Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

TECH

Zabezpieczenie złącza wędki

tech-rb blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2013 - 23:33

Czy smar grafitowy nie będzie powodował ścierania trzpienia ??? Do niektórych topowych muchówek producenci do konserwacji złączy czasami dorzucają kostkę twardej parafiny. Ze smarem nie spotkałem się nigdy...



#22 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 06 luty 2013 - 10:55

Grafit ma właściwości ślizgowe, a sam smar grafitowy ma chronić przed "urazami" tarcia, więc dlaczego miałby powodować ścieranie trzpienia ? No chyba że jest użyty w produkcie który ma służyć ścieraniu, ale jest to wtedy dokładnie napisane - środek ścierny !

Czy ten środek jest na bazie towotu, nic o tym nie piszą, ale sam towot ma raz wyższą temperaturę działania (in +), więc mniemam że nie.

 

Bynajmniej nie upieram się nad swoim rozwiązaniem, chodziło mi raczej o to że nie zauważyłem aby po stosowaniu ww smaru grafitowego (to nie jest smar do szerokiego zastosowania motoryzacyjnego, jak już to drobne elementy), wpłyneło to źle na spigot. Jeśli ktoś chce korzystać z grafitu to IMO rozwiązanie podał @Wojti i nie ma co kombinować z innymi smarami.



#23 OFFLINE   maut

maut

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaStarachowice

Napisano 06 luty 2013 - 11:19

Witam!

Od kilkunastu lat stosuję płynny grafit MIKADO, raz do roku przed sezonem smaruję złącza wędek. Przesmarowane połączenia bardzo łatwo rozłączyć, brak jakichkolwiek zakleszczeń. W przypadku wędki iri lucki w której lubi polecieć w siną dal w czasie zarzutu część szczytowa, po przesmarowaniu płynnym grafitem problem zniknął.



#24 OFFLINE   bartolo

bartolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2013 - 11:59

Tak jak pisał @popper wcześniej, ale trochę w lepszej odmianie:

 

http://www.strzaly.p...k-naturalny-25g

 

Całkiem nieźle się sprawdza.



#25 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 06 luty 2013 - 17:11

@bartolo

co do smarowania to nie mamy wątpliwości, że wosk naturalny - nadaje sie do tego znakomicie

natomiast samar grafitowy ma za zadanie uzupełnianie ubytków oraz uzupełnianie tej częsci spigota

która wyciera się podczas składania i rozkładania wędki

 

PS
kolejny ceny głos na TAK o płynie grafitowym Mikado daje do myślenia



#26 OFFLINE   bartolo

bartolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2013 - 19:41

@Wojti

Moja odpowiedź dotyczyła głównie pierwszego postu w którym piszesz wyraźnie o smarowaniu:

 

 

Regularne smarowanie złącza wędziska spinningowego szczególnie przy połączeniach typu spigot to bardzo ważna sprawa.

Zresztą sam tytuł wątku wyraźnie wskazuje na smarowanie.

 

O uzupełnianiu ubytków wspominasz dopiero później.

 

 

W moim przypadku stosowanie smaru grafitowego ma na celu uzupełnianie ewentualnych ubytków i
niedopuszczenie do tego aby spigot się wytarł do tego stopnia, ze konieczna była by jego wymiana.

 

Ja po prostu wychodzę z założenia, że lepiej zapobiegać niż później leczyć... stąd wosk zamiast smaru grafitowego.

 

Jak jest już niestety za późno to zapewne grafit będzie odpowiednim medykamentem.



#27 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 06 luty 2013 - 21:02

chciało by się powiedziec

"kto smaruje ten jeździ" na ryby też ;)

 

PS

teraz ten spray Mikado chodzi mi jeszcze po głowie



#28 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 07 luty 2013 - 06:51

http://www.intersa-f...t.asp?kat=57259

Możesz  zapytać w tym sklepiku.



#29 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 07 luty 2013 - 10:24

Kupiłem z 6-7 lat temu grafit w sprayu firmy Maver mam go do tej pory,jest świetny.Wydatek 20-30zł  jak rozłożymy go na ileś tam lat  to będzie to znikomy koszt.



#30 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 07 luty 2013 - 10:50

Kupiłem z 6-7 lat temu grafit w sprayu firmy Maver mam go do tej pory,jest świetny.Wydatek 20-30zł  jak rozłożymy go na ileś tam lat  to będzie to znikomy koszt.

Tomek i zapewne to jedna z lepszych opcji do tych zastosowań :) .



#31 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 07 luty 2013 - 12:28

Jak w takim razie mają się do tego (grafit, wosk, świeczka) smary na bazie teflonu ?. Bo też są zalecane.


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 07 luty 2013 - 12:29


#32 ONLINE   koziol1006

koziol1006

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 10 sierpień 2013 - 20:44

Hej, nie wiedziałem gdzie to napisać a wydaje mi sie ze osoby składające kije bedą wiedziały co i jak. Niech mi ktoś powie jak nazywa sie , ile kosztuje i gdzie można kupić specyfik który sie smaruje zeby zlaczone dwa elementy wędki trzymały sie lepiej i nie rozdzielaly przy rzucie. Dzięki z górki

Użytkownik koziol1006 edytował ten post 10 sierpień 2013 - 21:17


#33 OFFLINE   kamilos

kamilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Lokalizacjawasilkow
  • Imię:kamil
  • Nazwisko:sienko

Napisano 10 sierpień 2013 - 21:27

słyszelem ze woskiem ze swieczki mozna posmarowac



#34 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 10 sierpień 2013 - 21:30

specyfik nazywa się

Renzetti Ferrule Lube
  • koziol1006 lubi to

#35 ONLINE   koziol1006

koziol1006

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 10 sierpień 2013 - 21:35

O właśnie super dzięki wielki

#36 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 26 kwiecień 2014 - 12:32

W moim przypadku stosowanie smaru grafitowego ma na celu uzupełnianie ewentualnych ubytków i
niedopuszczenie do tego aby spigot się wytarł do tego stopnia, ze konieczna była by jego wymiana. Skoro nie ma pewności czy smar
przemysłowy może zastępować ten specjalistyczny który dostępny jest w niektórych sklepach nie ma sensu ryzykować, cena podobna (od
kilku do kilkunastu zł) to lepiej uzbroić się w cierpliwość, zamówić przez w internecie i chwile poczekać niż kombinować.

Co do grafitu w płynie lub w spray nie mam zaufania, zdecydowałem się jednak zamówić coś takiego:

attachicon.gifsmar grafitowy.png

zobaczymy jak będzie się sprawował i czy spełni swoją rolę.

 

 

"Odświeżam trochę kotleta"

 

Wojti i jak ten produkt Cormorana Ci się sprawuje ?? Pytam bo odnalazłem opakowanie tego (a także grafit w płynie Balzer) i coś dzisiaj będę używał.

Pogoda jest dzisiaj idealna do grzebania przy sprzęcie więc i na kije czas znajdę.



#37 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 26 kwiecień 2014 - 12:51

Miekki olowek stolarski, czyli grafit, tez sie nada.



#38 OFFLINE   skagit

skagit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Lokalizacjauk
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 maj 2014 - 20:56

Witam.Mam problem z muchowka .. niestety bez gwarancji.Uszkodzenie lakieru lacza nastapilo po kilku sesjach,co mnie mocno zdziwilo i sklonilo do sledztwa.Odkrylem jakis nie zidentyfikowany malutki obiekt w czesci "damskiej".wyglada mi to na zanieczyszczenie wykonawcy.Probowalm pilnika ale nie moge drania wypilowac ,mysle o mikro dlutku.Czy lakier na "meskiej" czesc imozna jakos zregenerowac do stanu zapewniajacego dlugie uzytkowanie?Zlaczam fotke.

Załączone pliki



#39 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 09 maj 2014 - 21:08

Jeśli dobrze rozumiem, to w części żeńskiej masz babola, który Ci rysuje część męską. Tak? Pilniki i dłutka odłóż, o uszkodzenie łatwo. Na pewno nie ma tam jakiegoś tłustego brudu, do którego przykleiły się drobiny piachu? Możesz na coś co pasuje średnicą nakleić bardzo drobny papier ścierny i spróbować przeszlifować wnętrze. Z dużym umiarem, tak aby nie powiększyć średnicy. Uszkodzenia wyglądają na mocne, więc może się okazać, że to coś dosyć ostrego co nie da się usunąć. Jeśli to brud typu piach, to ciekawa zagwostyka. 



#40 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 10 maj 2014 - 20:59

Po usunięciu tego zadziora polecam zastosować grafit w sprayu Mavera. Takim grafitem regeneruje się złącza w tyczkach wyczynowych (stosowałem go wielokrotnie, jak jeszcze bawiłem sie w "wyczyn").

 

Użycie jest proste. Delikatnie szlifujesz papierkiem ściernym (drobnym) złącze, które chcesz odświeżyć. Następnie zaklejasz taśmą papierową blank poniżej złącza. Grafitem spryskujesz złącze z odległości 20-25cm, nanosząc kilka warstw. Między jedną, a drugą warstwą niech minie minium 2 godziny. Nanosisz tak 2-3 warstwy. Zostawiasz do wyschnięcia na dobę. potem drobnym papierkiem szlifujesz delikatnie utwardzone złącze. Na koniec możesz zastosować teflon w sprayu, aby zabezpieczyć złącze przed wycieraniem .

 

Na YT można znaleźć filmik instruktażowy Mavera, jak przeprowadzić taką renowację. Jak znajdę to wkleję.

 

Znalazłem ;) --> http://www.youtube.c...h?v=V4iQJAkLB0g


Użytkownik Żbiku edytował ten post 10 maj 2014 - 21:06






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych