Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okuma Helios SX - opinie użytkowników

konkurs

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   alphard28

alphard28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaNysa
  • Imię:Patryk

Napisano 13 listopad 2017 - 21:23

Witam ! 

Jest ktoś szczęśliwym posiadaczem (lub nie) Okumy helios sx ?
interesowała by mnie opinia ogólna tego kołowrotka, ile waszym zdaniem przetrwa sezonów oraz czy model 3000 nada się do łowienia sandaczy max 15g.



#2 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 listopad 2017 - 15:03

Rzeczywiste walory techniczne i użytkowe tego młynka zdecydowanie nie nadążają za marketingowym, katalogowym bełkotem, którym jest on opisywany.

Technicznie i materiałowo przeciętny, potwierdzam duży rozrzut jakościowy poszczególnych egzemplarzy. 30-tka jest w rzeczywistości niewielkim kołowrotkiem, ale do łowienia przynętami max 15g powinien wystarczyć. Zrobi kolega jak uważa za stosowne, ale w tych pieniądzach jest poważna alternatywa w postaci Shimano Sedona FE/Sahara/Nasci 2500.



#3 OFFLINE   stefan..k

stefan..k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 19:57

Ja w wątku o kołowrotkach do 500zł napisałem o Okuma Inspira CX40-x a moim zdaniem to bardzo podobny starszy brat Heliosa SX. Kupiłem rozmiar 30 do kijka 1-6g(bo to w rzeczywistości mały kołowrotek) i po otrzymaniu zaraz odesłałem. Luzy na przekładni po prostu mnie osłabiły nie wspominając o kulturze pracy luzach na rotorze(zresztą jakie luzy taka kultura pracy). Używam kołowrotkow z zakresu 130-300zł więc tanich ale te przy Inspirze to cuda techniki. W to miejsce kupiłem sobie Sedonę Shimano 2000 S i to nieporównywalnie lepszy pod każdym względem kołowrotek.


  • smokwelski lubi to

#4 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 listopad 2017 - 21:15

Moim zdaniem przeladowany lozyskami plastikowy niskopolkowiec. Podzielam zdanie o blizniaczej Inspirze. Rotor z rolą suszarki i trzy lozyska w knobie (temu kto mnie przekona o celowosci takiego rozwiazania stawiam duze piwo). "Cud techniki" pasujacy do katalogow Dragona. Widze ze nie tylko ja polecilbym raczej proste kilkulozyskowe Shimano z polki nizszej sredniej.
  • Łukasz W i Derrek lubią to

#5 OFFLINE   alphard28

alphard28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaNysa
  • Imię:Patryk

Napisano 19 listopad 2017 - 22:04

tak mało posiadaczy tych kołowrotków ? 



#6 OFFLINE   marianosum

marianosum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 855 postów
  • LokalizacjaStW

Napisano 21 listopad 2017 - 16:09

Ja w tej kasie to nabył bym Daiwe BG 2500

#7 OFFLINE   kris73

kris73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 24 listopad 2017 - 19:47

Rotor z włókna węglowego C-40X, o konstrukcji wywołującej cyklonowy opływ powietrza.

Padłlem.


Użytkownik kris73 edytował ten post 24 listopad 2017 - 19:48

  • smokwelski lubi to

#8 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 listopad 2017 - 08:48

A co to znaczy c40x? Teoretycznie mozna by zakladac ze to grafit o module 40 mln psi lub wlokno karbonizowane o zawartosci wegla 40%. X -nie wiem. Zwykle oznacza niewiadomą i pewnie tak jest tez w tym wypadku. Pewnie nawet sam producent nie wie bo i po co. W katalogu mozna wpisac ze kij jest z IM12 to mozna tez ze rotor jest z c40x. Daiwa i Shimano co prawda mgliscie i pokretnie ale probuja wyjasniac co to zaion czy ci4. W przyszlym roku rotory będą z c50x i gitara. A kogo obejdzie ze ten sam zjadacz ryzu wykrecil go w tym samym chlewiku z tego samego plastiku. Oprocz funkcji suszarki w nastepnej wersji ma byc dodana tez opcja lokówki

Użytkownik smokwelski edytował ten post 25 listopad 2017 - 08:50

  • stefan..k lubi to

#9 OFFLINE   kris73

kris73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 25 listopad 2017 - 18:14

Jak będzie lodówka kupuję :D



#10 OFFLINE   Przemek P

Przemek P

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 29 styczeń 2018 - 20:32

Mam heliosa w najmniejszym rozmiarze do UL. Za te pieniądze nie znalazłem nic w tej wadze 170g. Cztery razy na rybach nie nażekam.

#11 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 20:12

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów korzysta z takiego kręciołka?? Chodzi mi czy jest lepszy niż ryobi slam? czy dobrze nawija plecionke? czy nadaje sie do plecionki #0,4 w sensie czy "brody" robi przy rzutach?? Dzięki i pozdrawiam!



#12 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 20:57

Używałem podobnej konstrukcji Inspira S ISX 20W. Wielkość podlodowa, nawój średni, brody się zdarzają. Praca bez szału. Za tę pieniądze lepszym wyborem będzie Coś z Daiwa LT. Okume zmieniłem na Fuego LT 2500 i pod każdym względem bez porównania.

#13 OFFLINE   dolot

dolot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kozieł

Napisano 19 marzec 2018 - 21:42

Na Isx 30 brody mi się zdarzały przy ul z linka pe 0,6 na Heliosie 20 przez rok nie miałem żadnej brody. Inspira obecnie obsługuje kij do 15g mój luzów większych niż wspomniane budżetowe shimano do 500 zł nie ma. Suszarki i marketingowy bełkot mnie mniej obchodził bardziej patrzyłem na masę. Miałem mietchella mag pro extreme najmniejszy rozmiar przy ul do 5g i luzow nie miał a sezonu nie wytrzymał. Ja z obu jestem zadowolony, inspira 30 od momentu założenia do cięższego kija nie wykazuje skłonności do tworzenia bród.

#14 OFFLINE   saperus8

saperus8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów

Napisano 22 lipiec 2018 - 17:59

Mam sx 20 i brzana 83 cm nie zrobiła na nim wrażenia kto miał brzanę na kiju to wie o czym mowa.

#15 OFFLINE   slawmen5

slawmen5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaIława
  • Imię:Sławek

Napisano 23 lipiec 2018 - 19:21

Witam serdecznie . Osobiście kupiłem Okuma Inspira CX40-x w wielkości 30 i 20W .Potrzebowałem szybko dwa kołowrotki do lajtów, a , że dostałem w dobrej cenie ok.200 zł. za jeden to się nie zastanawiałem, bo lekkość i wygląd cieszy oko. Przed użytkowaniem byłem sceptyczny. Fakt luzy ma spore, ale plecionkę nawija  idealnie . Na 20 (wielkość 1000 daiwa czy shimano)nawinąłem sławną 0,4 YGK egi metal, świetnie nawija, żuty 1gr. ok. 25-30 metrów, żadnych bród, przelotka startowa 12 w delcie, wcześniej 30 za duża średnica szpuli kołowrotka, ale do drugiej wędki jak znalazł, startowa 16 , też plecionka YGK tym razem 8splotowa 0,6 i tak jak wyżej nawija idealnie, rzuty super, żadnych brud !!! Co najważniejsze, po użytkowaniu kilkumiesięcznym w granicach 2-3 razy w tygodniu luzy się nie pogłębiają, w tej cenie bardzo dobra alternatywa do droższych kołowrotków. I co jeszcze jest ciekawe, bardzo gładka praca, również pod obciążeniem. Hamulec bardzo dobry. Jak na razie, mimo wad w postaci luzów( innych nie stwierdziłem ) to w tej cenie do lajta polecam. Pozdrawiam.



#16 ONLINE   Areck

Areck

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 28 sierpień 2018 - 18:22

Witam serdecznie . Osobiście kupiłem Okuma Inspira CX40-x w wielkości 30 i 20W .Potrzebowałem szybko dwa kołowrotki do lajtów, a , że dostałem w dobrej cenie ok.200 zł. za jeden to się nie zastanawiałem, bo lekkość i wygląd cieszy oko. Przed użytkowaniem byłem sceptyczny. Fakt luzy ma spore, ale plecionkę nawija  idealnie . Na 20 (wielkość 1000 daiwa czy shimano)nawinąłem sławną 0,4 YGK egi metal, świetnie nawija, żuty 1gr. ok. 25-30 metrów, żadnych bród, przelotka startowa 12 w delcie, wcześniej 30 za duża średnica szpuli kołowrotka, ale do drugiej wędki jak znalazł, startowa 16 , też plecionka YGK tym razem 8splotowa 0,6 i tak jak wyżej nawija idealnie, rzuty super, żadnych brud !!! Co najważniejsze, po użytkowaniu kilkumiesięcznym w granicach 2-3 razy w tygodniu luzy się nie pogłębiają, w tej cenie bardzo dobra alternatywa do droższych kołowrotków. I co jeszcze jest ciekawe, bardzo gładka praca, również pod obciążeniem. Hamulec bardzo dobry. Jak na razie, mimo wad w postaci luzów( innych nie stwierdziłem ) to w tej cenie do lajta polecam. Pozdrawiam.

 

Podpisuję się pod pozytywną opinią na temat kołowrotka. Chcę właśnie kupić kupić kołowrotek do lekkiego spinningu do drugiej wędki i po moich doświadczeniach z Inspirą pierwsze na co spojrzałem to Helios i tutaj zaskoczenie co piszecie w większości, że to zły sprzęt. 

Jeśli ktoś używa proszę o wypowiadanie się. 

 

Uważam, że jeśli nie kupujemy sprzętu z TOPU to musimy zaakceptować pewne wady czy iść na kompromisy, a spostrzeżenia o bliźniaczej Inspirze mam identyczne jak poprzednik a ten kołowrotek u mnie trochę popracował, utaplał się i w wodzie bo brodzę i w błocie. Tak na pierwszej wyprawie wywróciłem się na skarpie wkładając maszynkę w błoto po rękojeść i odpukać kręci. Hamulec działa super, nawój jest super prosty, żyłka pięknie schodzi. Pleciony nie używałem. Luzy na rotorze i korbce duże od początku ale takie po prostu są. Na użytkowość to nie wpływa więc za tą cenę przy 5 latach gwarancji jest OK. 

Jeśli macie wiedzę typowo o wnętrznościach tej maszynki to czy Helios jest tym samym co Inspira tylko "dopracowanym marketingowo"? Nie pytam dane katalogowe, ale o materiały użyte, konstrukcje mechanizmu itp sprawy?



#17 OFFLINE   rally

rally

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • Lokalizacjapiękne Podkarpacie :)
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:K

Napisano 28 sierpień 2018 - 22:07

Miałem kiedyś okumę trio 30 i saline 30.
Przekładnie były identyczne, zarówno wiekość koła, jak i wygląd, tak samo pinion.
Jednak te koła zębate nie były takie jak w shimano, wyglądały te odlewy po prostu trochę gorzej, choć np. salina miała bardzo dobre opinie.
Więc tutaj może być podobnie.

Użytkownik rally edytował ten post 28 sierpień 2018 - 22:17


#18 OFFLINE   Grzechmoczykij

Grzechmoczykij

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaUstka
  • Imię:Grzegorz

Napisano 25 wrzesień 2018 - 12:18

Witam Panowie zarejestrowałem się specjalnie żeby opisać moją krótką przygodę z kołowrotkiem OKUMA HELIOS SX 40 oraz żeby przestrzec was przed pseudo testerami z" fishihg-test" Zakupiłem ten kołowrotek przez internet zwiedziony bardzo pochlebną opinią cwaniaków z fishing-testu na temat tego kołowrotka.Moje wrażenia odnośnie młynka postanowiłem skomentować na ich stronie.Miałem dziwne przeczucie że usuną mój komentarz co też się stało dlatego postanowiłem go zapisać,proszę przeczytać.

 

Witam kupiłem okumę helios sx 40 jakiś czas temu ponieważ zostałem wprowadzony w błąd, w reklamach i opisach jest podawane że występuje z przełożeniem 5,8:1 i 4,5:1 wybrałem tego drugiego a dostałem młynek z przełożeniem 5,0:1. Otóż w reklamach i opisach jest przekłamanie kołowrotek występuje na naszym rynku tylko z przełożeniem 5,0:1 lub 5,8:1 o czym Panowie z fishing-testu nie raczyliście wspomnieć ani słowa.Odnośnie pracy kołowrotka pracował na sucho ładnie miękko ale niestety było czuć co chwilę wyczuwalne tarcie metal o metal.Oczywiście kołowrotek odesłałem z powodu wprowadzenia mnie w błąd ponieważ zależało mi akurat na przełożeniu 4,5:1 ale takowe nie występuje dlatego radzę zwrócić na to uwagę jeżeli byście tym parametrem się sugerowali,oczywiście feler przekładni też nie wchodził w grę.Z ceną tego kołowrotka też się nie zgodzę według mnie jest za wysoka.Druga sprawa swego czasu zachwalaliście tu dragona fishmakera więc kupiliśmy sobie z kolegą po jednym bo liczyliśmy że dragony z tak niskim przełożeniem nie będą się męczyły na ciężarkach 15gramowych.Poszliśmy na ryby i doznaliśmy szoku nie mogliśmy uwierzyć że te osławione dragonowskie fishmakery z tak niskim przełożeniem mają duże problemy i się męczą z ciągnięciem 15 gramowego ciężarka.Także Panowie z fishing-testu od jakiegoś czasu biorę na was i wasze testy dużą poprawkę.

 

Mój komentarz został od razu usunięty jak widać nie było w nim żadnych wulgaryzmów,oczywiście był dla nich nie wygodny dlatego nie dajcie się nabierać na tego typu stronki gdzie dobra recenzja danego sprzętu zależy od tego czy zostanie dobrze "polukrowane" czy tez nie.Pozdrawiam serdecznie. 


  • 100icki lubi to

#19 OFFLINE   tuszon

tuszon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 11:54

Gdzie taka cena 200 zł ? Ja też miałem cx-40 30 - sprzedałem i żałuję, teraz szukam 20 do UL.

Witam serdecznie . Osobiście kupiłem Okuma Inspira CX40-x w wielkości 30 i 20W .Potrzebowałem szybko dwa kołowrotki do lajtów, a , że dostałem w dobrej cenie ok.200 zł. za jeden to się nie zastanawiałem, bo lekkość i wygląd cieszy oko. Przed użytkowaniem byłem sceptyczny. Fakt luzy ma spore, ale plecionkę nawija  idealnie . Na 20 (wielkość 1000 daiwa czy shimano)nawinąłem sławną 0,4 YGK egi metal, świetnie nawija, żuty 1gr. ok. 25-30 metrów, żadnych bród, przelotka startowa 12 w delcie, wcześniej 30 za duża średnica szpuli kołowrotka, ale do drugiej wędki jak znalazł, startowa 16 , też plecionka YGK tym razem 8splotowa 0,6 i tak jak wyżej nawija idealnie, rzuty super, żadnych brud !!! Co najważniejsze, po użytkowaniu kilkumiesięcznym w granicach 2-3 razy w tygodniu luzy się nie pogłębiają, w tej cenie bardzo dobra alternatywa do droższych kołowrotków. I co jeszcze jest ciekawe, bardzo gładka praca, również pod obciążeniem. Hamulec bardzo dobry. Jak na razie, mimo wad w postaci luzów( innych nie stwierdziłem ) to w tej cenie do lajta polecam. Pozdrawiam.



#20 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 12 grudzień 2018 - 13:43

Były po 170 w fishing Mart w wakacje jakoś. Już nie znajdziesz w takiej cenie :>





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: konkurs

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych