Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kilka pytań o podłączenie silnika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   r.t.

r.t.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Imię:Artur

Napisano 17 sierpień 2017 - 12:29

Witajcie

Jakiś paprak namotał z kablami przy silniku, poza tym są już stare i montując silnik do łodzi staram się wymienić, co  mogę. 

Problem w tym, że akurat z elektryką jestem na bakier i za bardzo nie wiem co i jak. Wymienię, zamienię, podłączę jak było ale mam problem z pomiarami, sprawdzaniem kabli który od czego i podłączeniem od zera. 

 

Mam pytanie.. 

Od stacyjki w łódce idzie jedynie plus i minus a od silnika idzie 5kabelków i było podłączone pod stacyjkę 5pin, o tak: 

https://drive.google...KfLEJjhKeZdLa4g

 

Silnik posiada rozrusznik i ładowanie. Czy wystarczy podłączyć ten silnik pod ten plus i minus z łódki, żeby odpalać z kluczyka i ładować aku? CO da mi podłączenie dodatkowych 3kabli do stacyjki?

 

I kolejne pytanie związane z przewożeniem silnika na łódce.

Ponieważ mój silnik jest nieco za długi po powieszeniu w pozycji pionowej spodzina jest ok. 20cm nad ziemią więc będę się woził z podniesionym silnikiem. Co sugerujecie w takim przypadku i jak zabezpieczyć taki silnik oraz pawęż na czas podróży?

https://drive.google...DuIA32ruQktXZFg

 

 

dzięki

Art

Załączone pliki


Użytkownik r.t. edytował ten post 17 sierpień 2017 - 12:30


#2 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 19 sierpień 2017 - 22:09

Nie rozbieralem nigdy ins. elektrycznej silnika do łodzi ale.... Jeśli jest odpalanie silnika ze stacyjki to powinne być co najmniej 3. Jeden kabel doprowadzający napięcie i dwa wyjściowe. Jeden podaje napięcie by silnik pracował drugi podaje napięcie na rozrusznik do momentu uruchomienia silnika.

Użytkownik Andru77 edytował ten post 19 sierpień 2017 - 22:11





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych