Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kastking wiem wiem bedzie lincz :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
355 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 21 wrzesień 2017 - 18:34

Ta firma wywolala juz kilka burz na forum, byly plecionki, nieudane zakupy kolowrotkowe, jak i udane , teraz czas na ten dzial.

Podobnych filmow z produktami jest cala masa. Jezeli ktos posiada, badz nie posiada prosze o udzial w temacie, z castingiem mialem krotki odcinek wiec jestem zieleniak. Pogodynka zapowiadala burze, niech wala grzmoty :) zapraszam.



#2 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 21 wrzesień 2017 - 18:41

Zima coś szybko przyszła 😃😃😈.

#3 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 wrzesień 2017 - 18:42

Temat taki już zdaję się jest i za to lincz, ale ja z kastkinga royal legend byłem bardzo zadowolony. I jak wypuszcza multik do lekkiego łowienia to na pewno go kupię.
  • Norbert 78 lubi to

#4 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 21 wrzesień 2017 - 18:45

Wbilem w wyszukiwarke kastking, w dziale baitcasting, nie wyskoczylo nic :) niech przeniosa :)

Byles zadowolony ? Padl czy rozstales sie z nim droga sprzedazy?

Napisz cos wiecej o tym multiko co w nim na + co na -, wzgledem innych producentow.

Dziex


Użytkownik Negra edytował ten post 21 wrzesień 2017 - 18:47


#5 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 21 wrzesień 2017 - 18:52

Na tym forum różne tematy kwiaty powstają, czas powinien pokazać czy się przyjmie. Jak będzie merytoryczna treść a nie gównoburze to sam chętnie poczytam .
  • Negra, bartuch5473 i Marioo lubią to

#6 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 wrzesień 2017 - 19:39

Ostatnio na forum jeden taki opisywał i wychwalał multiplikator tej firmy, były ochy i achy... że super... że sprzęt idealny do nauki etc... A później trafił na giełdę za grosze z dopiskiem że ta metoda to jednak nie to być może casting nie podszedł a może jednak zawiódł sprzęt...
Sam używałem chińskiego multiplikatora innej firmy i było dobrze, po czasie zmieniłem na daiwe i jest mega dobrze! Z tym że mój poprzedni "chińczyk" był warty mniej więcej 2,5 kastkingi... Nawet w Chinach nie ma takich cudów, za jakość trzeba zapłacić
Jednak nie zmienia to tego, że w końcu sobie sprawie takiego KastKinga i być może wszystko odszczekam
  • godski, Negra i karkoszek lubią to

#7 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 wrzesień 2017 - 19:52

Royale legend jest do dobry, bardzo dobry, ale poniżej 10 gram rzuca się nim zle, a na moje wody 10 - 15 gram to max ... Od 10 nieźle się rzuca, od 15 w górę jest tzw. komfort. Jak już pisałem jak wypuszcza multika co ogarnie od 4 w górę biere bez żadnego namysłu. Kwestię trwałości niestety przemilcze bo za krótko go miałem, ale sądzę, że jest porównywalna do multików w tej cenie. Osobiście śmiem twierdzić, że ten royal wytrzyma więcej aniżeli okuma w tej cenie.

#8 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 21 wrzesień 2017 - 19:53

http://www.ebay.de/i...5.c100752.m1982

 

 

http://www.ebay.de/i...m4AAOSw6YtZVOfL

 

drogie nie sa :) tylko do Pl nie wysylaja



#9 OFFLINE   rzecznymuł

rzecznymuł

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:Daniel

Napisano 21 wrzesień 2017 - 19:59

Ja używam plecionek kastkinga i na razie nie narzekam, za tą cenę warto. Zaryzykowałem i używam w dwóch przekrojach podawanych przez producenta 0,10mm (zielona) i grubsza 0,14mm (biała, po kilku wypadach kolor kremowy). Szczególnie przypadła mi do gustu  w rozmiarze 0,10mm. Cena ok. 25 złociszy za 300 m, czas dostawy z alliexpress ok. 3 tygodni. Multikami nie łowię więc się nie wypowiadam.


  • szekspir lubi to

#10 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 21 wrzesień 2017 - 20:00

Royale legend jest do dobry, bardzo dobry, ale poniżej 10 gram rzuca się nim zle, a na moje wody 10 - 15 gram to max ... Od 10 nieźle się rzuca, od 15 w górę jest tzw. komfort. Jak już pisałem jak wypuszcza multika co ogarnie od 4 w górę biere bez żadnego namysłu. Kwestię trwałości niestety przemilcze bo za krótko go miałem, ale sądzę, że jest porównywalna do multików w tej cenie. Osobiście śmiem twierdzić, że ten royal wytrzyma więcej aniżeli okuma w tej cenie.

Z tą Okumą się nieco zapędzileś.Sam na nią nie lowię, ale stare wypusty VX i Aluminy to solidne maszynki.Nie równaj ich póki co z chińczykiem.A propos.Jest jakaś Okuma w ich cenie?


Użytkownik Novis edytował ten post 21 wrzesień 2017 - 20:04


#11 OFFLINE   rzecznymuł

rzecznymuł

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:Daniel

Napisano 21 wrzesień 2017 - 20:40

http://www.ebay.de/i...5.c100752.m1982

 

 

http://www.ebay.de/i...m4AAOSw6YtZVOfL

 

drogie nie sa :) tylko do Pl nie wysylaja

można spróbować przez alliexpress na ebayu świat się nie kończy



#12 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 21 wrzesień 2017 - 20:43

@ lukastrance: Romek vel eRKa nie "achał" i "ochał". Sprzedał, ponieważ cast do Niego nie przemówił.

Ja cały sezon poświęciłem na łowienie plecionkami KastKinga. Jak mam oceniać, to przynajmniej nie chcę gdybać, że "wydaje mi się", że "moim zdaniem to ja bym nie używał", itd. I złego słowa nie powiem, choć raz zdarzyła się skucha, bo teoretycznie 2 plecionki o tej samej grubości różniły się średnicą. Nie łowię w ekstremalnie zużywających plecionkę wodach, więc nie będę się wymądrzał, że są niezniszczalne. Ale ani razu nie odcinałem zmechaconych odcinków (w SpiderWire Dura Silk np. się zdarzało), nigdy nie pękła w nieoczekiwanym miejscu. Jakie ryby udało się wyholować to pisać nie ma sensu, bo i tak hamulec multiplikatora nie pozwalał na ekstremalne testy. Tyle co do plecionek KastKinga.

Jeżeli chodzi o wędziska i multiplikatory/stałoszpulowce, to łowię przede wszystkim na amerykańsko-japońską myśl techniczną. Ale w arsenale był chiński multiplikator (i w zasadzie niepotrzebnie zamieniłem go na Tatulę), długo męczyłem chińskim wędziskiem za 55 $ sandacze i szczupaki. Jakoś jej nie połamałem, urwałem uchwytu, uszkodziłem przelotki, etc. O Tetonach nie wspomnę- a posiadam 3 - bo dużo było o nich pisane. Teraz będę testował to: https://pl.aliexpres...0708.0.0.RHMfga

Wielu pesymistów sprzętu z Alli zdziwiłoby się jak starannie jest to wędzisko wykonane.

 

Trochę wyszło OT, ale irytujące jest, że jak się piszę o Kongerach, Dragonach,SG i innych firmach po kilkadziesiąt stron to jest ok, a jak tylko pada słowo "chińskie", Alliexpres itp. to już się trzeba tłumaczyć.


Użytkownik Młody wędkarz edytował ten post 21 wrzesień 2017 - 20:46

  • Little Wing, eRKa i dziq1983 lubią to

#13 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 21 wrzesień 2017 - 20:45

Ostatnio na forum jeden taki opisywał i wychwalał multiplikator tej firmy, były ochy i achy... że super... że sprzęt idealny do nauki etc... A później trafił na giełdę za grosze z dopiskiem że ta metoda to jednak nie to być może casting nie podszedł a może jednak zawiódł sprzęt...
Sam używałem chińskiego multiplikatora innej firmy i było dobrze, po czasie zmieniłem na daiwe i jest mega dobrze! Z tym że mój poprzedni "chińczyk" był warty mniej więcej 2,5 kastkingi... Nawet w Chinach nie ma takich cudów, za jakość trzeba zapłacić
Jednak nie zmienia to tego, że w końcu sobie sprawie takiego KastKinga i być może wszystko odszczekam

 

 Witam

 

To ja jestem "jeden taki"

 

Więc po pierwsze - zachwyt był umiarkowany,Nie widziałem wad, więc dlaczego miałbym pisać źle?

Ma podwójny system hamulcowy - magnetyk i bloczki - choćby z tego powodu należy mu się szacunek, choć to przecie "chińczyk".Która maszynka ma tak jeszcze???

Nie za grosze - to po drugie - wydałem 32$ sprzedaję za 100 zł.

Jaka strata? Ci co startowali z Tatulami a też nie złapali bakcyla castingu też tylko tyle stracą???

 

Może Ty masz zwyczaj, że co innego myślisz, a co innego piszesz.Bo ja nie - skoro napisałem,że mi metoda nie pasuje to właśnie tak jest. Kasking nadal "bryka"

 

A wracając do nauki - łatwiej się przesiąść ze złego na dobry niż odwrotnie.Sam to nawet napisałeś.

To nie multik robi brody, lecz wędkarz.Każdym zrobisz brodę, jak nie opanujesz istoty rzutu. A ktoś kto to już ma w małym paluszku, byle rzęchem będzie poprawnie rzucał.

Owszem, może rzuty bedą krótsze, może będzie musiał bardziej uważać,lecz będzie rzucał.

 

Co do stosunku ceny do jakości...

Koledzy - taki multik to zaledwie jedna przekładnia, kilka łożysk, kilkadziesiąt w sumie elementów (chyba mniej niż pięćdziesiąt)

Przy masowej produkcji można to zrobić i dobrze i tanio.

 

Pozdrawiam - Romek



#14 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 wrzesień 2017 - 21:14

Sprzedał, ponieważ cast do Niego nie przemówił.

Często właśnie nie przemawia na początku przez zły dobór multika lub kijka. Jest kilka historii na forum jak ludzie się sparzyli na początku a później wrócili słuchając dobrych rad.

Oczywiście nie piszę że tak jest w przypadku kolegi @Erka.


  • Jano lubi to

#15 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 21 wrzesień 2017 - 21:29

Pytałem o to w innym wątku.

 

Lecz zapytam raz jeszcze - czy istnieje taki multik którym nie da się zrobić "brody".

 

I to jest banalny powód,ze zrezygnowałem z casta.



#16 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 21 wrzesień 2017 - 21:36

NIE MA ... (przykro mi że ostatecznie straciliśmy castingowca z naszych szeregów :( )


  • szczupak1, Alexspin i Przemek_M lubią to

#17 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 21 wrzesień 2017 - 21:45

Często właśnie nie przemawia na początku przez zły dobór multika lub kijka. Jest kilka historii na forum jak ludzie się sparzyli na początku a później wrócili słuchając dobrych rad.

Oczywiście nie piszę że tak jest w przypadku kolegi @Erka.

W każdym bądź razie ja zaczynałem od multiplikatora i wędziska "from Czajna". Ważniejsza wg mnie jest kwestia od jakich gramatur się zaczyna przygodę z pazurem. I uważam, że błędem jest porównywanie castingu z tradycyjnym spinningiem. Przy takim podejściu łatwo się zrazić. Poza tym jeden lubi ogórki...

 

Edit podpowiada, żeby wrócić na właściwy temat.

Kurde, skłamałbym. Nie od chińskiego Haibo tylko Shimano Metanium zaczynałem.  :rolleyes:


Użytkownik Młody wędkarz edytował ten post 21 wrzesień 2017 - 22:19


#18 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 wrzesień 2017 - 22:35

W każdym bądź razie ja zaczynałem od multiplikatora i wędziska "from Czajna". Ważniejsza wg mnie jest kwestia od jakich gramatur się zaczyna przygodę z pazurem. I uważam, że błędem jest porównywanie castingu z tradycyjnym spinningiem. Przy takim podejściu łatwo się zrazić. Poza tym jeden lubi ogórki...

 

Edit podpowiada, żeby wrócić na właściwy temat.

Kurde, skłamałbym. Nie od chińskiego Haibo tylko Shimano Metanium zaczynałem.  :rolleyes:

Metanium a Haibo to jak niebo i ziemia czy też niebo a piekło :D


  • HaDe i S.N. lubią to

#19 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 21 wrzesień 2017 - 23:05

Metanium a Haibo to jak niebo i ziemia czy też niebo a piekło :D

Dla doświadczonego użytkownika niewątpliwie tak. Ale moje początki to: Metanium  + m.in. woblery Janusza Widła. Co się na początku bród narozplątywałem to moje   :D. Ale porażki były tylko motywacją. Haibo + gumy z 4-5 -cio g główkami wzwyż  to był już kosmos jeżeli chodzi o komfort rzucania. Ale cieszę się, że przetrwałem. Dziś stałoszpulowca wykorzystuję w wyjątkowo zimne dni i przymrozki. Znów OT.  ;)



#20 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 21 wrzesień 2017 - 23:07

"Ma podwójny system hamulcowy - magnetyk i bloczki - choćby z tego powodu należy mu się szacunek, choć to przecie "chińczyk".Która maszynka ma tak jeszcze???" cytat z wypowiedzi Romka
Mają revo sx stx 2 i 3 generacji. Szczerze to akurat takie rozwiązania do mnie nie przemawiają.

Użytkownik welpa1809 edytował ten post 21 wrzesień 2017 - 23:08





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych