Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okuma helios SX - opinie użytkowników

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   alphard28

alphard28

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaNysa
  • Imię:Patryk

Napisano 13 listopad 2017 - 21:23

Witam ! 

Jest ktoś szczęśliwym posiadaczem (lub nie) Okumy helios sx ?
interesowała by mnie opinia ogólna tego kołowrotka, ile waszym zdaniem przetrwa sezonów oraz czy model 3000 nada się do łowienia sandaczy max 15g.

#2 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Puwalski

Napisano 14 listopad 2017 - 15:03

Rzeczywiste walory techniczne i użytkowe tego młynka zdecydowanie nie nadążają za marketingowym, katalogowym bełkotem, którym jest on opisywany.

Technicznie i materiałowo przeciętny, potwierdzam duży rozrzut jakościowy poszczególnych egzemplarzy. 30-tka jest w rzeczywistości niewielkim kołowrotkiem, ale do łowienia przynętami max 15g powinien wystarczyć. Zrobi kolega jak uważa za stosowne, ale w tych pieniądzach jest poważna alternatywa w postaci Shimano Sedona FE/Sahara/Nasci 2500.

#3 OFFLINE   stefan..k

stefan..k

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 19:57

Ja w wątku o kołowrotkach do 500zł napisałem o Okuma Inspira CX40-x a moim zdaniem to bardzo podobny starszy brat Heliosa SX. Kupiłem rozmiar 30 do kijka 1-6g(bo to w rzeczywistości mały kołowrotek) i po otrzymaniu zaraz odesłałem. Luzy na przekładni po prostu mnie osłabiły nie wspominając o kulturze pracy luzach na rotorze(zresztą jakie luzy taka kultura pracy). Używam kołowrotkow z zakresu 130-300zł więc tanich ale te przy Inspirze to cuda techniki. W to miejsce kupiłem sobie Sedonę Shimano 2000 S i to nieporównywalnie lepszy pod każdym względem kołowrotek.

• smokwelski lubi to

#4 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Puwalski

Napisano 14 listopad 2017 - 21:15

Moim zdaniem przeladowany lozyskami plastikowy niskopolkowiec. Podzielam zdanie o blizniaczej Inspirze. Rotor z rolą suszarki i trzy lozyska w knobie (temu kto mnie przekona o celowosci takiego rozwiazania stawiam duze piwo). "Cud techniki" pasujacy do katalogow Dragona. Widze ze nie tylko ja polecilbym raczej proste kilkulozyskowe Shimano z polki nizszej sredniej.
  • Derrek lubi to

#5 ONLINE   alphard28

alphard28

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaNysa
  • Imię:Patryk

Napisano 19 listopad 2017 - 22:04

tak mało posiadaczy tych kołowrotków ? 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0