Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

pytanie o rolki przyczepki ułatwiające wciąganie łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 19:51

Witam,

Kupiłem niedawno łódkę z przyczepką na takiej zasadzie, że oddzielnie kupowałem łódź i oddzielnie przyczepkę. Dodam, że to moja pierwsza łódź i jestem zielony w tych sprawach i nie mam się kogo spytać. Zauważyłem, że rolki przyczepy nie stykają się całą powierzchnią z podwoziem łodzi tylko łódź opiera się o kanty tych rolek - jakby po prostu był zły kąt ustawienia tych rolek względem profilu podwozia łodzi. To chyba może powodować, że rolki nie będą się kręcić a łódź będzie szorować o nie. Czy to jest problem, czy mam racje?? Czy mam jakoś te rolki wykrzywiać/wyginać na zewnątrz by całą powierzchnią opierały się o spód łodzi?? Zdjęcie w załączniku. Dziękuję i pozdrawiam!

Załączone pliki



#2 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 28 grudzień 2017 - 20:04

http://jerkbait.pl/t...y/?hl=przyczepa

 

na początek trzeba poczytać tu  ;)  :)



#3 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 29 grudzień 2017 - 07:44

Dziękuję, jednak do końca to nie odpowiedziało na moje pytanie. Wyczytałem, że podczas transportu po dziurawych drogach może mi sie odkształcić podwozie łódki od styku na tych kantach więc teoretycznie jakby zmienić kąt i oprzeć na całej powierzchni rolki to byłby znacznie lepiej.....



#4 OFFLINE   JerryM

JerryM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaBobolice
  • Imię:Jarek

Napisano 29 grudzień 2017 - 07:58

Ja bym te rolki dał na zewnątrz na burty.Łódka opiera się na środkowych .A te ze zdjęcia mają ją trzymać na boki i podczas wciągania.



#5 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 29 grudzień 2017 - 08:05

Moim zdaniem , rolkę którą widzimy na foto montujemy z boku aby nam łódka w czasie transportu nie odjechała na boki.  Chyba ,że mamy specyficzny kształt kadłuba.  U ciebie jest duże ryzyko ,że tak zamontowana rolka zrobi kuku . Łódka powinna być podparta na całej powierzchni rolki a nie na rancie. 

Im większa powierzchnia podparcia łódki tym mniejsze ryzyko jej uszkodzenia. Pomyśl o innej ,czyli inaczej wyprofilowanej rolce jak Ci wejdzie podwójna ( patrz krztałt kadłuba) to jak najbardziej daj dwie. 



#6 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 29 grudzień 2017 - 08:10

Daj te rolki na boki jak chłopaki radzą, a w ich miejsce podpory/płozy.

#7 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 29 grudzień 2017 - 14:43

Również polecam podpory. .. przerabialem ten temat aż zdaje mi się ze doszedłem do najlepszej opcji ... rolki na dole z tyłu wachliwa po bokach dwie podpory obite filcem technicznym .. plozy tez są ok tyle ze więcej roboty większy koszt a zadanie swoje będzie spełniać równie dobrze podpora ....ta opcja która teraz masz to daje ci gwarancję uszkodzenia łódki w baaardzo niedługim czasie ...myślę że nawet po jednym wypadzie na ryby będziesz miał w tych miejscach delikatne wglebienie. .. rolki boczne moim zdaniem nadają się jeśli masz do wody kilkaset metrów albo idealna drogę. W razie jakiś pytań wal na priv służę pomocą ... ale w żadnym wypadku nie zostawiaj tak tych rolek a osobiście wywalił bym je . Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych