Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowa budowla na WIŚLE


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
488 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 30 listopad 2017 - 21:26

Oszołomów nie brak również poza forum wędkarskim. To prawdziwa plaga.. :)

 

To prawda. Jak i to, że będzie zimno, albo nie będzie.



#22 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 30 listopad 2017 - 21:43

Hmm, zastanowiłbym się nad takim szafowaniem hasła o tej "dzikości" Wisły, chyba, że chodzi o ludy okolice zamieszkujące. :lol:

A z drugiej strony, skoro tak straszliwe są te elektrownie wodne (choć EU i Świat bardziej odległy) ma ich tysiące, to czemu nie podłączyć się do naszej "atomówki"? Toć ewenement na skalę światową, niewyobrażalna wydajność, brak jakichkolwiek skażeń radioaktywnych, można poświęcić, patriotycznego patrona nadać, przed gender zachować. Istna zajebistość. :lol:

Cytat z artykułu:
„Nie ma drugiej takiej wielkiej rzeki w Europie znajdującej się w podobnym stanie jak Wisła. Szerokie łachy, podmywane i osuwające się brzegi może i miłe są dla oka, ale nie tu i teraz. Wiele państw, zwłaszcza zachodniej Europy, potencjał takich rzek wykorzystuje w zupełnie inny sposób, regulując je.”
O tę dzikość mi chodziło. Dzikość która tępi betoniarze chcą okiełznać.

Użytkownik Krab edytował ten post 30 listopad 2017 - 21:44


#23 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 30 listopad 2017 - 21:53

Takich hydroelektrowni i piętrzeń na rzekach w Europie są tysiące. Bo są pożyteczne.. A u nas ogłasza się alert, i bedziem się burzyć..bo to nam najlepiej ze wszystkiego wychodzi.. :)

Dla otaczającego nas świata, czy szerzej pojmowanej przyrody ludzkość, ani jej uczynki nie ma najmniejszego znaczenia. Poruszamy się w infantylnych ramach człowieczej megalomanii wg której jesteśmy panami stworzenia, praprzyczyną i jego pępkiem. A nawet na klatę bierzemy odpowiedzialność za jego los, poprawiając nawet klimat.
Ho! ho!
Co to dla nas .. :)


Dla mnie betonowe lobby to właśnie ci, którzy mienią sie „jesteśmy panami stworzenia, praprzyczyną i jego pępkiem. A nawet na klatę bierzemy odpowiedzialność za jego los, poprawiając nawet klimat.”
Tymczasem moje pobożne życzenie, to zostawić rzekę samej sobie. Tysiące lat płynęła w swoim rytmie i niech dalej to czyni. Właśnie po to, by „dla otaczającego nas świata, czy szerzej pojmowanej przyrody ludzkość, ani jej uczynki nie miały najmniejszego znaczenia”...

Użytkownik Krab edytował ten post 30 listopad 2017 - 21:54


#24 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 30 listopad 2017 - 22:15

Sądzisz Krabie, że takie emocjonalnie łzawe, nieprawdziwe, wyprane nie tylko z ogólnej wiedzy, ale też powszechnie chyba znanej historii, rzewne sucharki, mogą być podstawą rzeczowej dyskusji, tutaj ?

Szanuj poziom tego forum jako i ja czynię.. :) 



#25 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 30 listopad 2017 - 22:18

Polecam wszystkim film - "Wisła od źródeł do ujścia wzdłuż dawnego szlaku łososia". Składa się z 3 odcinków.

Między innymi poruszany jest temat zapory we Włocławku i  przepławek. Wypowiadają się na ten temat ichtiolodzy.

Wspaniałe zdjęcia rodem z National Geografic, na których widać,  że Wisła na niektórych odcinkach w dalszym ciągu jest dzika i przepiękna.


  • jerzy6, Dokuś i pakul1206 lubią to

#26 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 30 listopad 2017 - 22:38

Sądzisz Krabie, że takie emocjonalnie łzawe, nieprawdziwe, wyprane nie tylko z ogólnej wiedzy, ale też powszechnie chyba znanej historii, rzewne sucharki, mogą być podstawą rzeczowej dyskusji, tutaj ?
Szanuj poziom tego forum jako i ja czynię.. :)

Piszesz o mizerii moich argumentów, a przywołałem jedynie cytaty z Twojej wypowiedzi...

SOB, rzadko mi sie zdarza czytać Twoje posty, bo jak dla mnie są ciężkostrawne. I poglądy, choć tu uważam, że każdy ma prawo mieć swoje własne, czego nie neguje. I styl narracji, niby wyszukany, a pokazujący z jakim bufonem mam do czynienia. Co gorsza odnoszę wrażenie graniczące z pewnością, ze sporo osób myśli o Tobie podobnie jak ja.

Użytkownik Krab edytował ten post 30 listopad 2017 - 22:41


#27 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 listopad 2017 - 22:53

Sławku drogi, jak się następnym razem obudzisz na trawniku Biedronki w Nowielicach... to przeczytaj to: 

 

post-55274-0-30006900-1512072431_thumb.j :)

..........do dnia 31 listopada 2017......... czyli święty nigdy.

 

PS. Co prawda ja nie Sławek(tylko Mariusz) ale od razu rzuciło mi się w oczy. Taka decyzja co to wilk syty i owca jest nadal owcą.


Użytkownik vako edytował ten post 30 listopad 2017 - 23:03


#28 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 30 listopad 2017 - 23:26

Zniszczą nam jedyna dzika w Europie rzekę. Na zachodzie juz zrozumieli, ze betonowanie rzek to droga donikąd, a u nas pan pseudo profesor udowadnia, że jesteśmy zacofani. Akurat w tym przypadku to pozorne zacofanie okazuje sie trendem przyszłości. Deregulacja, a nie regulacja teraz w modzie na zachodzie. Ależ nam się trafiła władza... Powstało ministerstwo dewastacji środowiska...

Sorry ale jak wisła jest dzika to Lasek na kole to puszcza.

 

,, Tysiące lat płynęła w swoim rytmie i niech dalej to czyni.''

 

Radzę sięgnąć do literatury pierwsze wzmianki o regulacji Wisły pochodzą z XII wieku.


Użytkownik albercik2 edytował ten post 30 listopad 2017 - 23:39


#29 OFFLINE   pakul1206

pakul1206

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:krzysiek
  • Nazwisko:pakulski

Napisano 30 listopad 2017 - 23:34

Jako że się nie znam to też się wypowiem, na zachodzie podobny sposób myślenia obowiązywał jakieś pół wieku temu, z tego co czytałem obecnie coraz większą popularnością cieszy się program DEREGULACJI RZEK,  po prostu np. Niemcy zdali sobie sprawę że więcej z tego szkody niż pożytku.Druga sprawa to melioracja, powodzie i zaopatrzenie w wodę, wszystkie te trzy składniki są według mnie ściśle powiązane, melioracja nie sprzyja zatrzymaniu wód powierzchniowych ponieważ wszystko spływa jak rynną, pewnie wielu z nas pamięta wiosenne rozlewiska,nawet przy małych rzeczkach ,utrzymujące się do czerwca, ryby wycierające się na zalanych łąkach, druga sprawa to powodzie, regulujemy rzeki, myślimy że zamkniemy je wałami, w miejscach gdzie Wisła rozlewała się na wręcz kilometry, dziś zamykamy ją w pięciuset metrach a wiosna modlimy się by wał wytrzymał, wszystko to po to by zapewnić sobie nowe tereny pod piękne osiedla, inwestycje... lecz widzimy to niemal co roku że z siłami natury ciężko walczyć i prędzej czy pózniej straty są ogromne. Na koniec taka ciekawostka, wiecie jak wyglądało dawne budownictwo na terenach zalewowych? ano tak że budynki były stawiane na nasypach, często niemal półtora metrowych, pozostałości dawnych nasypów wraz z fundamentami można jeszcze spotkać nad wisłą.


  • Dokuś lubi to

#30 OFFLINE   pakul1206

pakul1206

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:krzysiek
  • Nazwisko:pakulski

Napisano 30 listopad 2017 - 23:42

Sorry ale jak wisła jest dzika to Lasek na kole to puszcza.

 

,, Tysiące lat płynęła w swoim rytmie i niech dalej to czyni.''

 

Radzę sięgnąć do literatury pierwsze wzmianki o regulacji Wisły pochodzą z XII wieku.

Co nie zmienia faktu że jest to jedna z najdzikszych rzek w europie.



#31 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 01 grudzień 2017 - 07:17

http://bydgoszcz.tvp...le-coraz-blizej

A tu materiał wideo nt. budowy...



#32 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 grudzień 2017 - 07:24

Spokojnie, 2020 rok to termin rozpoczęcia prac. Może ekipa się zmienić.


  • ptr lubi to

#33 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 01 grudzień 2017 - 07:38

Zdziczałych pakul, zdziczałych, porzuconych i zapuszczonych.. a  to nie jest to samo.. :) 

Tak nawiasem, zgadnę, czy to samo bliżej nieznane, ale krańcowo przebrzydłe lobby betoniarskie przypadkiem nie buduje w "tymkraju" autostrad, albo nie jest brzydko uwikłane w budownictwo wszelkiego rodzaju ?

 

W modelowaniu odlotowych poglądów - tu, prostego ludu wędkarskiego świata - niezbędny jest udział niespełnionych, ale przepełnionych wodzowską ambicją aktywistów typu pan Wajrak, trenujących pospolite ruszenia pożytecznych idiotów w akcjach  typu Ratujmy Rospudę. Kiedy ona jest całkowicie niezagrożona :)

Swoich też mamy, jak to mówią "znanych i lubianych"

Prócz oczywistej sławy wielce postępowego mołojca i chojraka alternatywnego, co skądinąd wydaje się w tych ruchawkach najbardziej istotne, da  się także bardzo  przyjemnie zdyskontować coś z całego szeregu,  nieskończenie licznie kopsanych nam przez  altruistycznych dobroczyńców funduszy, do żywego przejętych naszą niedolą.

No pomyślcie, znów w Polsce skandal  - elektrownia wodna u bram zjednoczonej Europy!!!!

Nie do wiary!!

A fuj! :) 


  • korol lubi to

#34 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 01 grudzień 2017 - 07:50

SOB nie chcę się ponownie "kopać po kostkach" jak w wątku o tamie we Włocławku ale zgłębij temat trochę bardziej. Ja akurat śledzę tą kwestię. Trend trwa i nie jest to trend wywołany przez jakieś protesty ekologów. Po prostu tamy się rozbiera. Oczywiście nie wszędzie bo także powstają nowe. Najwięcej burzą w USA, sporo mniejszych i większych tam zniknęło w Niemczech i Austrii. Francuzi także mają już program rozbiórek. Nawet Japonia która jest zwolennikiem takiej energii ma w planach co najmniej dwa duże projekty wysadzenia tam. Są dziesiątki materiałów w necie na ten temat. Powtórzę raz jeszcze budowa kolejnej tamy na Wiśle nie da nam żadnego skoku w kierunku większego bezpieczeństwa energetycznego a jedynie bezpowrotnie zniszczy rzekę. Nie stanowi również jak to uważa większość osób nie zorientowanych w temacie zabezpieczenia przed powodzią. Jest zgoła odwrotnie. Mam gdzieś zapisane na dysku zdjęcia lotnicze z powodzi na rzece Niemen na Białorusi. Tam nie ma żadnych przegród na rzece. Rzeka co roku pięknie wylewa bo tak być musi ale szkód praktycznie nie ma żadnych bo zabudowa powstaje w miejscach bezpiecznych. Jest to tak logiczne, że aż trudno uwierzyć, że ta wschodnia białoruska mentalność to rozumie a my na zasadzie "kopiuj - wklej" musimy powielać pomysły które z lat doświadczeń pokazują, że są złe.



#35 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 01 grudzień 2017 - 07:56

A co do dzikości Wisły....
https://pl.wikipedia..._Wisła_(Kraków)
http://www.woda.edu....rakow_w_wodzie/

Chcąc ją zobaczyć w stanie nienaruszonym trzeba byłoby się cofnąć wstecz dobrych kilkaset lat...

Popatrzcie na googlemaps z widoku satelitarnego w jaki sposób płyną rzeki na Syberii. Nurt dzikiej rzeki zawsze kręci "esy floresy", często prawie że zawraca, tworzy wyspy, rozlewiska, odnogi. A potem popatrzcie na nasze "nieuregulowane" cieki. Płyną prosto, niemalże jak od linijki, jednym korytem....


Użytkownik Grzesiek edytował ten post 01 grudzień 2017 - 08:19


#36 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 01 grudzień 2017 - 08:03

A co do dzikości Wisły....
https://pl.wikipedia..._Wisła_(Kraków)
http://www.woda.edu....rakow_w_wodzie/

Chcąc ją zobaczyć w stanie nienaruszonym trzeba byłoby się cofnąć wstecz dobrych kilkaset lat...

Popatrzcie na googlemaps z widoku satelitarnego w jaki sposób płyną rzeki na Syberii. Nurt dzikiej rzeki zawsze kręci "esy floresy", nurt często prawie że zawraca, tworzy wyspy, rozlewiska, odnogi. A potem popatrzcie na nasze "nieuregulowane" cieki. Płyną prosto, niemalże jak od linijki, jednym korytem....

 

Regulacja koryta to jedno a przegradzanie rzeki tamą to co innego. Jeżeli chcesz zobaczyć polską rzekę która kręci serpentyny to wejdź właśnie na google maps i przeleć całą trasę rzeki Wieprz. To jest naturalnie płynąca rzeka która nie została wyprostowana, zabetonowana która posiada naturalne własne starorzecza etc. Wisła jest uregulowana na całym odcinku.


Użytkownik luk_80 edytował ten post 01 grudzień 2017 - 08:03

  • MajKar lubi to

#37 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 01 grudzień 2017 - 08:31

Luk_80 popatrzyłem i pozazdrościłem... Tak powinna wyglądać każda rzeka w Polsce. Regulacja wg mnie powinna mieć miejsce tylko w obrębach miast.
A wracając do tematu, kolejnej tamie na Wiśle mówię stanowcze NIE.


  • ptr lubi to

#38 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 01 grudzień 2017 - 08:33

Zdziczałych pakul, zdziczałych, porzuconych i zapuszczonych.. a to nie jest to samo.. :)
Tak nawiasem, zgadnę, czy to samo bliżej nieznane, ale krańcowo przebrzydłe lobby betoniarskie przypadkiem nie buduje w "tymkraju" autostrad, albo nie jest brzydko uwikłane w budownictwo wszelkiego rodzaju ?

W modelowaniu odlotowych poglądów - tu, prostego ludu wędkarskiego świata - niezbędny jest udział niespełnionych, ale przepełnionych wodzowską ambicją aktywistów typu pan Wajrak, trenujących pospolite ruszenia pożytecznych idiotów w akcjach typu Ratujmy Rospudę. Kiedy ona jest całkowicie niezagrożona :)
Swoich też mamy, jak to mówią "znanych i lubianych"
Prócz oczywistej sławy wielce postępowego mołojca i chojraka alternatywnego, co skądinąd wydaje się w tych ruchawkach najbardziej istotne, da się także bardzo przyjemnie zdyskontować coś z całego szeregu, nieskończenie licznie kopsanych nam przez altruistycznych dobroczyńców funduszy, do żywego przejętych naszą niedolą.
No pomyślcie, znów w Polsce skandal - elektrownia wodna u bram zjednoczonej Europy!!!!
Nie do wiary!!
A fuj! :)


Nadal brak konkretów w Twoich wypowiedziach, za to znowu pojawiają się wyzwiska typu "idioci".
Sławek po raz kolejny trolujesz nie przedstawiając żadnych argumentów, słabo to wygląda, spodziewałem się po Tobie jednak merytorycznej dyskusji.

#39 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 grudzień 2017 - 08:57

Sławek, co do Rospudy to nie masz racji. Dzięki między innymi protestom i naciskowi UE trasa została zmodyfikowana i wróciła do przebiegu przez Raczki. A jak pokopiesz głębiej to dowiesz się że ten przebieg był uważany za najlepszy już w fazie projektowej .

Pewnie ktoś chciał kilka złotych przytulić. 



#40 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 01 grudzień 2017 - 09:08

Nadal brak konkretów w Twoich wypowiedziach, za to znowu pojawiają się wyzwiska typu "idioci".
Sławek po raz kolejny trolujesz nie przedstawiając żadnych argumentów, słabo to wygląda, spodziewałem się po Tobie jednak merytorycznej dyskusji.


Typowe dla SOB. Pozuje na erudytę. Tylko nie rozumie, że wykwintność słów nie decyduje o jakości przekazu. Używa wyszukanych zwrotów, ale merytorycznie wypada na mniej niż Ziobro. Pięknymi słówkami, neologizmami przykrywa nic-dopowiedzenia. Jedynie krytykuje, podważa, podjudza, etc.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych