Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Prośba o pomoc w wyborze wedki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   djpablox

djpablox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 13 listopad 2011 - 18:34

Witam!

Bardzo bym prosił o doradzenie jakiegoś konkretnego modelu wędeczki, chodzi mi o wędkę o długości około 3,10m akcji fast bądź x-fast i ciężarze wyrzutowym 7-35gr lub coś o zbliżonych parametrach. Ze względu na cenę również wolałbym ażeby była to wędka seryjna. Szukam już od jakiegoś czasu i jedyne co udało mi się znaleźć to model 11S-HX-A30 http://www.robinson....?product_id=498 ale nie znam opinii na temat tej wędki a chciałbym coś dobrej jakości o w miarę przystępnej cenie.

Pozdrawiam!

#2 OFFLINE   djpablox

djpablox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 16:36

z tego ci się orientuje to do połowu głowacicy używa się takich kijaszków tylko czy są jakieś godne polecenia kije castingowe produkowane seryjnie?
Wiem że to ciężki temat dlatego rozumiem że nikt nie chce się podjąć doradzania takiej wędki... :wacko: jednak mam nadzieję że ktoś łowi takim sprzętem i zechce sie podzielić wrażeniami
Pozdrawiam

#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 listopad 2011 - 18:46

7-35 na glowatki??? hmmm chyba jeszcze duuuuzo sie musze nauczyc :D

#4 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 listopad 2011 - 18:51

Mifek na głowatki to i owszem ale na głowacice to pewnie nie :D
Ta poza nawiasem to kij wypada mieć 25-30lb i tym się kieruj przy wyborze kija.
To już raczej ten 30-80gram i 2,7m.

#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 listopad 2011 - 19:04

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=mars+ca st

nie przejmuj sei opisem - mam ten kij w domu. jego realny zakres rzutowy to ... dol gdzies na poziomie 10-15 gram - zalezy od multika... gora... oj wysoko - wysoko... ale 60 gram to pociagnie bez problemu...

#6 OFFLINE   djpablox

djpablox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 20:54

Jeśli poważnie tak jest to byłbym zadowolony :D
Prawdę powiedziawszy nie szukam wędki na głowacice tylko o konkretnej długości i konkretnym ciężarze wyrzutowym. Chciałbym przez zimę skompletować sprzęt castingowy w miarę rozsądnej na moje warunki cenie. Gdyby była istotna różnica między kijkami to byłbym w stanie dołożyć ze 200zł byle kijek okazał się przyjemny jak na taką długość.
Na razie jeszcze nie podejmuje decyzji bo czasu sporo a chyba warto się dokładnie zastanowić nad tym jaki, bo to że będzie to już klamka zapadła.
Dziękuje za pomoc!


#7 OFFLINE   djpablox

djpablox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 18 listopad 2011 - 13:54

mifek a jeszcze chciałem podpytać jak sprawował się tan kij i do czego go używałeś jeśli można wiedzieć jakimi przynętami. No i ewentualnie jaki multiplikator by do niego pasował i jakiej grubości plecionka.
Pozdrawiam

#8 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 listopad 2011 - 14:09

mifek a jeszcze chciałem podpytać jak sprawował się tan kij i do czego go używałeś jeśli można wiedzieć jakimi przynętami. No i ewentualnie jaki multiplikator by do niego pasował i jakiej grubości plecionka.
Pozdrawiam


u mnie ten kij robi za dalekosiezna armate. nizinna duza rzeka, bolen, troc, jak ktos chce to nawet moze bys seatrout - choc jest ciut mocniejszy niz sie ogolnie przyjelo - wszak trotka w morzu nie bardzo ma gdzie uciec i przed zwalka jej zatrzymywac nie trzeba... ogolnie patyk na prawde fajny choc ze wzgledu na fakt ze poki co najczesciej w takich zadaniach exploatuje ISA904 ten robi jako zapas.

jesli chodzi o multik to tego kija to... mi najlepiej to dziala z niskim profilem. linka 15-20lb

#9 OFFLINE   djpablox

djpablox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 18 listopad 2011 - 17:45

Skoro fachowiec poleca to raczej się na niego zdecyduje, zdziwiła mnie trochę ogromna rozbieżność cw podanego przez producenta z tymi stosowanymi przez Pana, ale wiem że często wynika to z asekuranctwa producenta. A tak w ogóle to zastanawia mnie czy wędki castingowe a zwykły spinning są produkowane jakby z innych materiałów czy w innej technologi bo niby czuły, lekki a można takim śmigać takie ciężary co prawie spinningiem sumowym i pod taką przynętą nie ugina się jak nie przymierzając krowi ogon.
Jak nie znajdę innej wędeczki to zamówię tą a wtedy pozostanie tylko wybranie multika i przestawienie się na inne łowienie :D

#10 OFFLINE   djpablox

djpablox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 19 listopad 2011 - 21:53

Tak trochę szukałem, trochę czytałem i już całkiem nie wiem.
Znalazłem taki multik http://allegro.pl/mu...1940980510.html jedyny który przyszedł mi na myśl i prosiłbym o radę czy będzie się nadawał do tej wędki http://allegro.pl/sportfish-mars-cast-300cm-3-10g-weglowka-h it-i1924404367.html czy może jest coś lepszego w podobnej cenie.
Pozdrawiam!
  • Tomek TJ lubi to

#11 OFFLINE   djpablox

djpablox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 23 listopad 2011 - 16:19

No wędeczka przyszła i faktycznie nie powiedziałbym że jest 3-10g raczej wydaje się być sztywną pałą, jeszcze multik muszę wybrać i popróbuje jak się zachowuje.
Trochę się obawiam czy będzie wystarczająco czuła ażeby było brania fajnie czuć i żeby pod rybką pracowała ale przyjdzie czas na próby.
Tamten multik już ktoś sprzątną bez licytowania go wziął na kup teraz czyli raczej był wart tego i chyba dość dobry :D

#12 OFFLINE   Pyzdra

Pyzdra

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 listopad 2011 - 21:09

Cześć!
Premier to bardzo dobra maszynka!Szkoda że nikt nie doradził wcześniej bo do nauki w tej cenie ciężko będzie upolować coś lepszego!
Masz jeszcze całą zimę więc poluj na rodzinę Revo (abu ambasadeur revo) wszystkie są godne polecenia
Pozdrawiam!


#13 OFFLINE   klonek02

klonek02

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaKoło Wisłoka

Napisano 19 styczeń 2012 - 18:59

Witam
Jak wam się sprawuje cast sportfisha?
Zastanawiam się nad wersją 270cm lub 300cm
Zamierzam łowić bolki szczupaki na Wisłoku- średniej rzece . Cena jest prawie ta sama lecz waga to aż 50gram
Zamierzam używać multika niskoprofilowego o wadze 280gramów
Pomożecie

#14 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 19 styczeń 2012 - 20:14

Witam
Jak wam się sprawuje cast sportfisha?
Zastanawiam się nad wersją 270cm lub 300cm
Zamierzam łowić bolki szczupaki na Wisłoku- średniej rzece . Cena jest prawie ta sama lecz waga to aż 50gram
Zamierzam używać multika niskoprofilowego o wadze 280gramów
Pomożecie


ja wlasnie sie dowiedzialem ze maja tez wersje 2,70. nie mialem jej w reku wiec nei moge sie wypowiadac niestety. zaś wersję dluzsza moge polecić z czystym sumieniem...

#15 OFFLINE   klonek02

klonek02

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaKoło Wisłoka

Napisano 19 styczeń 2012 - 21:33

A jak z komfortem rzucania przynętami boleniowymi


#16 OFFLINE   aero

aero

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaBorne Sulinowo, Berlin

Napisano 20 styczeń 2012 - 02:06

Wszystko co ma powyżej 10 gr poleci ;)Ciepałem też 5-7gr, ale z antaresem i raczej komfortu nie było mam nawet dwa marsy i chyba kupie jeszcze jednego. Za ok 200 zł patyk w takim ubranku to okazja. Ponoć przelotki to kopie alconitów...tak ktoś stwierdził. Jeśli tak, to chyba robione na tych samych maszynach i z tych samych matriałow...może guzik chińczyk wciskał a nie japoniec..
Porównywałem z innymi alconitami i są takie same. Nie dopatrzyłem się żadnych różnic.

#17 OFFLINE   kmr1

kmr1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaBug i okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 styczeń 2012 - 09:42

@aero, a masz może Mars Casta w długości 2,7m, czy używasz tylko wersji 3m?
Zastanawia mnie jaka może być różnica w wyważeniu wersji 2,7 i 3m
Bo różnica w masie kija na korzyść krótszego (55g) jest gigantyczna

Pozdrawiam

#18 OFFLINE   aero

aero

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaBorne Sulinowo, Berlin

Napisano 20 styczeń 2012 - 10:55

Mam tylko wersje 3m...ale biorac pod uwage opis patyka na stronie sklepu nie wierzę do konca w te 55 gr...kij opisany od 3-10 gr w rzeczywistosci jest od tych 10...

#19 OFFLINE   klonek02

klonek02

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaKoło Wisłoka

Napisano 20 styczeń 2012 - 20:48

A naprawde Sportfish Mars Cast 300 waży tylko 210gr czy to kolejna ściema

#20 OFFLINE   kmr1

kmr1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaBug i okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 styczeń 2012 - 10:24

Naprawdę waży coś koło 200 g, @mifek ważył swój egzemplarz.
Ja dostałem info ze sklepu, że Mars Cast w długości 2,7m waży 160g, więc jest GIT, jak dla mnie :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych