Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stella 2018 (FJ)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1708 odpowiedzi w tym temacie

#941 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 04 wrzesień 2019 - 00:42

2500 shg nie moze byc lzejsza poniewaz wchodzi na nia mniej linki co automatycznie zwieksza seednice

#942 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 04 wrzesień 2019 - 05:04

2500 shg nie moze byc lzejsza poniewaz wchodzi na nia mniej linki co automatycznie zwieksza seednice


Szpula 2500S ma moc hamulca 4kg, a zwykła 2500 ma 9kg. Stad w szpuli 2500S jest mniej elementów w układzie ciernym, przez co jest lżejsza.
  • Guzu i robert7704 lubią to

#943 OFFLINE   robert7704

robert7704

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaDolnoslaskie
  • Imię:Robert

Napisano 04 wrzesień 2019 - 08:07

Szpula 2500S ma moc hamulca 4kg, a zwykła 2500 ma 9kg. Stad w szpuli 2500S jest mniej elementów w układzie ciernym, przez co jest lżejsza.

 

 

2500 shg nie moze byc lzejsza poniewaz wchodzi na nia mniej linki co automatycznie zwieksza seednice

Kolega Żbiku ma rację.  Waga sąsiadki pokazała różnicę 3 gram . :wub:



#944 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 wrzesień 2019 - 08:19

Kolega Żbiku ma rację. Waga sąsiadki pokazała różnicę 3 gram . :wub:


Taka sąsiadka to skarb !

#945 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 04 wrzesień 2019 - 16:47

Zwróć uwagę, ze taki Pan Murata czy inny tester Shimano, w momencie, gdy w kołowrotku zaczyna coś stukać i pukać, to wrzuca go do kosza i bierze druga nową sztukę. Stad mogą sobie pozwolić na łowienie 100g przynętami na modele C3000, bo nie martwią się o sprzęt. A jak ktoś będzie chciał powielać ich łowienie to najprawdopodobniej szybko zweryfikuje wytrzymalosc tego sprzętu i będzie musiał zakupić kolejny nowy model, czym napędzie im sprzedaż ;)

Żbiku, może być tak jak mówisz...a może być tak jak mówi Kolega Sharkfishing...My w małej Polsce, w meksyku Europy możemy sobie gdybać...i wymyślać "teorie spiskowe" odnośnie kołowrotków marki "S"...a najgorszym Naszym zmartwieniem jest to, że każda z tych teorii może być prawdziwa bo nikt Nam prawdy nie powie.

 

Zaczyna mnie wkurzać to, że marka Shimano ma chyba trochę w poważaniu to czego oczekujemy płacąc za ich sprzęt, który jak na realia Polski jest drogi żeby nie powiedzieć bardzo drogi. Nawet nie ma gdzie i do kogo się wyżalić, podzielić się swoimi uwagami odnośnie ich sprzętu, nie ma kogo zapytać - "dlaczego robią tak, a nie inaczej..." Shimano Polska wie tyle ile powiedzą im na jakimś tam szkoleniu, wie tyle ile powie centrala w Holandii. No i w dalszym ciągu ten podział...odnośnie kołowrotków...z resztą wędek, linek i przynęt też...Tak łatwej dystrybucji części jaka jest na plat.co.jp też raczej się nie doczekamy... :(

 

A co do samych filmów "Shimano TV" zauważ Żbiku, że czasem słychać jak z ich kołowrotka dochodzą jakieś dźwięki...nawet był film na którym w jakieś średniej rzece gość ćwiczył Bass'y Stellą C 3000 HG albo 3000 MHG czy jakimś podobnym rozmiarem - było normalnie słychać "chrupanie" z maszynki. Łowili Bass'y w jakimś kanale było słychać podobne dźwięki z Complex'ów. Słychać i u nich czasem coś z kołowrotków...



#946 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów

Napisano 04 wrzesień 2019 - 18:39

Link juz byl w tym watku, ale jest update na dole newsa http://www.alanhawk.com/blog/fjw.html

#947 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 wrzesień 2019 - 18:52

Pora na polską markę :)
Dostosowana do potrzeb lokalnych i szanująca ciężko zarobiony pieniążek
  • popper, kineret i przemo_w lubią to

#948 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 04 wrzesień 2019 - 18:55

Co do A Hawka bardzo fajny chlop mialem okazje z nim pare razy toczyc konwersacje ale tu chyba przesadza juz raz tak zrobil opisujac ze quantum cabo 120 czy 100 nie pamietam nie chce mi sie wracac do czytania calego artykulu opisujacego icast 2018 rozlecial mu sie kablak jak krecil gdzie ja mu powiedzialem ze to Ja rozkrecilem zeby zobaczyc ja wyglada magnetic bail system i ja zle wkrecilem wiec po paru obrotach szybkiego krecenia wypadla mi gdzies sruba wiec odlozylem juz zepsuty kolowrotek mial go w reach chwile po mnie ale chlop napisal ze mu kablak odpadl i nigdy juz tego nie sprostowal nastepna sprawa ze makaira 30000 spinning padaly main gear wiedzial o tym bo moj padl i wyslalem mu film jak gosc ktorego znam padl jak krecil ile linki wejdzie co do stelli jestem przekonany ze ktos to zgiol i chce zrzucic wine na fabryke p

Użytkownik sharkfishing edytował ten post 04 wrzesień 2019 - 18:57


#949 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów

Napisano 04 wrzesień 2019 - 20:18

Pora na polską markę :)
Dostosowana do potrzeb lokalnych i szanująca ciężko zarobiony pieniążek


Dragon, model Brutal, wielkość 777. A haslo reklamowe "nowy, lepszy szatan"
  • Guzu lubi to

#950 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 05 wrzesień 2019 - 09:26

Co do A Hawka bardzo fajny chlop mialem okazje z nim pare razy toczyc konwersacje ale tu chyba przesadza juz raz tak zrobil opisujac ze quantum cabo 120 czy 100 nie pamietam nie chce mi sie wracac do czytania calego artykulu opisujacego icast 2018 rozlecial mu sie kablak jak krecil gdzie ja mu powiedzialem ze to Ja rozkrecilem zeby zobaczyc ja wyglada magnetic bail system i ja zle wkrecilem wiec po paru obrotach szybkiego krecenia wypadla mi gdzies sruba wiec odlozylem juz zepsuty kolowrotek mial go w reach chwile po mnie ale chlop napisal ze mu kablak odpadl i nigdy juz tego nie sprostowal nastepna sprawa ze makaira 30000 spinning padaly main gear wiedzial o tym bo moj padl i wyslalem mu film jak gosc ktorego znam padl jak krecil ile linki wejdzie co do stelli jestem przekonany ze ktos to zgiol i chce zrzucic wine na fabryke p

To prawda chyba nie to nie tak bylo ktos troche przegiol ale ze main gear makairy to powaznie czy zartujesz bo ze stella to na prawde wina fabryki raczej



#951 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 05 wrzesień 2019 - 12:32

Powaznie ale to byl problem poczatkowych kolowrotkow obydwie moje makairay sa ponizej 20 numeru 20k byla i jest ok a 30k padla na drugiej rybie

#952 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 06 wrzesień 2019 - 08:31

Pora na polską markę :)
Dostosowana do potrzeb lokalnych i szanująca ciężko zarobiony pieniążek

Jerkbait Style Reel
Przecież wiesz że były próby klonu ulepszonego Zaubera.
To nic wielkiego. Na targach wybieramy elementy i tyle. Tylko czy ma to sens?
Po co sprzedawać młynki które będą bezawaryjne i "wieczne"? Ekonomicznie nieuzasadnione :-)
  • Guzu lubi to

#953 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 wrzesień 2019 - 17:13

Eeeeeeeee, już tego się czytać nie chce.... tzw. austriackie gadanie. S ma klientów w nosie, serwis do bani, rozwiązania konstrukcyjne złe, młynki słabe i drogie, a nawet bardzo drogie, cytując kolegę, co nowsze to ch..owsze, a jednak to potentat i marka nr 1 w kolowrotkach stałoszpulowych słodkowodnych, no co dla niektórych nr 2, ale takich dla których to nr 3 to już jak dziewic w burdelu. Można ich podszczypywać, bo jest za co, ale ciężko się kopać z koniem.
Nikt nie lubi każdy kupuje. Cud, jak bezprawie i niesprawiedliwość, nikt nie popiera, a każdy głosuje.
Jak mawiał paolo coehlo, jak za drogo to zrób sobie sam, będziesz miał taniej.

Guzu: do tej polskiej firmy na rodzimej ziemi inżynierów byłoby aż nadto.

Nasze byłoby najlepsze, jak zawsze. Jak tarpan, żuk i polonez. Tylko oni zak zwykle by przeszkadzali. Różne oni: UE, LGBT, PO i uchodźcy.

Pomysł na biznes zatem jest. Polska Stello przybywaj!

#954 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 wrzesień 2019 - 18:39

Bardzo uprzejmie proszę bez polityki, bo ani się obejrzymy, a z wątku o kołowrotkach znajdziemy się w wątku o preferencjach wyborczych. I zacznie być niemiło...


  • robert7704 i Ziomal lubią to

#955 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 wrzesień 2019 - 19:51

Fakt, mea culpa. Pozostańmy przy polityce kołowrotkowej w odniesieniu do 19 Stelli.
  • TOFIX99 lubi to

#956 OFFLINE   mohave

mohave

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Bajerski

Napisano 06 wrzesień 2019 - 21:54

To może warto by było wycofać ten lewacki post. Czy też, jak zawsze, dostanie się dopiero temu co napisze ripostę?


  • Pickerel, coma i vako lubią to

#957 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 wrzesień 2019 - 22:21

To może warto by było wycofać ten lewacki post. Czy też, jak zawsze, dostanie się dopiero temu co napisze ripostę?

Wycofać to zaraz krzyk, że cenzura. 

Wolę, by zamiast riposty dać szansę na milczące zignorowanie wpisu. Polecam :)



#958 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 06 wrzesień 2019 - 22:31

Możecie się ponabijać z moich spostrzeżeń na temat Shimano...śmiało.

Czy to nie dziwne, że nawet we flagowym modelu jest podział rozmiarów na JDM i EUDM ?

Do niższych modeli niż TP głupiego szmacianego woreczka nie dadzą - oszczędność.

Łożyska co raz słabszej jakości - oszczędność.

Dokładność wykonania części co raz mniejsza - oszczędność.

W przypadku niektórych modeli mniej rozmiarów - oszczędność.

 

Produkcja szeregu innych rozmiarów na Europę, a innego na Japonię - oszczędność ?

 

Zbojkotowałbym Shimano...jakbym tylko miał alternatywę, a Daiwa niestety odpada...na razie nic ciekawszego nie znalazłem.

Po prostu nie rozumiem obecnego marketingu Shimano...w Stradic'u FL na schemacie nawet nie podali wymiarów łożysk...bo po co ?

Ma przeżyć gwarancję, bo po niej już nie będzie potrzebował wymiany...niczego...tylko ja będę potrzebował wymiany kołowrotka :)



#959 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 07 wrzesień 2019 - 07:53

A za wielka woda podejscie shimano do klijenta jest doslownie odwrotna podam przyklady ktore w Europie nie przechodza stella swb 30k mialem jeden z pierwszych wypustow problemy z shaft, bail itp odeslalem wyslali nowy Dennis Verrett mial podobny problem z niemieckim dystrybutorem kazali mu sie gonic, przyklad 2 mialem problem z beastmaster 9000 (najdroszy produkt shimano fishing) wyslalem do naprawy niby naprawili odeslali po tygodniu no i lipa odeslalem zadzwonilem pojechalem ze sobie zarty ze mnie robia za moje 1700$ na drugi dzien dostalem overnight nowy kolowrotek i extra paczke z nowiutka power pro metered 1500 y szpula wiec ja bede chyba stal murem za shimano a po za tematem serwisu niestety daiwa robi mniej wytrzymale kolowrotki
  • Guzu lubi to

#960 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 wrzesień 2019 - 08:05

Catrol: oczywiscie masz rację z tymi uwagami. Plastik w Stelli nie przystoi, a neoprenowy pokrowic vańkowi tp należy się, jak psu buda. Jednak trzeba też oddac, ze np. przekladnia w stelli 2004 w stosunku do 2010, 2014 czy 18 to dno i metr mułu. Jdm ma swoje ciekawe rozmiary, owszem, ale w sprawie jakości jdm i reszty świata nie da się aktualnie wskazać ewidentnych różnic, jak kiedyś.
Shimano tak czy owak wyznacza obecnie trendy w młynkach. Tylko Daiwa może realnie konkurować. W Stelli 19 dużego postępu nie ma w stosunku do starszej, ale to wciąż najlepszy kręcioł świata w swej kategorii.

Użytkownik smokwelski edytował ten post 07 wrzesień 2019 - 08:21

  • Guzu, Rheinangler i gerwazy lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych