 22:58

Właśnie chodzi o poradę w zakresie oferty Ego. Nic z drugiej ręki. Czas na coś nowego z odciskami palców małego Chińczyka.

W takim przypadku ja nie widzę dylematu, biorąc pod uwagę założenia, które przedstawiłeś w pierwszym poście i ofertę EGO, kij "zalinkowany" jest jedynym owe założenia spełniającym. Więc gdzie tu dylemat ?  ;)

 

Gdybyś zastanawiał się nad wyborem pomiędzy wspomnianym kijem EGO a np takim z linku; http://www.flyfishin...=87757&offset=0

to moglibyśmy mówić o dylemacie ...



#6 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 27 grudzień 2016 - 23:12

Aby rozwiać dylematy proponuję skontaktować się z Maćkiem kontakt na stronie EGO.

Po rozmowie będziesz wiedział czy to to czego szukasz czy też szukać trzeba dalej. 



#7 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 27 grudzień 2016 - 23:44

Dzięki wielkie. Dylemat dotyczył sytuacji że kij jest inny niż opisuje to producent, np: pisze że szybki a jest bardziej med- fast itp. Ego ma kilka kijków " do suchej : jak to opisują i wśród nich jest mój cel.



#8 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 06 styczeń 2017 - 11:43

Odświeżę i proszę o zamknięcie tematu. Wybór padł na Ross Essence FC 9' #4   , z uwagi że dystrybucja/dostępność  Ego , nie przystaje do dzisiejszych czasów w/g mnie.



#9 OFFLINE   Rafiz34

Rafiz34

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Unknow

Napisano 07 styczeń 2017 - 10:49

Posiadam kij Rossa tylko 5tke i jestem bardzo zadowolony.. Dobry wybór

#10 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 11 styczeń 2017 - 00:14

A ja posiadam wspomnianego przez Roberta Orvisa Access - u Ciebie go kupiłem Robert? 7" w #4. Bardzo fajny kijek do delikatnej prezentacji. A jednocześnie niewiarygodnie leciutki, zapałkowaty. Fajnie się nim łowi ale jeszcze nie miałem na nim letniego pstrucha więc ciężko coś powiedzieć o holowaniu i pewności. Ale to raczej klasa kijki więc nie mam obaw. Pozdr



#11 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 11 styczeń 2017 - 20:31

A ja posiadam wspomnianego przez Roberta Orvisa Access - u Ciebie go kupiłem Robert? 7" w #4. Bardzo fajny kijek do delikatnej prezentacji. A jednocześnie niewiarygodnie leciutki, zapałkowaty. Fajnie się nim łowi ale jeszcze nie miałem na nim letniego pstrucha więc ciężko coś powiedzieć o holowaniu i pewności. Ale to raczej klasa kijki więc nie mam obaw. Pozdr


Nie u mnie Bartku kupiłeś, mój to #4 9' i został u kolegi na ziemi lubelskiej. Accesy to świetne, choć bardzo niedocenione u nas wędki.

#12 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 22:25

Odświeżę i proszę o zamknięcie tematu. Wybór padł na Ross Essence FC 9' #4   , z uwagi że dystrybucja/dostępność  Ego , nie przystaje do dzisiejszych czasów w/g mnie.

 

Miałem Ross FC 9'0" #5 oraz FS 9'0" #7. Rzucałem też FS w klasie #3 kolegi na zlocie FORS.

 

Cóż mogę powiedzieć. FS jest bardziej miękki niż FC. Oto zdjęcie z holu lipienia na Rossa FC #5. Niezbyt głęboka praca blanku... jak dla mnie prawie nieodczuwalna. Wolałbym FS niż FC, jeśli miałbym wrócić do Rossa.

Załączone pliki



#13 OFFLINE   Rafiz34

Rafiz34

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Unknow

Napisano 29 styczeń 2017 - 09:07

Miałem Ross FC 9'0" #5 oraz FS 9'0" #7. Rzucałem też FS w klasie #3 kolegi na zlocie FORS.

 

Cóż mogę powiedzieć. FS jest bardziej miękki niż FC. Oto zdjęcie z holu lipienia na Rossa FC #5. Niezbyt głęboka praca blanku... jak dla mnie prawie nieodczuwalna. Wolałbym FS niż FC, jeśli miałbym wrócić do Rossa.

Krzysiek dziwne bo jak ja holuje lipka czy kropka powyzej 30 cm wędka gnie sie prawie do połowy..



#14 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 29 styczeń 2017 - 16:12

Rafał, może po prostu... tak wyszło :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych