Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

[VIDEO] Boliwia 2017


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 28 listopad 2017 - 09:32

*
Popularny

Jeśli ktoś z Kolegów dysponuje chwilą czasu to serdecznie zapraszam do obejrzenia krótkiej video relacji z mojego tegorocznego pobytu w Boliwii.
Piękna miejsc oraz ilości ryb nie sposób opisać, film też w pełni nie oddaje wszystkiego ale przynajmniej pozwala się zorientować jak było smile.png

 


 

 

118a.jpg

 

Więcej zdjęć na moim profilu FB 

 

Pozdrawiam

Sławek 



#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 listopad 2017 - 10:27

REWELACJA

A ten moment od 3:42 to juz wogole :D :D :D

 

Piekny material 

Dzieki za link


pozdrawiam



#3 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 28 listopad 2017 - 11:03

Również dziękuję, cała przyjemność po mojej stronie ;)

 

BTW dwie minuty później urwały mi muchę, niestety wcześniej skończył się prąd i nie zostało to uwiecznione :)

Czasami strach było wejść do wody, gryzły za sznurowadła ;) a wchodzić trzeba było aby odganiać nogami te które atakowały rybę na haku, inaczej marneszanse na udane lądowanie zaciętej ryby :) Aby odganianie było skuteczniejsze to łaziłem w czerwonej kapocie :)


  • Guzu i Franc lubią to

#4 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 listopad 2017 - 11:04

Również dziękuję, cała przyjemność po mojej stronie ;)

 

BTW dwie minuty później urwały mi muchę, niestety wcześniej skończył się prąd i nie zostało to uwiecznione :)

Czasami strach było wejść do wody, gryzły za sznurowadła ;) a wchodzić trzeba było aby odganiać nogami te które atakowały rybę na haku, inaczej marneszanse na udane lądowanie zaciętej ryby :) Aby odganianie było skuteczniejsze to łaziłem w czerwonej kapocie :)

 

Jesli to nie tajemnica jakim sprzetem nagrywales / fociles ? 


  • wujek lubi to

#5 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 28 listopad 2017 - 11:17

zabawa przednia i ryby piękne  :)



#6 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 28 listopad 2017 - 11:38

GoPro 3+ oraz telefonami. Wszystko to była taka prowizorka, że aż strach :). Prąd się kończył, kamera się wyłączała w najlepszych momentach, wszelkie plagi. Aż dziw, że coś udało się wykroić. Na końcu utopiłem kamerę :) Poza tym poziom wyczerpania fizycznego był tak duży, że nawet nie chciało się myśleć o bardziej profesjonalnym podejściu do ujęć wideo. Przeważnie było 3xZ - Zjeść/Zapić/Złowić, reszta schodziła na drugi plan.


  • Guzu i Franc lubią to

#7 OFFLINE   ZeBas

ZeBas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaŚląsk częściej Francja

Napisano 28 listopad 2017 - 11:52

Toście Panowie poszaleli ......a sprzętowo jak jeśli wolno zapytać



#8 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 28 listopad 2017 - 12:06

Piękna przygoda, gratuluję, zazdroszczę i proszę o więcej  :)


  • Franc lubi to

#9 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 28 listopad 2017 - 12:20

Sprzętowo bez szaleństw, 9' #8-10 w zależności kto i jak chce się zmęczyć :) Ja pośrodku 9' #9. Spinningi też nie jakieś mocarne do 50gr wystarczy. Fakt faktem parę razy biegłem za rybą dobry kawałek, ale zazwyczaj ten kaliber starczał :)


Użytkownik S@lmo edytował ten post 28 listopad 2017 - 12:20

  • Franc lubi to

#10 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 listopad 2017 - 12:22

GoPro 3+ oraz telefonami. Wszystko to była taka prowizorka, że aż strach :). Prąd się kończył, kamera się wyłączała w najlepszych momentach, wszelkie plagi. Aż dziw, że coś udało się wykroić. Na końcu utopiłem kamerę :) Poza tym poziom wyczerpania fizycznego był tak duży, że nawet nie chciało się myśleć o bardziej profesjonalnym podejściu do ujęć wideo. Przeważnie było 3xZ - Zjeść/Zapić/Złowić, reszta schodziła na drugi plan.

Masz jakieś przemyślenia odnośnie kamerowania, czy sprzęt sprostał warunkom, ile zabrałbyś baterii (power banków) i ile trzeba mieć kart pamięci na dwutygodniową wyprawę?


Użytkownik wujek edytował ten post 28 listopad 2017 - 12:22


#11 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 28 listopad 2017 - 12:54

oglądam drugi raz i najlepsze, że widać ryby i te brania ryb  :clappinghands: .  

Wujek 2-3 baterie na spoko Ci wystarczą i jedna porządna karta ( wszystko zależy jak nagrywasz, czy w hd, czy w słabszej jakości)

Solarna ładowarka i spoko. W Boliwii dużo słońca jak widać, prądu nie zabraknie  ;)


  • wujek lubi to

#12 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 28 listopad 2017 - 13:18

Problem z prądem jest duży. Miałem 15 baterii do GoPro (zamienników) bo plany były ambitne, ale kamera utopiła się stosunkowo wcześniej :). Na szczęście inni mieli kamery, niestety wyższe modele i baterie nie pasowały, tak więc cały czas istniał problem z prądem. Do tej pory zawsze dźwigałem kable, power banki itd. Średnio się to sprawdzało, a waży... szkoda gadać. Teraz zmieniłem totalnie podejście. Kupiłem GoPro 6, do niej trzy oryginalne baterie i dobry power bank z panelem słonecznym. Niestety jest to niemały wydatek, bo i panel i power bank muszą być najwyższych lotów. Ja kupiłem obie rzeczy firmy Goal Zero. Obie ważą w sumie 1,5kg i to jest potworny ciężar w momencie gdy liczy się każdy gram, ale postanowiłem spróbować takiego rozwiązania bo poprzednie niezbyt się sprawdzały. Przestrzegam przed kupowaniem tanich paneli słonecznych, waży dużo i pożytku mało. 

Ze słońcem w Boliwii też czasami jest problem, siedziałem w sumie miesiąc, przy czym raz zgoniła nas powódź - a przecież to szczyt pory suchej. Różnie może być.

Co do kart pamięci, niestety tu też nie ma lekko, najszybsze do 64GB i tylko klasy 10 i U3. Oczywiście kwestia ile kto chce nagrywać, jak jest dostęp do prądu to można mieć tych GB mniej, bo częściowo można już przebrać materiał na miejscu (na przykład na telefonie) i wyrzucić co nie potrzebne. Ja uważam że na dwa tygodnie to 128-200GB. I jak nagrywać to tylko w wysokich wartościach, oczywiście nie wszystko ale są pewne ujęcia które wymagają 4K/60fps, lub 1080/240, a to sporo informacji do zapisu. Za to później jest większe pole do popisu w postprocessingu.

Ja niestety nie miałem specjalnie z czego wybierać, bo jak wcześniej pisałem ambitne plany legły w gruzach stosunkowo szybko :)



#13 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 28 listopad 2017 - 13:22

Sprzętowo bez szaleństw, 9' #8-10 w zależności kto i jak chce się zmęczyć :) Ja pośrodku 9' #9. Spinningi też nie jakieś mocarne do 50gr wystarczy. Fakt faktem parę razy biegłem za rybą dobry kawałek, ale zazwyczaj ten kaliber starczał :)

Kapitalna wyprawa :)

Jakiego sznura używałeś do swojej 9?



#14 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 28 listopad 2017 - 13:42

Outboundy, pływający i inter - oba tropikalne. Choć... te tropikalne były sztywnawe z rana, potem się odprężały ;) Natomiast coldwater bym nie ryzykował, chyba tylko jako zapas. 


  • Franc lubi to

#15 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 28 listopad 2017 - 13:52

Piekna wyprawa :) Foty na fejsie tez swietne :)



#16 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 listopad 2017 - 13:55

Miesiac w Boliwii :o

...

 

Nie mialbym do czego wracac :(



#17 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 28 listopad 2017 - 14:16

Był pewien problem z powrotem (żona + trójka pociech), ale rozwiało się po kościach, widać sprawdzam się jako mąż :). Tam jest tak daleko, że 2 tygodnie to dla mnie zbyt krótko, człowiek nie zdąży na miejscu zapomnieć o koszmarze podróży. Wracałem 5 samolotami, 4 przesiadki i ciężko jest to sprawniej zrobić. Poza tym, taki wyjazd to nie tylko ryby, ja lubię trochę nasiąknąć obcą kulturą zanim wezmę wędkę do ręki, ryby to wisienka na torcie ;). Szczepienia też dużo kosztowały, trzeba było dać szansę tambylczej florze, aby nie było poczucia zmarnowanych pieniędzy :)



#18 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 listopad 2017 - 14:19

Problem z prądem jest duży. Miałem 15 baterii do GoPro (zamienników) bo plany były ambitne, ale kamera utopiła się stosunkowo wcześniej :). Na szczęście inni mieli kamery, niestety wyższe modele i baterie nie pasowały, tak więc cały czas istniał problem z prądem. Do tej pory zawsze dźwigałem kable, power banki itd. Średnio się to sprawdzało, a waży... szkoda gadać. Teraz zmieniłem totalnie podejście. Kupiłem GoPro 6, do niej trzy oryginalne baterie i dobry power bank z panelem słonecznym. Niestety jest to niemały wydatek, bo i panel i power bank muszą być najwyższych lotów. Ja kupiłem obie rzeczy firmy Goal Zero. Obie ważą w sumie 1,5kg i to jest potworny ciężar w momencie gdy liczy się każdy gram, ale postanowiłem spróbować takiego rozwiązania bo poprzednie niezbyt się sprawdzały. Przestrzegam przed kupowaniem tanich paneli słonecznych, waży dużo i pożytku mało. 

Ze słońcem w Boliwii też czasami jest problem, siedziałem w sumie miesiąc, przy czym raz zgoniła nas powódź - a przecież to szczyt pory suchej. Różnie może być.

Co do kart pamięci, niestety tu też nie ma lekko, najszybsze do 64GB i tylko klasy 10 i U3. Oczywiście kwestia ile kto chce nagrywać, jak jest dostęp do prądu to można mieć tych GB mniej, bo częściowo można już przebrać materiał na miejscu (na przykład na telefonie) i wyrzucić co nie potrzebne. Ja uważam że na dwa tygodnie to 128-200GB. I jak nagrywać to tylko w wysokich wartościach, oczywiście nie wszystko ale są pewne ujęcia które wymagają 4K/60fps, lub 1080/240, a to sporo informacji do zapisu. Za to później jest większe pole do popisu w postprocessingu.

Ja niestety nie miałem specjalnie z czego wybierać, bo jak wcześniej pisałem ambitne plany legły w gruzach stosunkowo szybko :)

Dzięki za wyczerpujący opis, muszę sobie to skopiować i zapisać :). Tam gdzie jadę będzie prąd, więc problem ładowania odpada, ale nagrywając w ciągu całego dnia i tak trzeba mieć zapasy.

Wspaniała wyprawa, jak z robactwem i innym gryzącym paskudztwem? Myślę w przyszłości o tropikach, tylko że i kobietę bym zabrał.


Użytkownik wujek edytował ten post 28 listopad 2017 - 14:21


#19 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 listopad 2017 - 14:25

Był pewien problem z powrotem (żona + trójka pociech), ale rozwiało się po kościach, widać sprawdzam się jako mąż :). Tam jest tak daleko, że 2 tygodnie to dla mnie zbyt krótko, człowiek nie zdąży na miejscu zapomnieć o koszmarze podróży. Wracałem 5 samolotami, 4 przesiadki i ciężko jest to sprawniej zrobić. Poza tym, taki wyjazd to nie tylko ryby, ja lubię trochę nasiąknąć obcą kulturą zanim wezmę wędkę do ręki, ryby to wisienka na torcie ;). Szczepienia też dużo kosztowały, trzeba było dać szansę tambylczej florze, aby nie było poczucia zmarnowanych pieniędzy :)


Uuuu.
To brzmi calkiem kozacko.
Czyli wersja przyjemne z pożytecznym :)

Gratki

#20 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 28 listopad 2017 - 14:34

Sporo się działo poza rybami, co też sobie bardzo cenię ;) i nie mam tu na myśli spraw męsko-damskich, choć jest to kraj wprost wymarzony dla takiej turystyki. Organizator był bardzo dobry, a od tego uzależnione jest właściwie wszystko, od atmosfery poprzez ryby aż do michy :)


  • Guzu, wujek i Franc lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych