Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zabezpiecznie do łodzi przed kradzieżą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 19 listopad 2017 - 15:00

Na youtub pełno jest filmików pokazowych jak kradną nowe super zabezpieczone auta w 3-5 minut. Samo otwarcie drzwi trwa kilka sekund, reszta to wywalanie elektroniki zabezpieczającej z auta. Myslę, że przyczepy i łodzie nie mają tak wymyślnych zabezpieczeń. Amatorów (profesjonalistów też) cudzej własności nie brakuje. Łup jest łatwy, prosty do "ożenienia". Osobiście jestem za obcinaniem palców i tatułowaniem na czole "złodziej". Sposób drastyczny ale na pewno skuteczny. Jeśli nie podziałają zabezpieczenia mechaniczne ani alektroniczne, to takie rozwiązanie na pewno zniechęci. Zaraz na pewno odezwą się obrońcy człowieczeństwa, że tak nie można, że niehumanitarnie itp... 


  • tost lubi to

#22 OFFLINE   kuko

kuko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 19 listopad 2017 - 15:03

Może i lekko obok tematu ale chwaląc się w mediach społecznościowych etc. łatwiej namierzyć cel.Takie moje zdanie... ;)

 

Czarnowidz :)



#23 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 19 listopad 2017 - 22:41

Osobiście jestem za obcinaniem palców i tatułowaniem na czole "złodziej". Sposób drastyczny ale na pewno skuteczny. Jeśli nie podziałają zabezpieczenia mechaniczne ani alektroniczne, to takie rozwiązanie na pewno zniechęci. Zaraz na pewno odezwą się obrońcy człowieczeństwa, że tak nie można, że niehumanitarnie itp...


W sumie może by to było nie głupie, ale gwoli sprawiedliwości trzeba by przywrócić inne "zdobycze" dawnych czasów - większość z nas powinna wtedy zasuwać 4 x w tygodniu u siebie, a 2 razy na pańszczyśnie, a za spóźnienie zwyczajowo 4 x kijem. W niedzielę może by się dało wygospodarować czas na ryby (jak gromada dzieci, inny inwentarz i obowiązki dadzą).

Użytkownik psulek edytował ten post 19 listopad 2017 - 22:42


#24 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 19 listopad 2017 - 22:42

Czarnowidz :)


Raczej fakt. W niektórych przypadkach podane na tacy.
  • chlodnica i Tresor lubią to

#25 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 20 listopad 2017 - 06:57

W sumie może by to było nie głupie, ale gwoli sprawiedliwości trzeba by przywrócić inne "zdobycze" dawnych czasów - większość z nas powinna wtedy zasuwać 4 x w tygodniu u siebie, a 2 razy na pańszczyśnie, a za spóźnienie zwyczajowo 4 x kijem. W niedzielę może by się dało wygospodarować czas na ryby (jak gromada dzieci, inny inwentarz i obowiązki dadzą).

Źle prawisz kolego. Jaka tu sprawiedliwość? To, że ktoś ukradnie mi łódkę to mam cierpieć na pańszczyźnie? Niech Cierpi ten co kradnie, a nie właściciel.



#26 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 20 listopad 2017 - 08:38

Źle prawisz kolego. Jaka tu sprawiedliwość? To, że ktoś ukradnie mi łódkę to mam cierpieć na pańszczyźnie? Niech Cierpi ten co kradnie, a nie właściciel.

Jak już tęsknisz za średniowieczem.... Mi osobiście brakuje publicznych kaźni. A za takie tam przekroczenia prędkości to bym zakuwał w dyby - 1 dzień za każde 10km. :)

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 20 listopad 2017 - 08:42


#27 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 20 listopad 2017 - 12:27

to jest właśnie Polska..... człowiek cos kupi i sie nie cieszy tylko martwi żeby mu nie ukradli :( Dziękuje za wszystkie odpowiedzi już wiem, że zdemontuje koła na zimę, zabezpieczenie na trzpień kupię i kłódkę do bramy taką ponoc extra za 250 zł trudną do sforsowania.



#28 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 20 listopad 2017 - 12:42

to jest właśnie Polska..... człowiek cos kupi i sie nie cieszy tylko martwi żeby mu nie ukradli :( Dziękuje za wszystkie odpowiedzi już wiem, że zdemontuje koła na zimę, zabezpieczenie na trzpień kupię i kłódkę do bramy taką ponoc extra za 250 zł trudną do sforsowania.

Bramę zdejmą, przetną skoble, a kłódki nie ruszą.

Zamknięte koło....



#29 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 listopad 2017 - 10:25

Jak będzie im bardzo zależeć, to nie ma mocnych - wiadomo. Chodzi bardziej o to, żeby nie dać się nieprofesjonalistom.



#30 OFFLINE   JarekCh

JarekCh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaZIELONA GÓRA
  • Imię:JAREK

Napisano 10 grudzień 2017 - 19:49

Cześć

 

Czy może ktoś zaproponować najlepszą formę zabezpieczenia łodzi(5m) z silnikiem przed kradzieżą,która w sezonie będzie stała na wodzie.

Może jest jakiś dobry lokalizator gps dodatkowo zabezpieczający taką łódkę?

Z góry dziękuję za info.

Jarek



#31 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 10 grudzień 2017 - 20:03

UBEZPIECZENIE  ;)  , bo nie ma takiego zabezpieczenia , którego nie da się ominąć i rozbroić - gdzieś taki temat już jest  ;)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 10 grudzień 2017 - 20:05

  • MarCinFin lubi to

#32 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 10 grudzień 2017 - 22:30

Problem w tym, że nie ma ubezpieczenia które chroni przed kradzieżą w większym stopniu niż umowa z mariną której powierzyłeś sprzęt. Więc po co dwa razy płacić? Chyba tylko żeby potencjalnie (o ile nie ma haków w OWU) szybciej odzyskać pieniądze. Jak są "haki" to nie dostaniesz nic albo będzie to trwało tyle samo co bez ubezpieczenia. Pytać w przystaniach, czy mają ubezpieczenie OC od kradzieży powierzonego mienia to najlepsza opcja moim zdaniem.


  • MarCinFin lubi to

#33 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 11 grudzień 2017 - 09:16

Mowa o polisie AC na sprzęt wodny , jest takie,  bo sam o to pytałem . Jedyny "-" to niestety CENA !!!



#34 OFFLINE   bankroot

bankroot

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 246 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 10:42

Mowa o polisie AC na sprzęt wodny , jest takie,  bo sam o to pytałem . Jedyny "-" to niestety CENA !!!

 

jestem pewien, że 100% gwarancję realizacji takiej polisy uzyskasz, gdy składka będzie CO NAJMNIEJ równa wartości ubezpieczanego sprzętu ....

Miałem juz parę doświadczeń z ubezpieczycielami ......



#35 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 grudzień 2017 - 11:08

Oczywiście jest polisa AC na sprzęt wodny, tylko te co widziałem, to chronią jak coś uszkodzisz - spodzinę, śrubę, silnik w czasie płynięcia lub w wyniku kolizji z twojej winy. Przed kradzieżą chronią, jak masz łódkę na strzeżonej i monitorowanej marinie, zapiętą w odpowiedni sposób (linka metalowa + atestowana kłódka). Problem w tym, że ubezpieczyciel biorąc składkę za kradzież w takich okolicznościach łaski nie robi - i tak odpowiada ten kto wziął przedmiot na przechowanie. Jak nie ma OC to jego problem.  Ubezpieczyciele doskonale o tym wiedzą, i biorą tylko pieniądze za pośrednictwo, że to oni ściągną te pieniądze z właściciela przystani przez regres ubezpieczeniowy.


  • miramar69 i Miodzik lubią to

#36 OFFLINE   bankroot

bankroot

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 246 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 08:13

Każde ubezpieczenie tego typu to nawet nie hazard a raczej gra w trzy karty.

Hazard to jest np. ZUS, gdzie zakładasz się z Zakładem Ubezpieczeń, że będziesz żył długo. Będziesz żył długo - wygrałeś. Będziesz żył krótko - przegrałeś.

Problem tylko polega na tym, że ZUS to instytucja państwowa, a państwo ma rózne instrumenty, abyś nie żył zbyt długo.

 

W przypadku ubezpieczeń AC to już nie jest hazard. Firmy ubezpieczeniowe mają armię prawników na zawołanie, każda próba podważenia ich decyzji (w 99,9999% niekorzystnych dla Ubezpieczonego) to wizyta w sądzie, szanse wygrania są bliskie zeru.

Tyle moim skromnym zdaniem.



#37 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 15 grudzień 2017 - 13:39

Na szczęście nie jest aż tak źle. To internet maluje taki straszny obraz bo ubezpieczenia to specyficzna branża: jak ktoś jest niezadowolony z odszkodowania to głośno o tym krzyczy, jak jest zadowolony- raczej zostawia ten fakt dla siebie. Brat pracuje jako likwidator szkód w jednym z dużych zakładów ubezpieczeniowych i od niego wiem, że nie istnieją żadne wytyczne typu "nie przyznawać" albo "przyznawać jak najmniej". Na ogół, przy "szkodzie"- jak spełniasz warunki zawarte w umowie to dostajesz odszkodowanie. Żadne 99,9999%. Moim zdaniem:

- unikać "firm krzaków",

-czytać umowy,

-znać swoje prawa.

 

Sam się zastanawiałem czy ubezpieczać łódkę od kradzieży bo naczytałem się w necie i myślałem, że szkoda kasy na składki. Gdy spytałem o radę brata, jako człowieka z branży, to opierdzielił mnie, że łajba jeszcze nie ubezpieczona.



#38 OFFLINE   bankroot

bankroot

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 246 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 18:11

Nigdzie nie napisałem, że nie dostaniesz odszkodowania !

Dostaniesz, tylko że w 99,9999%  nie tyle, na ile LICZYSZ, kiedy się ubezpieczasz.

Bez względu na to czy to PZU czy AXA czy NN.

Zapytaj brata, chociaż brat bratu może - jak to się mówi - pójść na rękę.

Na Twoim miejscu też bym się ubezpieczył (u brata).



#39 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 15 grudzień 2017 - 19:22

Nikt nikomu nie "pójdzie na rękę", brat mieszka w innej części Europy niż ja. Wygłupiłeś się z tymi 99,999% a teraz próbujesz być zabawny. Skąd wziąłeś swoje procenty? Oczywiście je wymyśliłeś. Przez takich wymyślaczy robi się zamęt i ludzie są wprowadzani w błąd.

Wysłane z mojego M6752 przy użyciu Tapatalka

#40 OFFLINE   bankroot

bankroot

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 246 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 19:34

Na szczęście takie ubezpieczenia nie są przymusowe. Nikt nikomu tego nie zabrania. Ja też.

 

 

Skąd 99,9999% ?

Proste. Z własnego doświadczenia i doświadczenia moich bliskich i znajomych. To jest nawet 100%.

Mam prawie 60 lat i doświadczenia mi nie brakuje. 

 

Widzę, żeś z Holandii, brat inna część Europy - zapewne też zachodnia. Być może tam u Was są uczciwsi.


  • Stary i wasaty lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych