Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BTC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
285 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 21 październik 2021 - 14:53

I ta giełda jest bezpieczna?

Żadna giełda nie jest bezpieczna. Ale Binance to największa giełda na świecie i można przyjąć, że należy do tych bezpieczniejszych. Oczywiście trzeba pamiętać, że na giełdach nie trzyma się zakupionych środków.


  • Luckyguliver lubi to

#202 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 21 październik 2021 - 14:59

Żadna giełda nie jest bezpieczna. Ale Binance to największa giełda na świecie i można przyjąć, że należy do tych bezpieczniejszych. Oczywiście trzeba pamiętać, że na giełdach nie trzyma się zakupionych środków.


A gdzie się trzyma?

#203 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 21 październik 2021 - 15:00

Miałem kiedyś ETH,  BTC na giełdzie Cryptopia. Koparka (5 kart) kopała ZEC. Później zamieniałem na BTC lub ETH.

Słowo klucz to miałem.

 

jeśli kwoty większe to tylko portfel sprzętowy do przechowywania...



#204 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 21 październik 2021 - 15:08

A gdzie się trzyma?

Na własnym portfelu, do którego tylko Ty masz dostęp. Czyli zakup na giełdzie -> przelew na własny portfel a właściwie adres.

Tak naprawdę można założyć własny adres, zachować hasło (tzw. seed), przelać środki na ten adres i tyle. Mając seed, można będzie dostać się do tych środków w dowolnym momencie z różnych portfeli obsługujących daną kryptowalutę.

Z bitomatu dostajesz wydruk z Twoim indywidualnym adresem i od razu ze środkami na nim - wystarczy ten świstek (tzw. papierowy portfel) dobrze zabezpieczyć.



#205 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 21 październik 2021 - 15:10

Miałem kiedyś ETH,  BTC na giełdzie Cryptopia. Koparka (5 kart) kopała ZEC. Później zamieniałem na BTC lub ETH.

Słowo klucz to miałem.

 

Tak jest. Też straciłem kiedyś część środków na innej giełdzie.

 

Przytoczę, zasady co do giełd (z forum bitocin.pl):

1. Pamiętaj, żadna giełda kryptowalut nie jest bezpieczna niezależnie od tego jakie ma zabezpieczenia i jaką politykę wewnętrzną stosuje. Jeżeli giełdy nie zabije włam to prędzej czy później dojdzie do exit scamu lub defraudacji, błędnych i katastrofalnych w skutkach decyzji, dysponowania środkami klientów w celu zapewnienia płynności, wymuszeń ze strony światka przestępczego czy służb.

2. Zawsze wyjdź z założenia, że giełda której używasz lub chcesz używać prędzej czy później padnie. Zawsze zadaj sobie pytanie nie czy a kiedy to będzie.

3. Jeśli nie musisz, nigdy nie przechowuj środków na giełdzie. Jeśli ciężko rozstać Ci się ze spekulacją pomyśl nad grą długoterminową i wycofuj środki z giełd po wykonaniu operacji. Jeśli jesteś daytraderem i nie zamierzasz z tego zrezygnować musisz wkalkulować ryzyko utraty środków do swojej gry. Nigdy więc nie trzymaj na giełdzie środków których nie możesz pozwolić sobie stracić. Zawsze możesz też korzystać z kilku giełd jednocześnie minimalizując ryzyko utraty wszystkich środków.

4. Jeśli na twojej giełdzie dojdzie do: wymuszenia resetu haseł, tymczasowego zawieszenia wypłat, ponownej weryfikacji użytkowników (szczególnie niezapowiedzianej i nieuzasadnionej), błędów polegających na podwójnych wypłatach lub podwójnym księgowaniu środków, oraz wszystkich innych mających wpływ na bilans środków giełdy, niech zapali Ci się czerwona lampka. Najlepiej natychmiast wycofaj środki z giełdy i obserwuj co będzie dalej.

5. Weryfikacja danej giełdy pod kątem przejrzystości i wiarygodności często może okazać się złudna. Giełdy zarejestrowane w Polsce czy w unii Europejskiej prowadzone przez osoby jawne, znane i wiarygodne wcale nie zapewniają bezpieczeństwa. Jako ciekawostka, upadła giełda BTC-e.com która oddała wszystkie środki klientów jakie była w posiadaniu była jedną z najmniej przejrzystych giełd w świecie kryptowalut z prawdopodobnymi powiązaniami z rosyjską mafią i prowadzona przez anonimowych Rosjan. Polskie giełdy, zarejestrowane legalnie w Polsce takie jak BitMarket.eu, Bidextreme (przepadły środki w kryptowalutach), Bitcurex nie oddały środków klientów. Wybór giełdy w dużej mierze jest więc loterią. Pamiętaj też, że właściciel giełdy do której masz zaufanie może się zmienić w każdej chwili bez podania tej informacji do wiadomości publicznej.

6. Koniecznie włącz 2FA na giełdzie!!! Jeśli nie masz 2FA, tylko kwestią czasu jest, aż haker ogołoci twoje konto. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, pomożemy Ci tu na forum.

7. Pamiętaj, żeby nie używać tych samych haseł w różnych miejscach, zawsze jest ryzyko, że w końcu gdzieś baza wycieknie. To jest skrajna głupota! Giełdy nawet jeśli są dobrze zabezpieczone, to jeśli używacie tych samych haseł w innych miejscach, to odpowiadać mogą za nie kompletni amatorzy. Tym samym sposobem korzystając z jednego hasła powierzacie (niebezpośrednio) bezpieczeństwo swoich środków osobom trzecim, często nie mającym pojęcie o kwestiach bezpieczeństwa!

8. Jeśli twoja poczta której użyłeś do rejestracji posiada opcję zabezpieczenia 2FA, skorzystaj z niej!

9. Jeżeli giełda której używasz padła to: pogódź się z faktem, że szanse na odzyskanie wszystkich środków są minimalne. Nie wysyłaj danych osobowych przypadkowym grupom i osobom które zrzeszają się w celu podjęcia działań przeciwko upadłej giełdzie. Unikaj prawników i kancelarii które nagle pojawiają się w sieci i chcą zająć się sprawą. Nie pakuj się w pozwy zbiorowe, pewnie i tak straciłeś już dużo środków więc nie powiększaj strat.

10. Giełda to nie portfel i nie służy przechowywaniu środków. Środki które zdeponujesz na giełdzie nie należą już do Ciebie (oddajesz je giełdzie jako depozyt z którym mogą robić co chcą) i tracisz nad nimi pełną kontrolę. Jak masz szczęście to giełda odda Ci te środki, ale miej świadomość, że tak być nie musi.


Użytkownik Grzegorz B. edytował ten post 21 październik 2021 - 15:14

  • korol i Luckyguliver lubią to

#206 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 21 październik 2021 - 19:05

Czesc z duzyl gield btc jest notowana na gieldach. O ile dobrze pamietam coinbase jest chyba najwieksza. I wtedy tez jest niebezpieczna. Ciekawy jest ten powyzszy tekst. Ktos moze rozjasnic czym jest weryfikacja 2FA?

#207 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 21 październik 2021 - 19:25

Kupiłem, za tyle ile mnie nie zaboli jak bańka pęknie, jakieś 5 lat temu i trzymam.
A od przepowiedni co się stanie to w telewizji Mango - tam karty układają po 22- zapewnę wiedzą.
A tak całkiem poważnie - takie wykresy to sobie można rysować do woli. Na tradingview jest cała masa specjalistów.
I uwierz mi przeszedłem ścieżkę "stalowych jaj" kiedy mój portfel wynosił 10% tego co włożyłem. Miałem też 200% tego co włożyłem. Teraz jestem na 0 i dalej trzymam.
Od czasu do czasu zerknę jak to się tam zachowuje - po cichu liczę, że sobie za to kupię łódkę alu na wypasie za X lat :D i żyję bez stresu inwestycyjnego.


Mówisz ze kupiles 5 lat temu i jestes na zero? To co Ty chlopie kupiłeś? Ruble? Bo na krypto to miałbyś tysiące % na plusie...

Ja kupowałem wiosną 2020 i 2000% zysku na altach, z czego wiekszosc juz wypłacone... z krypto to jest tak, ze poki nie wypłaciłeś to nie zarobiłeś:)

#208 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 21 październik 2021 - 20:16

Czesc z duzyl gield btc jest notowana na gieldach. O ile dobrze pamietam coinbase jest chyba najwieksza. I wtedy tez jest niebezpieczna. Ciekawy jest ten powyzszy tekst. Ktos moze rozjasnic czym jest weryfikacja 2FA?

Po prostu uwierzytelnianie dwuskładnikowe. W praktyce na giełdach jest to najczęściej hasło + aplikacja Google Authenticator na telefonie, generująca co minutę unikatowe kody, które podaje się oprócz hasła przy logowaniu do giełdy.


  • Luckyguliver lubi to

#209 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 październik 2021 - 20:20

Mówisz ze kupiles 5 lat temu i jestes na zero? To co Ty chlopie kupiłeś? Ruble? Bo na krypto to miałbyś tysiące % na plusie...

Ja kupowałem wiosną 2020 i 2000% zysku na altach, z czego wiekszosc juz wypłacone... z krypto to jest tak, ze poki nie wypłaciłeś to nie zarobiłeś:)

Dobra Twoja. Gratulacje.
Subtelna różnica między nami jest taka, że Ty kupowałeś w dołku a ja na górce tej pierwszej, konkretnie chwilę przed jej szczytem jak się później okazało. Wszedłem w projekty, które mnie osobiście przekonały i były strasznie hype'owane w owym okresie.
DNT
IOTA
QUANTSTAMP
VECHAIN
BNB
To niektóre alty przeze mnie posiadane, które swój szczyt w większości miały właśnie na pierwszej górce BTC.

Mówiąc o tych tysiącach % to raczej sądzę, żeś nieźle przyfarcił i rynku krypto to może tylko trochę liznąłeś. Niektórzy tysiące % potracili żebyś Ty i Tobie podobni mogli zarobić. Pieniądze z nieba nie spadają. Rynek krypto mimo, że niesamowicie niestabilny, działa jak każdy inny. Ktoś musi stracić żeby wygrać ktoś mógł. Tak to działa od zarania dziejów.

P.S
W marcu 2020 trzeba było kupić BTC po 3500$ ;)

Użytkownik scOOtt edytował ten post 21 październik 2021 - 20:27

  • Luckyguliver lubi to

#210 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 21 październik 2021 - 21:05

Czesc z duzyl gield btc jest notowana na gieldach. O ile dobrze pamietam coinbase jest chyba najwieksza. I wtedy tez jest niebezpieczna. Ciekawy jest ten powyzszy tekst. Ktos moze rozjasnic czym jest weryfikacja 2FA?

Podalem Ci dwa linki do Encyklopedii o Kryptowalutach ale chyba Ci się nie chciało siąść i zacząć to studiować? Jeśli tego nie zrobisz będziesz tu co chwile zadawał podstawowe pytania a czas leci :) Nie mówiąc już o tym, ze to forum wędkarskie a nie od inwestycji kryptowalut wiec wiedza będzie bardzo ograniczona.

Ps A tak na marginesie to wpisując do Google search "weryfikacja 2FA" czego nie zrozumiałeś? :rolleyes:

 

@sc00tt W marcu 20' to trzeba bylo kupowac ETH za $110 a nie BTC ;) IMHO Pewna inwestycja i zajefajny zwrot. Ja wszedłem w kwietniu i pierwsze ETH kosztowało mnie coś kolo $160. Dzis wolaja sobie za ETH ok $4100

 

@Seki gratuluje realizacji zysków. To chyba w tym wszystkim najtrudniejsze.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 21 październik 2021 - 21:07


#211 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 październik 2021 - 21:13

Wtedy to trudno było nie zarobić, racja. Najtrudniejsze jest to żeby wejść w dołku i wyjść na górze. Są różne strategie.
Ja sobie założyłem i jestem w tym konsekwentny od samego początku, że wchodzę w 5 projektów za określoną kwotę i trzymam. Nie zajmuje się day tradingiem. Obserwowałem ten rynek przez ten czas i widziałem co się działo i dzieje.
Więc lekko mnie denerwuje jak ktoś wypisuje takie bzdury, że od okresu 5 lat to zyski na altach idą w tysiącach %. Dla mnie ktoś kto tak mówi, niewiele wie o rynku krypto.

#212 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 22 październik 2021 - 05:26

Kolego scOOtt, ja także grałem w 2017 i wyszedłem 50% na minusie po krachu, odbiłem to później na shortach. U mnie nie było to tylko hodlowanie ale i aktywna gra, z błędami i ich naprawianiem. Grałem/ gram głównie na IOTA, XRP, wcześniej LTC, XMR i BTC. No ale muszę tez przyznać ze trochę szczęścia miałem przy ruchach. Jak nie wsiadłem w porę na IOTe, to wskoczyłem na XRP, które to dogoniło po czasie IOTA i dalej na IOTA :) Teraz jest szansa na sezon altowy... zobaczymy.

#213 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 październik 2021 - 05:45

Kolego scOOtt, ja także grałem w 2017 i wyszedłem 50% na minusie po krachu, odbiłem to później na shortach. U mnie nie było to tylko hodlowanie ale i aktywna gra, z błędami i ich naprawianiem. Grałem/ gram głównie na IOTA, XRP, wcześniej LTC, XMR i BTC. No ale muszę tez przyznać ze trochę szczęścia miałem przy ruchach. Jak nie wsiadłem w porę na IOTe, to wskoczyłem na XRP, które to dogoniło po czasie IOTA i dalej na IOTA :) Teraz jest szansa na sezon altowy... zobaczymy.

Dlatego tym bardziej gratuluje Ci takiego zysku. Grasz inną strategią niż ja. Mam wielu znajomych, którzy też zcashowali zyski, niektórzy niestety wyszli z bilansem ujemnym. Ja mimo, że w tej chwili jestem w miejscu jakim jestem, przez te lata nabyłem bagaż doświadczeń, konsekwetnie trzymam się założonego planu na tą inwestycję i już teraz nie podpalam się. Czekam na boczny trend na BTC wówczas będzie to czas altów. A ja wierzę, że te które mam, wystrzelą do poziomów, przy których je kupowałem. Wówczas wymarzona alu łajba wjedzie :)

 

P.S Tak z ciekawości podam przykład szaleństwa na tym rynku. Jest sobie taki alt Bitcoin Diamond. Swego czasu była na nim taka pompa, że zanim z salonu zdążyłem dojść do kibla kurs skoczył z poziomu 0.002 do 0.0235 po czym polała się krew. Widok budujących się wówczas słupków i dynamiki tego całego zajścia powodował podwyższone ciśnienie :)



#214 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 22 październik 2021 - 08:45

Najtrudniejsze jest to żeby wejść w dołku i wyjść na górze. Są różne strategie.

 

No właśnie, nie bez powodu linkowałem Rainbow Chart, który moim zdaniem dobrze pokazuje w którym miejscu jest bictoin.

Od dawna nie interesują mnie analizy techniczne z TradingView, można się pośmiać przeglądając archiwalne prognozy różnych ekspertów.

 

Teraz sobie dyskutujemy, zrobiło się głośno bo cena poszła w górę, a jak były doły to mało kto się interesował. Czuję, że nadchodzi dobry czas na zakupy dla tych, którzy lubią ryzyko/straty.

Jak to mówią, prawdziwe pieniądze lubią ciszę...


Użytkownik Grzegorz B. edytował ten post 22 październik 2021 - 08:46


#215 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 22 październik 2021 - 09:51

Wg mnie nadal mozna zarobic ale stosunek ryzyka do zysku jest slaby. Do tego trzeba dodac fakt, ze jak ktos dzis wskoczy do pociagu to nie ma doswiadczenia i na pewno sie to na nim zemsci.

 

Prawopodonie najbardziej efektywnym wskaznikiem jest fear and greed index. Extreme Fear kupujemy a sprzedajemy kiedy pokazuje Extreme Greed. Niby proste ale trzeba troche w tym posiedziec zeby docenic prostote i skutecznosc tego wskaznika. Ja osobscie czuje wewnetrzny opor zeby sie dostosowac do niego bo "tym razem bedzie inaczej" bo to prawdziwy krach bo tym razem lecimy "tudamun" i tak juz zawsze bedzie:) 

Ok, ok :) Troche przerysowalem intensywnosc emocji ale kazdy je na pewno przezywa. Mniej lub bardziej swiadomie. 

 

Tak jak wczesniej wspomnialem dla mnie najtrudniej jest sprzedac podczas fazy Greed. Ogolnie nie mam problemow z zakupami podaczas "pogromow" np takich jakie mielismy latem tego roku. Byla szansa zeby dolaczac do tego Bull Run'u z dobrego poziomu. 


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 22 październik 2021 - 09:54


#216 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 21 styczeń 2022 - 11:33

Panowie, promocja :)

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  btc.png   170,94 KB   14 Ilość pobrań


#217 OFFLINE   cezcez7

cezcez7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 21 styczeń 2022 - 11:55

Panowie, promocja :)

 

Jeszcze spadnie



#218 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 21 styczeń 2022 - 11:57

Prawie wszystkie wykresy wyglądają tak samo :)
Załączony plik  Screenshot_2022-01-21-11-56-10-755_com.binance.dev.jpg   26,23 KB   18 Ilość pobrań

#219 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 13 czerwiec 2022 - 13:21

I jak Panowie, kiedy kupować? :) Myślicie, że będą jeszcze spadki? Dzisiaj kurs był już poniżej 105 tys. zł...



#220 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 13 czerwiec 2022 - 15:27

Jedni twierdza ze padna krypto. Inni ze to chwilowy spadek. Jak zawsze czas pokaze kto mial racje.
Moim zdaniem spadki zakoncza sie w okolicach 20k$




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych