Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

lowrance HOOK 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 marzec 2018 - 13:06

Coś co ma być w założeniu nowsze, lepsze fo real okazuje  się tylko marketingową wydmuszką......Kurcze, że też jest tak mała konkurencja w branży.



#22 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 marzec 2018 - 14:44

az tak mala nie jest. garmin, humminbird, lowrance, simrad , raymarine , b&g, simrad (II), bardziej chodzi o "wszechobecny" marketing. wybierac jest w czym



#23 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 marzec 2018 - 18:34

az tak mala nie jest. garmin, humminbird, lowrance, simrad , raymarine , b&g, simrad (II), bardziej chodzi o "wszechobecny" marketing. wybierac jest w czym

Masz Adamie budżetowe simrad? Jakie mapy czytają garminy i raymarine?Navico? Ile ich jest dla naszych wód? Przecież sam wiesz, że trzeba położyć wiecej kasy by to mieć. Hooki 2 miały spełnić rolę budżetowych ech z możliwościami , a okazuje się że w naszych warunkach pewnie się nie sprawdzą jako plotery, pozbawienie ich low freq odbiera nieco obrazowania toni, skoro mapy z RM nie będą robić w tym-jako zbieracze danych też niekoniecznie.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

#24 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 marzec 2018 - 19:43

Świat się tak kreci. Że nie można mieć wszytskiego high w cenie low. Możliwe że jeszcze softem coś zmajstruja? A może to celowe zagranie aby korzystać z ig i navionics? Tegie glowy nad.tym czuwają...marektingowo zaś pięknie:) trzeba poczekać do pierwszych aktualizacji i opini użytkowników. A wszelkie "buble" wytykać wielkiemu bratu , co czuwa nad nieskazitelna renoma

#25 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 marzec 2018 - 19:49

I co, będzie cię straszył pismami przedsądowymi za rzekome szkalowanie marki? ;) A co do Navionics i IG- taka była moja pierwsza reakcja, że to ma się kręcić tylko w rodzince.



#26 OFFLINE   Crow

Crow

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 16 marzec 2018 - 23:29

Odnosnie map , to Pan Cezary Karpinski na targach opowiadal , ze  hook2 ma problem z mapami rastrowymi..., moze jakies kolejne softy cos wniosa...

 

Potwierdzam, dzisiaj to sprawdzałem. Brak obsługi map rastrowych. W starej wersji Hook była opcja "Shaded Relief" i mapy ładnie się wyświetlały.

Znalazłem taki komentarz w sieci "All raster maps are disabled intentionally on the Hook2."

 

NC..



#27 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 01 kwiecień 2018 - 22:12

Co oznacza skrót ROW w niektórych modelach serii HOOK ?



#28 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 01 kwiecień 2018 - 22:41

Hook ma fajną funkcje w DI czego mi brakuje w wyższych modelach.

Podział ekranu na zasadzie jak przy blokadzie dna.



#29 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 01 kwiecień 2018 - 22:42

Masz jakieś foto tej funkcji ?


Użytkownik cabage edytował ten post 01 kwiecień 2018 - 22:43


#30 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 01 kwiecień 2018 - 22:51

Nie.

Kolega zakupił Hooka 1 i przyszedł żeby mu trochę wyjaśnić .

Jakie było moje zdzwienie jak włączyłem i uwierzyć nie mogłem że echo za taką kase ma taką funkcje ltórej nie ma nawet HDS Gen 3 i SIMRAD EVO2


  • cabage lubi to

#31 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 01 kwiecień 2018 - 22:53

Ale to się tyczy zapisu ROW ( to jakaś funkcja ) - czy o co kaman ? Interesuje mnie konkretnie czym różni się klasyczny HOOK od HOOK z ROW ?



#32 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 kwiecień 2018 - 05:59

Potwierdzam, dzisiaj to sprawdzałem. Brak obsługi map rastrowych. W starej wersji Hook była opcja "Shaded Relief" i mapy ładnie się wyświetlały.

Znalazłem taki komentarz w sieci "All raster maps are disabled intentionally on the Hook2."

 

NC..

O kurcze, zaczyna się jednak proces uszczelniana wpływów navico na rynku map. Złe wieści. Na hookach zaczynają, mogą pójść i w wyższe serie.



#33 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 kwiecień 2018 - 06:01

Ale to się tyczy zapisu ROW ( to jakaś funkcja ) - czy o co kaman ? Interesuje mnie konkretnie czym różni się klasyczny HOOK od HOOK z ROW ?

W pewnym sensie funkcja - Rest of the World (ROW) czyli z paczkami językowymi i bez blokady GPS



#34 OFFLINE   Norcem

Norcem

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaNorwegia

Napisano 05 kwiecień 2018 - 20:42

Macałem to w sklepie. Lowrance strzelił sobie w kolano z tym modelem. Stary hook5 był dużo lepszym sprzętem. 4cale w panoramie, wygląda komicznie.
Klientela pójdzie do konkurencji. Także jak ktoś chce teraz kupować echo, to najlepiej brać hook'a pierwszej generacji póki są na nie promocje w sklepach.

#35 OFFLINE   Crow

Crow

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 05 kwiecień 2018 - 21:27

Dorzucam kilka kolejnych uwag po testach na sucho Hook2-5TS

 

1) Poprzez nowe menu i nowe klawisze bardzo poprawiona egronomia obsługi. Łatwo się przyzwyczaić a powrót do obsługi menu starego Hooka boli.

2) Wyraźnie cieńszy przewód zasilania i nieco cieńszy przewód od przetwornika. Również nowe cieńsze złącza są OK - montuje się wygodnie i trzymają się pewnie. Będzie to z pewnością ułatwienie w instalacji tymczasowej na małej jednostce gdzie grube i sztywne "pydy" przeszkadzają.

3) Przetwornik TripleShot całkiem zgrabny w porównaniu do dużego TotalScan. Montaż przetwornika TripleShot jak zwykłego przetwornika na pojedynczym oczku.

3) Wg. mnie uchwyt echosondy to krok wstecz. Ze zgrabnej, płaskiej obudowy echosondy [4 i 5"] wystają "uszy" [w które dopiero wchodzi podstawka] przez co trudno to  zapakować na płasko a sama podstawa uchwytu echosondy nie obraca się [lewo-prawo] - trudno uwierzyć, że to przeszło. Szkoda, że projektując całkowicie nowe urządzenie nie poszli w kierunku super wygodnego montażu jak w Raymarine czy RAMmount.

 

 

Z innych informacji:

1) Potwierdzone w supporcie Lowrance: Currently, the Hook2 models do not currently do AT5 rasters. This may change if future software versions

2) Gdzieś wyczytałem, że w tym roku w aktualizacji oprogramowania planowane jest wprowadzenie rysowania map na żywo.



#36 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 05 kwiecień 2018 - 21:30

Dorzucam kilka kolejnych uwag po testach na sucho Hook2-5TS

 

1) Poprzez nowe menu i nowe klawisze bardzo poprawiona egronomia obsługi. Łatwo się przyzwyczaić a powrót do obsługi menu starego Hooka boli.

2) Wyraźnie cieńszy przewód zasilania i nieco cieńszy przewód od przetwornika. Również nowe cieńsze złącza są OK - montuje się wygodnie i trzymają się pewnie. Będzie to z pewnością ułatwienie w instalacji tymczasowej na małej jednostce gdzie grube i sztywne "pydy" przeszkadzają.

3) Przetwornik TripleShot całkiem zgrabny w porównaniu do dużego TotalScan. Montaż przetwornika TripleShot jak zwykłego przetwornika na pojedynczym oczku.

3) Wg. mnie uchwyt echosondy to krok wstecz. Ze zgrabnej, płaskiej obudowy echosondy [4 i 5"] wystają "uszy" [w które dopiero wchodzi podstawka] przez co trudno to  zapakować na płasko a sama podstawa uchwytu echosondy nie obraca się [lewo-prawo] - trudno uwierzyć, że to przeszło. Szkoda, że projektując całkowicie nowe urządzenie nie poszli w kierunku super wygodnego montażu jak w Raymarine czy RAMmount.

 

 

Z innych informacji:

1) Potwierdzone w supporcie Lowrance: Currently, the Hook2 models do not currently do AT5 rasters. This may change if future software versions

2) Gdzieś wyczytałem, że w tym roku w aktualizacji oprogramowania planowane jest wprowadzenie rysowania map na żywo.

Do wakacji się okaże że Hook 2 będzie miał więcej bajerów jak Elitka :) (pomijając TACZ SKRINA) :)



#37 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 kwiecień 2018 - 21:36

Popatrz na test z obrazowania hook2 si ,w wątku o wyborze echosondy. Do Ti trochę brakuje... Nowa odsłona hook2 . To proste echo bez ficzerow. Możliwości. Ma co ma i więcej mieć nie będzie:) może jakiś lift i mapy rastrowe bo im użytkownicy nie wybacza...

#38 OFFLINE   Crow

Crow

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 05 kwiecień 2018 - 21:45

Do wakacji się okaże że Hook 2 będzie miał więcej bajerów jak Elitka :) (pomijając TACZ SKRINA) :)

 

Dla mnie pytanie nr jeden to jak w praktyce wypadnie ten szeroki stożek 200kHz bo to jednak potencjalnie znaczna mniejsza dokładność obrazowania nierówności dna, szczególnie przy nieco większych głębokościach gdyż średnica podstawy stożka przy 40 stopniach to będzie ok 73% głębokości.

Chyba, że CHIRP ma szeroki zakres albo pod tym zaszyty jest jakiś dual beam jak w Raymarine [raczej wątpię] ?


Użytkownik Crow edytował ten post 05 kwiecień 2018 - 21:47


#39 OFFLINE   Crow

Crow

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 05 kwiecień 2018 - 22:00

Popatrz na test z obrazowania hook2 si ,w wątku o wyborze echosondy. Do Ti trochę brakuje...

  
Oglądałem tamten film.
Nie widziałem na żywo obrazu z TotalScan, trudno mi do końca powiedzieć ale z mojego odczucia w trybie demo obraz z SideScan Hook2-5TS nie wygląda tak źle jak na tym pierwszym nagraniu.
Ale możesz też porównać jeszcze z tym:
 
 

Nowa odsłona hook2 . To proste echo bez ficzerow. Możliwości. Ma co ma i więcej mieć nie będzie:) może jakiś lift i mapy rastrowe bo im użytkownicy nie wybacza...


Mam taką nadzieję i dałem już wyraz oczekiwaniom społeczności wędkarskiej przez support Lowrance'a ;)

Użytkownik Crow edytował ten post 05 kwiecień 2018 - 22:07


#40 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 kwiecień 2018 - 06:21

Si i odczyt zależy od warunków.  Jednak cena przetwornika mówi sama za siebie.  Tu cudow nie będzie psiocza na ten model. Tylko jakość jest adekwatna do.ceny urzadzenia






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych