Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator lifepo4 - zakup, użytkowanie, konserwacja / naprawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2276 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 23 kwiecień 2018 - 10:59

Nie wiem czy nie usuwanie tych treści jest dobrym rozwiązaniem. Temat jest bardzoo na czasie , nowy i interesujący a wywody na temat znaków wodnych zdecydowanie tu nie pasują .

Nie widzę problemu , aby utworzyć nowy temat o znakach wodnych i na początek wrzucić te kilka postów do niego.

 

Do przemyślenia.

 

Ostatnie posty przeniesione do wątku "Strefa ciszy"

http://jerkbait.pl/t...fa-ciszy/page-5

 

Dziękuje za oczyszczenie. :)



#262 OFFLINE   mmedenski

mmedenski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 19:40

Tak czy siak. Era kwasów się kończy.
Tak jak skończyły się komórkowe telefony wielkości cegły.

Na dziś już obniżona cena o 1000 zł. Jest to dużo , a będzie jeszcze niżej :)


Będziesz ściągał również li-iony? Chętnie zamieniłbym swoje 80 ołowiu na 60 liona.

#263 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2018 - 19:45

Dziwne pytanie może ale średnio znam się na nowych technologiach w akumulatorach. Czy taki akumulator litowo - jonowy za niecałe 1500 zł z ładowarka będzie dużo gorszy od lifepo4 i sporo lepszy od porządnego kwasiaka ?

Jest ponad 500 złotych tańszy od lifepo4.

Podejrzanie niska waga -tylko 5 kg ????

 

https://pl.aliexpres...bdef9944e&tpp=1

Może ktoś podać linka do ładowarki z 5-10 A do tego Li-Iona ?



#264 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 26 kwiecień 2018 - 19:50

Będziesz ściągał również li-iony? Chętnie zamieniłbym swoje 80 ołowiu na 60 liona.

 

Nie  , tylko LiFePo4.



#265 OFFLINE   mmedenski

mmedenski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 19:54

[quote name="siarq" post="2374558" timestamp="1524148848"
Na rynku , nie znalalzlem fajnych , szybkich silnikow 24V w niskiej cenie. haswing , mk , motorguide i inne , sa poprostu wolami uciagowymi... Jesli ktos ma duza krype , to i owszem. W trudnych warunkach moc sie przyda, ale predkosci z tego nie bedzie. 9-10km/h przy sprzyjajacych warunkach ,to wszytsko. Jesli szybciej ,to musi byc moc. A jak jest moc ,to trzeba na to wydac sporo $$$ . Silnik 9,9hp-6kW spalinowy ,to rzad pieniedzy 11000-13000zl (allegro) navy 6.0 kosztuje tyle samo, z tym ze trzeba go jeszcze zasilic....i albo 4x zap za 2800zl badz lifpo4 za 8000-9000zl[/quote]

A widziałeś gdzieś silnik 24v 300-500W, poza Torqeedo, ePropulsion etc?

A może ktoś próbował przerabiać zwykłego trolla 12v na 24v (silnik rowerowy lub coś w tym stylu)i podzieli się wiedzą czy coś z tego może być.

#266 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 26 kwiecień 2018 - 20:02

A co Ci da 24V przy mocy 300-500W? Obnizysz prad i nic wiecej. Napiecie sie podbija ,aby zejsc z pradu i zwiekszyc moc. Tu nie tylko o moc idzie . Predkosc obrotowa sruby , skok itp. Na yt sa wynalazki samorobki i po 5kw..., jednak to juz trzeba byc milosnikiem elektroniki i mechaniki :) 



#267 OFFLINE   mmedenski

mmedenski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 20:18

Chodziło mi o coś takiego, tylko w normalnych pieniądzach i możliwości podłączenia swojego aku
https://www.mc-sklep...oon-p-1002.html

Do pontonów czy łódek potrzebujecie mocy i pojemności, do kajaka wystarczyło by 300w/24v i kilka kilo aku.

Pewnie masz rację, że takie samoróbki to dla pasjonatów, ale na mój chłopski rozum wydaje się że wsadzenie taniego, pasującego silniczka 24v do obudowy starej 12 mogło by mieć sens. Bo dla mnie wsadzenie do kajaka silnika za min 1000$ już tego sensu nie ma.

#268 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 26 kwiecień 2018 - 21:28

Zbaczamy z kursu tematu :) są silniki (gdzieś na jb ktos wystawiał 20lbs) maleństwa ..mysle że takie coś do.kajaka starczy. Są małe opory, prędkości światła nie potrzebujesz. Do tego kostka lifepo4 z 30-40ah i ogien.

#269 OFFLINE   mmedenski

mmedenski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 22:47

Przepraszam autora wątku, trochę zbaczam, ale nie chcę zakładać nowego. Już kończę.
A co myślicie o tym wynalazku
https://www.bluerobo...s/t200-thruster

Ze sterownikiem ok 200e

Power to ma



#270 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 kwiecień 2018 - 19:50

Panowie, czy ktoś szukał info nt. chemicznej żywotności ogniw lifepo4? Ja znalazłem bardzo rozbieżne dane- od 5-7 do 10-13 lat. Wiadomo- warunki eksploatacji, rodzaj aplikacji, itp.



#271 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 kwiecień 2018 - 09:28

Ja też nie znalazłem zbyt wiele info. Większości czytałem , że około 10lat. Przyjmując to za prawde, to prędzej czas ubije te aku, niż użytkownik przez ilość cykli

#272 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 kwiecień 2018 - 10:00

Ja wszystko wiem, czas musi pokazać swą moc. Tylko że gdyby próg 5-7 lat okazał się realny, to trochę słabo jak za takie pieniądze. Wtedy Li-ion wychodzi znacznie korzystniej, choć żyją jeszcze krócej.



#273 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 kwiecień 2018 - 15:18

Słabo nie słabo. Li Ion są w tych samych pieniądzach. Większe prądy na rzecz mniejszej ilości cykli. Waga mniejsza. Zależy do czego to ma służyć. Przy tych naszych narodach 12/24v liczy się w zasadzie pojemność i prąd rzędu 60A.  Chyba że kros.chce mieć aku 20-30ah i ciągnąć z niego 60A... tylko to sie mija z celem przy silnikach zaburtowych małych mocy. Li Ion czy lipoly dużo lepiej wypada gdy jest silnik 3-10kw. Trzeba dużo mocy . Można mniejsza pojemnością się krótko pobawić z Full moca.


  • mathew.stepnicki lubi to

#274 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 30 kwiecień 2018 - 19:47

Kupując Lifep, który ma niby 2000 cykli liczę na to, że przeżyje te 1000 cykli. W ciągu roku pływam, może ze 100-120 razy.

Jesli Aku wytrzyma chociaż 5lat takiej pracy bez znacznej straty pojemności to i tak wyjdzie lepiej niż trakcyjne kwasy.

Trakcyjny o pojemności realnej 100ah przy obciążeniu 60A, tak aby go nie ubić za szybko kosztuje 850-1100zl. Wytrzymuje z doświadczenia 3lata mojego używania a później już znacznie spada jego sprawność.

Przy LiFePO4 ważny jest też czas ładowania bo spływam na przystań podlaczam aku i po 4h jest naładowany. Kwasa przy takim ładowaniu zagotuje lub będzie to trwało 2-3x tyle żeby mu nie zaszkodzić.

Osobiście wolę zainwestować na start więcej bo w okresie 5-6lat i tak się zwróci albo w najgorszym razie wyjdzie na to samo.



Wysłane z mojego K10000 Pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mathew.stepnicki edytował ten post 30 kwiecień 2018 - 20:33


#275 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 maj 2018 - 10:04

Czas ładowania też robi robotę:) tak jak napisałeś 4h i można na wodę leciec.przy mocniejszych ladowarkach można po 2h już plywac. Tylko to już drogie gadzety i zależne od bateryjki... ja za dwa tygodnie zaczynam pływanie na swojej zabawce:)

#276 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 02 maj 2018 - 19:32

Wrzucam, bo cena mega atrakcyjna, może ktoś przetestuje:

 

http://lithpower.man...Ion-Battery.htm

 

Firma wygląda na konkretną, ma w ofercie pełne spektrum rodzajów baterii, pojemności i napięć.



#277 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 02 maj 2018 - 19:44

Niby tak ale jest taka dobra zasada przy zakupach w Chinach. Jeśli coś wygląda za dobrze i do tego kosztuje śmieszne pieniądze, będzie to w 99% szmelc. Nie mówię, że to ma miejsce w tym przypadku ale byłbym bardzo podejrzliwy...

100$ + opłaty + shipping = około 200$

To jest aż nie możliwe, lit jest mocno w cenie więc takie promocje tylko w Lidlu.

Sam używam sporo sprzętu z Chin i sobie chwalę ale trzeba uważać bo są dziwne wałki majfrendow.



Wysłane z mojego K10000 Pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mathew.stepnicki edytował ten post 02 maj 2018 - 19:49


#278 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 maj 2018 - 19:47

Wrzucam, bo cena mega atrakcyjna, może ktoś przetestuje:

 

http://lithpower.man...Ion-Battery.htm

 

Firma wygląda na konkretną, ma w ofercie pełne spektrum rodzajów baterii, pojemności i napięć.

Wygląda to jak raj.......ale nie wierzę w te ceny. Firma jest 1year na rynku.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 02 maj 2018 - 19:48


#279 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 02 maj 2018 - 19:54

https://lithpower.en.alibaba.com/ - to jest Gold Supplier na Alibabie od 4 lat. Ceny na Alibabie są wyższe niż w pierwszym linku. Wysłać zapytanie nie zaszkodzi.



#280 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 02 maj 2018 - 21:12

Waga też nie za bardzo 24v 80 ah 15 kilo :o ale cena super , dajcie znać jak się zapytacie  o co kaman






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych