Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tunning Steeza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   X.rut

X.rut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów

Napisano 05 wrzesień 2017 - 05:59

Kupiłem Steeza 103 HL z myślą o lekkich zastosowaniach, do tej pory chodził z kijem Steez na przynętach min. 8g czeburaszka oraz smukła gumka i pięknie sobie radził. Dokupiłm do niego lżejszy kij castingowy i okazalo się że, 5g ołowiu i guma owszem lecą ale odlaegłości rozczarowują bądź tworzą się brody.

Do rzeczy: jakie części dokupić aby steez zaczął lepiej radzić sobie z niską wagą przynęt? czy ma to sens czy lepiej kupic Scorpiona albo Revo LT? w teorii do jakich przynęt jest szansa zejsć (przy założeniu, że rozpocząłem w tym sezonie przygodę z castem)?



#2 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 05 wrzesień 2017 - 10:50

Prawdopodobnie potrzebujesz lekkiej szpuli SV, która umożliwi Ci zejście niżej z wagą przynęt.

Z drugiej jednak strony jeśli na ciężkiej szpuli robisz brody to może zrywasz nadgarstkiem podczas rzutu? Przy jakim ustawieniu hamulca brodzisz?


  • HaDe i bezi lubią to

#3 OFFLINE   X.rut

X.rut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów

Napisano 05 wrzesień 2017 - 11:38

przy hamulcu ustawionym na 3, na wyższych ustawieniach czuć, że rzut jest ewidentnie skrócony.



#4 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 05 wrzesień 2017 - 11:56

Jeśli lubisz oryginały i wymienisz szpulkę na

 

http://www.hedgehog-...jp/product/1593

 

i łożyska szpuli na

 

http://www.hedgehog-....jp/product/513

 

Będziesz mógł porzucać od 3g jednak koszt ok 160 dolarów moim zdaniem nie adekwatny do rezultatów.

 

Możesz również wymienić szpulikę na

https://pl.aliexpres...0304.4.8.T81GYi

 

i będziesz mógł rzucać od 2,5-3 g bez dodatkowej wymiany łożysk. Powodzenia!



#5 OFFLINE   X.rut

X.rut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów

Napisano 05 wrzesień 2017 - 12:41

Dzięki! O takie właśnie opinie prosiłem

#6 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 06 wrzesień 2017 - 08:02

Nie jestem pewien czy łowienie powyżej 3g wymaga BFS'ów a z drugiej strony ograniczy Cie do łowienia do max 10-12g. Cięższe łowienie spali BFS'y.

Niżej oczywiście pomoże ich użycie ale mimo wszystko nie zrobisz ze Steeza XUL'a.

Wg mnie zwykła szpula SV rozwiąże Twoje rozterki X.rut 


  • HaDe i X.rut lubią to

#7 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1880 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 08 wrzesień 2017 - 23:41

Kupiłem Steeza 103 HL z myślą o lekkich zastosowaniach, do tej pory chodził z kijem Steez na przynętach min. 8g czeburaszka oraz smukła gumka i pięknie sobie radził. Dokupiłm do niego lżejszy kij castingowy i okazalo się że, 5g ołowiu i guma owszem lecą ale odlaegłości rozczarowują bądź tworzą się brody.

Do rzeczy: jakie części dokupić aby steez zaczął lepiej radzić sobie z niską wagą przynęt? czy ma to sens czy lepiej kupic Scorpiona albo Revo LT? w teorii do jakich przynęt jest szansa zejsć (przy założeniu, że rozpocząłem w tym sezonie przygodę z castem)?

Tak z ciekawości, to napisz proszę jakie odległości w przypadku 5 g + guma są dla Ciebie zadowalające? 

 

Myślę, że - tak jak pisze @sucks_one-  komponowanie uniwersalnego multiplikatora jest trochę na siłę. Ale gdybym miał iść tą drogą, to też bym postawił na szpulę SV. 


Użytkownik Młody wędkarz edytował ten post 08 wrzesień 2017 - 23:56





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych