Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotki Ryobi Zauber - prośba o opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1470 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 17 wrzesień 2006 - 07:49

Witam.

Mam pytanie do użytkowników tego sprzętu lub osób, które się zetknęły z tym kołowrotkiem. Jak jest z jego trwałością, awaryjnością i innymi parametrami użytkowymi? Warto go kupić?
Chciałbym coś podpowiedzieć mojemu kuzynowi (młody, dobrze zapowiadający się spinningista), który rozgląda się jakimś przyzwoitym i niedrogim (do 400 zł) kołowrotkiem do lekkiego i średniego spinningu, po tym jak zatarł mu się jeden z tańszych modeli Shimano (to akurat przewidziałem już w momencie gdy go kupował ;) ). Chodzi o sprzęt, który nie rozleci się po 3 sezonach. Wiem, że będzie trudno w tym przedziale cenowym. :mellow:
Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Pozdrawiam Szanownych Kolegów
Herman
  • Jaros lubi to

#2 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2006 - 09:24

Jestem posiadaczem od roku (model 4000) i nie mam żadnych zastrzeżeń. Łowię nim ciężko tj. przynetami od 20g wzwyż, a także wirówkami w nurcie. Zaliczył jakieś 50 wypraw. Nie odnotowałem żadnych śladów zużycia, podobnie jak niestety żadnych okazów, które mogłyby spowodować jego zatarcie :angry: Bardzo precyzyjny hamulec, równy nawój, praca bez zarzutu. Czasami czytywałem opinie kolegów na różnych forach na temat tego młynka i spotkałem się tylko z jednym zastrzeżeniem. Niestety nie pamietam o co chodziło, ale o jakiś drobiazg konstrukcyjny, który potrafi się zgubić/wypaść. Niestety jako człowiek tępy technicznie nie powiem Ci o co chodziło.

Dodam tylko, że 400 zł. to stanowczo za dużo. Ten młynek można kupić za 300, a nawet niżej np. w chińskim centrum w Wólce Kosowskiej albo od jednego ze sprzedawców na allegro (jest z Wa-wy) oczywiście na gwarancji :D
  • Sumek66 lubi to

#3 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2006 - 09:27

I jeszcze jedna kwestia, bo teraz doczytałem, że to ma być lekki i średni (choć kto wie co rozumiesz przez średni :mellow: ) spinning. Oczko niżej jest Ryobi Applause, o którym kiedyś koledzy wypowiadali się w superlatywach na WCWI (łącznie z użyciem modelu 6000 do sumowego spina). Ten dostaniesz już poniżej 200 zł., jak dobrze poszukasz oczywiście :mellow:
  • Mateusz1905 lubi to

#4 OFFLINE   Korsarz

Korsarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2006 - 10:16

Również polecam Zaubera. To moim zdaniem w tej półce cenowej najsolidniejszy obecnie kręcioł na rynku. Żałuję, że nie ma modelu 8000, jak w przypadku Applausa. Tymniemniej Apllausem 8000 Stefana kręciłem i go nabędę do lżejszego morskiego łowienia, bo posiadany Spro Rock Tuff Body nie spraedził się kompletnie i w kontakcie ze słoną wodą stanął. Applaus za to przeżył u Stefana i Lofoty i tegoroczną wyprawę do Bomlo i nie widać po nim zmęczenia.

#5 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2415 postów

Napisano 24 wrzesień 2006 - 15:47

Uzywam Zaubera ale Vis Zi. Nic nie moge zlego powiedziec.

#6 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 24 wrzesień 2006 - 15:59

Dzięki Koledzy za opinie.
Spotkałem się też z taką, że Zauber coś nie za bardzo nawija żyłkę. Ale generalnie widzę, że sprzęt jest raczej godny polecenia.
Herman

#7 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 wrzesień 2006 - 16:03

zylke czy plecionke?
bo moze to nie jest wazne, ale zauber i applause zostaly skonstruowane specjalnie do lowienia na plecionke, nawoj jest krzyzowy, zeby wierzchnie warstwy plecionki nie zakleszczaly sie pod spodnimi

#8 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 24 wrzesień 2006 - 16:14

Witaj. Kolega mówił o niewłaściwym nawijaniu żyłki, napewno.
Jeszcze inna sprawa- wspomniał, że coś mu tam pękło, jakiś drobny detal (nie pamiętam co) jakaś tulejka czy coś i trzeba to było dorabiac na tokarce czy innym sprzęcie, ale sam powiedział,że chyba tylko trafil na jakiś pechowy egzemplarz. Kupował na Allegro. A propos- na ALlegro jest fajna Daiwa 2000 SCU, trochę droższa od Zaubera, ale podoba mi się, no i Daiwa :D
Pozdrowienia
  • LukaStCroix lubi to

#9 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 24 wrzesień 2006 - 21:03

Nie tylko Daiwa, ale Daiwa made in Japan (o ile mi wiadomo - Team Daiwa SCU są robione w Japonii). Młynki jak dla mnie pierwsza liga :D

Pozdrawiam

#10 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 wrzesień 2006 - 07:45

Mam Zaubera 4000. W porównaniu z Shimano Super X nawija bez porównania... lepiej :D. Po prostu cudnie. Acha, plecionkę oczywiście.

#11 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2006 - 11:45

W tej chwili jest na Allegro Zauber 3000 i 4000 za 250 zł. :D

#12 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2006 - 12:50

A czy jest jakiś młynek z podobnej półki (200-250 PLN) o podobnie dobrych opiniach jak Zauber, ale przeznaczony pod żyłkę? Interesuje mnie wielkość na kleniojazie.

Pozdro,
marcinesz

#13 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2006 - 12:54

A czy jest jakiś młynek z podobnej półki (200-250 PLN) o podobnie dobrych opiniach jak Zauber, ale przeznaczony pod żyłkę? Interesuje mnie wielkość na kleniojazie.

Pozdro,
marcinesz

Tica Libra SA 2500 chyba byłaby ok. W tej chwili na Allegro chodzi po 220 zł. :D

#14 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2006 - 13:04

Mam taką - nawet 3000-kę.
Ale szukam czegoś trwalszego (po holu metrowego sumka Tica zaczęła mi szumieć) i z większą średnicą szpuli.

Pozdro,
M.

#15 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 wrzesień 2006 - 08:05

@marcin, szuaksz kolowrotka do kleniowania, ale takiego, zebys mogl holowac metrowe sumy, dobrze zrozumialem?
  • Predatorhunter lubi to

#16 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2006 - 08:14

@marcin, szuaksz kolowrotka do kleniowania, ale takiego, zebys mogl holowac metrowe sumy, dobrze zrozumialem?

Chyba nie, chodzi o możliwość holowania metrowych kleni i jazi. Dobrze zrozumiałem?


#17 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2006 - 10:34

@marcin, szuaksz kolowrotka do kleniowania, ale takiego, zebys mogl holowac metrowe sumy, dobrze zrozumialem?

pitt, czepiasz się :mellow: :mellow: :mellow: - wiadomo, że człowiek szuka ideału ;) , a na Wiśle o przyłów w postaci innej ryby niż ta, na którą się zasadzamy, nietrudno. Tak więc precyzując, szukam trwałego młynka do kleniojazi - a szukam dlatego, że Tica mi już szumi i chyba niedługo pociągnie.

#18 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2006 - 10:57

kolowrotka do kleniowania, ale takiego, zebys mogl holowac metrowe sumy
Nie widze problemu. :D , trzeba nabyc Penna Slammera w wielkosci najmniejszej czyli 2.
Gumo
  • Predatorhunter lubi to

#19 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 wrzesień 2006 - 17:02

no pewnie, ze sie czepiam wink.pngmellow.pngmellow.pngmellow.png
ja uzywam do kleniowania mlynka na ktorym sie miesci (wedlug producenta) 150 m 0,20-tki



#20 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2006 - 17:08

Żeby było jasne - ta Tica SA3000 jest mniejsza / lżejsza / mniej pojemna od niektórych 2000-ek - więc nie myślcie, że mam jakiś mocarny młynek na te kleniojazie.

To jak, doradzi ktoś jakiś młynek 2000 pod żyłkę czy będziemy teraz analizować, jaki młynek jest właściwy na kleniojazie i czy chcę nim celowo lub przypadkiem holować metrowe ryby ;) ;) ;) ???




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych