Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pytanie Minn Kota Endura C2 czy Yamaha M12 zalety wady żywotnosc?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 16 listopad 2011 - 13:18

Witam planuje zakup takiego silnika do Kolibri 280 i mysle nad tymi co polecacie?

#2 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 16 listopad 2011 - 15:12

Używam Yamahy M12 i jestem z niej bardzo zadowolony. Wydaje się bardzo podobny do Minn Koty Enduro C1. Część elementów na pewno jest identycznych, podejrzewam nawet że minkota robi silniki dla yamahy, ale oczywiście to tylko moje sci-fi. Kiedyś w miesięczniku Motor Boats pisali że Yamaha tylko przekleja nalepki :D))

Co niestety każe mi wskazać na Minn Kote bo jest ładniejsza i prawdopodobnie w modelu C2 mogą być nowsze rozwiązania. :D))

Ja dostałem moją Yamaszkę w prezencie i to był chyba najlepszy prezent jaki kiedykolwiek dostałem <_< Pływam na niej na wodzie stojącej z prędkością raczej dostojną ale całkowicie wystarczającą do trolla, w rzekach do napędzenia pontonu Zodiak Zomm 310 używam ośmiokonnego 2-suwa.

#3 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 17 listopad 2011 - 09:26

Wlasnie bylem ciekawy jaka Yamaha jest bo wydaje sie tez solidna.Mysle tez o Solinie w przyszłym sezonie i przydalby sie jakis elektryk:) a orientujesz sie gdzie kupie tanio akumulator?bo ceny rzedu 500zł-600zł mnie rozwalaja :( jest cos tanszego baterie taka okolo 75Ah

#4 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 17 listopad 2011 - 11:40

Jakbym teraz kupował aku to wziąłbym dwa mniejsze żeby było wygodniej nosić no i wiadomo że wrócisz na drugim aku :D

Porządna ładowarka do aku to 300zł.

Żelówki są po prostu drogie. Aku żel SSB, 134 Ah to koszt ok. 700zł. Na Solinę taka wielkość byłaby w sam raz. Ale lekki nie jest.

Ja mam 80ah ssb i starcza mi na Solinę ale trzeba się pilnować i nie wszędzie dopłyniesz z dowolnego miejsca. To nie jest tania zabawa.

#5 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 17 listopad 2011 - 11:56

Dziekuje Kolego za cenne info.Pomysle nad zakupem bo teraz Moja Rybka :mellow: chce ze mna pływac a wiosłowac niema komu hehe.

#6 OFFLINE   bober

bober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 17 listopad 2011 - 13:33

jedna dobra rada : jak elektryk tylko z maximizerem i wtedy możesz kupić mniejszy aku.zapasu mocy i zapasu prądunigdy nie jest za wiele.bierz silnik większy niż ten który zdaje ci się ż ci wystarczy

#7 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 17 listopad 2011 - 14:38

Maximizer to fajny pomysł zdecydowanie obniża zużycie energii, kiedyś planowałem zakup do M12 ale były drogie, koszt z przeróbka i gwarancją na 2 lata na silnik 370zł.

40 lbs Minn Koty z maximizerem to ok 1750 zł
30 lbs to ok 650 zł

Tak czy siak 30lbs z maximizerem wychodzi taniej 1020 zł

Dokupię sobie jak będę miał extra kasę :D
Na razie wszędzie dopływam...




#8 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 listopad 2011 - 15:44

A jak była promocja w Raven Fishing i dałem info na forum że traXXis 55 z maksymizerem kosztuje 1650 zł to nie było chętnych. Mogłem kupić dwa, miałbym jeden na zapas.


Akumulator też mam SSB 120AH. Jest super, tylko nielekki (33 kg)
Teraz bym kupił 2 x 65Ah po około 20 kg i połączył równolegle.

I jeszcze jedno: maksymizer obniża zużycie energii tylko w przypadku niepłynięciu na pełnej mocy.

Gdy płyniemy używając pełnej mocy silnik z maksymizerem zeżre tyle samo prądu co bez maksymizera.



#9 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 17 listopad 2011 - 16:12

Mój kolega pływa po Solinie z 200Ah. Pary razy nosiłem to cacko i miałem obawy czy następnego dnia wstanę z łóżka. Do mojego pontonu bym go nie wstawił :D))






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych