Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Czym zastapić Composite Developments Blue Rapid 2,7 m 7-28 g?

blank cd

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:00

Witam. Posiadam w/w kijek na blanku jeszcze NZ. Nosze sie z zamiarem zmiany/zamiany na ostry , szybki , ciety jak to ostatnio na czasie ELEKTRYCZNY kij sandaczowy w dlugosci 8'6 . Zalezy mi aby kij mial czuły szczyt dobrze pokazujacy opad gumy , mocny dol minimum 17 lb i progresywne ugiecie. Kij musi komfortowo obslugiwac 10-25 gram +4 cale. Charakterystyka odpiwiadajaca moim potrzebom cos a'la (Matagi SS L) tyle ze w gramaturze jak wyzej . Pytanko czym to ogarnac moze jakis Legend Elite?


Pozdr


Użytkownik Del Toro edytował ten post 10 styczeń 2018 - 13:58


#2 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:06

Może Matagi TR86 Super SeaBass. Parę osób na forum miało do czynienia z tymi blankami, m.in. w tej właśnie długości i opisywało je.



#3 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:08

Może Matagi TR86 Super SeaBass. Parę osób na forum miało do czynienia z tymi blankami, m.in. w tej właśnie długości i opisywało je.


Moglbys napisac cos wiecej o specyfice blanku?

#4 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2230 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:10

Elitka 5SC86 MHF2 obsłuży spokojnie 25g ołowiu i jak najbardziej się nada. Proponował bym również Phenixa Black Chrome BCX 88MH. Troche subtelniejszy w szczycie od Elitki pod sandałka stworzone są te blanki ,a Elitki takie bardziej uniwersalne.


  • Kamil_D lubi to

#5 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:10

Krakowski boron tez ogarnie. Ja swoim 20lb nawet pstragi ciagne po 20cm bez spinek, tylko ze moj na starej zywicy, nie nano.



#6 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:16

Elitka 17 lb  lub M1 Phenixa też 17 lb  ,oba w długości 8'6" i oba są ciekawsze od wspomnianego BRa wypust NZ nic innego na horyzoncie nie widać i chyba długo nie będzie widać 


  • blackabyss lubi to

#7 ONLINE   grzegorz197503

grzegorz197503

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:16

Popatrz na elitke 86 do 1oz bedzie w sam raz :)



#8 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:17

Szukałem czegoś takiego jak Ty i wybór padł na LES86MHF2. Pod koniec tygodnia pierwsze testy z tym kijem nad wodą, mogę Ci napisać swoje odczucia :)



#9 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:18

.


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 09 styczeń 2017 - 16:18


#10 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:20

Moglbys napisac cos wiecej o specyfice blanku?

 

Przykro mi, ale ja tego blanku nie miałem w ręku. Jednak na forum na 100% jest parę wypowiedzi o nim. Jak nie znajdziesz sam, to wieczorem postaram się podrzucić namiary.

 

Widzę że w międzyczasie dostałeś kilka rzeczowych opinii od fachowców :) 

Bo ze mnie to zwykły laik w tej dziedzinie...


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 09 styczeń 2017 - 16:22


#11 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:26

Szukałem czegoś takiego jak Ty i wybór padł na LES86MHF2. Pod koniec tygodnia pierwsze testy z tym kijem nad wodą, mogę Ci napisać swoje odczucia :)


Pewnie bardzo chetnia jak juz cos bedziesz wiedzial daj znac co i jak.

#12 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:28

Wprawdzie sandaczy nie łowię, ale jak bym miał szukać to nie zapomniał bym o tym blanku talona: ITM86MXF2. :)


  • Jozi lubi to

#13 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:31

Elitka 17 lb  8'6"  to szybki blank o ugięciu  szczytowym ale żaden Hot Shot ! , dobrze zbalansowany ,startuje już od główki 7 g + 3" guma kończy się na 25 g + 4 " szczupła guma typu ES . Bardzo soczysty nie ma efektu "suchego chrustu" ,pod obciążeniem ugina się  progresywnie jakieś 30-40 cm za złącze . Pod sandacza wymarzona pozycja ,pod szczupłego może być za szybki ale moim zdaniem mimo że jest to blank szybki to nie ma szans z Black Chromem Phenixa i jak czegoś tak szybkiego potrzebujesz to jest to dobra pozycja dla wędkarzy którzy opóźniają zacięcie . Trochę mi zeszło zanim nauczyłem się zacinać Black Chromem , ale o dziwo odnotowałem na nim bardzo mało spadów ,tak jak na Elitce. M1 17 lb 8'6" ft jest podobna do Elitki. Wszystkie te trzy blanki są bardzo czułe moim zdaniem najlepsze czucie ma B.C potem to już szacuję na równo M1 i LE


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 09 styczeń 2017 - 16:36


#14 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:31

Elitka 5SC86 MHF2 obsłuży spokojnie 25g ołowiu i jak najbardziej się nada. Proponował bym również Phenixa Black Chrome BCX 88MH. Troche subtelniejszy w szczycie od Elitki pod sandałka stworzone są te blanki ,a Elitki takie bardziej uniwersalne.


Mozesz powiedziec cos wiecej na temat Phenixa? Jak wygla cenowo i jaka charakterystyka blanku co i ile moze?

#15 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:36

Wprawdzie sandaczy nie łowię, ale jak bym miał szukać to nie zapomniał bym o tym blanku talona: ITM86MXF2. :)

To jest bardzo dobra opcja.
  • guciolucky lubi to

#16 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2230 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:44

Mozesz powiedziec cos wiecej na temat Phenixa? Jak wygla cenowo i jaka charakterystyka blanku co i ile moze?

Blank stosunkowo niedrogi bo nie całe 600zł kosztuje. Bardzo szybki ,czuły i dość solidnie zbudowany jeśli chodzi o ścianki. Subtelny szczyt obsłuży już 6-7g+ 3' a górna granica to 25g+ 4' i to na spokojnie. Bardzo szybki w zacięciu ,dobrze amortyzuje po całej długości. No i najbardziej co do mnie przemawia to to ,że nie jest kołkowaty w dolniku jak większość X-fastów.

Kijek ma 8'8" czyli  ok 2,65m mocy 17lb a c.w opisany jest 8-35g ( i w/g mnie wyjątkowo prawidłowo biorąc pod uwagę masę łączną przynęty)


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 09 styczeń 2017 - 16:47

  • darek3523 lubi to

#17 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:46

Masz moze jakies fotki z ugiecia tego blanku?

#18 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:50

Mozesz powiedziec cos wiecej na temat Phenixa? Jak wygla cenowo i jaka charakterystyka blanku co i ile moze?

Którego Phenixa ? bo w tej klasie masz dwa ,M1 o sygnaturze blanku SP-862-MH oraz Black Chrome o sygnaturze blanku BCX88MH i jak już widać kij ma 8'8" ft czyli jest deczko dłuższy i sporo szybszy .Jest też bardziej szczytowy od M1 oraz bardziej czuły .B.R łowię już jeden sezon a M1 widziałem w akcji u kolegi . W B.C  trzeba celowo troszkę opuźniać zacięcie bo kij jest megaszybki i często wyciągałem gumę sandaczom z pyska ,dlatego trzeba trochę uspokoić nerwy i bardziej flegmatycznie zacinać :) Kij elektryczny i brania bardziej czuć niż widać ,szczyt delikatny ale nieustępliwy dające duże pole do popisu w animacji przynęty .Startuje podobnie jak Elitka od 7 g i kończy przy 30 g chociaż są jeszcze rezerwy ,ale dalej kija nie przeciążałem . Pozycja typowo sandaczowa pod gumę .Elitka oraz M1 są bardziej uniwersalne


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 09 styczeń 2017 - 16:53


#19 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2230 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:52

Masz moze jakies fotki z ugiecia tego blanku?

Niestety fotek ugięcia nie robię bo nie mam do tego warunków i trzeciej ręki ;)



#20 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2230 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:53

Którego Phenixa ? bo w tej klasie masz dwa ,M1 o sygnaturze blanku SP-862-MH oraz Black Chrome o sygnaturze blanku BCX88MH i jak już widać kij ma 8'8" ft czyli jest deczko dłuższy i sporo szybszy .Jest też bardziej szczytowy od M1 oraz bardziej czuły .B.R łowię już jeden sezon a M1 widziałem w akcji u kolegi . Do B.R  trzeba celowo troszkę opuźniać zacięcie bo kij jest megaszybki i często wyciągałem gumę sandaczom z pyska ,dlatego trzeba trochę uspokoić nerwy i bardziej flegmatycznie zacinać :) Kij elektryczny i brania bardziej czuć niż widać ,szczyt delikatny ale nieustępliwy dające duże pole do popisu w animacji przynęty .Startuje podobnie jak Elitka od 7 g i kończy przy 30 g chociaż są jeszcze rezerwy ,ale dalej kija nie przeciążałem . Pozycja typowo sandaczowa pod gumę .Elitka oraz M1 są bardziej uniwersalne

Artur . Mowa o BCX88MH o którym wspominałeś wyżej


  • mrWhite7 lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, cd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych