Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stella 2018 (FJ)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1708 odpowiedzi w tym temacie

#961 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 07 wrzesień 2019 - 13:51

Smok wawelski jest postemp jak Sku....sy... nie ma okropnego zlotego koloru

#962 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 wrzesień 2019 - 15:22

To swiecidełko błyszczące jak psu jaja na którym widać każdy dotyk palucha to postęp??? Sorki, wolę jednak 14, wydaje mi się bardziej stonowana. A trochę złotka jej pasuje😉

Oczywiście powyższe dotyczy tylko kwestii estetycznych, jak wczesniejszy wpis dotyczył tylko technicznych.

#963 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 07 wrzesień 2019 - 15:51

Jak ktos woli gust nie podlega dyskusji

#964 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 17 październik 2019 - 05:45

od 1:20;19 info o stelli 18

https://www.youtube....h?v=uu7DLc0Bf1E

,gdzieś też o tym czytałem,o limicie wagi przynęty,ale też wiem że to Japoński markieting,by do kilkku gram więcej kupić już np  wielkość 5000,potem 6000 ,8000 itd ;)


  • robert7704 lubi to

#965 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 17 październik 2019 - 08:21

I tu bym sie nie zgodzil z Panem ze sklep totalnie stellami w rozmiarze 4000 a teraz 5K smialo lowie od wielu lat 3oz czyli prawie 90 g nic sie nie dzieje zreszta jak sprawdzicie japonskie shimano to kije do rozmiaru 4-5k sa do 2-3 oz o opowiesciach o daiwa BD i back bay nawet nie wspomne tam bzdura goni bzdure BG to black gold a nie big game itp itd.....
Wklejam tabelke od wedki colt sniper na ktora japonce zakladaja 4-5 i prosze jigi do 100g woblery wszelakiej masci do 80g .
Na dole link do strony shimano

http://fishing.shima...roduct/rod/3846

Załączone pliki


Użytkownik sharkfishing edytował ten post 17 październik 2019 - 08:32


#966 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 listopad 2019 - 12:10

Przesledzilem watek od poczatku i nie znalazlem nic niepokojacego u uzytkownikow nowej Stelli zarowno w rozmiarze 2500 jak i 4000...

Sam jeszcze niewiele moge powiedziec bo swoja FJ 4000 XG mam od niedawna ale jak wybieralem egzemplaz w sklepie to musze powiedziec ze wyraznie bylo czuc roznice w spasowaniu w poszczegolnych modelach ale i w egzemplazach tego samego modelu.

W tych ktore mialem w reku, najslabiej spasowane byly modele z najnizszym przelozeniem a najlepiej wypadaly XG,- cale szczescie ze wlasnie taki model chcialem ;)


  • Guzu, Sławek77 i Sailfish lubią to

#967 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 01 listopad 2019 - 12:51

mechanika ...

 

... im drobniejsze "ząbki" tym wrażenie lepszego spasowania , płynniejsza praca ; im grubiej tym zawsze będzie bardziej czuć przekładnię i większy luzik będzie wyczuwalny  :rolleyes:  B)



#968 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 listopad 2019 - 19:47

Niestety kręciłem "ząbkującą" 18 i pomimo drobniejszych ząbków bardzo wyraźnie było czuć pracę przekładni. 



#969 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 01 listopad 2019 - 19:59

Niestety kręciłem "ząbkującą" 18 i pomimo drobniejszych ząbków bardzo wyraźnie było czuć pracę przekładni. 

Niesamowite  ;) . Mają niektórzy czucie  ;) .

Kilka sztuk  z różnym przełożeniem miałem w serwisie i nie mogę złego słowa powiedzieć


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 01 listopad 2019 - 20:01

  • woblery L.E. i przemo_w lubią to

#970 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 01 listopad 2019 - 20:16

... kiedyś było to nie do pojęcia przy tego typu i klasie kołowrotkach , a gwarancję dawali na dożywocie albo 25 lat ...  ;)  :)

... obecnie niektóre z nich nie dożywają  nawet końca 2 letniej gwarancji  B) ;

... reklamy za to krzyczą , że do wędkarstwa wkroczyła technika rodem z NASA  :P , no chyba  , że on miała być "nasa"   :D


Użytkownik miramar69 edytował ten post 01 listopad 2019 - 20:27


#971 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 listopad 2019 - 21:24

Niesamowite  ;) . Mają niektórzy czucie  ;) .

Kilka sztuk  z różnym przełożeniem miałem w serwisie i nie mogę złego słowa powiedzieć

No mają.  To źle czy dobrze?  



#972 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 01 listopad 2019 - 21:44

... kiedyś było to nie do pojęcia przy tego typu i klasie kołowrotkach , a gwarancję dawali na dożywocie albo 25 lat ...  ;)  :)

... obecnie niektóre z nich nie dożywają  nawet końca 2 letniej gwarancji  B) ;

... reklamy za to krzyczą , że do wędkarstwa wkroczyła technika rodem z NASA  :P , no chyba  , że on miała być "nasa"   :D

Nieprawda. Chce Pan wiedzieć dlaczego jest taki stan niezadowolenia ?.  Jak ktoś wyda kasę,nie małą na zakup kołowrotka, a potem na starcie przeszkadzają mu "nadmierne luzy" i sam rozkręca lub wyśle do jakiegoś pokątnego serwisu który dodaje podkładki i jeszcze dokonuje tuningu w sposób taki którego jeszcze fabryka nie wymyśliła to efekt jet taki jaki jest.


  • miramar69 i Doman lubią to

#973 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 02 listopad 2019 - 06:36

... wszystko się zgadza , tylko akurat Ta ostatnia moja wypowiedź była w sensie "globalnym / ogólnym" jeśli chodzi o kołowrotki , a nie tylko o "luzikach" ...  ;)  :)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 02 listopad 2019 - 06:37


#974 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 02 listopad 2019 - 08:03

Byc moze niepotrzebnie napisalem swojego posta.... Piszac go mialem wrazenie ze jest - czy bedzie on, zrozumialy dla dla tych co jakies tam pojecie o kolowrotkach maja...

Piszac roznice w spasowaniu nie mialem na mysli luzow jakie znamy z mocno spracowanych kolowrotkow czy  kolowrotkow traktowanych niezgodnie z przeznaczeniem i rozumem .

Trudno jest opisac mechaniczna rzeczywistosc slowami. Nie dlatego ze sie nie da, ale dlatego ze zyjemy w takich czasach ze kazde slowo staje sie pojeciowym workiem,- czasem nawet workiem bez dna....

Podam prosty przyklad dla zobrazowania tego o czym mysle, choc specjalnie go troche przerysuje by uwypuklic o co mi chodzi.

Gdy ktos powie "mam idee jak zakisic kapuste" albo zamarynowac grzyby,- to pierwszy impuls jest taki ze ow mowca wymyslil cos co poprawi znane dotychczas sposoby kiszenia kapusty czy marynowania grzybow i na tym sie konczy.

Malo kogo "uszczypnie w mozgu" ze slowo idea pasuje do owych czynnosci jak piesc do nosa, mimo iz wiemy co ow "poeta" mial na mysli.

Pomysl czy innowacja to jeszcze nie idea, tak samo jak luzniejsze spasowanie, ktore jest prawdopodobnie technologicznie uzasadnione, nie jest na pewno luzem w przyjetym wsrod wedkarzy/sprzeciarzy znaczeniu.

Jak sadze, ale moge sie mylic, to wlasnie stad biora sie gorzkie uwagi Pana Jozefa o "forumowych inzynierach i mechanikach" ktorym inzynierowie Shimano i Daiwy buty pucowac moga...

Sprawa w gruncie rzeczy jest i prosta i skomplikowana zarazem:

- Prostota lezy w nie wypowiadaniu sie w sposob wiazacy na tematy o ktorach nie mamy pojecia a jesli piszemy o swoich odczuciach to zaakcentujmy to wyraznie.

- Skomplikowana bo troche ogolnej technicznej wiedzy co prawda daje sluszne poczucie iz nie jestesmy mechanicznymi abnegatami ale tak na prawde do miana fachowcow  to nam jescze bardzo daleko, a gdzie  jeszcze praktyka, doswiadczenie...

 

PS

Co do slow Pickarela,- opowiem taka krotka historyjke z lezakiem szafowym Daiwy Z 3000 iA.

Kolowrotek  ten byl nowy i byl bajecznie spasowany, ale poniewaz mial lezec w szafie na czas nieokreslony i raczej dluuuugi zostal przeze mnie kompletnie rozebrany wymyty z firmowego smaru, wytarty i wysuszony, potem tylko  naoliwilem i zlozylem go. Zrobilem to (w byc moze nieslusznym w przekonaniu) iz tak bedzie najlepiej zakonserwowany.

Chodzil nadal gladko, ale gdy nim krecilem mialem wrazenie ze bylo slychac kazde dotkniecie sie zebow zarowno przekladni jak i elementow posuwu szpuli.

Z tej historyjki wynika moje przekonanie iz niewlasciwie posmarowane wspolpracujace elementy (ilosc, rodzaj i jakosc smaru) moga dawac wrazenie zarowno luzow jak i tego co potocznie nazywamy "zabkowaniem"...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 02 listopad 2019 - 08:07


#975 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 listopad 2019 - 09:42

[quote name="Rheinangler" post="2660840"
PS
Co do slow Pickarela,- opowiem taka krotka historyjke z lezakiem szafowym Daiwy Z 3000 iA.
Kolowrotek  ten byl nowy i byl bajecznie spasowany, ale poniewaz mial lezec w szafie na czas nieokreslony i raczej dluuuugi zostal przeze mnie kompletnie rozebrany wymyty z firmowego smaru, wytarty i wysuszony, potem tylko  naoliwilem i zlozylem go. Zrobilem to (w byc moze nieslusznym w przekonaniu) iz tak bedzie najlepiej zakonserwowany.
Chodzil nadal gladko, ale gdy nim krecilem mialem wrazenie ze bylo slychac kazde dotkniecie sie zebow zarowno przekladni jak i elementow posuwu szpuli.
Z tej historyjki wynika moje przekonanie iz niewlasciwie posmarowane wspolpracujace elementy (ilosc, rodzaj i jakosc smaru) moga dawac wrazenie zarowno luzow jak i tego co potocznie nazywamy "zabkowaniem"...[/quote]

Tylko jaki związek ma ta historia z tym co napisałem na temat ząbkującej Stelli 18? Chyba tylko że dotyczy również kołowrotka wędkarskiego.

#976 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 listopad 2019 - 09:48

Takie eksperymenty zawsze mi się udawały z prostymi młynkami typu technium czy stradic. Ponowne dokładne złożenie i przesmarowanie smarem najwyższej klasy dawało odvzuwalną poprawę i sper masełko.
Co do nowych Stelli to się nie podjąłem i raczej nie podejmę poprawiać fabryki. Wyjątkim tylko zalożenie oryginalnej podkładeczki pod śrubę mocującą kabłąk od strony przeciwnej do ramienia z rolką. Byla to 10 4000 jdm. Był tam mały luzik, teraz jest pefekt.
Poza tym incydentem takiej potrzeby nigdy nie zauważyłem. Raczej w odniesieniu do Stelli fabryczna kontrola jakości jest bardzo skrupulatna. W końcu to flagowiec i wizytówka marki. Wpadek tam być nie może i zwykle nie ma.

#977 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 02 listopad 2019 - 11:28

Tylko jaki związek ma ta historia z tym co napisałem na temat ząbkującej Stelli 18? Chyba tylko że dotyczy również kołowrotka wędkarskiego.

Zwiazek moze byc taki ze ten egzeplaz o ktorym napisales mogl byc suchy, co dosc czesto sie zdarza.



#978 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 02 listopad 2019 - 17:11

Przesledzilem watek od poczatku i nie znalazlem nic niepokojacego u uzytkownikow nowej Stelli zarowno w rozmiarze 2500 jak i 4000...
Sam jeszcze niewiele moge powiedziec bo swoja FJ 4000 XG mam od niedawna ale jak wybieralem egzemplaz w sklepie to musze powiedziec ze wyraznie bylo czuc roznice w spasowaniu w poszczegolnych modelach ale i w egzemplazach tego samego modelu.
W tych ktore mialem w reku, najslabiej spasowane byly modele z najnizszym przelozeniem a najlepiej wypadaly XG,- cale szczescie ze wlasnie taki model chcialem ;)


Widze, że wejście w Shimano nie miało charakteru spróbowania ciekawostki ;)
Raczej ruch systemowy :)
  • Rheinangler lubi to

#979 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 02 listopad 2019 - 22:14

Widze, że wejście w Shimano nie miało charakteru spróbowania ciekawostki ;)
Raczej ruch systemowy :)

Wszystko przez Ciebie Daniel  :lol:


  • Guzu lubi to

#980 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 03 listopad 2019 - 12:17

Ząbkująca stella hmmm tego chyba jeszcze nie było... może piachu dosypali. Rozumiem że masz ten egzemplaż i nim łowisz. Bo w sklepie to wiesz... hmm ładnie wygląda chciał bym ale mnie nie stać ot taka historia tych złych stelli.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych