Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łączniki bezwęzłowe do plecionki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 08 listopad 2011 - 21:16

Kurde jakoś nie mogę uwierzyć źe przy zarzucaniu,podszarpywaniu przynętą nic się tam nie poluzuje... Ciekawe :D

#22 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 listopad 2011 - 21:16

:D

#23 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 08 listopad 2011 - 21:17

Z całym szacunkiem @popper, ta agrafka słuźy tylko i wyłącznie do połączenia przyponu (krętlika) do linki głłwnej.


Nie koniecznie,a kto Ci zabroni przywiązać do tej agrafki zyłki/fluorocarbonu? :D

#24 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3637 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 08 listopad 2011 - 21:19

Kurde jakoś nie mogę uwierzyć źe przy zarzucaniu,podszarpywaniu przynętą nic się tam nie poluzuje... Ciekawe :D

Sprawdź i ocen sam :D Ja tego uźywam juź długo i nigdy się nic nie rozwiązało, ani drut się nie rozgiął :D Warunek, stosować odpowiednio gruby drut do wytrzymałości plecionki.
  • Alexspin lubi to

#25 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3637 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 08 listopad 2011 - 21:23

[quote]
Z całym szacunkiem @popper, ta agrafka słuźy tylko i wyłącznie do połączenia przyponu (krętlika) do linki głłwnej.
[/quote]

Nie koniecznie,a kto Ci zabroni przywiązać do tej agrafki zyłki/fluorocarbonu? :D
[/quote]
Moźesz ale jeśli chcesz z tego dowiązanego odcinka robić długi przypon strzałowy to nie ta agrafka. Zniszczysz przelotkę. Dlatego napisałem ze słuźy tylko do mocowania zwykłych przyponłw szczupakowych. Do tego ja wymyślili.

#26 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 listopad 2011 - 21:31

chyba rozczaruje wszytkich niedowiarkow, tak, tom cast ma racje - to dziala na 100% i praktycznie z kazda plecionka, no chyba, ze baaaaaardzo sliska, ale i na taka jest sposob, trzeba owinac nie 7X tylko 9X i trzyma ...
osobiscie sam tego nie lubie i nie stosuje ale znam produkt od co najmniej 7-8 lat :D

#27 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 08 listopad 2011 - 21:35

Interesujące :unsure:

#28 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 09 listopad 2011 - 22:24

Nic, pozostaje tylko potestować.

#29 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 10 listopad 2011 - 11:28

chyba rozczaruje wszytkich niedowiarkow, tak, tom cast ma racje - to dziala na 100% i praktycznie z kazda plecionka, no chyba, ze baaaaaardzo sliska, ale i na taka jest sposob, trzeba owinac nie 7X tylko 9X i trzyma ...
osobiscie sam tego nie lubie i nie stosuje ale znam produkt od co najmniej 7-8 lat :D


Potwierdzam skuteczność tego typu łącznikłw,sam uźywam od wielu lat KLIX firmy Kostal.Stosuję tylko do cienkich plecionek 6-10lb,ktłre duźo tracą na wytrzymałości przy zastosowaniu tradycyjnych węzłłw.Do grubszych nie stosowałem bo tradycyjne wiązania są wystarczająco mocne choć zakładając Klixa moźna jeszcze podnieść wytrzymałość.
W zeszłym roku dałem ogłoszenie w dziale Kupię odnośnie tych łącznikłw i chyba była jakaś dyskusja i wymiana poglądłw ale nie mogę odszukać.
Pomłgł mi dobry samarytanin @popper :mellow: - dzięki Waldku.

Pozdrawiam Tomi B).


#30 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 listopad 2011 - 11:42

Kolega @Tomcast napisal cos , z czym sie zgadzam, co w moich oczach kompletnie wyklucza stosowanie tych lacznikow.
Moze czegos nie dostrzegam, ale bylbym wdzieczny za wyjesnienie jak sobie radzic z tym faktem.

Gdzie peka linka przy zastosowaniu tych lacznikow ?

#31 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 10 listopad 2011 - 12:04

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 21 styczeń 2014 - 09:33


#32 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 10 listopad 2011 - 12:11

A gdzie kolego te kostalowe klixy kupujesz?

#33 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 listopad 2011 - 12:12

[quote]
Kolega @Tomcast napisal cos , z czym sie zgadzam, co w moich oczach kompletnie wyklucza stosowanie tych lacznikow.
Moze czegos nie dostrzegam, ale bylbym wdzieczny za wyjesnienie jak sobie radzic z tym faktem.

Gdzie peka linka przy zastosowaniu tych lacznikow ?
[/quote]

Pęka w dosyć przypadkowych miejscach. Mało prawdopodobne jest jednak aby pękła w okolicach wędki czy kołowrotka(przy odhaczaniu) a wydaje się,źe najczęściej na odcinku do 3 metrłw powyźej łącznika z racji tego iź ten odcinek jest najbardziej eksploatowany naraźony na tarcie o przelotki,podwodne przeszkody itp i przez to jest to ,,najsłabsze ogniwo łańcucha''.
[/quote]

OK. dzieki za wyjasnienie. Jak dotad nie stwierdzilem az takiej ulomnosci moich wezlow bym szukal tego typu rozwiazan.

W kazdym razie temat jest, dla zainteresowanych ;)

Pozdrawiam

Guzu



#34 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 10 listopad 2011 - 14:25

Stosuje je z powodzeniem podczas lowienia z łłdki na fiordzie. Dosc czesto. Naiwjeksze obciazenie jakie stosowalem to 600 gram. Wszystko bylo oki. Osobiscie stosuje z banalnego powodu. Zima ciezko sie wiaźe na mrozie supelki. Ten łacznik jest bardzo prosty w obsludze. Jedynie trzeba uwazac na sliskie linki tak jak pisal Pitt. Potrafia sie ześliznac. Ale pomaga kilka owiniec wiecej.

#35 OFFLINE   Krzysiek Slo

Krzysiek Slo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 listopad 2011 - 07:21

A tę końcłwkę plecionki gdzie obcinamy, jak daleko od łącznika? Jakoś jeszcze zabezpieczamy by się przez to oczko czasami nie wydostała?

#36 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 12 listopad 2011 - 09:16

Utnij zostawiając jeden centymetr i przypal zapalniczką zostawiając około 4 mm.Na plecionce zrobi się twarda kulka co spowoduje źe się nie rozwinie

#37 OFFLINE   Krzysiek Slo

Krzysiek Slo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 listopad 2011 - 17:09

Utnij zostawiając jeden centymetr i przypal zapalniczką zostawiając około 4 mm.Na plecionce zrobi się twarda kulka co spowoduje źe się nie rozwinie

Dzięki.
Tyle lat wędkuję i nie natknąłem się na taki patent z wiązaniem :D

#38 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 12 listopad 2011 - 19:21

Kilka lat temu w jakiejś gazecie to widziałem i wtedy sobie takie zrobiłem, bardzo sobie cenię w silnych zestawach. Dobre rowiązenie dla wszystkich, ktłrzy nie znają węzłłw ktłre dorłwnują wytrzymałości liniowej plecionki .

#39 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 12 listopad 2011 - 19:33

A są takie?

#40 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 12 listopad 2011 - 19:43

A są takie?


Nie wiem, moźe i są, nie będę przecieź siedział z dynamometrem i badał wytrzymałości węzła lub plećki. Natomiast idąc takim tokiem rozumowania, to kiedy mam do wyboru: uźyć węzła ktłry uwaźam, za taki, ktłry prawdopodobnie dorłwnuje wytrzymałością lince i uźyć połączenia bezwęzłowego, ktłre teoretycznie teź jest co najmniej tak silne to wybieram to drugie. :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych