Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank CDORK-902MH 


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wmikolajczyk200

wmikolajczyk200

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 01 grudzień 2017 - 22:21

Witam znawców tematu oraz osoby które mi przybliza co wynika z blanku ponizej jak sie bedzie sprawowac jako wislany uniwersał.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

#2 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 02 grudzień 2017 - 07:43

Chętnie i ja poznam opinie. Waham sie miedzy modelem 902M a 902MH

Mial by robic jako uniwersal przy glowkach 10-25 gram + 4 cale oraz woblery sandaczowe 8-11 cm

Użytkownik Szerman edytował ten post 02 grudzień 2017 - 07:45


#3 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 02 grudzień 2017 - 08:06

http://www.fishingce...seria-orka-test

#4 OFFLINE   wmikolajczyk200

wmikolajczyk200

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 grudzień 2017 - 10:35

http://www.fishingce...seria-orka-test

Ten link pisze ogół jak blank sobie radzi interesuja mnie opinie kogos kto łowił tym blankiem szczupaki bolenie i sandacze i tylko z brzegu.Bo juz blank jest tylko teraz czego mozna sie spodziewac.Ponoc ma dosc czuła szczytówke i dobrze czuc opad ale bedzie wiecej łowił boleni stad pytanie,jak bedzie sobie radził z woblerami .

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

#5 ONLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 03 grudzień 2017 - 13:36

Z opisu wynika, że to hot shot, znaczy pała w dole z czułą i stosunkowo delikatną szczytówką. Ja bym wziął coś innego.



#6 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 03 grudzień 2017 - 13:56

Chętnie i ja poznam opinie. Waham sie miedzy modelem 902M a 902MH

Mial by robic jako uniwersal przy glowkach 10-25 gram + 4 cale oraz woblery sandaczowe 8-11 cm

Jeśli o mnie chodzi brałbym ten mocniejszy.

ORKI są z niskiego modułu , więc nie są to sztywne i szybkie pałki w porównaniu do BR , choć mocy i sztywności w dolniku im nie brakuje o pracy dość głębokiej/przesuniętej do środka .

Z szybszym podbijaniem gumy 20 i powyżej na tym 25 gr blanku może być już problem.


Użytkownik miramar69 edytował ten post 03 grudzień 2017 - 14:02


#7 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 03 grudzień 2017 - 14:30

Mialem w reku CDORK-962M , pala straszna pomimo dobrej ceny, mi te blanki nie podeszly absolutnie. No chyba ,ze lowisz regularnie sandacze +70.

Podejrzewam,ze ten krótszy bedzie jeszcze sztywniejszy ....



#8 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 03 grudzień 2017 - 14:53

Z opisu wynika, że to hot shot, znaczy pała w dole z czułą i stosunkowo delikatną szczytówką. Ja bym wziął coś innego.


Wzual bys cos innego wzgledem łowienie bolenie czy łowienia jako uniwersal sandacz / szczupak?

#9 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 03 grudzień 2017 - 15:01

Mialem w reku CDORK-962M , pala straszna pomimo dobrej ceny, mi te blanki nie podeszly absolutnie. No chyba ,ze lowisz regularnie sandacze +70.
Podejrzewam,ze ten krótszy bedzie jeszcze sztywniejszy ....


Bzdury opowiadasz!!!

#10 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 03 grudzień 2017 - 15:04

Mam dwa kije na blankach cd orka 902 M i 802 M . 902 M to fajny uniwersalny kij. Łowiłem nim bolenie ,sandacze ,szczupaki z okoniowym przyłowem włącznie. Jego krótszy kuzyn 802 M jest również super - bardziej subtelny. Nie są to sztywne pały. Za tą kasę polecam.

#11 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 03 grudzień 2017 - 15:32

Ile ten 902M ogarnie maksymalnie?

Mam taka zagwozdke czy lepiej brac 902M i go deko przeciazac czy brac MH i lowic w dolnej połowie realnego cw? Bo te 25 gram u mnie to juz naprawdę maksssss

#12 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 03 grudzień 2017 - 15:33

Bzdury opowiadasz!!!

Wiec ja i Fatso sié nie znamy - to juz wiem,ale moze choc uzasadnisz swoj smieszny komentarz do mojej opini ?

 

Ps. to jest moja subiektywna opinia po tym jak mialem ten kij w reku,mozesz sie z nia nie zgadzac,ale od razu bzdury ? Uzasadnienie Twojego komentarza  mam jedno - zachowam je dla siebie ...

 

pozdrawiam


Użytkownik "Paweł" edytował ten post 03 grudzień 2017 - 15:40


#13 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 03 grudzień 2017 - 15:55

Dość trafnie opisał 902 M kolega miramar69.
Te 25 gram plus 3 cale gumka to max dla tego kija. U mnie pracuje właśnie w tym zakresie plus jerki boleniowe do 22 gram.
Te 20 lb mocy to bardziej tak 17 -18 . Mocy w dolniku dość aby powalczyć z jakąś szprotką 😉

#14 OFFLINE   CZM

CZM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 03 grudzień 2017 - 16:31

Mam 902M, do tej pory dwa razy na rybach więc mało ale bolek 60 w dość silnym nurcie wyjechał, wędka pracowała do połowy -zostało sporo mocy. Typowo pod bolka pewnie brał bym coś innego, ale jako kij do wszystkiego fajna propozycja w tej kasie.

#15 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 03 grudzień 2017 - 16:34

A jak.zachowuje.sie pod przynęta? W nurcie pracuje sam szczyt czy gnie sie do polowy?

#16 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 03 grudzień 2017 - 16:45

Wiec ja i Fatso sié nie znamy - to juz wiem,ale moze choc uzasadnisz swoj smieszny komentarz do mojej opini ?

Ps. to jest moja subiektywna opinia po tym jak mialem ten kij w reku,mozesz sie z nia nie zgadzac,ale od razu bzdury ? Uzasadnienie Twojego komentarza mam jedno - zachowam je dla siebie ...

pozdrawiam


To, że Ty się nie znasz to może i prawda ale z opinią Fatso się zgodzę. Mają te blanki coś z hot-shotow. Mocny dolnik i stosunkowo delikatne szczyty.
Wspomniany przez Ciebie blank to normalna uncjówka.
Łowiłem kijem wykonanym na tym blanku nie cały sezon.
Spokojnie rzuca 6cm woblery boleniowe, wszystkie typu minnow z przedziału 7-11cm, 12 cm mocniej pracujący w nurcie wobek kładzie zbyt mocno szczytówkę.
Gumy obsługuje od 7-22g z 4" gumą.
Spokojnie można holować na tym blanku ryby ok. wymiaru i nie trzeba wcale ryb powyżej 70cm!
W porównaniu na przykład do blue rapida 3m do 35g, br wypada na potężny blank.

#17 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 03 grudzień 2017 - 17:46

Zwlaszcza ze obaj uzylismy slowa "Pala" . Panie Patryk,nie zamierzam sie z Toba spierac ..naprawde - nie to jest moim celem,spokojnie :)  Moje odczucie jest takie - pala i juz. Moze do gum ok, do woblerow dramat ...

 

Teraz kolejna uwaga, trzeba czytac ze zrozumieniem ...Napisalem mialem w reku - nie lowilem itp. Napisalem rowniez "subiektywne odczucia" -sprawdz znaczenie slowa -cos sie zapewne rozjasni :)

 

Wybacz uszcypliwosc :)  Widac kolega pozjadal wszystkie rozumy i wie co myslá i odczuwaja inni . Zazdroszcze...Fajna cecha :)



#18 ONLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 03 grudzień 2017 - 19:58

Wzual bys cos innego wzgledem łowienie bolenie czy łowienia jako uniwersal sandacz / szczupak?

 

 

A na przykład Batson XST1085F



#19 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 03 grudzień 2017 - 20:24

Do opadu ten xst bedzie ok w gramaturze do maksymalnie 25 gram? Bo pod wobler nie wątpię ze Bedzie petarda😉

szukam kija stricte sandacz / szczupak w 70 % opad i 30 % wobler . Pod bolka wiem ze sie sprawdzi pytanie jak.z sandaczem i szczupakiem z opadu😉

Użytkownik Szerman edytował ten post 03 grudzień 2017 - 20:26


#20 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1440 postów

Napisano 03 grudzień 2017 - 20:49

Noto sie nam koledzy troszku posprzeczalu,ten blank bedzie ubrany w systemie kr na 10 lub 11 przelotkach i głuwnie pewnie bedzie rzucał gumami do gdzies 20gram.Czasem za sandaczem i boleniem jakims rzuci woblerem.Fajnie jak niebedzie pracował samym szczytem pod wiekszym obciazeniem bo nielubie takich kijków,a łowic bedzie głównie w krakowskiej wisle a jak bedzie dupa i niepodejdzie pujdzie na giełde.Ale mysle ze kolega Jacek który go uzbroi odrobi zadanie jak zwykle na piatke i niebedzie zle.Dzieki wielkie panowie za przyblizenie mi czego sie spodziewac.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych