Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okuma Helios SX - opinie użytkowników

konkurs

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   DamianN

DamianN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Damian

Napisano 13 grudzień 2018 - 23:06

Posiadam kręciołek Okuma Helios SX40 dwa sezony. Kołowrotek bardzo równo układa plecionkę, nie robią się brody przy rzutach itp, ale niestety co do pracy kołowrotka to trochę się na niej zawiodłem :/ Bardzo często coś piszczy w rolce prowadzącej więc co jakiś czas muszę ją smarować oliwką, a na dodatek praca jak dla mnie jest trochę maślana i przy kręceniu czuć wyczuwalny opór, w sumie od samego początku tak było ale myślałem że się rozrusza ;) Ostatnio częściej używam starego wysłużonego SPRO Passion za 150zł ;) niż Heliosa. Ale jako że SPRO chodzi OK to Okumę niedługo wyślę na gwarancję zobaczymy jak będzie pracował po powrocie z gwarancji ;) Po cenie za jaką jest sprzedawany ten kręciołek można by się było raczej spodziewać lepszej pracy :/



#22 OFFLINE   Vin_Cok

Vin_Cok

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 11 sierpień 2019 - 19:18

Panowie ten kołowrotek co powyżej - ma ktoś, jakieś opinie?
Planuję zakup tak do 500 złociszy.

7f3291730abaf7412dc519486dcad884.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#23 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 sierpień 2019 - 08:30

Miałem niedawno Okumę ze średniej półki (chyba Epixor)do koleżeńskiego serwisu, bo zaliczył kąpiel. Krótko i na temat: to w mojej opinii szajs i jednorazówka. Bazarowe świecidełko mające sprawiać wrażenie topowego sprzętu w technologi hi-tech. W praktyce: tandetna plastikowa oporówka, kiepskie łożyska(SUS na koszu zardzewiało jako pierwsze :-), zwykłe podpierające korbę kręciły znośnie), montaż nie pozostawiający złudzeń, że producent nie przewidział serwisowania tego sprzętu - patrz eksploatacji dłuższej niż kilka sezonów.
Twoja kasa, twój wybór. Z czasem nabieram coraz większego przekonania, że w kołowrotkach naprawdę liczą się dwie firmy i tyle. Reszta to egzotyka.

Za Okumę 5 stówek to trochę przydrogo. Pokręcisz trochę i zobaczysz, że praca jest zbliżona do masówki za 150 zł, walory użytkowe też niczym nie zaskakują (np. nawój linki co najwyżej przeciętny, hamulec góra poprawny, duża masa). "Odsprzedawalność" ewentualna Okumy niewielka, więc dobrze się zastanów.
  • woblery L.E. i Robert Crocker lubią to

#24 OFFLINE   wjts1922

wjts1922

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 sierpień 2019 - 14:35

Posiadam Helios SX40. Kupiłem na szybko do Avida lecz jej dni powoli dobiegają końca. Szczerze nie polecam, tandetne wykonanie, hamulec mało precyzyjny, nawoj linki kiepski (stożek mimo zastosowania podkladek). Do lekkiego spina zakupiłem Ultegre 2500 i ta bije okume na głowę pod każdym względem a jakimiś kosmicznym kolowrotkiem nie jest. Moim zdaniem stary Red Arc jest duzo lepszym wyborem. Jeśli nie kupiłeś to nie kupuj.
  • smokwelski i Robert Crocker lubią to

#25 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 12 sierpień 2019 - 22:12

Miałem kiedyś Okumę VS40. Kołowrotek przy kulturze pracy, do której nie mogłem mieć zastrzeżeń był jednocześnie trwały niczym Slammer, jeśli nie bardziej. Macałem nim Wiślane rynny z główkami 30g, podbijając z korby, nie kijem, orałem SDRami różnych kształtów i wkurzałem ryby dużymi obrotówkami, lżej oczywiście też nim łowiłem. Ciorany był w piasku i żwirze, kilka razy zaliczył kąpiel z czego raz kilkunastominutową. Po około 5 sezonach wyglądał jak siedem nieszczęść lecz pracował jak w dniu zakupu. Był jedynym kołowrotkiem którego nie zajechałem. Nie zdążyłem, ukradli mi z resztą sprzętu spinningowego. W międzyczasie chciałem kupić drugi, lecz wycofali ten model z rynku, dostępny był w Stanach.
Drugim modelem, który mnie pozytywnie zaskoczył była Salina 55 z pierwszego wypustu. Mało to spinningowe, chyba że na sumy, używam głównie pod Bałtyk i pod trola. Przeżyła wiele i zasługuje już na jakiś serwisik, ale wymieniać nie zamierzam. Inne modele tej firmy, które się przez moje ręce przewinęły niestety nie zasługują na zbyt wiele dobrych słów.
  • smokwelski lubi to

#26 OFFLINE   Tomek2303

Tomek2303

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaŻary
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kit

Napisano 18 wrzesień 2021 - 17:21

Witam. Czy są tu jacyś użytkownicy owego multika Okuma helios hsx 273 vlx?

Kompletuje pierwszy zestaw Castingowy i mogę go mieć w dobrej cenie. Od ilu gram staruje i na ilu gramach się kończy?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: konkurs

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych