Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotek Daiwa Fuego LT 2018 - informacje i opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
693 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 14 czerwiec 2018 - 19:11

Czy wytrzyma dwa sezony to raczej nikt ci nie odpowie. Przemo_w ma lub miał rozmiar bodajże 2500 i ciągnął obrotowe nr. 5 a to czymś świadczy.

3000 dalej ciąga :-) i nic jej nie jest :-))) a ostatnio to i 15cm cannibale na 5 gramach :-)
Zdaje sobie sprawę że to jednak dla młynka w nowym rozmiarze 3000 Daiwy trochę za dużo ale jak narazie daje rade.
  • kineret i GroPerch lubią to

#282 OFFLINE   patzaw26

patzaw26

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 15 czerwiec 2018 - 05:27

Orienruje się ktoś czy mozna nabyć szpule zapasową do Fuego LT 3000?

#283 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 15 czerwiec 2018 - 06:18

Orienruje się ktoś czy mozna nabyć szpule zapasową do Fuego LT 3000?


Na allegro masz szpule. Cena 85zl + kw.

#284 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 15 czerwiec 2018 - 08:21

No to mamy zgoła odmienne doświadczenia. Fuego u mnie miał być do paprochów, jednak ten egzemplarz który nabyłem niestety nie podołał. W przeciwieństwie do stradica.
Może po serwisie zmienię zdanie, bo puki co jest to pierwszy kołowrotek, który mnie totalnie rozczarował.

 

Reklamacja mojego Fuego uwzględniona. Odebrałem parę dni temu całkiem nowy kołowrotek. Z braku czasu  pokręciłem nim tyle co w sklepie.Nic nie szumiało i nic nie piszczało, ale praca daleka od znanych mi modeli Daiwy  Jeszcze taka mała uwaga rzuciła mi się od razu w oczy, mianowicie pod rotorem widoczny niewielki wyciek oliwki. Poprzedni egzemplarz też tak miał. Nadal zastanawiam się nad zbyciem tego kołowrotka. No cóż muszę to przemyśleć.



#285 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 15 czerwiec 2018 - 08:26

Bo trzeba było kupić shimano nasci lub ultegrę a nie wydziwiać z nowymi koncepcjami daiwy. Daiwa to tylko R4 więcej ważą ale konstrukcje dobre. 



#286 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 15 czerwiec 2018 - 08:47

Bo trzeba było kupić shimano nasci lub ultegrę a nie wydziwiać z nowymi koncepcjami daiwy. Daiwa to tylko R4 więcej ważą ale konstrukcje dobre. 

 

Shimano też potrafi nieźle zeźlić człowieka. Mam TP 15 w wielkości 2500S i łowiłem nim nie więcej jak 20 godzin jak kabłąk zamykany ręką, przestał się domykać. Zanim się połapałem odplątywałem żyłkę skąd się tylko da. Z pod szpuli z hamulca z rotora i dopiero nie zacięte branie uświadomiło mi o co kaman. Fakt, że po nasmarowaniu wodzika, sprężynki i co tam tylko było, jest OK ale o wiele lepiej od tego cuda sprawuje się o połowę tańszy Stradic Ci4 FB



#287 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 15 czerwiec 2018 - 09:52

Do lekkiego łowienia również wybrałbym Nasci, albo jeszcze lepiej Saharę FI, które pracują bardzo płynnie i mają jeszcze mniejszy opór przy kręceniu niż Daiwa LT.

 

Kołowrotki Shimano od nowości mają bardzo "maślaną" prac - w moim Fuego na początku był lekki świst, który później zniknął, a praca przekładni wyczuwalnie się poprawiła, tak że daj mu szansę ;)

 

Buble zdarzają się każdej firmie, o dziwo niezależnie od półki cenowej, wliczając najdroższe maszynki, więc tym bym się raczej nie przejmował. pozdrawiam



#288 OFFLINE   Hubert_S

Hubert_S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów

Napisano 16 czerwiec 2018 - 20:47

Odnośnie :  Fuego LT 3000 - CXH

Rozkręcił się, fajnie chodzi, nic nie stuka, nie puka, przekładni też nie czuć. ALE jest ale...tak mi żyłkę skręca, że ...no jeszcze nigdy nie miałem takiego problemu. Współpracuje z żyłką 0,18/0,20, woblery boleniowe. Reklamować ? Może to ''normalne'' w tym modelu. Prosiłbym o opinię odnośnie w/w skutku. 



#289 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 16 czerwiec 2018 - 21:15

Sprawdź czy rolka chodzi jak powinna - jeśli tak, to działa tak samo jak każdy inny kołowrotek...

W drugiej kolejności rozważyłbym wymianę żyłki.



#290 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 17 czerwiec 2018 - 09:27

Dzięki wszystkim za opinię. Wybór padł na Daiwe Ballistic LT 4000.

#291 OFFLINE   stefan..k

stefan..k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 02 lipiec 2018 - 18:55

Ze względu na wagę planuję zakup Daiwy 2000 LT do lekkiej okoniówki. Teraz pytanie czy między nimi jest jakas różnica w kulturze pracy. Wiadomo że Fuego ma mag sealed ale czy to  stanowi róznicę? Po za tym Fuego i Exceler mają wkęcane korby a Legalis nie,  czy to się przekłada przy bardzo lekkim łowieniu na trwałość? Miałem okazję pokręcić tylko Legalisem LT bo reszty o których piszę nie ma w sklepach w mojej okolicy.

Exceler i Fuego LT -taka sama cena 300 zł

Legalis LT -50zł mniej.



#292 OFFLINE   Hubert_S

Hubert_S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów

Napisano 02 lipiec 2018 - 19:39

Wymieniona tulejka z rolki na łożysko z podkładkami i śmiga bardzo przyjemnie, czuć różnicę w porównaniu do pierwotnego układu. - Fuego LT 3000 - CXH



#293 OFFLINE   misie.k

misie.k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaKamień Pomorski

Napisano 04 lipiec 2018 - 10:07

Mam Fuego LT 2000 już chwilkę, kręci bardzo przyjemnie jak za tą kasę.



#294 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 04 lipiec 2018 - 10:43

Mam od kilku miesięcy Excelera LT 2500, podczepiony jest do okonióweczki. Za tą cenę i do lekkich przynęt (max 7g+ 3") to naprawdę godny polecenia młynek. Pracuje płynnie, bez stuków. Hamulec jest bardzo długi i precyzyjny. Brody na cienkiej plecionce (Techron 0.03) nie powstają. Polecam. 



#295 OFFLINE   tuszon

tuszon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 14:55

Witam,

 

Kupilem Fuego 2500D. Jestem zupełnym nowicjuszem jeśli chodzi o łowienie plecionką, ale chciałbym spróbować. Z związku z tym mam pytanie - ile dać podkładu z żyłki i jakiej grubości.Plecionka Power Pro 0,06 .Szpuli zapasowej nie mam. Może ktoś doradzi z własnego doświadczenia. Dziękuję.



#296 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 11 lipiec 2018 - 16:37

Nawiń na szpule ww kołowrotka najpierw tą plecionkę którą docelowo będziesz użytkował po czym dowiń do pełnej szpuli podkład. Odwiń ten zestaw na inną szpule po czym jeszcze raz na inną i już możesz nawijać na swój nowy kołowrotek bez obawy że bedzie zbyt dużo lub zbyt mało podkładu 😁

Użytkownik spinspektor edytował ten post 11 lipiec 2018 - 16:38

  • Marcyś lubi to

#297 OFFLINE   tuszon

tuszon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 17:19

Nawiń na szpule ww kołowrotka najpierw tą plecionkę którą docelowo będziesz użytkował po czym dowiń do pełnej szpuli podkład. Odwiń ten zestaw na inną szpule po czym jeszcze raz na inną i już możesz nawijać na swój nowy kołowrotek bez obawy że bedzie zbyt dużo lub zbyt mało podkładu

Nie mam innej szpuli, a poza tym jaka powinna być grubość żylki na pokład żeby się dobrze "związała" z plecionką


  • Cegla lubi to

#298 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 11 lipiec 2018 - 18:11

Nie mam innej szpuli, a poza tym jaka powinna być grubość żylki na pokład żeby się dobrze "związała" z plecionką



Przy tej grubości plecionki to jak najcieńszy podkład.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#299 OFFLINE   lukasz_c

lukasz_c

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 11 lipiec 2018 - 18:17

Witam,

 

Kupilem Fuego 2500D. Jestem zupełnym nowicjuszem jeśli chodzi o łowienie plecionką, ale chciałbym spróbować. Z związku z tym mam pytanie - ile dać podkładu z żyłki i jakiej grubości.Plecionka Power Pro 0,06 .Szpuli zapasowej nie mam. Może ktoś doradzi z własnego doświadczenia. Dziękuję.

 

Posiadam Fuego 2000 do UL. U mnie weszło 150m podkładu z żyłki 0,16mm + prawie 150m plecionki 0,04mm JMC Adventure. PP do najcieńszych linek nie należy, więc myślę, że w Twoim przypadku te 150m podkładu 0,16 załatwi sprawę. 

 

PS. u mnie jest po sam rant  ;)



#300 OFFLINE   tuszon

tuszon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 18:50

Posiadam Fuego 2000 do UL. U mnie weszło 150m podkładu z żyłki 0,16mm + prawie 150m plecionki 0,04mm JMC Adventure. PP do najcieńszych linek nie należy, więc myślę, że w Twoim przypadku te 150m podkładu 0,16 załatwi sprawę. 

 

PS. u mnie jest po sam rant  ;)

Duże dzięki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych