Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czy boleń to najmądrzejsza ryba - wątek wydzielony z tematy Bolenie 2017


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 20 listopad 2017 - 19:50

A ja Tobie od zawsze powtarzałem, że na Fatso Crank będzie to nie słuchałeś ;)

Nic na to nie weźmie, a dlaczego, to wybacz przyjacielu ale nie tutaj tłumaczyć. To, że na Długim w Olsztynie, czy na jakimś tam innym jeziorze u Was w okolicy ktoś tam złowił bolka na fatso crank, nic nie znaczy. To są pod względem przynęt spinningowych najbardziej wymagające ryby jakie mamy w PL. I Chwała im za to, bo dzięki temu istnieją. Razem łowimy ręka w rękę szczupaki. Bolek jest sprytniejszy - dzięki temu jeszcze funkcjonuje. Powiem Ci Pumba tak, szkoda, że tu nie mieszkasz, ale tylko z jednego powodu- bo jak byś tu mieszkał  to byś dopiero zrozumiał na czym polega kombinowanie. To co jest przy szczupakach to uwierz mi na słowo( a kolegą jesteś), że to pryszcz- bo szczupaki w porównaniu z bolkami są mega głupie.


Użytkownik Krisu23 edytował ten post 20 listopad 2017 - 20:08

  • analityk lubi to

#2 OFFLINE   grisha

grisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:po ojcu

Napisano 20 listopad 2017 - 20:41

@krisu a może byś tak zjadł 

Załączony plik  DONZGwnWAAArJYY.jpg   31,34 KB   47 Ilość pobrań

;) 

 



#3 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1383 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 20 listopad 2017 - 20:57

To są pod względem przynęt spinningowych najbardziej wymagające ryby jakie mamy w PL.

 

Niby tak, a jakby nie za bardzo...

Na kawałki żelaza, niepodobne-do-niczego łowiłem bolenie - i to nie tylko młodzież, ale też po 60, 70, a nawet 80 cm.

To fakt - że w Wiśle.

To fakt - że 20 lat temu.

 

Ale i w zeszłym roku na Sanie i na Wiśle, po bezskutecznym czesaniu najbardziejspecjalistycznymi woblerami i gumami,

brania miałem dopiero na stare, zardzewiałe wahadłówki



#4 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 listopad 2017 - 21:09

Terminy mądre, głupie nie są zarezerwowane dla innych niż ludzie, kręgowców. Skoro z roku na rok wędkarze skuteczniej łowią bolenie świadczy o tym, że ludzie skuteczniej wykorzystują informacje, głównie z sieci, dochodzące od innych czyli z zewnątrz. Całe jednak szczęście, że łowieniem boleni nie zajmują się najwybitniejsi przedstawiciele naszego gatunku, strach pomyśleć co by było gdyby było inaczej.



#5 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 listopad 2017 - 22:23

Nic na to nie weźmie, a dlaczego, to wybacz przyjacielu ale nie tutaj tłumaczyć. To, że na Długim w Olsztynie, czy na jakimś tam innym jeziorze u Was w okolicy ktoś tam złowił bolka na fatso crank, nic nie znaczy. To są pod względem przynęt spinningowych najbardziej wymagające ryby jakie mamy w PL. I Chwała im za to, bo dzięki temu istnieją. Razem łowimy ręka w rękę szczupaki. Bolek jest sprytniejszy - dzięki temu jeszcze funkcjonuje. Powiem Ci Pumba tak, szkoda, że tu nie mieszkasz, ale tylko z jednego powodu- bo jak byś tu mieszkał to byś dopiero zrozumiał na czym polega kombinowanie. To co jest przy szczupakach to uwierz mi na słowo( a kolegą jesteś), że to pryszcz- bo szczupaki w porównaniu z bolkami są mega głupie.

Ty tak na serio? Może faktycznie przerzuć się z Twixów na Snickersy...
  • mifek, Krisu23 i spinnerman lubią to

#6 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 21 listopad 2017 - 07:31

   Łowię jedne i drugie to mam porównanie:) Snickersów nie jadam, może dlatego takie dziwne moje teorie. Bolki uczą się rozpoznawać przynęty, wędkarzy na brzegu, wędkarzy na łódkach. Wynika to po części ze sposobu ich polowania. Są w ruchu i dużo obserwują. Szczupaki polują inaczej i do tego bardziej efektywnie. Nie muszą się tyle naganiać, żeby coś upolować. Byliśmy razem na wodzie gdzie było dużo nietykanych szczupaków i sam wiesz jak brały. Ty ich łowiłeś więcej bo umiesz to robić lepiej. A w zeszłym roku pojechałem na wodę gdzie jest pełno dużych bolków których nikt nie łowi. Presja jest zerowa. Polowały w najlepsze a dobranie się do nich zajęło mi 4 dni. Niestety nie miałem fatso crank, może dlatego tak długo to trwało. 



#7 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 21 listopad 2017 - 14:26

Niby tak, a jakby nie za bardzo...

Na kawałki żelaza, niepodobne-do-niczego łowiłem bolenie - i to nie tylko młodzież, ale też po 60, 70, a nawet 80 cm.

To fakt - że w Wiśle.

To fakt - że 20 lat temu.

 

Ale i w zeszłym roku na Sanie i na Wiśle, po bezskutecznym czesaniu najbardziejspecjalistycznymi woblerami i gumami,

brania miałem dopiero na stare, zardzewiałe wahadłówki

To tym bardziej sprawdziło się Tobie to czym pisze Krisu ,czyli kombinowanie ;)  A uwierz mi przyrdzewiałe wahadłówki również  ma w arsenale.Nie widziałem tam tylko świecących jak  psu ja..  woblerów ;)


Użytkownik maicke82 edytował ten post 21 listopad 2017 - 14:28


#8 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 21 listopad 2017 - 15:17

Terminy mądre, głupie nie są zarezerwowane dla innych niż ludzie, kręgowców. Skoro z roku na rok wędkarze skuteczniej łowią bolenie świadczy o tym, że ludzie skuteczniej wykorzystują informacje, głównie z sieci, dochodzące od innych czyli z zewnątrz. Całe jednak szczęście, że łowieniem boleni nie zajmują się najwybitniejsi przedstawiciele naszego gatunku, strach pomyśleć co by było gdyby było inaczej.

Możesz się więc pokusić o interpretację takiej oto sytuacji której często jestem świadkiem:

 

Płynie sobie bolek wzdłuż brzegu w odległości kilku metrów. Jest środek lata nad wodą pierdolnik. Dmuchane orki,  parasole, las wędek. Ryba kompletnie ignoruje plażowiczów(chyba, że ktoś jest w wodzie na jej trasie). Zlewa grunciarzy. W momencie kiedy dopływa do gościa ze spinem w ręku(to ja) odbija przed nim w jezioro i po chwili wraca na swój tor opływając spinningistę od otwartej wody. Z tych dziesiątek ludzi których mija umie dokładnie odizolować pojedyncze zagrożenie. I wcale się nie płoszy tylko płynie dalej. Dokładnie wie, że nic nie jestem w stanie zrobić. Dla mnie ma w swoim małym rybim rozumku o oczko więcej od gatunków takich jak szczupak, sum czy sandacz. 

A twierdzenie, że termin mądry i głupi jest zarezerwowane tylko dla ludzi.... to przepraszam szympans i delfin są na tym samym poziomie co koń? 


Użytkownik Krisu23 edytował ten post 21 listopad 2017 - 15:17


#9 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 21 listopad 2017 - 15:28

Mam nadzieje ze początkowy fragment wielu naśladowców żadnych inspiracji weźmie sobie głęboko do serca  B)

Nie ma co pokazywać się nad wodą... ;)


Użytkownik mansik edytował ten post 21 listopad 2017 - 15:39


#10 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 21 listopad 2017 - 15:49

    Przykład z innego podwórka, czyli z mojej roboty na którą się patrzę już 25 lat. W tej chwili hoduję trzy gatunki łososiowatych. Tęczaka, palię(krzyżówkę - wiadomo) i potokowca. Z tych trzech gatunków najcwańszym jest potokowiec. Umie najlepiej polować i najlepiej uciekać przed siatką. Jak się odławia staw z potokowcem to jako człowiek musisz bardziej ruszyć mózgiem jak to zrobić, żeby je wyłapać, niż z pozostałymi ww. gatunkami. Jak do stawu gdzie masz mieszane tarlaki tęczak i potokowy wpuścisz żywe ryby to tęczaki nawet nie powąchają. Bo wszystko wytłuką potokowce, sprawdzone wiele razy. Z łososiowatych najefektywniejszą rybą w polowaniu jest główka(nie hodujemy ich od 1998r). Jej system jest najlepszy bo potrafi polować w stadzie i koordynować ataki. Widziałem to wiele razy za dzieciaka.  



#11 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 21 listopad 2017 - 15:50

Mam nadzieje ze początkowy fragment wielu naśladowców żadnych inspiracji weźmie sobie głęboko do serca  B)

Nie ma co pokazywać się nad wodą... ;)

A nie miałeś takich sytuacji jak opisuję?



#12 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 21 listopad 2017 - 16:03

Mansik sory ale rządnych pisze się przez "rz"



#13 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 21 listopad 2017 - 16:07

W drodze ewolucji, powstały u zwierząt najróżniejsze przystosowania, inaczej dawno by wyginęły. Skracając, zwierzęta nie porozumiewają się za pomocą żadnego języka a to oznacza, że nie mają pojęcia o czymś co rozumiemy jako abstrakcja zatem nadawanie im tej zdolności jest... bezpodstawne.
  • wujek lubi to

#14 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 21 listopad 2017 - 16:13

Bolenie najmądrzejszymi rybami w kraju?! Serio?


  • strary lubi to

#15 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 21 listopad 2017 - 16:20

Mansik sory ale rządnych pisze się przez "rz"

To tylko w rządzie...choć raczej rządowych ;-))
Bo od pożądania to (z) z kropką.

Użytkownik darek1 edytował ten post 21 listopad 2017 - 16:21


#16 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 21 listopad 2017 - 16:22

A nie miałeś takich sytuacji jak opisuję?

Chyba nie ma co tego roztrząsać..



#17 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 21 listopad 2017 - 16:25

   No ale odnieś się do tego co napisałem, o rybie która poznaje wędkarza na brzegu izolując go spośród dziesiątek innych ludzi - pasowało by się odnieść nie? 

   Jak jeszcze byłem studentem i byłem ambitny to mieliśmy taki przedmiot: Podstawy Neuropsychofarmakologii. Prowadził prof. Jerzy Wetulani. Szkoda chłopa - samochód go pier.......ol.  Opowiadał  ciekawe doświadczenie o szczurach. Wpuszczasz szczura do akwarium gdzie nie ma powierzchni tylko musi płynąć pod wodą w labiryncie. Pierwszy znajduje drogę po jakimś tam czasie. Drugi kilka razy szybciej. Przekombinowali, że zostawiają ślad zapachowy. Więc zmienili akwarium na identyczne tylko nowe a tego co przepłynął wpuścili do nowych szczórów. Każdy wzięty z obcowania z "doświadczonym" płynął jak po sznurku- wytłumacz proszę. 



#18 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 21 listopad 2017 - 16:28

To tylko w rządzie...choć raczej rządowych ;-))
Bo od pożądania to (z) z kropką.

Dzieki, właśnie odpalałem google.


  • Qcyk lubi to

#19 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 21 listopad 2017 - 16:32

, zwierzęta nie porozumiewają się za pomocą żadnego języka .

Przecież wiadomo, że delfiny i orki się komunikują, co Ty gadasz za głupoty. Mają z Tobą rozmawiać po polsku:)


  • jerzy6 i Szymon82 lubią to

#20 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 21 listopad 2017 - 16:40

To proste dogadały się...na forum.
To my nie znamy ich języka.
Telepatia?!

Użytkownik darek1 edytował ten post 21 listopad 2017 - 16:47





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych