Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łączniki bezwęzłowe do plecionki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 22 luty 2014 - 00:28

Kotleta zachciało mi się odgrzać :rolleyes:   Czy ktoś z kolegów stosował ten łącznik do śliskich linek x8 ( varivas , ygk itp ) ? Jakie firmy to produkują ( sprzedają) i które moglibyście polecić ?



#42 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 22 luty 2014 - 17:07

Ja z powodzeniem używam od jakiś dwóch lat(od kiedy kupiłem Nanofill-a), moim zdaniem w 100% spełnia swoje zadanie i nie osłabia węzłem zestawu.

Produkuje je kilka firm, np.Jaxon, Traper, Mikado,Cormoran, są w kilku rozmiarach i wytrzymałościach.

http://allegro.pl/la...3918083721.html



#43 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 22 luty 2014 - 17:46

Witam.

Mam pytanie.Jak wypada owy  łącznik w konfrontacji z wyczepiaczem np. V-free lub jakimkolwiek ?


Użytkownik sebalos.77 edytował ten post 22 luty 2014 - 17:48


#44 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 22 luty 2014 - 20:14

Także używam i jestem w 100 procentach zadowolony Cormorana.


Użytkownik rd1_68 edytował ten post 22 luty 2014 - 20:15


#45 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2014 - 20:46

Tak myślę, że jest  jeden problem z tymi łącznikami, Przy zaczepie linka najczęściej pęka na węźle przy przynęcie. A jak przy zastosowaniu łącznika strzeli przy samym młynku. I kilkadziesiąt metrow linki szlag trafi? 



#46 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9471 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 22 luty 2014 - 22:22

Tak myślę, że jest  jeden problem z tymi łącznikami, Przy zaczepie linka najczęściej pęka na węźle przy przynęcie. A jak przy zastosowaniu łącznika strzeli przy samym młynku. I kilkadziesiąt metrow linki szlag trafi? 

Strata nieco mniejsza. 1-1,5 metra na jedno zerwanie to maks.

Ale jest jak piszesz. Nigdy nie zerwałem FC na łaczeniu węzlem z plecionką. Zawsze strzela na krętliku przy agrafce. Przy tym łączniku może być analogicznie lub dokładnie odwrotnie o czym przekonałem się swego czasu na morskich trotach. FC strzelał dwukrotnie i właśnie na łączniku Kostala. 



#47 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 luty 2014 - 20:22

Nie widzę radykalnie negatywnych opinii  więc trzeba będzie wypróbować na własnych linkach :)



#48 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 24 luty 2014 - 00:55

 Stosuję takie łączniki do plecionki od ok.2 lat. Oczywiście widziałem to już wcześniej, ale jakoś nie bardzo byłem przekonany..

  Uważam, że jest to przydatne, a jeśli ktoś ma problemy z wiązaniem węzłów (np. przy zmarzniętych dłoniach lub ze względu na słabszy wzrok) to polecam.

 Podczas łowienia zdarza się, że czasem się chwyci troszkę więcej zielska, szczególnie w miejscach gdzie występują glony nitkowate ale akurat to świństwo czepia się do wszystkiego. Jeśli chodzi o zerwania plecionki to nie miałem tu żadnych niespodzianek. Zerwania linki występowały tuż przy łączniku. Tak samo było gdy testowałem wytrzymałości kilku różnych plecionek w warunkach domowych.

  Oczywiście może się zdarzyć, że linka zerwie się w miejscu słabym (przytartym),odległym od przynęty, ale to samo może się zdarzyć gdy stosujemy węzeł - on wcale nie musi być najsłabszym miejscem. Generalnie jeśli ktoś po łowieniu przewiązuje końcowy odcinek linki to nie powinno być problemów.

 Nie zdarzyło mi się również by linka wyślizgnęła się z łącznika. Być może jest to też zasługa tego, że na początku, nie będąc przekonanym do stosowania takiego łącznika dawałem nieco więcej zawijasów i tak zostało mi do tej pory.   


  • MietekK lubi to

#49 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2014 - 01:37

Opinia praktyka. Dziękuję. 

Zerwania linki z reguły występowały tuż przy łączniku. Czyli wytrzymałośc linki jest tam najmniejsza mimo braku typowego węzła. To dobrze.


Użytkownik godski edytował ten post 24 luty 2014 - 01:38


#50 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 24 luty 2014 - 08:16

te łączniki stosuje sie do duzych rozmiarów plecionki ? czy np do 0.06 tez podejda ??



#51 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9471 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 24 luty 2014 - 17:57

Łączniki są różnej wielkości. Można dobrać odpowiednie do takiej plecionki. Zdaje się, Kamatsu robi takie małe rozmiary



#52 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 18 marzec 2014 - 10:07

Nie znalazłem w necie łączników o długościach mniejszych niż 1 cm, Najmniejsze miały 1,5 cm, spotkaliście się z mniejszymi?



#53 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9471 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 18 marzec 2014 - 17:56

Za małe/krótkie/ też niedobrze jest. Musisz mieć miejsce na wykonanie kilkakrotnego oplotu.

Mniejsze można trafić

Załączony plik  178.JPG   54,18 KB   34 Ilość pobrań



#54 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 18:59

Zrobić samemu, ekonomia pieniędzy, prostota łącznika nie stwarza żadnych kłopotów.


  • gooral lubi to

#55 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 18 marzec 2014 - 23:04

Stosuję i polecam, łatwe wiązanie i zwiększenie wytrzymałości jednak nie do każdej pletki bym polecał, szczególnie nie do zużytej. Niektóre nie lubią pękać na węzłach a jeśli mają słabsze punkty to kilkadziesiąt metrów może pójść w pierun.



#56 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 28 kwiecień 2014 - 10:10

Jestem po pierwszych testach łaczników , rozmiar M ( spro ) . Łowiłem śliskim varivasem pe 1.5 . Po nawinięciu 6-ciu zwojów i wyjęciu jednej ryby zauważyłem , że końcówka linki  minimalnie ale jednak skróciła się . Po nawinięciu 9 lub 10-ciu , zostawiłem końcówkę ok 1cm i do końca dnia nic się nie zmieniło . Nawijałem ściśle zwój po zwoju . Złowiłem kilka ryb , w tym mama pajk , kilkukrotnie przynęta lądowała na krzakach i tutaj łącznik wykazał swoją przewagę nad węzłem B)  Nie ma zjawiska " ścinania" plećki , bo nie ma węzła , nic się samoczynnie nie przesuwa , nie rozplątuje i mocy więcej na lince czuć . W zasadzie dużo więcej bo krzaczory fruwały i wszystkie przynęty wróciły do pudeł  :D  Z uwagi na to , że to był pierwszy test łączników moje spostrzeżenia nie są miarodajne ;)   Każdemu kto łowi na śliskie plećki x8 i wiąże bezpośrednio do agrafki lub krętlika polecam wypróbować łączniki z uwagi na prostotę "nawijania"  i wyraźnie zauważalną , deklarowaną moc linki , którą producent podaje na opakowaniu . Mam nadzieję , że era kropelki idzie w zapomnienie :lol:


  • MietekK lubi to

#57 ONLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 29 kwiecień 2014 - 12:15

rozumiem ze do tego łącznika dodałes jeszcze agrafke i dopiero zaczepiasz przynete ? mam te łączniki kupiłem na próbę ale myślałem że je można jakoś zahaczac za przynete na zasadzie agrafki ale tak nie jest. Agrafki strasznie mnie denerwuja z racji tego ze nie mam pazurków ;)



#58 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 kwiecień 2014 - 12:59

rozumiem ze do tego łącznika dodałes jeszcze agrafke i dopiero zaczepiasz przynete ? mam te łączniki kupiłem na próbę ale myślałem że je można jakoś zahaczac za przynete na zasadzie agrafki ale tak nie jest. Agrafki strasznie mnie denerwuja z racji tego ze nie mam pazurków ;)

Jak cię zwykłe denerwują to spróbuj tych G-Lock Kostala lub www.kingshad.pl. Moc mają a są pieruńsko wygodne. Nie trzeba rozpinać.


  • Wojtek B. lubi to

#59 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 03 maj 2014 - 04:31

Kupiłem i ja, testowałem przy Sliderach 36 g, nic się nie luzowało. Szybkie wiązanie (raczej oplatanie) niż w przypadku tradycyjnego węzła.


Użytkownik bony20 edytował ten post 03 maj 2014 - 04:31


#60 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 03 maj 2014 - 08:38

Ja tych łączników z powodzeniem używam już trzeci sezon, jak tak dalej pójdzie to zapomnę jak się węzełki wiąże  :)   Warto spróbować i się przekonać, polecam ten produkt :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych