Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

100% C&R przy połowie drapieżników.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
485 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5470 postów
  • Imię:adam

Napisano 25 grudzień 2017 - 10:38

Jestem za. Chodź od 2 sezonów mam zamiar zjeść sandacza i co go złapie , to wypuszcze...pozniej słyszę różne różne teksty pod swoim adresem za ów czyn :) jednak bardziej bym się przychylił do akcji typu np 2018-2019 zakaz zabierania ryb. I tak co np 2 czy 3 lata
  • ptr i kazo57 lubią to

#22 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 25 grudzień 2017 - 10:50

#Sławek77, każdy sądzi według siebie... :angry:

Jeśli autor się zgodzi, może poprosić Moderatora o wykasowanie wszystkich postów z komentarzami, a pozostawienie wyłącznie deklaracji wędkarzy?
Przecież nikt, nikomu łba nie urwie za apetyt na własnoręcznie złowioną rybkę...

Alexspin,

Jeśli mnie nie znasz to proszę nie baw się we wróżbitę Macieja😉.

Użytkownik Sławek77 edytował ten post 25 grudzień 2017 - 10:53

  • Alexspin lubi to

#23 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 25 grudzień 2017 - 10:50

Oczywiście piszcie mnie 100% c&r!!!!

Użytkownik Sławek77 edytował ten post 25 grudzień 2017 - 10:51

  • Alexspin lubi to

#24 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 25 grudzień 2017 - 10:53

Jestem zdecydowanie za


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Alexspin lubi to

#25 OFFLINE   NERO HTF

NERO HTF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 25 grudzień 2017 - 10:53

To jest forum skupiające pasjonatów.. Sporo osób tutaj wypuszcza ryby. Sam wypuszczam wszystko co złowię i jako pasjonat tego sportu nie widzę tu nawet sensu rozmowy bo najzwyczajniej aby łowić dużo okazów należy wypuszczać ryby. Ale to tylko forum. Łowię na Lubelszczyźnie,pewnie jest tu paru kolegów z tego regionu. W przeciągu kilku lat nie widziałem NIKOGO,kto by wypuścił wymiarowego szczupaka czy sandacza. Takie właśnie są żenujące realia :)
  • Pisarz.......ewski Piotr, Leadrock, jozef.wielki.98 i 2 innych osób lubią to

#26 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 25 grudzień 2017 - 10:58

100 % za .

Ja natomiast uważam ,i  wiem , że jest to wbrew niektórym tu wypowiadającym się , jak chcę zjeść rybę to idę i kupuję ją w sklepie .

Za mało ich w naszych wodach , za granicą także populacja drastycznie się zmniejsza .


  • godski, Pisarz.......ewski Piotr, ptr i 1 inna osoba lubią to

#27 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 25 grudzień 2017 - 10:59

Na wodach, gdzie okresowo w dużych ilościach występuje wiele gatunków obcych, takie podejście nie jest dobre.

Temat jest bardzo złożony, więc na tak postawione pytanie "wrzuć" mnie do rubryki neutral.  :huh:


  • Bułka i Blue lubią to

#28 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 grudzień 2017 - 11:28

Wojownicy klawiatury przed komputerem uwalniają 100% złapanych ryb, nad wodą taki sam odsetek wypływa z podbieraka? ;)

Nie lubię radykałów a C&R100% to radykalizacja pięknej idei, dla mnie tylko idei, bo nigdy nie uwierzę, że wszyscy wszystkie ryby uwalniają.

Proszę mnie ująć w ankiecie jako tego na "nie".



#29 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 25 grudzień 2017 - 11:34

100 % za .
Ja natomiast uważam ,i wiem , że jest to wbrew niektórym tu wypowiadającym się , jak chcę zjeść rybę to idę i kupuję ją w sklepie .
Za mało ich w naszych wodach , za granicą także populacja drastycznie się zmniejsza .


Hipokryzja :-)
Ciekawe skąd się wzięły w sklepie :-)
Wspieranie instytucji rybaka jest dobre?
Ciekawe skąd sandacze, szczupaki i okonie w sklepach? Przecież nie urosły pod krzakiem, tylko rybak wyjął je siatką lub innym narzędziem z wody. Przy odrobinie zbiegów okoliczności nawet z Twojego jeziora czy rzeki.


Pozdrawiam
Daniel

#30 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 25 grudzień 2017 - 11:39

Jestem w tej pierwszej grupie.
Ale jeśli chciałbyś taką ankietę przeprowadzić w sposób bardziej rzetelny to musi być anonimowa. Czemu? Raczej nikt się nie wychyli bo zostanie zjedzony i zwyczajnie nie będzie uczestniczył w czymś takim.
Proponuję pogadać z moderatorami lub Adminem. Forum na pewno ma jakiś skrypt, który umożliwia dodanie anonimowej ankiety.


Dobry pomysł, jestem za.
  • Alexspin lubi to

#31 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisano 25 grudzień 2017 - 11:40

Ankieta brzmi jasno 100% za lub .
Więc chyba muszę wpisać się do rubryki nie .
W życiu nie zabrałem żadnej okazowej ryby dawniej 100 % c&r .
Teraz dorosłem wedkarsko do tego że wezmę kilka rybek w sezonie .
Ryby kupione w sklepie też najprawdopodobniej są gdzieś odlawiane więc trochę mnie śmieszy, nie 100%c&r kupię sobie w sklepie .
W sklepie kupuje tylko śledzie i makrele.
Ale jak by mnie ktoś zapytał czy jestem za mądrym gospodarowaniem wodami w naszym kraju jak również wzmozonym sciganiem klusownictwa jestem jak najbardziej za .

#32 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 grudzień 2017 - 11:43

Przecież i tak nikt nie napiszę że jest przeciw
A ja jestem powiedzmy neutralny
Okazy i maluchy wracają do wody ale czasem (powiedzmy 1-2 ryby w miesiacu)zabieram
I nie uważam bym tym szkodził w jakikolwiek sposób łowisku na którym zazwyczaj łowie.
Natomiast uważam,że jest ZDECYDOWANIEza mało kontroli (przez 4 lata miałem tylko raz) natomiast w NL.gdzie łowię równie częsta mam około 5-6na rok .I może w tym jest problem bo klusownicy czują się praktycznie bezkarni
Pewnie zaraz mi się dostanie ale ja odpowiem Nie

Pozdrawiam i wesołych dla wszystkich

Dlaczego ma nie napisać? Przecież nie przypalamy gorącym żelazem.

Gorzej będzie jak ktoś się się zadeklaruje tutaj a prawda okaże się być inna. W forum tkwi siła.

 

Nie wiem jaki sens ma ta ankieta , bo jak zweryfikować szczerość wypowiedzi ? -_-  Chyba że kolega @godski  ma jakiś zakamuflowany arcy genialny plan. :o :)

Ankieta ma odpowiedzieć na pytanie "co w Jerku siedzi" ?

Podczas mojej obecności na Jerku , zabrałem do konsumpcji jednego szczupaka . Była to ryba która tak niefartownie się zapięła , że praktycznie zanim dojechała do brzegu , była już martwa. :(

Czyli, chyba kwalifikują się do odpowiedzi " jestem za". :)

Żadnego genialnego planu, czarno na białym ;) .

 

 

Takie zapytanie jest nazbyt infantylne. Zabawię się w Jackowskiego i przepowiem, że g. wyniknie z tego a nie miarodajna statystyka, gownoburza(koniec sezonu tuż), kilka zielonych wpisów, kłódka a może i jakieś punkty co bardziej wygadani zbiorą

Dla jednych infantylne dla drugich nie, to kwestia podejścia do sprawy. Nie bawię się w SOB-owanie tylko krótko stawiam temat. Konkrety a nie owijanie w bawełnę.

Nie chodzi mi o miarodajną statystykę bo takich danych przy tak postawionym pytaniu na pewno nie uzyskam. Ot, ciekawski jestem. 


  • malinabar, Pisarz.......ewski Piotr i Alexspin lubią to

#33 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 25 grudzień 2017 - 11:49

Dlaczego ma nie napisać? Przecież nie przypalamy gorącym żelazem.

Gorzej będzie jak ktoś się się zadeklaruje tutaj a prawda okaże się być inna. W forum tkwi siła.

 

Żadnego genialnego planu, czarno na białym ;) .

 

 

Dla jednych infantylne dla drugich nie, to kwestia podejścia do sprawy. Nie bawię się w SOB-owanie tylko krótko stawiam temat. Konkrety a nie owijanie w bawełnę.

Nie chodzi mi o miarodajną statystykę bo takich danych przy tak postawionym pytaniu na pewno nie uzyskam. Ot, ciekawski jestem. 

 

Ja mam podejście do tego może nazbyt prostolinijne, ale uważam, że nikt nie będzie się świadomie oczerniał na forum nawet jeśli zabiera i napisze to co uważa za wygodne lub ewentualnie jak będzie chciał wywołać gównoburzę to będzie wpisywał swoje złote myśli i koniec końców do niczego ta dyskusja nie doprowadzi. Co z tego, że napiszę, że wypuszczam. Kto mnie zna to wie a kto nie zna to uwierzy bądź nie i nic z tego nie wynika. 

 

Moim zdaniem tylko anonimowa ankieta jeśli komuś z moderatorów czy adminowi będzie się chciało poświęcić trochę czasu i wstawić taką ankietę to chylę czoła i jestem za. Sam jestem ciekaw wyników. W ankietę kliknie ponadto dużo więcej osób niż wpisze swoje zdanie do wątku.



#34 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 grudzień 2017 - 11:52

Czy to zmieni fakt, że przez całe moje życie byłem sprawdzony nad wodą 2 razy?

Czy to zmieni fakt, że miejscowi, biorą na patelnię nawet 15cm szczupaczki?

Albo, że na ciekach wodnych w mojej okolicy jest poustawianych więcej siat niż zarząd PZW ma szarych komórek?

Czy to sprawi, że ludzie przestaną brać niewymiarowe sandacze, twierdząc, że to "duży okoń" (to samo tyczy się kilku innych par gatunków)?

 

Ankiety wśród takiej społeczności jak nasza nic nie zmienią. Potrzebna jest zmiana mentalności ogółu, a ja na ogół wpływu niestety nie mam.

 

Mam nadzieję Kolego Godski, że Ty masz jakiś wpływ i ta ankieta ma jakiś sens, ale pozwolisz, że na razie będę dość sceptyczny w tej kwestii.

Wiesz że to niczego nie zmieni. A to że inni kradna , gwałcą i rabują też następców nie usprawiedliwia, Sumienie rzecz święta.

 

@godski Napisz jeszcze, które ryby uważasz za drapieżne. Szczupak, sandacz, sum, węgorz, okoń, jazgarz, boleń, pstrąg, lipień, głowacica?

Pytanie było ogólne tak więc nie będę się zagłębiał w szczegóły. Zostawmy to ichtiologom.

 

Moim zdaniem niektórzy z Kolegów nie mają racji. Przecież taka ankieta nie służy piętnowaniu kogokolwiek. RAPR zezwala na zbieranie złowionych ryb (zgodnie z przepisami ograniczającymi).

Natomiast jestem zdania, że to ma być ANKIETA, a nie temat dyskusyjny bo takie już są, więc sugeruję, żeby to była ANKIETA, a wszystkie posty zmierzające do oceny jakichkolwiek zachowań, piętnowania i pyskówki - DO ŚMIECI!!!

 

PS

#Godski, gdyby była taka możliwość kliknąłbym Ci "lubię to" 3 razy! ;) :)

Żadnego piętnowania. 

 

 

Przy okazji aktualizacja:

 

Pytanie brzmi: Czy jesteś za wypuszczaniem wszystkich ryb drapieżnych w PL według ogólnie pojętych zasad C&R?

 

 

Kto za:

 

 

- godski

- michal7709

- alexspin

- qcyk

- barthez204

- pisarz

- danekm

- siarq

- koval75

- nero htf

- rodu

 

Kto przeciw:

- krzysiu

- bułka

 

 

 

Niezdecydowani i neutral:

- pit1982

- delbanka


Użytkownik godski edytował ten post 25 grudzień 2017 - 12:06


#35 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisano 25 grudzień 2017 - 11:56

Ja napisałem jak jest i uważam że za swoją szczerość nikt mnie tu nie będzie oczernial sam siebie swoją wypowiedzia również nie oczernilem ,choć jednym się to może podobać innym nie .

Użytkownik Krzysiu edytował ten post 25 grudzień 2017 - 11:58

  • Alexspin i kazo57 lubią to

#36 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 25 grudzień 2017 - 12:05

Rzucę kamieniem , NIE

Z pozdrowieniami dla wszystkich normalnych chłopaków z jerka , których znam osobiście

 

Największa głupota to wypuszczać 100 % ryb a te na konsumpcję kupować w sklepie - wspierając rybaków :lol: :lol:

 

Wypuszczamy wszystkie okazowe ryby ( górne wymiary ochronne obowiązkowo ) , zawsze wypuszczamy wszystkie ryby wędkując w towarzystwie zwolenników 100 % C&R

Zabieramy - przeciętniaki w ilościach kilka ryb rocznie


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 25 grudzień 2017 - 12:11


#37 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 25 grudzień 2017 - 12:18

Jestem na nie- czy ktoś mi zabroni? Jedyne co mnie kieruje w stronę C&R to niechęć do skrobania...


Użytkownik Gadda edytował ten post 25 grudzień 2017 - 12:19

  • popper i Paweł Bugajski lubią to

#38 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 grudzień 2017 - 12:19

Rzucę kamieniem , NIE

Z pozdrowieniami dla wszystkich normalnych chłopaków z jerka , których znam osobiście

 

Największa głupota to wypuszczać 100 % ryb a te na konsumpcję kupować w sklepie - wspierając rybaków :lol: :lol:

 

Wypuszczamy wszystkie okazowe ryby ( górne wymiary ochronne obowiązkowo ) , zawsze wypuszczamy wszystkie ryby wędkując w towarzystwie zwolenników 100 % C&R

Zabieramy - przeciętniaki w ilościach kilka ryb rocznie

A rzucaj ile wlezie tylko nie pisz o największej głupocie bo to obraźliwe jest.

Znam dużo głupot o skali dużo większej niż wypuszczanie 100% drapieżników, uwierz mi.

Tak nawiasem mówiąc świadomie nie kupuję szczupaków, sandaczy czy okoni w sklepie wiedząc kto za tym stoi.


  • Alexspin lubi to

#39 ONLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 25 grudzień 2017 - 12:21

Ja część ryb zabieram, wychodzi więc że jestem na nie. Niemniej rozsądek i umiar w eksploatowaniu naturalnych zasobów (ryb) to chyba gorsza droga do poprawy stanu naszych wód niż krzykliwe hasła i moda....łatwiej porwać tłum tą drugą metodą.


  • damianb lubi to

#40 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4536 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 25 grudzień 2017 - 12:21

Wiesz że to niczego nie zmieni. A to że inni kradna , gwałcą i rabują też następców nie usprawiedliwia, Sumienie rzecz święta.

 

Pytanie było ogólne tak więc nie będę się zagłębiał w szczegóły. Zostawmy to ichtiologom.

 

Żadnego piętnowania. 

 

 

Przy okazji aktualizacja:

 

Pytanie brzmi: Czy jesteś za wypuszczaniem wszystkich ryb drapieżnych w PL według ogólnie pojętych zasad C&R?

 

 

Kto za:

 

 

- godski

- michal7709

- alexspin

- qcyk

- barthez204

- pisarz

- danekm

- siarq

- koval75

- nero htf

- rodu

 

Kto przeciw:

- krzysiu

- bułka

 

 

 

Niezdecydowani i neutral:

- pit1982

- delbanka

 

Mam pytanko techniczne do autora: do jakiej grupy trafię ja ? Pewnikiem jakaś jeszcze będzie chyba ...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych