Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stella 2018 (FJ)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1708 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 07 kwiecień 2018 - 22:26

A jak byś porównał ich pracę? Co do kompatybilności szpulek to już ktoś wcześniej napisał że tylko w rozmiarze 2500/c3000.

#442 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 07 kwiecień 2018 - 22:40

Nie widze roznicy mam obie nowkiw pudelku

#443 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 07 kwiecień 2018 - 22:43

Ale ja moge byc nie dokonca obiektywny poniewaz moj swiat to 14k do 30k😁

#444 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 08 kwiecień 2018 - 12:19

Nie ma różnicy pod względem pracy 14' a 18'. Zostaje tylko kwestia gustu.



#445 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 12 kwiecień 2018 - 22:32

Ja dzisiaj pierwszy raz macałem 18 w rozmiarze 2500 a i na miejscu w sklepie mogłem ja porównać z 14. Pod względem pracy, płynności i wyważennia to model 18 zdecydowanie zrobił na mnie lepsze wrażenie. Może 14 za długo już leżała w sklepie i wyschła w środku... :-) pod względem wyglądu to 18 jest trochę taka armaturowa i dosyć mocno się palcuje. Ogólnie rzecz ujmując, gdybym miał wybierać nie patrząc na cenę to 18 była by faworytem.

#446 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 12 kwiecień 2018 - 23:09

A ja jutro odbireram moją Stellę FJ 2500. Nic o niej nie wiem, bo nie dane mi było choćby dotknąć przed zakupem. Zaufany, znany od lat, właściciel sklepu mówi, że rewelacja ..., oby miał rację. O wrażeniach z kręcenia na sucho pisać nie będę, bo to bez znaczenia, o,wrażeniach z pierwszych testów 27 kwietnia napiszę z pewnością.
  • Guzu i sslonio lubią to

#447 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 kwiecień 2018 - 00:52

Ja ze swojej 18tki zrezygnowalem, nadwyrężając dobrą wolę sprzedawcy.
Zdecydowały pozawedkarskie wydatki.
A łowić mam zdecydowanie na co ;)

Pewnie przy okazji kiedyś pokręcę na sucho.

Pozdrawiam
  • tpe lubi to

#448 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 13 kwiecień 2018 - 22:59

Stella FJ jest już u mnie. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Płynna praca w kompletnej ciszy. Nigdy nie miałem kołowrotka spinningowego tej klasy. Ale nie służy on do kręcenia w fotelu. Ile jest rzeczywiście wart pokażą testy nad wodą. Wbrew wielu krytykom uważam jego design za bardzo ładny. Elegancki, choć prosty.
  • malinabar i sajdol1 lubią to

#449 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 14 kwiecień 2018 - 10:03

Po dokładniejszych, porannych oględzinach mogę napisać coś więcej o nowej zabaweczce - Stelli FJ 2500. Wykonanie jest bardzo ładne i wbrew obawom wielu kolegów wykończenie nie wali po oczach, bo nie jest to lustro, a raczej bardziej satyna. Odciski paluchów nie pozostają widoczne chyba, że wnikliwie ich szukać ....., tylko po co ? Już w sklepie nawinąłem bardzo fajną plecionkę 0,13 mm DAM Effzet. Nawoj jak widać, chyba ciężko się czegoś czepić. Weszło jej 240 metrów i nie pytajcie dlaczego aż tyle wziąłem ...., bo nie bardzo umiałbym to racjonalnie wytłumaczyć. Kupowałem na metry z dużej rolki, początkowo miało być z podkładem, do późniejszego przewinięcia, ale ostatecznie poszło po całości. W sklepie porównywałem ten kołowrotek z modelem 3000 i choć nie eksperymentowałem, to jednak mam wrażenie, że szpulka z 3000 do 2500 pasować nie będzie, bo ta większa jest nie tylko głębsza, ale i dłuższa o kilka milimetrów. Pewności nie mam, ale wg mnie logika wskazuje, że nawet jesli szpulkę 3000 da się założyć to nawój linki byłby zakłócony. Nie wykluczam, że błądzę, bo jak pisałem nie bardzo chciałem kombinować z modelem 3000, którego nie kupowałem.
Dziś rano byłem lekko skonsternowany, bo „wykryłem” lekki wzdłużny luz na szpuli - ciężko mi go zmierzyć, ale „na oko” to jakiś ułamek milimetra - może 0,5 mm. Jednak sięgnąłem do licznych źródeł, bo temat był wielokrotnie omawiany i oczywiście spłynął na mnie błogi spokój, bo tak ma być - specyfika mechaniki konstrukcji. Sam się na tym nie znam więc ufam temu co przeczytałem. Luzy poprzeczne na szpuli nie występują. Stella z wędziskiem St.Croix Legend Elite długości 6’6” (ok.198 cm) c.w. do 7 g. ładnie się prezentuje i tworzy lekki, dobrze wyważony zestaw. Nie mogę się odczekać praktycznych testów.
Serdeczności. Robert.

Załączone pliki


Użytkownik robert.bednarczyk edytował ten post 14 kwiecień 2018 - 10:12


#450 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 kwiecień 2018 - 10:32

Badanie luzow na szpuli to juz niestety za wysoki poziom dla mnie :( ;)
  • popper lubi to

#451 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 14 kwiecień 2018 - 10:58

Takie badania polecam na dokreconym hamulcu ;) już nie raz dostawalem kolowrotki na serwis z centymetrowym luzem po czym okazywało się że poprostu ktoś oceniał to na rozkreconym hamulcu, jeśli mówimy konkretniej o tym że oś chodzi gora- dół to tak musi być przy wormshafcie bo wodzik nie jest sztywno osadzony w bieżni worma także to jest naturalne jak również to że pod obciążeniem tego nie ma :)

#452 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 14 kwiecień 2018 - 11:17

Takie badania polecam na dokreconym hamulcu ;) już nie raz dostawalem kolowrotki na serwis z centymetrowym luzem po czym okazywało się że poprostu ktoś oceniał to na rozkreconym hamulcu, jeśli mówimy konkretniej o tym że oś chodzi gora- dół to tak musi być przy wormshafcie bo wodzik nie jest sztywno osadzony w bieżni worma także to jest naturalne jak również to że pod obciążeniem tego nie ma :)


Właśnie na osi jest ten minimalny luz - góra - dół. Doczytałem w czym rzecz i jestem już uświadomiony. Oczywiście hmulec dokręcony. Pod obciążeniem mam nadzieję już jutro zweryfikować.
  • grzegorzpo91 lubi to

#453 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 16 kwiecień 2018 - 21:53

Panie Robercie ta plecionka 0.13 w zestawieniu z tym kijkiem jest trochę nietrafiona..
Widzialbym tutaj osmiosplotowa linkę PE 0.6-0.8 jeśli już celujemy w sprzęt z najwyższej półki.

#454 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 16 kwiecień 2018 - 22:23

Panie Robercie ta plecionka 0.13 w zestawieniu z tym kijkiem jest trochę nietrafiona..
Widzialbym tutaj osmiosplotowa linkę PE 0.6-0.8 jeśli już celujemy w sprzęt z najwyższej półki.

Dlaczego? Moc hamulca Stelli 2500FJ to 9kg, moc linki 0.13 Dam Effzet to 9.1kg. Nie widzę tu żadnego nietrafionego wyboru.

#455 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 17 kwiecień 2018 - 01:14

Nowa 5K z prototypem na delfinie/delta 30 lb teavel ryba jakies 47 in i 35 lb (kazda kratka to 5"

Załączone pliki


  • Guzu, Mariano Mariano i Michał. lubią to

#456 ONLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 17 kwiecień 2018 - 09:16

Dlaczego? Moc hamulca Stelli 2500FJ to 9kg, moc linki 0.13 Dam Effzet to 9.1kg. Nie widzę tu żadnego nietrafionego wyboru.

Linke powinno się dobierać do mocy blanku a nie do mocy hamulca kołowrotka.
Kij do 7g plecionka 0,13 jest zdecydowanie za mocna.


  • miramar69 lubi to

#457 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 kwiecień 2018 - 12:42

Nowa 5K z prototypem na delfinie/delta 30 lb teavel ryba jakies 47 in i 35 lb (kazda kratka to 5"


Super !

Jaki to gatunek rybska ?

#458 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 17 kwiecień 2018 - 14:33

Snook
  • Guzu lubi to

#459 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 20 kwiecień 2018 - 22:39

Dziękuję za uwagi dotyczące plecionki w moim zestawie. Także mam wrażenie, że można to było lepiej zgrać, aczkolwiek nie do końca zgadzam się z tezą o determinowaniu mocy plecionki wyłącznie parametrami blanku wędziska. Jednak dobrze ustawiony hamulec kołowrotka może zapewnić ów niezbędny margines dla wędziska. Jeszcze jedno - w odniesieniu do blanku St.Croix Legend Elite wszyscy są absolutnie zgidni, źe są one bardzo mocne i mają ogromną rezerwę, a ich rzeczywisty c.w. jest niedoszacowany. Zatem może będzie ok., choć jak na wstępie pisałem mam wrażenie, źe przesadziłem.

#460 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 20 kwiecień 2018 - 22:57

Wytrzymalosc linki to tylko kwestia do jakiej metody bedzie uzyta,na jednym kolowrotku mam nawinieta 15lb jak i 60lb , na drugim 150lb i 600 lb kwestia co jest potrzebne w danym momencie a hamulec stoi na strazy o bespieczenstwo kija i linki jesli jest taka potrzeba ,zalerzy od ryb ,lowiska i metody polowu

Użytkownik sharkfishing edytował ten post 20 kwiecień 2018 - 22:58

  • Guzu, robert.bednarczyk i mathew.stepnicki lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych