Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Niepełnosprawni nad wodą KARANIE

niepelnosprawni mandat pomoc

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Lenczu

Lenczu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 15:23

Witam Kolegów :)

Mam pytanie odnosnie pomocy osobom niepelnosprawnym nad woda podczas wedkowania. Jak tu ma sie sprawa z regulaminem.. Chodzi o to ze ja sam jestem osoba na wozku z paralizem czterokonczynowym czyli rece tez nie do konca sprawne. Wedkujac np na grunt potrzebuje pomocy przy zarzucaniu zestawu, czasem tez przy zwijaniu. Ze splawikiem dobrze sobie radze. Daje rade rowniez spiningowac.
Moje pytanie... Czy osoba mi pomagajaca musi miec karte wedkarska ? Czy taka osoba moze byc ukarana wlasnie za pomoc mi podczas wedkowania.
Musze dodac ze jesli chodzi o pomoc w takich sytuacjach nie jest latwo zorganizowac kogos do pomocy akurat z Karta Wedkarska. 


  • bassy, Negra i Bander lubią to

#2 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 19 czerwiec 2017 - 16:40

Kolego, 

 

RAPR tego wprost nie przewiduje, ale Ty jesteś wędkarzem w sytuacji, którą opisałeś. Ty masz obowiązek mieć Kartę Wędkarską i opłacone składki dla wód PZW. Osoba Tobie pomagająca wędkarzem nie jest, więc nikt przy zdrowych zmysłach nie ukarze jej. Jeśli znajdzie się jakiś skończony debil, który będzie twierdził inaczej to... brak już mi nawet słów... to przyjadę osobiście i debilowi dam w ryj z wszystkimi konsekwencjami. 



#3 OFFLINE   Lenczu

Lenczu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 19:49

Kolego, 

 

RAPR tego wprost nie przewiduje, ale Ty jesteś wędkarzem w sytuacji, którą opisałeś. Ty masz obowiązek mieć Kartę Wędkarską i opłacone składki dla wód PZW. Osoba Tobie pomagająca wędkarzem nie jest, więc nikt przy zdrowych zmysłach nie ukarze jej. Jeśli znajdzie się jakiś skończony debil, który będzie twierdził inaczej to... brak już mi nawet słów... to przyjadę osobiście i debilowi dam w ryj z wszystkimi konsekwencjami. 


Dziekuje Kolego :)

Ostatnio mialem taka dziwna sytuacje, panowie byli troche upierdliwi...dlatego pytam bo ciekaw jestem co bedzie w sytuacji gdy nadjada w momencie gdy ktos bedzie pomagal mi w zarzucaniu zestawu.



#4 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 992 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 20:04

Jakby kolega był z Warszawy, to możnaby się co jakiś czas wspólnie na rybki wybrać :)



#5 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 19 czerwiec 2017 - 20:07

Jeżeli przepis czegoś nie przewiduje to jasnym jest, że trzeba go czytać z duchem prawa. 

 

Przepraszam Cię z góry, ale jeśli nie będziesz w stanie władać rękoma i będziesz mieć ochotę trzymać linkę w zębach by czuć branie lub tylko obserwować spławik i dawać wskazówki co kto i jak ma robić to moim zdaniem nadal Ty jesteś wędkarzem, a rola pomocnika sprowadza się - z całym szacunkiem - do bycia linką, wędką i kołowrotkiem... :) 


  • Lenczu lubi to

#6 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 19 czerwiec 2017 - 21:38

Kolego Lenczu, tak czy inaczej jestes wielkim czlowiekiem. Oby Bog przywrocil ci wladze nad cialem.


  • Lenczu, Bander i SID lubią to

#7 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 czerwiec 2017 - 21:47

Dziekuje Kolego :)

Ostatnio mialem taka dziwna sytuacje, panowie byli troche upierdliwi...dlatego pytam bo ciekaw jestem co bedzie w sytuacji gdy nadjada w momencie gdy ktos bedzie pomagal mi w zarzucaniu zestawu.

A czy jak, przypadkowo spotkana osoba nad wodą, będzie mi podbierała rybę ... musi mieć wszelkie uprawnienia wędkarskie ?

Kolego LENCZU, trzymam kciuki aby idioci omijali Cię z daleka. 

Szacun



#8 OFFLINE   Lenczu

Lenczu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 04:40

Jakby kolega był z Warszawy, to możnaby się co jakiś czas wspólnie na rybki wybrać :)

Mieszkam w okolicach Ostroleki , wies Dzbenin nad Narwia wiec do warszawy mam kawalek drogi :) Ale dziekuje Kolego za propozycje jak cos to bede pamietal do kogo sie zglosic :)



#9 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 04:48

Również uważam ewentualne pretensje osób kontrolujących w takim przypadku za niezasadne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#10 OFFLINE   Lenczu

Lenczu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 04:48

Jeżeli przepis czegoś nie przewiduje to jasnym jest, że trzeba go czytać z duchem prawa. 

 

Przepraszam Cię z góry, ale jeśli nie będziesz w stanie władać rękoma i będziesz mieć ochotę trzymać linkę w zębach by czuć branie lub tylko obserwować spławik i dawać wskazówki co kto i jak ma robić to moim zdaniem nadal Ty jesteś wędkarzem, a rola pomocnika sprowadza się - z całym szacunkiem - do bycia linką, wędką i kołowrotkiem... :)

Pieknie  i jasno opisane :) Tak tez chyba powinni miec to wytlumaczone  Ci ludzie z ktorymi mialem przyjemnosc sie spotkac.  Moze wtedy im byloby latwiej pracowac i napewno innym by nie psuli nastroju . Ale tak to juz czasem bywa , daj czlowiekowi troche wladzy a pokaze kim lub czym jest.



#11 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 czerwiec 2017 - 14:25

Jeśli znajdzie się jakiś skończony debil, który będzie twierdził inaczej to... brak już mi nawet słów... to przyjadę osobiście i debilowi dam w ryj z wszystkimi konsekwencjami.


W razie jak bys miał miejsce w aucie 510 ... ... :)
  • Lenczu lubi to

#12 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 czerwiec 2017 - 18:09

W wyczynowym sporcie wędkarskim, od tego roku, pojawił się regulamin zawodów w dyscyplinie spławikowej dla osób niepełnosprawnych.(strona 108)

https://ompzw.pl/fil...1/file-3407.pdf

Osoby takie mają prawo do wędkowania w towarzystwie opiekuna. Ponadto w Polsce jak i na świecie są rozgrywane mistrzostwa, a osoby niepełnosprawne nie powinny nikogo dziwić nad wodą. Wędkarstwo traktowanie jest jako jeden ze sposobów rehabilitacji. Jeśli doświadczyłeś jakichkolwiek nieprzyjemności to powinieneś skontaktować się z zarządem koła do którego należysz i poprosić o pomoc. Jeśli nie w kole to na pewno w twoimi okręgu otrzymasz pomoc.

Pozdrawiam M.


  • Lenczu lubi to

#13 OFFLINE   Lenczu

Lenczu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 18:38

W wyczynowym sporcie wędkarskim, od tego roku, pojawił się regulamin zawodów w dyscyplinie spławikowej dla osób niepełnosprawnych.(strona 108)

https://ompzw.pl/fil...1/file-3407.pdf

Osoby takie mają prawo do wędkowania w towarzystwie opiekuna. Ponadto w Polsce jak i na świecie są rozgrywane mistrzostwa, a osoby niepełnosprawne nie powinny nikogo dziwić nad wodą. Wędkarstwo traktowanie jest jako jeden ze sposobów rehabilitacji. Jeśli doświadczyłeś jakichkolwiek nieprzyjemności to powinieneś skontaktować się z zarządem koła do którego należysz i poprosić o pomoc. Jeśli nie w kole to na pewno w twoimi okręgu otrzymasz pomoc.

Pozdrawiam M.


Dziekuje za wiadomosc. Wiec musze poprosic o pomoc w swoim kole a jak nie to gdzies dalej. A musze cos zrobic poniewaz dzis dowiedzialem sie ze jeden z tych milych panow oznajmij ze podczas wedkowania niema prawa nikt dotykac mojego sprzety. Tlumaczyl to tym ze to jakby dac komus swoje prawo jazdy...

Pozdrawiam
Piotr



#14 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 20 czerwiec 2017 - 18:59

Piotr, 

 

podaj mi proszę namiary na koło i tego co to twierdził....



#15 OFFLINE   Lenczu

Lenczu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 19:54

Piotr, 

 

podaj mi proszę namiary na koło i tego co to twierdził....

Moje Kolo nr 72 ENERGOPAP Ostrołęka
Nazwiska jeszcze tego pana ktory to oznajmil jeszcze nie znam.

Ale bede jutro dzwonil do kola po informacje co mam w tej sytuacji robic.
Powinienem dodac ze jakis czas temu dostalem bez zadnej dyskusji mandat od tych panow nieswiadomie ze lame prawo. Moja wina ze nie doczytalem regulaminu ktory mowi o zakazie lowienia inna metoda gdy lowi sie spinningem.

I mysle ze  nadgorliwy pan chce mnie teraz  zamknac w czterech scianach .

A z drugiej strony uswiadomilo mi to jak wiele osob ktore widuje nad woda  lamia ten zakaz ale czy swiadomie ...nie mi oceniac..

Chociaz ostatnio mialem taka sytuacje. Przyjechalem nad wode pospiningowac a obok mnie lowilo malzenstwo na dwie wedki federami. Gdy zaczal im mocno ganiac miedzy koszykami bolen to gosciu sciagnal jedna wedke a zaczal rzucac spinningem. I to jest czesta sytuacja ktora widuje nad woda tam gdzie jestem..

Jedyne co moge to zwrocic ludziom uwage bo od PSR upomnienia nie dostana :)



#16 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 20:57

Brak zrozumienia dla osób niepełnosprawnych chcących żyć normalnie , nie mozna nazwać inaczej jak sqrwysynstwem , także trzymam kciuki .
Drogi kolego łów , pobijaj rekordy i nie przejmuj sie cóż tu mowić idiotami , a jak trzeba bedzie wysłać kolegę Adaś to chetnie doklepie mu sie do adwokata , (pewnie jak wiekszosc forumowych kolegów ) za te konsekwecje .
  • Lenczu lubi to

#17 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 czerwiec 2017 - 21:06

Powinienem dodac ze jakis czas temu dostalem bez zadnej dyskusji mandat od tych panow nieswiadomie ze lame prawo. Moja wina ze nie doczytalem regulaminu ktory mowi o zakazie lowienia inna metoda gdy lowi sie spinningem.

A to akurat zupełnie słusznie. Chyba wszyscy się zgadzamy. 

Czasem cholery dostaję widząc dwa feedery w wodzie i do tego spinn w łapce.


  • Delbanka lubi to

#18 OFFLINE   Lenczu

Lenczu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 05:58

A to akurat zupełnie słusznie. Chyba wszyscy się zgadzamy. 

Czasem cholery dostaję widząc dwa feedery w wodzie i do tego spinn w łapce.

Czasem wystarczy w takiej sytuacji poprostu zwrocic uwage...



#19 OFFLINE   Lenczu

Lenczu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 06:11

Brak zrozumienia dla osób niepełnosprawnych chcących żyć normalnie , nie mozna nazwać inaczej jak sqrwysynstwem , także trzymam kciuki .
Drogi kolego łów , pobijaj rekordy i nie przejmuj sie cóż tu mowić idiotami , a jak trzeba bedzie wysłać kolegę Adaś to chetnie doklepie mu sie do adwokata , (pewnie jak wiekszosc forumowych kolegów ) za te konsekwecje .

Dzieki Kolego:)
Z tymi rekordami to naprawde ciezka sprawa a szczegolnie na moim odcinku rzeki :) Jest to ogolnie bardzo dostepne miejsce wiec i sporo osob lowiacych, dzikie kapielisko w poblizu i niby dostepne miejsce i tak zeby bezpiecznie podjechac wozkiem do brzegu musialem zmontowac sobie bezpieczne stanowiska.  Oczywiscie "samodzielnie" przy pomocy kolegow :)

Pierwszy pomost rzeka mi rozwalila po trzech sezonach ale w ciagu najblizszych dni planuje go odbudowac i tym razem mocniej zakotwiczyc zeby nurt rzeki tak latwo go nie podmywal. Mam jeszcze jedne stanowisko ale akurat zdjecia brak.


 

Załączone pliki


  • coloumb i SkiDivPL lubią to

#20 OFFLINE   Lenczu

Lenczu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 06:12

Pierwszy od prawej zostal podmyty :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: niepelnosprawni, mandat, pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych