Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

No kill w okręgu Zamość


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 26 styczeń 2020 - 12:06

Właśnie, zakończmy dyskusję. Skoro nie potrafisz pojąć, że Rozporządzenie z dnia 20 kwietnia 2007 r. (w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie) dotyczy całkiem innej materii. Nie znajdziesz w prawie budowlanym odpowiedzi na pytanie - jaką minimalną długość powinien mieć łańcuch, na którym ma biegać pies i jakie są przesłanki wprowadzenia zakazu łowienia ryb w pobliżu niektórych budowli hydrotechnicznych.



#122 OFFLINE   rgm

rgm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów

Napisano 27 styczeń 2020 - 07:07

dobry przykład ,jeżeli jest zakaz wiązania psa na łańcuchu to długość łańcucha nie ma znaczenia jak również czy zapinka  jest częścią łańcucha .



#123 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 27 styczeń 2020 - 10:02

Zrozum człowieku prostą rzecz. Próg sam w sobie nie jest budowlą piętrzącą. Może co najwyżej w pewnych ściśle określonych warunkach być jej częścią.

#124 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 27 styczeń 2020 - 10:44

Panowie, stworzyć Wam wątek hydrotechniczny, czy zakończycie ten dyskurs?


  • sucks_one, czis i venom_666 lubią to

#125 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 01 grudzień 2020 - 19:24

Od nowego roku zmiany na "wodach gorskich", np. zmieni sie odcinek NK na Wieprzu, cały Por no kill!!

Użytkownik Andru77 edytował ten post 01 grudzień 2020 - 19:25


#126 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 grudzień 2020 - 12:44

W zamojskim RAPR 2020 zapis jest o lipieniu , że okres ochronny trwa cały rok . Jak mam to rozumieć ? 


  • fiskebo lubi to

#127 OFFLINE   Ballantise

Ballantise

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaRZESZÓW
  • Imię:Daniel

Napisano 06 grudzień 2020 - 13:58

👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

#128 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 grudzień 2020 - 14:52

Wytłumacz mi proszę . Nie jestem w PZW dobre 15 lat , dużo się pozmieniało w rzeczy samej .  Tylko chyba coś słyszałem , że ładne lipasy łowią w okręgu  :ph34r:



#129 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 06 grudzień 2020 - 19:29

W zamojskim RAPR 2020 zapis jest o lipieniu , że okres ochronny trwa cały rok . Jak mam to rozumieć ?

Błąd w zapisie. Chodziło o zakaz zabierania, który już kilka lat temu zastał wprowadzony i jak na razie ma się dobrze.
W nowym jest to poprawione.
  • gulf lubi to

#130 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 08 styczeń 2021 - 10:21

Dla przypomnienia:

"Zobowiązuje się wędkarzy łowiących ryby na wodach „Krainy Pstrąga i Lipienia” dozbrojenia przynęt w haki bez zadziorów (mogą być skutecznie przygięte). "

Kliku wędkarzy (wszyscy przyjezdni) już w tym roku pożegnało się z zezwoleniami łamiąc ww zasadę.


  • pawlikowski i Elendil lubią to

#131 OFFLINE   guma

guma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl

Napisano 08 styczeń 2021 - 10:59

Andrzeju, wynika to z częstych kontroli straży w Okręgu Zamojskim które są jak najbardziej wskazane.

Niestety wędkarze przyjezdni jak sam piszesz wychodzą z założenia że skoro w ich okręgach słabo jest z kontrolami to podobnie jest na Roztoczu

Po za tym gdy już się przytrafi to komu będzie się chciało sprawdzać zadziory?

Z doświadczenia powiem, będąc ostatnio trzy lata temu na Roztoczu, że na 6 wejść na łowisko Por i Wieprz byłem kontrolowany 4 razy i bardzo mi podoba taka frekwencja straży. Oczywiście za każdym razem były sprawdzane przynęty pod kątem zadziorów

#132 OFFLINE   migdau

migdau

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria
  • Imię:Grzesiek

Napisano 08 styczeń 2021 - 11:20

Czy okres ochronny pstrąga potokowego od 1 sierpnia do 31 stycznia obowiązuje na rzekach Por i Wieprz? czy od 1 stycznia można na tych rzekach łowić pstrągi?



#133 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 08 styczeń 2021 - 15:30

Czy okres ochronny pstrąga potokowego od 1 sierpnia do 31 stycznia obowiązuje na rzekach Por i Wieprz? czy od 1 stycznia można na tych rzekach łowić pstrągi?

Tak, można łowić od 1 stycznia, nie można zabierać. Analogicznie sierpień, łowić tak zabierać nie. Całoroczny zakaz zabierania pstrągów obowiązuje na rzece Por oraz na odcinkach wydzielonych rzeki Wieprz i Tanew. Wszystko zapisane w regulaminie. Polecam dokładne zapoznanie się z jego tekstem przed wizyta nad wodą. 



#134 OFFLINE   migdau

migdau

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria
  • Imię:Grzesiek

Napisano 08 styczeń 2021 - 15:55

Tak, można łowić od 1 stycznia, nie można zabierać. Analogicznie sierpień, łowić tak zabierać nie. Całoroczny zakaz zabierania pstrągów obowiązuje na rzece Por oraz na odcinkach wydzielonych rzeki Wieprz i Tanew. Wszystko zapisane w regulaminie. Polecam dokładne zapoznanie się z jego tekstem przed wizyta nad wodą. 

Dzięki za odpowiedź. Właśnie czytam i w tamtym, i tym roku miałem wątpliwości.



#135 OFFLINE   Elendil

Elendil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Piotr

Napisano 08 styczeń 2021 - 17:08

Kurczę już kilka lat nie zaglądałam do regulaminów macierzystego okręgu i po przeczytaniu tak pobieżnie i wyrywkowo stwierdzam, że okręg zanotował niezły progres. Wymiary widełkowe, dodatkowe limity (tygodniowe), bezzadziory, no kille, całoroczne okresy ochronne + dodatkowe okresowe no kille, wody pod opieką kół i co najważniejsze (z tego co tu niektórzy piszą) kontrole które to wszystko egzekwują. Tak powinno być w całym PZW.👍👍👍👏👏👏

#136 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 styczeń 2021 - 19:24

http://www.pzw.org.p...nia__2021_r.pdf

 

Wychodzi na to , że na rzekach lipieniowo-pstrągowych okręgu nie można stosować haków z zadziorami .   



#137 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 styczeń 2021 - 14:32

Załączony plik  IMG_20210123_133404.jpg   85,07 KB   3 Ilość pobrań

 

Zasadniczo idzie to rozszyfrować tzn co mądrzejsi mieli na myśli z tymi obrebami ochronnymi pokrywajacymi sie poniekąd z okresem ochronnym pstrąga . Jedynie cyferki mnie przerosły . Dla przykładu pierwsze z brzegu .... od km 92+800 do 93+100 . Nad wodą są tabliczki informujace od którego miejsca jest obręb ochronny ale brakuje tabliczek informujacych  dokładnie do którego miejsca jest obręb ochronny . I czy znajdzie się ktoś , kto wytłumaczy mi znaczenie  92+800 ... 93+100 . Taki rozbiór cyfr , co to jest , o co chodzi . Jak ja mam se to pododawać w fotelu w zaciszu domowym , w krokach , metrach , centymetrach szerokościach geograficznych?  :)  

 



#138 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 23 styczeń 2021 - 18:10

Kilometraż rzeki . 400 m obrębu ochronnego . Kilometraż liczy się od ujścia w kierunku źródeł.



#139 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 23 styczeń 2021 - 19:27

Pomyłka :) 300 metrów 


  • gulf lubi to

#140 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 styczeń 2021 - 19:50

Czyli patrząc w dół rzeki początek obrębu to 93ci km i 100m a koniec to 92gi km i 800m od ujścia, co daje 300m obrębu ochronnego.
Kurwa prościej i bardziej zrozumiale jest chyba tabliczkę napisać z konkretną informacją dla wędkarzy a nie geodetów.
  • miramar69 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych