Skocz do zawartości

  • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

- - - - -

Pstrąg Roztocza 2019


Pstrąg Roztocza to impreza pstrągowa z ogromnymi, rzadko spotykanymi wręcz tradycjami. W tym roku, 7 kwietnia w roztoczańskim Józefowie odbyła się jubileuszowa, trzydziesta edycja zawodów, w których biorą udział fanatycy połowu pstrągów z całej polski.
Areną zmagań były niesamowicie urokliwe i zróżnicowane rzeki górskie Okręgu PZW Zamość. Większość zawodników wybrała jedną z trzech głównych rzek Roztocza- piękną i dziką Tanew, zróżnicowany i rybny Wieprz lub słynący z okazowych pstrągów Por.

 

Dołączona grafika

 

Regulamin zawodów pozostawiał swobodę w kwestii doboru łowiska. Każdy z zawodników wybrał rzekę, która najbardziej mu odpowiada. Ograniczony był jedynie czas wędkowania oraz wymiar ryb- liczyły się jedynie pstrągi o długości minimum 35 centymetrów.

 

Dołączona grafika

 

Zmieniające się warunki pogodowe oraz niesamowicie wielka presja wędkarska sprawiły, że o ryby było nad wyraz ciężko. Czysta woda, zmieniające się ciśnienie, wydeptane nad wodą ścieżki oraz dziesiątki przynęt wędkarskich w wodzie w przeciągu kilku ostatnich dni sprawiły, że należało zachować wszelkie środki ostrożności aby zbliżyć się do stanowiska ryb.
Mimo to, ryby dopisały. Kontakt z rybami średnimi miała znaczna część zawodników, kilka osób zaliczyło spady ryb punktowanych a nieliczni wybrani zaliczyli odprowadzenia ryb, które w każdym rzucie mogły przesądzić o zwycięstwie. To sprawiło, że po powrocie do biura zawodów dominowały uśmiechy i przyjacielskie rozmowy. Organizatorzy zadbali o gorący posiłek zarówno przed zawodami, jak i po ich zakończeniu.

 

Dołączona grafika

 

W końcowej klasyfikacji widać było, że każdy milimetr ryby mógł zadecydować o finalnej pozycji w klasyfikacji. Wygrała ryba 43,5 cm złowiona przez Piotra Kolasę. Na drugim miejscu uplasował się Andrzej Konik z rybą 43,2 cm. Trzecie miejsce zajęli ex aequo Dariusz Duda oraz Waldemar Szymeczko z rybami 41,3 cm.

 

Dołączona grafika

 

Po ogłoszeniu wyników odbyła się zbiórka środków na inkubatory dla pstrągów potokowych. Uczestnicy zawodów, na czele z ludźmi z Salmo Club Roztocze poparli tą akcję i przyczynili się do zebrania środków koniecznych do rozpoczęcia tego przedsięwzięcia. Duża część dobrowolnych dawców otrzymała nagrody ufundowane przez sponsorów.

 

Dołączona grafika

 

Same nagrody otrzymali również zwycięzcy. Poza najwyższej jakości sprzętem wędkarskich otrzymali oni okolicznościowe statuetki oraz dyplomy. Każdy z zawodników otrzymał zestawy startowe składające się z pamiątkowego kubka oraz dwóch torebek z pakietami upominków od sponsorów.

 

Dołączona grafika

 

Wszystkie te czynniki sprawiły, że praktycznie każdy wrócił z Roztocza z uśmiechem na twarzy. 31 edycja Pstrąga Roztocza odbędzie się 21 kwietnia 2020 roku. Do zobaczenia!
2 Komentarze

Cyt: "31 edycja Pstrąga Roztocza odbędzie się 21 kwietnia 2020 roku."

Podana data to wtorek. Czy aby na pewno tak jest zaplanowane?

    • S.N. lubi to

Widzę, że już edytowane ;)