Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódki Ka-Boats - informacje, opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sumo

sumo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaMieroszów

Napisano 05 listopad 2017 - 22:52

Zastanawiam się nad zakupem łódki. Łódka byłaby eksploatowana na zbiornikach zaporowych południa Polski. Spinning na stojąco 2 osoby + szpej w tym dwie skrzynie Plano. Przeglądając oferty wpadły mi w oko wyroby tej firmy a dokładnie modele 385 i 440. Jednak na forach nie znalazłem informacji o tych łódkach. Jest to producent z Augustowa http://ka-boats.pl/lodzie/ Łódki mają atrakcyjne ceny wystawione np. na OLX a wyglądem przypominają innych producentów.

 

Chciałbym dowiedzieć się  jak wygląda jakość wykonania tych łódek, jaka jest stabilność, przestrzeń pokładu  i inne cech użytkowe. Jak zachowują się na fali, czy silnik 5KM dałby radę w miarę sprawnie napędzać te łódki (oczywiście nie oczekuję ślizgu).



#2 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 07 listopad 2017 - 21:31

Ta 440 bliźniaczo podobna do ABC 385 teraz ABC wychodzi w wersji 410. Ten sam kształt kadłuba a więc możliwe że podobne właściwości nautyczne.

http://jerkbait.pl/t...e-opinie/page-1

 

d28cb9ae-89e2-90bf-3a93-35b1afac7ae8.jpg


Użytkownik Małkociniak edytował ten post 07 listopad 2017 - 21:39

  • przemek1977 lubi to

#3 OFFLINE   sumo

sumo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaMieroszów

Napisano 08 listopad 2017 - 08:39

Dokładnie, łódki bardzo podobne. O ABC jest sporo opinii, że są zrobione ekonomicznie. Jestem ciekaw jak wygląda jakość KaBoats. Chyba nie mają za wielu użytkowników bo brak wypowiedzi. Strona producenta też ma ograniczony opis.

Użytkownik sumo edytował ten post 08 listopad 2017 - 08:39


#4 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 08 listopad 2017 - 08:46

Ostatnio przeglądając ofertę krajowych producentów trafiłem na łódkę ABC. Jedno mi się rzuciło w oczy. Bardzo duża niestabiloność ... Szukając łódki podobnej do tej, którą pokazujesz trafiłem na IWĘ390. IWA ma nieco inną budowę, burty są wyższe. Mam wrażenie, że powinna być bardziej stabilna. Brak natomiast o niej rzetelnych opinii ... http://www.polmir.co...owa_iwa_390.htm


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 08 listopad 2017 - 08:49


#5 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 08 listopad 2017 - 13:09

Ostatnio przeglądając ofertę krajowych producentów trafiłem na łódkę ABC. Jedno mi się rzuciło w oczy. Bardzo duża niestabiloność ... Szukając łódki podobnej do tej, którą pokazujesz trafiłem na IWĘ390. IWA ma nieco inną budowę, burty są wyższe. Mam wrażenie, że powinna być bardziej stabilna. Brak natomiast o niej rzetelnych opinii ... http://www.polmir.co...owa_iwa_390.htm

3.9 metra i 110kg masy? To raczej nie za wiele i dodatkowo pawęż przystosowana do silnika 10km.



#6 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 08 listopad 2017 - 13:14

Ty  potrzebujesz więcej KM czy mniejszy silnik  ? No nie jest zbyt ciężka ale ja np nie potrzebuję aktualnie łódki o wadze np romany ... ta ABC raczej więcej nie waży ....



#7 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 08 listopad 2017 - 13:53

Ty  potrzebujesz więcej KM czy mniejszy silnik  ? No nie jest zbyt ciężka ale ja np nie potrzebuję aktualnie łódki o wadze np romany ... ta ABC raczej więcej nie waży ....

Ja już nie potrzebuję, przy swojej będę miał kilka miesięcy roboty :)

Zastanawia mnie tylko jak taka 4 metrowa łódka z 2-3 osobami i pełnym bagażem radzi sobie z silnikiem 10km.

Ponadto ograniczenie silnika do 10km musi świadczyć o niezbyt mocnej pawęży, a co za tym idzie trwałości samej łodzi.



#8 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 08 listopad 2017 - 13:54

Ja z kolei patrzę pod kątem raczej max 2 os i silnika 5.


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 08 listopad 2017 - 13:55


#9 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 14:28

Ostatnio przeglądając ofertę krajowych producentów trafiłem na łódkę ABC. Jedno mi się rzuciło w oczy. Bardzo duża niestabiloność ... Szukając łódki podobnej do tej, którą pokazujesz trafiłem na IWĘ390. IWA ma nieco inną budowę, burty są wyższe. Mam wrażenie, że powinna być bardziej stabilna. Brak natomiast o niej rzetelnych opinii ... http://www.polmir.co...owa_iwa_390.htm

Jeżeli mówisz o 385 to chyba zle ci się coś rzuca w oczy jeśli twierdzisz , że jest niestabilna 



#10 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 17:12

Jeśli mowa o "stabilności" (rozumiem , że np. na fali...) to jak byłem na miejscu w polmirze kupować swoją 360 to leżały dnem do góry również te 390 i mogę powiedzieć,  że dno ma praktycznie takie samo jak 360 czyli od 3/4 łodzi praktycznie płaskie co daje, jak dla mnie, dużą stabilność na fali ( a pływałem przy wietrze 6-7 na plosie), więc myślę, że ta 390 również należy do stabilnych łodzi...



#11 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 08 listopad 2017 - 20:02

... 3/4 łodzi praktycznie płaskie co daje, jak dla mnie, dużą stabilność na fali...

wybacz,że tak wyrwałem fragment,jednak czy mógłbyś rozwinąć co masz na myśli?



#12 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 08 listopad 2017 - 20:35

(...) czyli od 3/4 łodzi praktycznie płaskie co daje, jak dla mnie, dużą stabilność na fali ( a pływałem przy wietrze 6-7 na plosie),

 

 

No, ciekawe stwierdzenie- z tego co mi wiadomo jest wręcz odwrotnie: płaskie dno daje stabilność na spokojnej wodzie a nie na fali. Nie pływałem nigdy płaskodenką ale na logikę- taka łódź nie wcina się w falę więc jest maksymalnie podatna na jej "poniewierający" potencjał.



#13 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 09 listopad 2017 - 08:31

Ja mam 2 Romany. Łódki płaskodenne. Pływam po jeziorach gdzie jest duzy ruch jednostek z duzymi silniakmi plus skutery ... Te łodzie są mega stabilne na dużej fali. Jachty przepływają obok mnie w odległości 20-30m tworząc naprawdę duże fale. Nie ma żadnego problemu.. Chociaz wiadomo, ze przy ewentualnym uciekaniu z łowiska podczas burzy Vki sybciej i lepiej sobie poradzą. Ja aktualnie szukam kompromisu. Czyli łodzi o wysokiej burcie, płaskim dnie i podniesionym dziobie. Myślę, że znalazłem. Pływałem taką łodzią i uważam, że to świetny uniwersał. Zdjęcia poniżej. Nie jest to reklama.

Załączone pliki


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 09 listopad 2017 - 08:43


#14 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 09 listopad 2017 - 09:18

Kształt dna identyczny jak w "Michale" .



#15 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 16:47

wybacz,że tak wyrwałem fragment,jednak czy mógłbyś rozwinąć co masz na myśli?

Tutaj masz fotki jak malowałem łódź, dokładnie widać "kształt" dna...

 

http://jerkbait.pl/t...htów-laminatów/

 

No, ciekawe stwierdzenie- z tego co mi wiadomo jest wręcz odwrotnie: płaskie dno daje stabilność na spokojnej wodzie a nie na fali. Nie pływałem nigdy płaskodenką ale na logikę- taka łódź nie wcina się w falę więc jest maksymalnie podatna na jej "poniewierający" potencjał.

 to są MOJE odczucia, gdyż mam porównanie. Posiadam łódź w kształcie dna litery v i za cholerę bym nią nie wypłynął na większym jeziorze przy dużej fali gdy "fala w burtę"...


Użytkownik mancio edytował ten post 09 listopad 2017 - 16:48


#16 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 09 listopad 2017 - 17:26


 to są MOJE odczucia, gdyż mam porównanie. Posiadam łódź w kształcie dna litery v i za cholerę bym nią nie wypłynął na większym jeziorze przy dużej fali gdy "fala w burtę"...

Nieprecyzyjnie się wyraziłem i nie dogadaliśmy się trochę. Ty piszesz o tzw. stateczności/ stabilności poprzecznej (która jest ważna przy "fali w burtę"). Mi chodziło o zachowanie łodzi podczas płynięcia "pod fale", czyli tzw. stateczność/ stabilność podłużną, dlatego pisałem o wcinaniu/ niewcinaniu się w falę. Błąd był po mojej stronie, zwracam honor :)  


Użytkownik kubazmech edytował ten post 09 listopad 2017 - 17:28

  • mancio lubi to

#17 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 17:39

Luzik Kolego :highfive:



#18 OFFLINE   Miodzik

Miodzik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 20:56

Kształt dna identyczny jak w "Michale" .


To prawda.A Michała użytkuję z powodzeniem od 17-u lat,i złego słowa na niego nie powiem.Sprawdził się w wielu sytuacjach;
Wisła,Martwa Wisła,Żarnowiec,Zatoka Gdańska..bardzo stabilna łódka,pomimo niedużej wagi(110kg)..i płaskiego dna,a może
właśnie dlatego..

pozdrawiam Darek

#19 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 10 listopad 2017 - 08:09

Ja mam 2 Romany. Łódki płaskodenne. Pływam po jeziorach gdzie jest duzy ruch jednostek z duzymi silniakmi plus skutery ... Te łodzie są mega stabilne na dużej fali. Jachty przepływają obok mnie w odległości 20-30m tworząc naprawdę duże fale. Nie ma żadnego problemu.. Chociaz wiadomo, ze przy ewentualnym uciekaniu z łowiska podczas burzy Vki sybciej i lepiej sobie poradzą. Ja aktualnie szukam kompromisu. Czyli łodzi o wysokiej burcie, płaskim dnie i podniesionym dziobie. Myślę, że znalazłem. Pływałem taką łodzią i uważam, że to świetny uniwersał. Zdjęcia poniżej. Nie jest to reklama.

Podpisuje się dwiema rencami pod tą wypowiedzią .

 

Miałem v-kę i zaliczyłem dwie wywrotki teraz użytkuję płaskodenną podobną konstrukcyjnie do Romany na prawym zdjęciu kolegi @Robert Crocer

i uważam że są mega stabilne choć nieraz fala jest taka ,że żołądek chce zwrócić śniadanie ..

 

#20 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 10 listopad 2017 - 09:05

A od kiedy to Romana jest płaskodenna ???

Załączony plik  romana.jpg   49,44 KB   54 Ilość pobrań

 

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych