Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bankomat nie wypłacił a pobrał z konta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 21:59

Hej.miał ktoś taką akcję?dZisiaj wyplacalem 7stowek..wpisałem kwotę..bankomat rozpoczął liczenie kasy (charakyeryatycNy dŹwięk) w pewnym momencie komunikat ze awaria bankomatu...po chwili wyskakuje karta..kasy nie ma..wbijam na konto -700pln
Dzwonię na numer z bankomatu babka odsyła mnie do mojego banku, więc dzwonię do mojego banku. Tam babka tłumaczy że powinno sie wyjaśnić ale żadnej reklamacji ni mogę zgłosić i karze mi czekać do przyszłego wtorku...najdIwniejsze ,ze nie dostałem żadnego e-maila o tym że zgłosiłem taką informację. tak jak by rozmowy nie było
Sądziłem że.każde zgloszenie zostawia ślad i mam podkład ze na świeżo zgłosiłem sprawę a nie zwlekalem tydzień czy dłuŻej..
Z góry dzięki za każde wskazówki
Czoper

#2 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 27 listopad 2017 - 22:03

Nie ma problemu, przy zgloszeniu podawaleś pewnie numer transakcji z potwierdzenia. Kasa wróci na konto miałem taki przypadek i dość szybko załatwiony.
  • Czoper lubi to

#3 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 22:06

Numer transakcji?nie dostałem żadnego potwierdzenia..

#4 OFFLINE   MarcinMal

MarcinMal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 27 listopad 2017 - 22:10

Witam ja miałem z rok temu taką sytuacje że z bankomatu nie wziąłem kasy nagle dostałem ważny telefon i się zorientowałem w domu że kasy brak wchodzę na bank i patrze kasa odjęta zadzwoniłem do banku i po 48h oddali pieniądze więc mają wszystko pod kontrolą więc powinno być wszystko oki.

Pozdrawiam Marcin


  • Czoper lubi to

#5 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 27 listopad 2017 - 22:10

Jesli przyjeli zgloszenie to pewnie dopytali Cię o niezbędne informacje, adres bankomatu, nr karty i godzinę transakcji. Poczekaj do jutra jak kasa nie wróci zadzwoń jeszcze raz.
Ja z tego co pamietam następnego dnia miałem środki zwrócone.

Użytkownik Adrian Tałocha edytował ten post 27 listopad 2017 - 22:10

  • Czoper lubi to

#6 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 27 listopad 2017 - 22:12

Numer bankomatu,data godzina i ile kasy zgłaszasz.Bank weryfikuje i sprawdza czy była kasa w bankomacie w tzw.zrzucie...okres zwrotu kasy na konto chyba do max 7 dni.Zgłosiłeś do banku ten fakt??
  • Czoper lubi to

#7 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 22:25

Babka z mojego banku nie pytała o nr bankomatu oraz adres.. podałem jedynie kwotę i dzisiejsza datę.wypalcalem z konta mBank a bankomat pekao.
Ok poczekam do jutra.
Dzięki chłopy

#8 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 27 listopad 2017 - 22:26

Witam ja miałem z rok temu taką sytuacje że z bankomatu nie wziąłem kasy nagle dostałem ważny telefon i się zorientowałem w domu że kasy brak wchodzę na bank i patrze kasa odjęta zadzwoniłem do banku i po 48h oddali pieniądze więc mają wszystko pod kontrolą więc powinno być wszystko oki.
Pozdrawiam Marcin

Też podobnie kiedyś odwaliłem.
Telefon na infolinie id razu i pani mi mówi żeby się nie przejmować i że nie trzeba nic zgłaszać. Po zakończeniu doby systemowej kasa wróci na konto.
I tak było :-)))
  • Czoper lubi to

#9 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 27 listopad 2017 - 23:00

Miałem podobną sytuację.Zgłosiłem reklamację osobiście w swoim banku. Kazali podać adres bankomatu ,kwotę i czas wypłaty.Kasa wróciła na konto po tygodniu.



#10 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 listopad 2017 - 23:08

ja miałem tak.. po miesiącu dojrzałem się,że na koncie brakuje mi kilku tys. złotych - w ciągu sekundy przeleciały mi wszystkie imprezy okolicznościowe ;) ,przejrzałem biling (tak to chyba się nazywa) i cale szczęście tego dnia byłem na kilkudniowym wyjeździe na rybach - więc nie ja :) , a okazało się, że w banku wypłacili pieniążki z mojego konta osobie o identycznym imieniu i nazwisku co ja.


Użytkownik tibhar edytował ten post 27 listopad 2017 - 23:12

  • Czoper lubi to

#11 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Napisano 28 listopad 2017 - 07:56

O qwa :lol: no to to kuriozum a gdzie podstawowa identyfikacja np.nr Pesel nr.dok.tożsamości o zdjęciu nie wspomnę,numeru pesel przewidzianym dla konkretnej jednostki ludzkiej.Jeśli takie było stanowisko Banku w tej jedynie kilku tysięcznej kwocie to strach trzymać większą gotówkę...... Jakaś Pani Krysia lub Pan Zenek mógł by bez autoryzacji zawinąć cały dorobek twego życia (finansowy) i co na to bank no jak dostrzeżesz że Ci brakuje i podniesiesz larum to owszem coś muszą zrobić a tłumaczenie się w takiej sprawie pomyłką jest co najmniej infantylne :D .


  • fish28 lubi to

#12 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 28 listopad 2017 - 08:09

Moja siostra miała lepszą jazdę.
Śpi sobie a pieniądze pracują :-)
2 w nocy a tu przychodzą smsy o wypłatach z bankomatu. Razem było 5 wypłat na sumę 7400 zł.
Zadzwoniła na infolinie a kobitka do niej że konto już automatycznie zostało zablokowane.
3 wypłaty były w Afryce i 2 w Chinach :-).
Sprawę zgłosiła na policje a bank bez żadnych problemów oddał kase...
Nie wiem jak to działa ale bank na siebie wziął odpowiedzialność.
Nerwówka bezcenna :-)

Użytkownik przemo_w edytował ten post 28 listopad 2017 - 08:10


#13 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 listopad 2017 - 09:33

Banki musza dbać o swoja reputacje i jak najszybciej się da tuszują tego typu „wtopy”. Jakby nie było to z ich nieszczelnego systemu wylały się pieniądze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#14 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 28 listopad 2017 - 10:08

Nic się nie przejmuj, kasa wróci



#15 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 listopad 2017 - 10:20

oczywiście że wróci

 

w moim przypadku liczyłem ,że koleś który pobrał pieniądze z mojego konta połapie się i zwróci pieniążki - tak się nie stało...



#16 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 grudzień 2017 - 09:43

u mnie było inaczej. Niewielka wypłata w bankomacie innej sieci. 50 zl. szuruburu bankomat mowi odbierz kase, ale kasy brak. Czekam miinute dwie. w miedzyczasie wychodzi karta. dzwonie do banku z reklamacja. Oczywiście wszystkie formalnosci, nr bankomatu adres itp, zglosic reklamacje. po 2 tyg dostaje informację, że wg systemu nie było zadnych nieprawidlowosci i kasy mi nie oddadza... 

 

efekt - nie jestem już klientem tego banku


  • Czoper i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#17 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 01 grudzień 2017 - 10:51

W bankach też są złodzieje. W BGŻ moja żona poszła zamknąć konto, papierki zostały podpisane, na miejscu rozliczyła się w kasie. Po około roku omyłkowo zrobiłem przelew na "zamknięte" konto. Okazało się, że nie dość, że nie zamknęli to naliczali comiesięczną opłatę za kartę, która była zdana w banku! W sumie wyszło ok 200 zł debetu - tych pieniędzy nigdy nie zwrócili, twierdząc że żadnego zamknięcia nie było.


  • Czoper lubi to

#18 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 01 grudzień 2017 - 14:19

Dlatego piniendzy trzyma sie w słoiku :D
  • Czoper i przemo_w lubią to

#19 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 01 grudzień 2017 - 14:33

Ja to nie mogę zrozumieć jak to jest z tymi wypłatami niewłaściwym osobom. Sam miałem kilka przypadków, że nie chcieli mi z mojego rachunku wypłacić bo podpis na zleceniu różnił się od wzorca. I nie były to jakieś duże sumy, 20-30 tyś.nie więcej. Jak mówią, że ktoś komuś zawinął z konta 300 tyś, podpis ewidentnie inny niż wzorzec a bank twierdzi, że wszystko było OK.To dla mnie jest ewidentna wina pracownika i to on powinien z własnej kieszeni oddać.  Bo albo nie chciało mu się sprawdzić, albo sam bierze w tym udział.


  • bartsiedlce i jabadaon lubią to

#20 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 01 grudzień 2017 - 21:41

W bankach też są złodzieje. W BGŻ moja żona poszła zamknąć konto, papierki zostały podpisane, na miejscu rozliczyła się w kasie. Po około roku omyłkowo zrobiłem przelew na "zamknięte" konto. Okazało się, że nie dość, że nie zamknęli to naliczali comiesięczną opłatę za kartę, która była zdana w banku! W sumie wyszło ok 200 zł debetu - tych pieniędzy nigdy nie zwrócili, twierdząc że żadnego zamknięcia nie było.

 

Zawsze trzeba żądać kopii dokumentu, który podpisujesz, zawsze i wszędzie






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych