Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Germina - budżetowy remont jako początek nauki rodbuildingu.

autorski-rb germina

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   lesnydzik

lesnydzik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaPCT

Napisano 20 listopad 2017 - 18:30

kolego kup sobie jakiegoś złamasa i będziesz miał wszystkie części  te przelotki co piszesz to bardzo ciężki szajs

Będzie więcej nawijania jak przyjdzie do zmiany:) Jak sie trafi złamas to tak zrobie.



#22 OFFLINE   lesnydzik

lesnydzik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaPCT

Napisano 20 listopad 2017 - 20:29

Za późno by edytować post. Czy silniczki z mikrofalówek ogarną temat suszarki? Gdzieś widziałem że ktoś użył. Przerobiłem trochę silniczków (w innych maszynach) i te na tulejach nie do końca nadają się do pracy ciągłej. Szkoda byłoby żeby kijek ze świeżym lakierem pozostawiony bez nadzoru się zatrzymał przez zatarty mechanizm.. 



#23 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 20 listopad 2017 - 20:34

wytrzyma spokojnie trochę sie grzeje zerwij naklejkę z tyłu silniczka bo zasłania otwory chłodzenia u mnie już 4 lata smiga i niema lekko 



#24 OFFLINE   lesnydzik

lesnydzik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaPCT

Napisano 20 listopad 2017 - 20:41

One kręcą się losowo raz w jedną raz w druga strone?


Użytkownik lesnydzik edytował ten post 20 listopad 2017 - 21:21


#25 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 21 listopad 2017 - 09:54

Tak. Ale wystarczy, że zatrzymasz wałek ręką na siłę jak ci wystartuje nie w tym kierunku, co chcesz i natychmiast zmienia kierunek pracy ;)



#26 OFFLINE   lesnydzik

lesnydzik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaPCT

Napisano 21 listopad 2017 - 11:10

Jako że w głowie szatański pomysł powstał... Czy do toczenia rękojeści wystarczy napęd silnika tur od maszyny do szycia? Dotychczas toczyłem tylko stal i twarde drewno:) A napatrzyłem się na maszynki po kilka tysięcy i myślę o hybrydzie, czyli jeden silniczek do suszenia, drugi do toczenia/nawijania i wystarczy tylko przełożyć pasek. Wszystko technologicznie obmyślane tylko ten drugi silnik. Tur 2 ma 90w i łatwo mu regulować obroty. 



#27 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 21 listopad 2017 - 11:21

Raczej nie tędy droga i nie chodzi o sprawy technicznego rozwiązania. Urządzenia do toczenia trzymaj z daleka od urządzeń do lakierowania i suszenia inaczej Twoje omotki delikatnie mówiąc nie będą jak pupa niemowlaka. 


  • lesnydzik lubi to

#28 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 21 listopad 2017 - 12:06

Za późno by edytować post. Czy silniczki z mikrofalówek ogarną temat suszarki? Gdzieś widziałem że ktoś użył. Przerobiłem trochę silniczków (w innych maszynach) i te na tulejach nie do końca nadają się do pracy ciągłej. Szkoda byłoby żeby kijek ze świeżym lakierem pozostawiony bez nadzoru się zatrzymał przez zatarty mechanizm.. 

 

Te niby 'profesjonalne' PacBay tez sie nieziemsko grzeja ale daja rade, u mnie juz 4 lata.

Wiec taki silniczek od mikro tez powinien byc OK :)



#29 OFFLINE   lesnydzik

lesnydzik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaPCT

Napisano 21 listopad 2017 - 20:37

Robię listę chemii 'must have':

1. Lakiery

ThreadMaster LiteBuild (LB) 2x5ml

ThreadMaster HighBuild (HB) 2x5ml

+ aceton jako rozpuszczalnik

2. IPA do odtłuszczania

3. Klej do korka pattex wood (?)

4. Klej do pianki Epidian (nie wiem jakie oznaczenie sporo tego)

 

Dopiszcie mi proszę co jeszcze? W dyskusjach chyba przewijały się jakieś 2składniki i kleje termiczne. Ponoć niektórzy przed omotkowaniem przyklejają stopke przelotki żeby sie nie ruszała?

 

I przypomniało mi się że mam shimano catane w której w połowie złamałem dolnik. Kolejny poligon do ćwiczeń:)


Użytkownik lesnydzik edytował ten post 21 listopad 2017 - 20:43


#30 OFFLINE   pakul1206

pakul1206

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:krzysiek
  • Nazwisko:pakulski

Napisano 21 listopad 2017 - 21:40

Też trochę się w to bawię i z punktu widzenia " świerzaka" to tych lakierów kup z pół litra, o ile omotki i cała reszta jest w miarę prosta bo masz nieograniczony czas na poprawę o tyle lakierowanie to jest jedno podejście, spieprzysz i zwijasz omotkę,nie wiem jaka jakość Cię zadowoli ale ja np. jak miałem jakiś mały bąbelek który był widoczny po paru minutach przyglądania się, dyskwalifikował omotkę, u mnie jeżeli robię to sam to ma być IDEAŁ, bo jeżeli wędka nie odbiega od tych sklepowych to nie ma sensu cokolwiek robić, jestem na etapie chyba trzeciego "omotkowania" czekam na zamówioną żywicę. Głupota bierze człowieka jak cholera i ciągle chce czegoś więcej i lepiej :) 


  • trout master lubi to

#31 OFFLINE   lesnydzik

lesnydzik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaPCT

Napisano 21 listopad 2017 - 21:46

Na razie Chcę przetestować którym lakierem będzie mi sie lepiej pracowało.



#32 OFFLINE   pakul1206

pakul1206

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:krzysiek
  • Nazwisko:pakulski

Napisano 21 listopad 2017 - 21:50

Na początek zrób jedną omotkę i lakieruj, nie popełniaj mojego błędu i rób wszystkich na raz, w razie niewypału mniej poprawek i mniej kosztów :) A nici mogłeś kupić polskie Ariadna po cztery złote w pasmanterii, nylonowe :) 


  • lesnydzik lubi to

#33 OFFLINE   lesnydzik

lesnydzik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaPCT

Napisano 22 listopad 2017 - 10:01

Dobrze, po kolei najpierw niech skompletuję co potrzeba później będziemy obmyślać strategie.



#34 OFFLINE   Tomek Wielgus

Tomek Wielgus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 22 listopad 2017 - 20:50

Ja używam , tak jak Ci pisałem Thread Master HB, do mycia pędzli Acetonu, do odtłuszczania IPA , nim też zmywam jakieś nadmiary kleju jak czasem gdzieś wycieknie :)

Kleję wszystko korek , uchwyty itp.  Epidianem 5 plus utwardzacz PAC , możesz też użyć utwardzacza Z1 , to w Rodbuildingu w zasadzie bez znaczenia...

Nici Ariadna nie polecam...Strasznie "kudłate"


  • lesnydzik lubi to

#35 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 23 listopad 2017 - 09:48

Na allegro można za 20zł kupić silniczek wolnoobrotowy do rożna, na baterie LR20. Dobre, kompaktowe rozwiązanie, które robi robotę bez zbędnego kombinowania z innymi silniczkami.

 

Klej termiczny jest bardzo przydatny i bardzo ułatwia mocowanie przelotek przed omotkowaniem - wystarczy bardzo niewielka ilość kleju - nie zauważyłem żadnego wpływu na czułość wędki.
Zwykłe wkłady za 1zł nie różnią się niczym od tych rodbildingowych za 20.



#36 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 23 listopad 2017 - 10:00

A po co stosowac klej termiczny do mocowania przelotek przed omotkowaniem?

Tasma wystraczy, a po omotkowaniu mozna bez problemow skorygowac/przesunac przelotke jak nie jest w linii.


  • Bander lubi to

#37 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 23 listopad 2017 - 10:09

Z tym silniczkiem na baterie to też trochę lipa, w nocy podczas suszenia bateria "klęknie" i sople na omotkach jak malowane :D


  • Del Toro lubi to

#38 OFFLINE   Tomek Wielgus

Tomek Wielgus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 23 listopad 2017 - 10:38

Dokładnie jak pisze Del Toro ,żadnego kleju termicznego ...Po co sobie komplikować życie. Silnik na baterie też bym odpuścił,ja używam i działa świetnie silnik do napędu kuli dyskotekowej . Kosztuje gdzieś około 30 zł , i sprawdza się świetnie.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

#39 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 23 listopad 2017 - 10:43

Mam jakiś nowy silniczek wolnoobrotowy, miał być do suszarki, chyba 15obr./min  ale na 220 V.   Oddam po kosztach, jak coś napisz na pw.



#40 OFFLINE   lesnydzik

lesnydzik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaPCT

Napisano 23 listopad 2017 - 13:04

Sprawa silniczka na razie załatwiona, dorwałem starą mikrofale i z niej wymontuje silniczek. Mam też gdzieś stara ruska tokareczke do drewna. 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb, germina

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych